Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Koleje Dolnośląskie pomagają Ukrainie
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-05-2022, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Auderman, temat ukraińskich burdeli na Podkarpaciu, w których „stołowali się” dygnitarze PiS (i pewnie nie tylko) poruszyłam w innym wątku. Polecam jeśli ktoś nie czytał, bo to bardzo ważne jest:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400640#400640

Jest tam odnośnik do portalu „Wolne Media”, który dopadła pisowska cenzura:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400834#400834

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-05-2022, 12:15    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Natomiast marszałek Przybylski w tym samym Magazynie Pokładowym pochwalił się ile KD nie zarabiają na bezpłatnych (tzw. zerowych) biletach dla Ukraińców. Otóż do końca marca utracone przychody kolejowej spółki przekroczyły kwotę 2 mln złotych. I licznik wciąż bije!

Zgodnie z obowiązującym prawem uszczuplenie przychodów jest działaniem na szkodę spółki. A to jest karalne! Noszę się z zamiarem zgłoszenia działań "dobrozmianowego" zarządu KD do prokuratury. Muszę tylko zasięgnąć informacji od znajomego prawnika jakie szanse mam w tym temacie. Wiadomym jest, że będzie to trudne przedsięwzięcie, bo prokuratura jest upolityczniona, ale zaryzykuję.

Mniejszy dochód spółki to również mniejsza danina na rzecz państwa z tytułu podatku dochodowego (CIT). Prowadzę działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. (jestem prezesem zarządu) i gdybym ja celowo uszczuplił przychody mojej spółki, miałbym na głowie prokuraturę i urząd skarbowy. Gdy robią to polityczni "komisarze" zasiadający w zarządach państwowych i samorządowych spółek, prokuratura i fiskus nie widzą żadnego problemu.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-05-2022, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Pirat, bardzo dobry pomysł! Myślę, że warto to zrobić, choćby tylko po to, żeby poznać uzasadnienie postanowienia odmowy wszczęcia postępowania przez prokuraturę. To może być fascynująca lektura.

Póki co chciałam zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt dyskryminowania Polaków w pociągach KD. Najpierw cytat ze strony KD:

https://kolejedolnoslaskie.pl/faq/

Czy mam obowiązek zgłosić fakt nieposiadania biletu konduktorowi?

Tak, od 1 sierpnia 2012 r. wszyscy Pasażerowie nieposiadający ważnego biletu na przejazd mają obowiązek zgłoszenia tego faktu konduktorowi przed lub bezpośrednio po wejściu do pociągu. Niedostosowanie się do tej zasady skutkuje obciążeniem Pasażera opłatą za bilet wraz z opłatą dodatkową w kwocie 200 zł. Jeżeli pasażer uiści tę opłatę w ciągu 7 dni, kwota opłaty dodatkowej wynosi 100 zł. W przypadku natychmiastowego uregulowania należności bezpośrednio w pociągu uprawnionemu pracownikowi drużyny konduktorskiej opłata dodatkowa wynosi 60 zł.


Powyższe nie dotyczy oczywiście Ukraińców! Oni wsiadają sobie do pociągów bez biletów, od razu zajmują miejsca siedzące i czekają na konduktora (takie sytuacje widzę w każdym pociągu). A konduktor niczym sługa pokornie podchodzi do Ukraińców i wystawia im bilet zerowy. Polak w analogicznej sytuacji zostałby potraktowany jak pasażer na gapę i musiałby zapłacić dodatkową opłatę (min. 60 zł).

Swego czasu w pociągach KD dochodziło nawet do wyłudzania opłat dodatkowych o czym pisaliśmy w oddzielnym wątku:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=20012

STOP dyskryminacji Polaków! KONIEC z przywilejami dla Ukraińców!

PS
Jako że dziś finał Konkursu Piosenki Eurowizji i prawdopodobnie wygra Ukraina, bo ta impreza rządzi się poprawnością polityczną, mam dla Was przegląd piosenki banderowskiej ukraińskiej.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-05-2022, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Jako że dziś finał Konkursu Piosenki Eurowizji i prawdopodobnie wygra Ukraina, bo ta impreza rządzi się poprawnością polityczną, mam dla Was przegląd piosenki banderowskiej ukraińskiej.

No i żeś wykrakała.

Polskie jury dało Ukrainie 12 punktów w gównianej Eurowizji, a Ukraina Polsce ZERO punktów. To jest precyzyjny wskaźnik nastrojów społecznych. Dla Ukrainy Polska jest ZEREM.

Dalej wchodźmy Ukrainie w dupę, dalej bądźmy frajerami. Na żadne podziękowanie i uznanie, nawet symboliczne, nie liczmy. Frajera nikt nie szanuje!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bylyKolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2019

PostWysłany: 15-05-2022, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, was (kolejarzy) nie jest mi szkoda. Forum które niegdyś demaskowało układy, dziś kolportuje foliarstwo i ukrainofobię.

Kiedyś kolejarz, to był gość bo dobrze zarabiał, dzisiaj … dobrze zarabiają janusze w zarządach, a kolejarze są dymani aż się kurzy. Powtarzajcie sobie dalej frazesy jak kiedyś to było a teraz to nie ma i o godności etosu kolejarza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 15-05-2022, 22:36    Odpowiedz z cytatem

bylyKolejarz, po pierwsze to nie jest forum kolejarskie, tylko kolejowe. Z tego co mi wiadomo to nikt z administracji forum nie pracuje na kolei, ja zresztą też.

Po drugie, napisać od października 2019 roku całe sześć postów, z czego jeden dzisiaj i mieć pretensje do innych forumowiczy, że nie piszą o tym co ciebie interesuje, albo że piszą o tym co tobie się nie podoba, to trochę bezczelne jest.

Jeśli chodzi o zarzut foliarstwa, uważam to za komplement. W dobie koronaparanoi i covidianizmu ludzie rozsądni, samodzielnie myślący i wyciągający logiczne wnioski, przez covidiotów byli nazywani foliarzami, szurami i płaskoziemcami. Gdyby trzymać się umownej definicji foliarstwa, to największymi foliarzami są covidianie, wszak bezużyteczna (a wręcz szkodliwa!) szmata na twarzy to odpowiednik foliowej czapeczki na głowie. Z folią na głowie jeszcze nikogo nie widziałam. Za to ze szmatą na twarzy widziałam miliony i wciąż widuję. Więc kto tu jest foliarzem: bezmyślne stado baranów czy jednostka używająca mózgu? Przy okazji polecam mój autorski serial „Covidiański matrix”:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=399516#399516

Co zaś się tyczy ukrainofobii to tutaj wnoszę stanowczy sprzeciw. Ja co najwyżej jestem banderofobką, a że Ukraińcy mają pierdolca na punkcie kultu Bandery, co wykazałam na forum, to trudno oczekiwać, żeby człowiek rozsądny tego nie podnosił. Jeśli komuś wyrżnięto rodzinę na Wołyniu, a teraz widzi powszechne i bezrefleksyjne umiłowanie do Ukrainy i Ukraińców to proszę nie bądź zdziwiony, że taka osoba podchodzi do tej całej ukrofilii z dużym dystansem.

Slava Ukrajini (Chwała Ukrainie)
Herojam slava (Bohaterom chwała)
Slava nacji (Chwała narodowi)
Lacham smert (Polakom śmierć)


Dla niektórych to będzie szokiem, ale tak brzmi całe banderowskie zawołanie! To ostatnie słowa jakie słyszało ok. 100 tys. Polaków brutalnie wymordowanych przez Ukraińców na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, niespełna 80 lat temu. Jeszcze żyją ludzie, którzy cudem ocaleli z tej rzezi.

Reasumując, covidianizm przepoczwarzył się w ukrofilizm. Zwalczałam w KD covidianizm, będę zwalczała i ukrofilizm. Pozdrawiam!


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

WRmnouz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2021
Skąd: Lublin

PostWysłany: 16-05-2022, 06:38    Odpowiedz z cytatem

Ta "ukrofilia" jest najzwyczajniej w świecie chora. Ten nasz kochany rząd lepiej traktuje uchodźców z Ukrainy niż własnych obywateli. Podróże za darmo, rzeczy za darmo, nawet dla bogatych, formalności, które normalnie załatwia się miesiącami, dla Ukraińców są od razu. Nie mówię, że uchodźcy z Ukrainy nie są biedni, bo są, ale to nie znaczy, że trzeba traktować ich lepiej od Polaków. Tym bardziej że wszyscy nagle zapomnieli o tym, jak Ukraińcy mordowali, m.in. o Wołyniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 16-05-2022, 07:23    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Auderman, temat ukraińskich burdeli na Podkarpaciu, w których „stołowali się” dygnitarze PiS (i pewnie nie tylko) poruszyłam w innym wątku. Polecam jeśli ktoś nie czytał, bo to bardzo ważne jest:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400640#400640

Jest tam odnośnik do portalu „Wolne Media”, który dopadła pisowska cenzura:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400834#400834

Tutaj jest wyjaśnienie co się dzieje od strony rządu.
Ale jest też druga rzecz. Rząd myślał że kilkoma milionami obywateli zapcha dziurę demograficzną ale jednocześnie chciał zdobyć kilka milionów wyborców sypiąc gdzie popadnie przywileje. Jednak okazało się że ukry nas nie szanują. Nie tylko dlatego że robili tak zawsze ale też dlatego że u nas bieda i kryzys a oni oczekiwali na luksusy.

Byłykolejarz
Kowid był wykorzystywany jako narzędzie opresji, w sumie nadal jest tylko nie u nas patrz Chiny. Ukraińcy nas nienawidzą mimo wsparcia zewsząd.
I wyjaśnianie takich „tajemnic poliszynela” to jest foliarstwo?

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-05-2022, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Dalsze wchodzenie w ukraiński zad będzie dla mnie jednoznaczne. Albo do władzy dorwały się popłuczyny po Akcji „Wisła” (w latach 1947-1950 na Dolny Śląsk przesiedlono z terenów Polski południowo-wschodniej kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców-banderowców, np. do Lubina – bastionu Bezpartyjnych Samorządowców – trafiło ok. 600 rodzin), albo Ukraińcy trzymają ich za jaja.

Noema napisał/a:
Reasumując, covidianizm przepoczwarzył się w ukrofilizm. Zwalczałam w KD covidianizm, będę zwalczała i ukrofilizm.

Koleje Dolnośląskie powinny dbać o swoich pasażerów i skoro bardziej dbają o Ukraińców to są przede wszystkim kolejami ukraińskimi. Powody tego zjawiska mogą być różne, ale zawartość taśm nakręconych w domach uciech na Podkarpaciu lub chęć otoczenia się rodakami ze "starego kraju" wydają się najbardziej prawdopodobne. Polakom zostaje tylko rola sponsora tej imprezy.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 22-05-2022, 20:11    Odpowiedz z cytatem

Lady Makbet, większość uchodźców przesiedleńców z Ukrainy traktuje Polskę i Polaków jak dojną krowę. Jadą do Polski, bo zwietrzyli świetną okazję: wypasiony turbo socjal, darmowa służba zdrowia, darmowy transport, generalnie wszystko za friko. Wolno im, wszak wykorzystują sytuację, którą sami im stwarzamy. Większość Polaków zgłupiała na hasło „Sława Ukrainie”. Pomagać trzeba z głową, a to co my robimy to paranoja. Pomoc w Polsce przekształciła się w przywileje dla obcych i to nas zgubi.

https://nczas.com/2022/05/21/szykuje-sie-kolejna-nowelizacja-specustawy-o-uchodzcach-remonty-przedszkola-jezyk/

Ukrainiec+++ 2.0 turbo+ jak słusznie zauważył Grzegorz Braun.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 27-05-2022, 18:43    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Reasumując, covidianizm przepoczwarzył się w ukrofilizm. Zwalczałam w KD covidianizm, będę zwalczała i ukrofilizm.

Presja ma sens. KD podały na Facebooku, że od czerwca wycofują bezpłatne bilety dla Ukraińców.

https://www.facebook.com/KolejeDolnoslaskieSA

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 29-05-2022, 16:01    Odpowiedz z cytatem

Stella, a konkretnie od 2 czerwca. Widać beton KD postanowił zafundować Ukraińcom jeszcze Dzień Dziecka. Na nasz koszt rzecz jasna.

A jak wygląda wdzięczność Ukraińców? Zapraszam do obejrzenia 49. minuty poniższego filmu:

https://youtu.be/NPHBw9xT9f0?t=2940

Nie wiem jaka to spółka kolejowa, ale brawa dla tego kierownika pociągu! Zobaczycie jakie awantury w pociągach będą w czerwcu. Ukraińcy myślą, że im się w Polsce wszystko należy za darmo, więc bardzo niechętnie będą płacić za bilety.

Dodam, że Ukraińcy, którzy już od dawna przebywają w Polsce, posługują się w pociągach paszportami swoich znajomych. Obsłudze pociągu pokazują tylko stronę ze stemplem kontroli granicznej i w ten sposób wyłudzają darmowe przejazdy. Skąd to wiem? Z rozmów podsłuchanych w pociągach. Znam język rosyjski i dobrze rozumiem mowę ukraińską (w zasadzie to gwara rosyjska), a że sporo Ukraińców jeździ pociągami KD to lubię posłuchać o czym ze sobą rozmawiają. Oni są cwańsi niż Wam się wydaje!

Według moich szacunków KD straciły na darmowym wożeniu Ukraińców ok. 5-7 milionów zł (utracone przychody). Żadna normalna, prywatna spółka prawa handlowego nie pozwoliłaby sobie na takie straty. Prokuratura już powinna pisać akt oskarżenia (działanie na szkodę spółki).

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=401071#401071

Skąd te moje szacunki? Z prostego rachunku matematycznego. Skoro tylko do końca marca KD straciły ponad 2 mln zł z tytułu biletów zerowych dla Ukraińców, co oficjalnie przyznał marszałek Przybylski na łamach Magazynu Pokładowego, to nie trudno oszacować ile KD stracą łącznie do końca maja. Jestem przekonana, że wierchuszka UMWD/KD przemilczy to zagadnienie, żeby nie drażnić Polaków, którzy muszą kupować coraz droższe bilety, choć jeszcze niedawno rzecznik KD wyzywał mnie i innych od hejterów, do czego odniosłam się tutaj (w post scriptum):

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=400592#400592

Postuluję natychmiastowe odwołanie dyrektora marketingu (handlowego) KD. Dział marketingu to inaczej dział pomnażania kapitału. Skoro marketingowcy KD dopuścili do kilkumilionowej straty, a tym są utracone przychody, to powinni dyscyplinarnie wylecieć z pracy. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że decyzja o darmowych przejazdach dla Ukraińców zapadła na szczeblu zarządu spółki, ale nie słyszałam, żeby jakiś dyrektor KD protestował i kładł się Rejtanem pod gabinetem prezesa Stawikowskiego. Dlatego dyrektor marketingu (handlowy) pierwszy powinien wylecieć na zbity pysk. A upolityczniony zarząd KD (Bezpartyjni Samorządowcy & PiS) rozliczymy w przyszłym roku przy urnach wyborczych!

Masowa, postępująca ukrainizacja Polski i zgubne skutki dla naszego państwa i narodu. Ładna kompilacja dużej ilości „niezwykłości”, które ostatnio mają miejsce w Polsce. Ten film raczej długo się nie utrzyma na YouTube, więc proponuję obejrzeć póki jeszcze jest.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CzekoladaBanan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Kwi 2020

PostWysłany: 29-05-2022, 16:44    Odpowiedz z cytatem

Ten filmik to z pociągu PRów i był na trasie do Leszna (tak pisało na filmiku na TikToku).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gaspareae Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lis 2021
Skąd: Głogów

PostWysłany: 29-05-2022, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Lady Makbet napisał/a:
Polskie jury dało Ukrainie 12 punktów w gównianej Eurowizji, a Ukraina Polsce ZERO punktów. To jest precyzyjny wskaźnik nastrojów społecznych. Dla Ukrainy Polska jest ZEREM.

Dalej wchodźmy Ukrainie w dupę, dalej bądźmy frajerami. Na żadne podziękowanie i uznanie, nawet symboliczne, nie liczmy. Frajera nikt nie szanuje!

Jury składa się z pięciu osób. Od ukraińskich widzów dostaliśmy 12 punktów. I tylko z Ukrainy dostaliśmy najwyższą notę od publiczności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 30-05-2022, 08:46    Odpowiedz z cytatem

gaspareae, to prawda. Odniosłam się do tego w innym wątku:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=401124#401124

CzekoladaBanan napisał/a:
Ten filmik to z pociągu PRów i był na trasie do Leszna (tak pisało na filmiku na TikToku).

Widać kierpocie z PR mają większe jaja od kierpoci z KD. Tym z KD wystarczy pomachać przed nosem kartką ze stemplem kontroli granicznej, nawet niekoniecznie ze swojego paszportu i już można jechać za darmo. Praktycznie za każdym razem widuję takie sytuacje w pociągach KD na trasie Zgorzelec - Wrocław. Ile darmowych przejazdów Ukraińcy wyłudzili w ten sposób? Oczywiście do Ukraińców nie mam żadnych pretensji, pretensje mam do „naszych” durnowatych rządzących, którzy kompletnie zgłupieli na hasło „Sława Ukrainie”. Ukraińcom się nie dziwię, że doją Polskę i Polaków ile się da – na ich miejscu robiłabym to samo i śmiałabym się z głupich Lachów.

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina: „Jesteśmy sługami narodu ukraińskiego”.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl