Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Fałszowanie badań lekarskich w IZ Opole
Autor Wiadomość

Dławik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 14-04-2008, 09:38    Odpowiedz z cytatem

>>WYdaje mi sie że nigogo nie zwolnią ..tym bardziej naczelników ,czy zawiadówców , doszły mnie słuchy ze wyleciał jakis drezyniaz ....wyleciał bo to pionek dla zakładu....a pieczątke lewa podobno miły te pi....e ..zwiazki nieroby które nic nie robia w tym zakładzie tylko imprezki na wyjazdach..no ale imprezowanie to tez ciezka praca....A tak na marginesie jak pozwalniaj naczelników , zawiadowców ..to kto w tym zapyziałym zakładzie bedzie pracował....garstka drogowców, automatyków, oraz pracowników ruchu...trzymac tak dalej Very Happy

[ Dodano: 14-04-2008, 09:47 ]
Zwiąki podobno są umoczone w to że hej....na dzień dzisiejszy przydał by im sie pampers...co by dalej sie już nie umoczyc Very Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Homer Simpson Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 14-04-2008, 10:29    Odpowiedz z cytatem

semafor napisał/a:
Świnia napisał/a:
Mnie ciekawi jak w tej sytuacji zachowają się bossowie związków zawodowych. Może niektórzy z nich też są umoczeni w fałszowanie swoich badań?


Wszystko oczywiscie zależy od tego, kto dopuscił się w\w czynów. Wiemy już, że w sprawę zamieszane są osoby z kierownictwa, a one swojego czasu potrzebowaly poparcia ze zwiazków, aby piastować stosowne funkcje. Odpowiedź nasuwa sie sama, tym bardziej, iż rolą związków zawodowych jest reprezentowanie i obrona praw, interesów zawodowych i socjalnych pracownika.

[ Dodano: 12-04-2008, 13:02 ]
Otrzymałem właśnie informację z sąsiedniej sekcji(nazwę pominę)i, której naczelnik jest na chwilę obecną odsunięty od wykonywania czynności, że kilka lat temu ten sam pan już był zdjęty ze stanowiska, gdyż jego z-ca dokonywał kontroli świątecznych w liczbie większej niż przewiduje kalendarz. Obu panom włos z głowy nie spadł. Główny naczelnik otrzymał posadkę dyspozytora zakładowego, a jego za-ca stanowisko naczelnika działu technicznego IZ Opole. Po upływie kilku czy kilkunastu miesięcy pan z-ca( ten od fikcyjnych kontroli) zostaje powołany na stanowisko naczelnika sekcji( głównego), a ten drugi na jego zastępcę. Po kolejnych miesiącach zamieniają się stołkami po wojnie, którą ze sobą prowadzili.
Od tygodnia zastępca pełni funkcje głównego, bo ten jest zawieszony. Chyba przyznacie państwo, ze to trochę skomplikowane? Czy wierzycie, że sprawiedliwości stanie się za dość? Jeśli tak, to chyba dzisiaj TVP1 wyświetla western, który prawdopodobnie taki scenariusz przewiduje.



Chcę sprostować tę wypowiedź: otóż praowałem w ISE Kluczbork i wiem, że to główny naczelnik robił fikcyjne kontrole i za to poleciał. Miał dostać art 52 ale związki go wybroniły. Zastępca był dalej zastępcą. Co było potem to nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dławik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 14-04-2008, 10:52   Pozdrowienia dla IZ Opole Odpowiedz z cytatem

Gdyby w/w wymieniona sprawa dotyczyła szeregowych pracowników załadu IZ Opole , już dawno byli by poza bramą zakładu z obiegówką w zębach.Ale tutaj mamy doczynienia z wykwalifikowanym kwiatem kierowniczym IZ Opole , oraz chwastami w postaci zwiazków zawodowych ...wiec proces bedzie poszlakowy, zapewne.Chyba że bedzie pokazówka i polecą głowy, ale jak to pisze dzis , anie omieszkam napisac za pół roku i powiem kto pracuje nadal ...a kto nie. Ale znajac realia P.K.P ,zarówno ,, kwiaty , i chwasty" beda sie miały dobrze.

[ Dodano: 14-04-2008, 11:14 ]
..Kadra Kierownicza IZ Opole ...baaacznnosc dwaaa krroki na przód maaaarsz.......A z tyłu pozostało ich tylko trzech 1-drogowiec , 1-automatyk , 1 ruchowiec , 1-sprzataczka która posprzata ten bałagan Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 14-04-2008, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Wszelkie próby zatuszowania afery, krycia naczelników czy działaczy związkowych, a pogrążanie szeregowych pracowników proszę zgłaszać do nas lub osobiście sygnalizować na forum!
Każdy taki przypadek postaramy się nagłośnić!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

skyte off Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 14-04-2008, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Własnie ta garstka drogowców , automatyków i ruchowców tak naprawdę pracuje i to ci na dołach - na sekcjach jest ta najwieksza robota , o której góra mało co wie
a co do afery - to dyrektor Gajny powinien przede wszystkim odpowiedzieć za brak nadzoru, bo do tej pory wszystkie afery na sekcjach to zwolnienie szarego pracownika i nagana dla naczelnika za brak nadzoru. mam nadzieję ,że ta afera jednak pociągnie za sobą ludzi, którzy ( nie wszyscy ) w swojej karierze kolejowej byli zawsze nieuczciwi, a co do pewnych zwiazkowców przydałby im się taki porządny bat - niektórzy to poprostu cwaniakujące, aroganckie dupki.

Ta sekcja to faktycznie polski = opolski western, ale nie rozgrzebujmy przeszłości, bo nawet najmądrzejszy pogubiłby się w tym konkretnym przypadku obejmowania stołków na tej sekcji i w ogóle na sekcjach opolskich, najwazniejsze to dac rozgłos tej aferze --- ludzie , którzy dopuścili się tego ,zarówno ten z pieczatką jak i siedzący naprzeciwko, powinni poniesć surowe konsekwencje, a moze być tak ,że ponieważ są to ludzie z górnych półek", dadzą im art 42, minie kilka miesięcy i z dumną miną zasiądą z powrotem na swoich starych stołkach lub lepszych - bo tak zazwyczaj bywało. Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jojo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 14-04-2008, 22:53    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co jest grane, ale toromistrz który był do dzisiaj zawieszony ma zrobić nowe badania tym razem legalne.Więc łeb ukręcony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

semafor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2008

PostWysłany: 14-04-2008, 23:16    Odpowiedz z cytatem

Skoro toromisrz mógł, to i innym dane będzie.
Osoby zainteresowane orzecznictwem Sądu Najwyższego w sprawie badań lekarskich, odsyłam do wyroku, który zasygnalizowałem. Jest on o tyle ciekawy, że dotyczy kolejarza-zwrotniczego, z byłego Zakładu Infrastruktury.
link
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-04-2008, 00:11    Odpowiedz z cytatem

jojo napisał/a:
Nie wiem co jest grane, ale toromistrz który był do dzisiaj zawieszony ma zrobić nowe badania tym razem legalne.Więc łeb ukręcony.

Ukręcanie łba aferom, w które zamieszana jest kadra kierownicza to norma we wszystkich spółkach PKP. Po zatuszowaniu afery beton IZ Opole przeprowadzi śledztwo, aby ustalić (i ukarać!) kto w zakładzie wynosi informacje do internetu i do kogo z ISE Groszowice wydzwaniała Krycha. Oczywiście związkowcy liżący tyłki dyrekcji nic nie ustalą, ale śledztwo będzie, bo to też norma w PKP. Może, żeby się wykazać, profilaktycznie upolują i zaszczują jakąś Bogu ducha winną osobę, aby zastraszyć wszystkich niepokornych. To też norma w PKP.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Weronka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 15-04-2008, 17:00    Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam wszystkie teksty i mogę zapewnić ze informacje w nich zawarte w pełni pokrywają się z sytuacją zaistniałą w Zakładzie Linii Kolejowych w Opolu. Nikt nie nadmienił ze sytuacja radykalnie się pogorszyła w zakładzie od czasów objęcia zakładu przez Pana Piotra K który jako szef byłego związku zawodowego To on wypromował powyższych swoich współpracowników takich jak naczelnik ISE Groszowice oraz Kluczborka i mocno współdziała ze kolesiami ze innych związków. Mało tego jak Koledzy i koleżanki wiedza straszył wszystkich ostra dyscyplina a promował niekonwencjonalne zachowania soje tzn alkoholu itp. To właśnie z Januszem K tak często biesiadowali i widac ich było w ciekawym stanie na terenie Zakładu. Nikt tu nie nadmienia ze to właśnie nieformalne układy doprowadziły do takiej dyscypliny w zakładzie nie mówiąc już o tym ze były donosy do prokuratury i kierownictwa spółki ale efektów nie widac. Widocznie warszawce taki układ pasuje. Mierny ale wierny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iceman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2008

PostWysłany: 15-04-2008, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Świnia napisał/a:
Mnie ciekawi jak w tej sytuacji zachowają się bossowie związków zawodowych. Może niektórzy z nich też są umoczeni w fałszowanie swoich badań?
Nie zazdroszczę dyrekcji IZ Opole. Dla nich nastała "chwila prawdy". Mogą się całkowicie skompromitować tuszując aferę, albo wyjść z twarzą wywalając tę "wesołą" gromadkę na zbity pysk.


Prorocze słowa. Część tych panów to faktycznie aktywni członkowie zz, może nie bossowie ale na pewno wyżsi rangą. I fakt, nie ma co zazdrościć dyrektorowi, bo związki ponoć już wzięły pod swoje skrzydła swoich "oficerów". Tak to jest jak protegowani związków pełnią wysokie funkcje w zakładzie Obopólne korzyści - związki dostają większą kasę ze składek (pensje naczelnikowskie troszkę większe niż normalnego robola) a panowie nietykalni A zakład niestety traci, bo przeważnie ci bossowie i "oficerowie" to nie specjaliści w tym co mają robić w zakładzie,ale beton zz
Co do drezyniarza, to art. 52 dostał za porzucenie pracy nie za aferę z badaniami, ale porzucił ją pewno ze strachu przed konsekwencjami za aferę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dławik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 15-04-2008, 19:24   Porażka zakładu Odpowiedz z cytatem

Najgorsze jest to że tacy ludzie , jak ci wyżej opisani piastują takie funkcje tzn dyrektor , p....e, zwiazki (inaczej o tych alkocholikach nie można napisac) , piastuja kierownicze funkcje na terenie zakładu, jaki to jest wzór dla pracowników...wydaje mi sie że żaden gro ludzi odeszło z iz Opole , ale byli to młodzi ludzie któzy mieli już dosc, zarobków , atmosfery w tym p....n zakładzie , pozostali ludzie starsi któzy niezabardzo juz mogąodejsc , oraz ci któży odejda niebawem na emeryture......Modle sie aby ta cała p....a kolej kiedys sie rozpadła, rozwiązała , bo pod wodzą takich ludzi , jak w iz Opole nie wróże niczego dobrego ani temu zakładowi , ani podobnym w całej polsce .Liczy sie tylko kolesiostwo , imprezki , szykany , itp. rzeczy.

ps.KOLEJARZE WSZYSTKICH SEKCJI łACZCIE SIE , I NIECH STANIE SIE KONIEC

Zapomniał bym w IZ Oplole są też i wporzadku ludzie tacy jak J.K, B.N , G.A , B.A , itp ale jest ich naprawde garstka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Weronka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Kwi 2008

PostWysłany: 15-04-2008, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Dyrektorzy to tez kolesie z układów związkowych bo taki był rozkwit podziału władzy po roku 1991 na kolei nastało to trochę później bo Dula i jego kompanów wywodzi sie ściśle ze związków zawodowych. To oni zaczęli reformowac kolej pod swoich kolesiów i tak to trwa do dzisiaj Smutne to bo transport kolejowy na zachodzie kwitnie a tu stagnacja i tylko dzięki pomocy unijnej coś jeszcze robią. Nie ma młodych zdolnych ambitnych kolejarzy i to jest smutne. Jest za to bardzo dużo central związkowych, komisji itp gdzie kolesie maja sie dobrze i twierdząc ze działają w interesie braci kolejarskiej ja rozkładają .To łączenie sie myślę ze mogło by postępowac szerzej bo wielu jeszcze dobrych kolejarz jest i oni najbardziej na tym wszystkim cierpią
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LEWEK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2008

PostWysłany: 16-04-2008, 10:14    Odpowiedz z cytatem

Witam !!!
Mam na razie jedną uwagę w kwestii formalnej :

W całej tej aferze z fałszowaniem badań lekarskich jedynym Związkiem Zawodowym i jedyną grupą zawodwą, która się "nie umoczyła" to są AUTOMATYCY ( i ZZPAiT) Laughing Laughing Laughing

Czyżby tylko ta grupa pracowników w Zakładzie Opolskim robiła właściwy użytek z własnego mózgu ... Laughing Mr. Green Laughing

CHWAŁA IM ZA TO Brawa OK Kolejarz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wieczk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2008
Skąd: Olesno Śl

PostWysłany: 16-04-2008, 14:14    Odpowiedz z cytatem

Semafor, prawdopodobnie chodziło Ci wyżej w poście nie o mataczenie, ale o próbę utrudniania lub udaremnienia postępowania karnego, które w terminologii prawniczej nazywa się poplecznictwem. Jakiekolwiek przejawy takiego działania, byłyby skrajnie nieodpowiedzialnym i samodestrukcyjnym zachowaniem wobec rozgłosu, który już nadano sprawie. Nie chce się wierzyć, aby coś takiego się jeszcze wydarzyło. Chcę tylko zaznaczyć, że poplecznictwo to przestępstwo z art. 239 kk, zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Jeśli chodzi natomiast o orzecznictwo SN, to warto dodać, że nie wiąże one swoją treścią innych sądów niższej instancji, bowiem nie ma w polskim systemie sądownictwa instytucji "precedensu". Również pracodawca nie jest związany wyrokiem SN i nie musi on stanowić dla niego wytycznych do podjęcia ewentualnych działań dyscyplinarnych.
Nie wiem jaki jest zasięg tego forum, ale z pewnością jego opinie w jakimś stopniu mogą oddziaływać na zakończenie sprawy. Sądzę, że podsycana atmosfera i wywierana presja nie sprzyja obecnie rozwiązaniu problemu.
Spróbujmy na to co miało miejsce spojrzeć inaczej, z ludzkiego punktu widzenia. Jeśli liczba, przypadków podana przez Semafora jest wiarygodna, to w tej chwili rozgrywa się dramat kilkudziesięciu osób i ich rodzin. Wśród nich są przecież także pracownicy niższego szczebla, a z którymi wg mojego odczucia większość się tutaj identyfikuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 16-04-2008, 14:24    Odpowiedz z cytatem

wieczk napisał/a:
Spróbujmy na to co miało miejsce spojrzeć inaczej, z ludzkiego punktu widzenia. Jeśli liczba, przypadków podana przez Semafora jest wiarygodna, to w tej chwili rozgrywa się dramat kilkudziesięciu osób i ich rodzin. Wśród nich są przecież także pracownicy niższego szczebla, a z którymi wg mojego odczucia większość się tutaj identyfikuje.

Masz rację, ale ci ludzie sami są sobie winni! Świadomie fałszowali obowiązkowe okresowe badania lekarskie! Nikt ich do tego nie zmuszał! Im po prostu nie chciało się pojechać raz na 2/3/5 lat do Wrocławia wykonać badania, za które pracodawca płaci!
To są ludzie dorośli i mają mózgi, z których jak widać nie zrobili odpowiedniego użytku. Wszyscy musieli liczyć się z ryzykiem wpadki, bo wystarczy tylko pojechać lub zadzwonić do Ośrodka Kolejowej Medycyny Pracy we Wrocławiu i tam sprawdzić czy konkretny pracownik faktycznie był na badaniach (każdy ma swoją kartotekę!).
Nie żałuję tych osób, bez względu na zajmowane stanowisko służbowe. Moim zdaniem wszystkich (od zwrotniczego po naczelnika) należy jednakowo ukarać: zwolnienie dyscyplinarne!
Mam nadzieję, że przynajmniej prokuratura i sąd wykażą się i odpowiednio potraktują wszystkich, którzy dopuścili się przestępstwa fałszowania dokumentacji medycznej!
Zastanawiam się jak długo trwał ten proceder i czy dotyczy on tylko IZ Opole? Na miejscu prezesa spółki poleciłbym dyrektorom wszystkich zakładów "prześwietlić" badania lekarskie całej załogi. Dotyczy to wszystkich spółek PKP, nie tylko PLK.

PS. Krycha pojechała dziś do Opola - może się dowie czegoś konkretnego.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl