Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Dopłaty do FIP w Hiszpanii
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-10-2010, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Nawet w małych dziurach, jak np Portbou nie ma kontroli, jak jeździsz osobówkami. Ale jak wsiadasz w nocny Estrella do Madrytu, to wyciągają z kąta skaner, ustawiają bramki i musisz przejść odprawę. u akurat mam śmieszne doświadczenie, bo ten pociąg stoi w peronach już od rana i ja wsiadłem sobie w niego koło 2,5 godzin przed odjazdem (miałem miejscówkę) i takim oto sposobem ominęła mnie odprawa + kontrola.

Jednak przy pociągach dalekobieżnych to jest norma i nie unikniesz - nawet w małych miejscowościach.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 28-10-2010, 10:53    Odpowiedz z cytatem

na dzien dzisiejszy

Media distancia - 4euro - tarifa 019
Ave Lanzadera - 6,5 euro
Estrella - 6,75 euro - tarifa 719
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

p.borzecki Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 25 Lut 2011

PostWysłany: 25-02-2011, 11:26   Czy komuś udało się kupic bilet online na RENFE.com? Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ucieszyłem się gdy znalazłem interesujący mnie bilet ponad 50% w promocji na RENFE.com (normalnie nieco ponad 40 EURO, w promocji nieco ponad 17 EURO), ale gdy dochodzi do płacenia kartą wyświetla się błąd, iż transakcja nie może być zrealizowana. Próbowałem dwóch kart różnych banków, ale nadal nie działa.

Na forum GoldenLine.pl przeczytałem post człowieka, który po zgłoszeniu im problemu,otrzymał odpowiedź, iż mają oni problem z akceptacją obcych kart kredytowych, ale post jest z 2009 roku, więc chyba do tej pory powinni to poprawić...

Czy komuś udało się zakupić bilety na tej stronie?


--
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Borzecki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian_89 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 29 Mar 2011

PostWysłany: 29-03-2011, 16:34   Podróż z FIP po Hiszpanii Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie dotyczące podróżowania na bilecie FIP po Hiszpanii. Otóż w tym roku wybieram się na wczasy do Hiszpanii i mam w planach m.in. zwiedzenie klasztoru na górze Montserrat. Wiem że jeżdżą tam kolejki przewoźnika FGC Ferrocarrils. Wie ktoś może czy honoruje on bilet FIP, czy FIP jest ważny tylko w pociągach RENFE? Dziękuje za odpowiedź Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 30-03-2011, 17:25    Odpowiedz z cytatem

FGC to kolej regionu Katalonii, nie honoruje FIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

gregor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2008

PostWysłany: 28-05-2011, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Witam ! Czy ktoś robił w Poznaniu w TSS Polska Touristik Service System Sp. z o.o.
ul.Sokolowskiego 2, rezerwacje na pociągi hiszpańskie np. Irun-Lizbona .Jesli tak, to proszę o wrzucenie skanu na forum lub na adres: gregor71@onet.eu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 24-08-2011, 19:32    Odpowiedz z cytatem

Podjechałem dziś do Berlina, aby wykupić miejscówki na AVE i na kuszetke w ESTRELLI. I co ciekawe - Estrelle mi sprzedali, a AVE nie mogli. Czy DB ma ograniczenia na AVE?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FreeLock Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2007

PostWysłany: 28-08-2011, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Ja miałem taką sytuację w zeszłym roku.Jakieś problemy były i kupiłem dopiero w Frankfurcie i Hamburgu.Spróbój kupić w innym dużym mieście.Na pewno się uda.W tym roku też będę kupował na AVE więc dam znać jakby sie nie udało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 29-08-2011, 06:27    Odpowiedz z cytatem

Pociąg relacji Irun do Lizbony , to raczej koleje Portugalskie , kupilem na ten pociąg rezerwację kilka lat temu w kasie PKP - cena 10 zł, teraz kupuję przez internet, wczoraj kupiłem bilet na pociąg we Francji, za 7 dni przyślą pocztą do domu. Myślę że nie trzeba już jechać do Niemiec , by kupić bilety.

[ Dodano: 29-08-2011, 20:51 ]
dziś dostałem bilety z Paryża - po 4 dniach od zamówienia , to szok. TO JEST Europa . Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 14-09-2011, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Byłem - wróciłem - było fajnie Very Happy

FreeLock - Dzięki za radę - udało mi się kupić AVE na Berlin Ost. Co prawda kasjerka męczyła się ponad 5 minut, ale dała radę wystawić. Po tej udanej próbie sama była w siódmym niebie. Happy

Dopłaty do FIP:
AVE (2klasa) - 10 euro
ESTRELLA kuszetka - 18,60 euro

Jeśli chodzi o Montserrat - FIP oczywiście nie obowiązuje. Skorzystaliśmy z oferty FSG + kolejka linowa (Tam i Powrót) za 16,60 euro. Można to normalnie kupić w biletomacie (np. na stacji początkowej Barcelona p. Espanya) płacąc kartą lub gotówką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Okid2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2011
Skąd: Rzeszów/Zagórz

PostWysłany: 21-10-2011, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Lizbona - Irun (Skład RENFE). 2ga klasa 7 E od osoby... tydzień temu jechałem tym pociągiem... Skład ten sam co Madryt Chamartin - Lizbona Smile

Pzdr!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 10-05-2012, 09:06    Odpowiedz z cytatem

Witam, ile wynosi oplata za przejazd w drugiej klasie pociagu ALTARIA?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz_j Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 25-06-2012, 07:10    Odpowiedz z cytatem

Witam
Wczoraj w Dreznie kupiłem miejscówki na pociągi w Hiszpanii.
Pociąg z BARCELONA-SANTS do MADRID-CHAMARTIN 22:20 - 00373 ESTRELLA , skład jedzie z PORTBOU - miejscówka 6,50 euro
Pociąg z MADRID-CHAMARTIN do LISBOA-SANTA APOLONIA 22:25 - 00332 TRENHOTEL - miejscówka 7 euro.
Miejscówki na 2 klasę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-05-2013, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Wprawdze nie o FIP, ale odnośnie tego co wcześniej tu napisano. Mam pytanie odnośnie pociągu Estrella (trasa Barcelona - Madryt). Jak wpisze taką relację na stronie https://venta.renfe.com to wyskakują mi 3 rodzaje przedziałów / klas. A mianowicie Turista, Litera i Preferente. Czy dobrze rozumiem, że Turista i Preferente to są siedzące, a Litera to kuszetka? A czemu nie widać sypialnych? I jeszcze jedno - czy ktoś orientuje się jak wygląda zakup biletu przez neta na ten pociąg (cały bilet, a nie tylko miejscówka). Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

_________________
Przywrócić pociągi dalekobieżne przez Kluczbork!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 24-05-2013, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Jechałem tym cudem w kuszetce 2 lata temu z Madrytu do Cerbere (około 90% ludzi wysiadło w Barcelonie). Estrella "Costa Brava", bo tak się to cudo nazywa, składał się aż z 4 wagonów - jednej kuszetki (przedziały do 6 miejsc), barowego posiadającego kilka 8miejscowych przedziałów klasy T (po naszemu drugiej) i dwa wagony klasy P (po naszemu pierwszej). Krótko mówiąc sypialnego on nie ciągnie. Nie wiem jak wygląda tam zakup przez internet, bo mnie tylko interesowała miejscówka, której samej przez neta nie kupisz. Proponuję to jednak zrobić z wyprzedzeniem, bo np. kuszetka jechała pełna. Na You Tube można sobie ten skład obejrzeć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl