W tym jedna para ze Szczecina/Zielonej Gory, a druga tylko z Suwalk, czyli Podlasiak pojedzie wieczorem na Litwe i na noc wroci do Suwalk. A rano z Suwalk pojedzie na Litwe, skad z powrotem pojedzie do Szczecina/Zielonej Gory.
_________________ Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
100 razy zmieni się jeszcze rozkład międzynarodowy a Wy podniecacie idę jakby to był koniec świata ,a może tak pojedzie a może tak pojedzie to pojedzie nie ma co się podniecac
Miedzynarodowy az tak bardzo sie nie zmieni, szczegolnie, ze zostal oficjalnie przedstawiony.
Znowu na Warszawa - Krakow przez CMK polaczenie ekonomiczne mniej (Chopin), chyba, ze Hancza wroci przez CMK i dalej szybko do Bialegostoku. No i bedzie osobny pociag z Przemysla laczony w Bohuminie z Chopinem.
Chopin pojedzie przez Katowice, czyli zastapi Gornika.
_________________ Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Miedzynarodowy az tak bardzo sie nie zmieni, szczegolnie, ze zostal oficjalnie przedstawiony.
Znowu na Warszawa - Krakow przez CMK polaczenie ekonomiczne mniej (Chopin), chyba, ze Hancza wroci przez CMK i dalej szybko do Bialegostoku. No i bedzie osobny pociag z Przemysla laczony w Bohuminie z Chopinem.
Chopin pojedzie przez Katowice, czyli zastapi Gornika.
Hańcza ma wrócic na CMK w godzinach Chopina, lub ciut wczesniej, od Warszawy do Białegostoku jako sprinter, bez postojów, tak samo druga para do Mockawy też ma kursowac bez postojółw miedzy B-stokiem a Warszawą.
Ta druga para to wg mnie nowy pociąg albo ze Szczecina albo z Zielonej Góry - nazwijmy ją Wigry, podlasiak, to osobna bajka
Radek napisał/a:
Przez Zebrzydowice pojedzie czesc przemyska. Katowicka to pewnie bedzie zalezec od postepu przebudowy.
Część Przemyska pojedzie tak jak kiedyś Roztocze, przez Katowice, Gliwice, Racibórz - to będzie pewnie wydłużenie obecnego Łukasiewicza.
Od 14 czerwca, z tego co patrzę to KD będą jeździły do Leszna zamiast pociągów PR Poznań - Wrocław
I jest do dobra decyzja, bo bardzo niewielu pasażerów jedzie do Poznania pociągami Regio. Czas przejazdu jest nieporównywalnie dłuższy od przejazdu pociągami IC. Ze względu na słabą przepustowość tej linii pociągi regionalne często muszą stać na różnych stacjach, aby przepuścić pociągi IC. To powoduje, że przejazd z Wrocławia do Poznania potrafi sięgać nawet 3h!
Ale to KW to też pojadą dalej bo to jest ciekawe pytanie. Te PR to pokrywały też dużą część ruchu z Poznania. Już lepiej byłoby gdyby wydłużyli te pociągi do Poznania bo tak jak KW wydłuży swoje do Rawicza to między Lesznem i Rawiczem będziemy mieli podwójny takt.
Kamieńczyk zostanie i dodatkowo jedna para Wrocław-Leszno-Wrocław. Reszta to KD.
Już dzisiaj większość połączeń pomiędzy Poznaniem a Lesznem obsługują KW, zapewne będzie ich jeszcze więcej, bo oba województwa mają dosyć usług Polregio.
Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo to tylko projekt. Nie wiadomo, czy na takie rozwiązanie przystanie Wielkopolska, bo dotychczas kręcili nosem na obecność KD w ich województwie. Ale do Krotoszyna wjeżdżają, więc może i tutaj się uda.
Mamy informację, ze od grudnia jednak Górski nie pojedzie do Hrubieszowa z powodu zbyt długiego postoju w Lublinie i nie tylko. Zanim będzie zastępowany nowy pociąg, lecz skróci relacji do Warszawy.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum