Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Cieszyn czyli likwidacji pociągów ciąg dalszy
Autor Wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 27-02-2012, 08:05    Odpowiedz z cytatem

Wycięcie pociągów i linii @jacwol to podziękuj panującemu jaśnie panu Marszałkowi woj. śląskiego. Bo to akurat ten pan ma "swoją kolejkę", a resztę ma w d.... łącznie z pasażerami. Nawet swoich ma częściowo gdzieś, ale to dużo rozpisywania się.
Jedynie zgodzę się z Tobą na temat zatrudnienia w biurach. No tak tam przybywa ludzi, a tam gdzie powinno tych ludzi być czyli w ruchu to ubywa.
Nigdzie nie napisałem też @jacwol aby siedzieć cicho. Gdzie to wyczytałeś????? Protest owszem, ale mądry, przemyślany, a nie na łapu capu i blokujemy drogę do Wisły. Marszałek i tak to zleje i zrobi po swojemu.
KŚ miały być UZUPEŁNIENIEM OFERTY PRZEWOZOWEJ w woj.śląskim tam gdzie PR nie jeżdżą, lub jest mało pociągów.
Zatem Szanowny Panie @jacwol czytaj ze zrozumieniem to co piszę, a nie naskakuj na mnie, że lepiej siedzieć cicho i z pokorą. Gdzieś napisałem, że paczuszkę z pieluszkami tymi cięższymi w podzięce posłać Marszałkowi. To by przynajmniej poczuł jeżeli by do niego dotarło.

[ Dodano: 27-02-2012, 08:22 ]
Poza tym Szanowny Panie @jacwol konkretnie temat komunikacji do Cieszyna, Bielska-Białej czy Wisły interesuje mnie ze względów osobistych. Busem nie lubię zbytnio jeździć no chyba,że nie mam alternatywy. Do Cieszyna podjechać to trza autko gonić. Wszystko fajnie, ale.... . Znalezienie miejsca do parkowania w Cieszynie na dłużej to trzeba mieć szczęście. Wolałbym wskoczyć do pociągu ( tak jak kiedyś ) pobyć trochę w Cieszynie lub w Czeskim Cieszynie i znów wrócić pociągiem do domu. Temu osobiście ubolewam nad tym, że niszczy się w tym rejonie komunikację masową. Bo zniszczyć, zamknąć jest prosto i łatwo, ale odtworzyć potem to już jest trudniejsze i wiąże się ze sporymi kosztami.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 27-02-2012, 13:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak z piórkiem w d.... anonimy słali, dużo bzdetów tu na forum wypisywal


Nigdy nie pisaliśmy nic anonimowo. Ogólnie to ostatnio było nam bardzo miło jak część pracowników drużyn w Czechowicach kiedy byliśmy w trójkę na stacji podawała nam rękę i popierała protest.
Co do anonimów to pisał je jeden chłopak z Chybia zupełnie z nami nie związany. Pamiętaj, że CSMK protestując walczy także o pracę dla CIEBIE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 01-03-2012, 17:05    Odpowiedz z cytatem

Czy słyszeliście coś na temat ogłoszenia przetargu na obsługę Cieszyna przez inne spółki?
Podobno do przetargu przymierza się DB i Ariva

_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 01-03-2012, 20:47    Odpowiedz z cytatem

Rademenes po kolei:
- Szanownego Pana sobie daruj
- na nikogo nie naskakuję
- staram się czytać ze zrozumieniem
- jeżeli uważasz że wysyłanie pism spowodowało wycięcie pociągów to przypomnę że dwa albo trzy rozkłady temu tez była rzeź w Cieszynie i m.in. dzięki CSMK i ich pismom pociągi wróciły. Więc przypisywanie rzezi w Cieszynie CSMK uważam za chybione.
- generalnie uważam że CSMK robi dobrą robotę w Cieszynie ( petycje, sprowadzenie Elfa, Flirta, przejazd specjalny)
Nie jestem członkiem ani sympatykiem CSMK, staram się tylko obiektywnie ocenić sytuację.[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 04-05-2012, 13:07    Odpowiedz z cytatem

5,6 i 8 maja to jedyne dni kiedy pociąg do Cieszyna (6:11) odjeżdża dopiero 6:25. O tej samej godzinie przyjeżdża regio z Oświęcimia i moje pytanie, czy jest szansa, że Cieszyn poczeka na ewentualnych przesiadających się podróżnych?
Jedyna możliwość, żeby sensownie dojechać do Cieszyna. Jestem załamany i wściekły, że rozkomunikowali te pociągi i kolejne korekty nie zmieniły tego faktu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adam Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2008
Skąd: Bielsko Biała

PostWysłany: 04-05-2012, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Chciałem tylko dodać że marszałek (nie) naszego cudownego województwa jest anty transportowy pod każdym względem. Pociągi nie , autobusy nie , najlepiej na piechotę jak za króla ćwieczka . Rozmawiałem z przewoźnikami autobusowymi , którzy chcieli uzupełnić ofertę przewozową w powiecie Bielskim i SCi ale marszałek blokuje wydawanie koncesji zasłaniając się faktem że pragnie tworzy nową kolej . Tylko że dla południa tego województwa żadnej sensownej kolei nie przewidziano. Dla mnie oferta przewozowa dla Stolicy Podbeskidzia to czysta kpina, a co maja powiedzieć mniejsi np: Cieszyn?????? Nie dla województwa Śląskiego

_________________
Wolę B niż "S" . Podbeskidzie - piękna kraina pod śląska okupacją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 06-05-2012, 10:39    Odpowiedz z cytatem

@Exsimus i co dało to chodzenie przez przejście dla pieszych koło Mokate? Nic! Marszałek jak miał Podbeskidzie w d.... tak ma nadal. Może mu się coś o uszy obiło, że ktoś coś protestował, ale olał to. Teraz gdy masz logo KŚ to zlego słowa na swojego pracodawcę nie powiesz.

@adam bo na transporcie to trzeba się znać, a obecnie nawet minister się na tym nie zna, a co mówić o jakiś tam marszałku. KŚ to POlityczne zagrywki.

Gdyby byłaby możliwość pokazania rządowi co to transport na EURO, czyli stanąć. Czym by wtedy przewieźli kibiców? Tyle, że to cały transport musiałby stanąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 09-05-2012, 14:51    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Teraz gdy masz logo KŚ to zlego słowa na swojego pracodawcę nie powiesz.

A czy ktoś Ci powiedział, że KŚ nigdy nie pojadą do Cieszyna? Ogólnie pod Mokate nie protestowałem przeciwko jakielkolwiek firmie przewozowej, ale przeciwko cięcią połączeń, a dlaczego to się stało to już nie mi w to wnikać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 10-05-2012, 08:17    Odpowiedz z cytatem

@Eximus czy ja napisałem, że protest pod Mokate był przeciw KŚ? Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem!!!!!!!! Ja bardzo dobrze wiem o co chodziło chodziło w proteście przed Mokate. Nie bardzo mi to się podobało. Tzn. forma. Od początku było to wiadomo, że nic to nie da i marszałek nawet się tym nie będzie interesował. No i nie pomyliłem się. Więcej tam było policji i przedstawicieli mediów niż ludzi którzy przybyli na protest. Nawet władze Ustronia to olały choć i im powinno zależeć na połączeniach kolejowych, autobusowych z innymi regionami Polski. @ Eximus czy kolej pojedzie do Cieszyna? Popatrz na politykę marszałka. Zabiera tylko te linie na których są podróżni i to w większej liczbie, a nie liczy się z innymi liniami mniej obłożonymi. Bo ma to w d....! Marszałek ogólnie to ma PODRÓŻNYCH w D.... i to widać, jemu jedynie na kasie zależy.
Zatem SZANOWNY PANIE @Eximus proszę uprzejmie, czytaj uważnie i ze zrozumieniem to co ja piszę, a nie po łebkach bo potem takie głupie doskakiwanie jest.
Gdybyś poczytał uważnie moje wpisy to wiedziałbyś, że ja za tym iż jest likwidacja połączeń kolejowych czy autobusowych naszego regionu to pomyłka i trzeba to oprotestować! Tak! Protest taki aby marszałek nie "naszego" województwa to usłyszał.
No, ale teraz widzę to już jest nie aktualne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 10-05-2012, 12:43    Odpowiedz z cytatem

Rademenes

- Celem Kolei Śląskich co jest gdzieś napisane jest bycie liderem przewozów w województwie Śląskim więc boczne linie zapewne będą obsługiwne przez KŚ lub Arrivę DB, która JEST zainteresowana tym faktem o czym napisał powyżej Woland.

- Po drugie w czerwcu mieszkańcy Cieszyna i powiatu cieszyńskiego obudzą się z ręką w nocniku, bo PKS Cieszyn miał zaprzestać jeżdżenia 30.06.2012, ale zakończy 31.05.2012, bo kierowcy przed likwidacją spółki MUSZĄ iść na urlopy.
- Dodatkowo od 1.06 Przewozy Regionalne zerżną resztą połączeń na trasie Cieszyn - Czechowice - Cieszyn pozostawiając 1 parę z Cieszyna w (1)-(6) i 1 z Zebrzydowic także w (1)-(6).

Mnie naprawdę nie interesuje wojna pojazowa UM - PR czy PR - KŚ lub inne tego konfiguracje. Ja bym tylo chciał, aby kolej na Śląsku, a także inne gałęzie transportu działały normalnie. Dla przypomnienia powiem, że jesteśmy drugim najludniejszym województwie po Mazowszu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 10-05-2012, 14:10    Odpowiedz z cytatem

@Eximus dalej nie czytasz uważnie tego co piszę. Trudno. Zawsze twierdziłem i twierdzę, że transport jest b.ważny. No, a dobrze zorganizowany transport w terenie to i wokół niego gospodarka się rozwinie. Na naszym terenie jak były dobre połączenia to powinieneś wiedzieć ile ludzi jeździło pociągami, autobusami. Bo był dobry rozkład jazdy, połączenia itp.itd., a teraz gdy brak połączeń, brak pociągów, autobusów, różni przewoźnicy. To powoli odstrasza klientów od np.kolei. Poza tym już gdzieś to pisałem, ale powtórzę. Z Bielska-Białej Gł. do Cieszyna jest 39km., a czas jazdy pociągiem przed likwidacją to było prawie dwie godziny. Powstała S1 i z Bielska-Białej do Cieszyna autobusem pośpiesznym to za 40min. się zajedzie i taniej. Kto więc będzie jechał koleją? Fanatyk, miłośnik lub ten komu na czasie nie zależy. Choć ja też bym pojechał bo mam tzw. konika na punkcie pociągów. Poza tym lubię pociągi, lubię jeździć pociągami.
Dziś akurat zmuszony jestem jechać do Cieszyna i muszę autkiem jechać bo pociągu nie mam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mumunek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2011

PostWysłany: 11-05-2012, 10:11    Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy sobie szczerze..Panowie z Cieszyna latali,pisali,cudowali np z z przetrasowaniem CHOPINA przez Cieszyn itp ile to było cudowania jak w Chybiu wykoleił sie pociąg i były kilku godzinne objazdy itp.

Zajmowaliście się Panowie bzdurami a nie tym czym chcieliśmy...macie rację Cieszyn bardzo ucierpi tracąc kolej ale w Ciezszynie potrzebna jest kolej REGIONALNA nie DALEKOBIEŻNA oto trzeba walczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fan ciapongów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 11-05-2012, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Rademenes nowoczesny pociąg powinien dojechać z Cieszyna do Bielska-Białej Głównej w 45-50 minut, ale do tego potrzebny jest przede wszystkim remont infrastruktury, a w dalszej kolejności porządny tabor - wówczas pociągi na tej trasie mogłyby śmiało konkurować z transportem samochodowym. A na tym nie zależy przede wszystkim rajcom samorządowym, więc póki co możemy sobie pomarzyć o powrocie tej relacji kolejowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Clavier22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Kwi 2011

PostWysłany: 12-05-2012, 07:59    Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem nowy i chce wam powiedzieć, że wy się tu kłócicie zamiast działać. To co się dzieje w naszym województwie z koleją regionalną jest straszne. Za niedługo zostanie zlikwidowane każde połączenie. Trzeba się żebrać i iść pod Zakład Przewozów Regionalnych i Urząd Marszałkowski żeby protestować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 12-05-2012, 08:02    Odpowiedz z cytatem

@Fan ciapongów ja o tym b.wiem. Nawet zwykła EZT EN57 na wyremontowanym torze i dobrze zaplanowanym rozkładzie jazdy jest w stanie przejechać ten odcinek w 45min.
Ogólnie to PKP PLK powinna remontować sukcesywnie tory wszędzie, a nie po kawałku, parę podkładów się wymienia. Robi się przewóz autobusami bo jakieś roboty są, a efektów tego nie widać. Na trasie z Katowic don Zwardonia to zamknięcia są co roku i co? Nie przekłada się to na podniesienie prędkości przejazdu. Wręcz przeciwnie. Czas się wydłuża. Zwolnień stałych jest coraz więcej, a tych czasowych też jest pełno i mało się z tym robi. Co to obchodzi kogo, że pociąg 113km.jedzie 3godz.
Nie ma kontroli nad PKP PLK by wymogła na tej firmie by wyremontowała tory i zaczęła je utrzymywać na odpowiednim poziomie.
Wracając do linii Bielsko-Biała Gł. Cieszyn. Wiadome było, że ruch pociągów zostanie tam zawieszony, ale zrobiono sygnalizację przejazdową. Po co? Ona by się w innych miejscach bardziej przydała.
No, a że rajcom samorządowym nie zależy na ekologicznym transporcie to widać na gruncie. Przykre to, ale prawdziwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl