Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154, 155  Następny
Wadowice - czy można uratować tę stację?
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-01-2016, 10:03   

Frekwencja w środę 20.01:
Wadowice - Bielsko-Biała (przyj. 05:32): do BB dojechało ok 45 os
Wadowice - Bielsko-Biała (przyj. 07:34): do BB dojechało ok. 50-55 os
Frekwencja z dzisiaj:
Kraków - Bielsko-Biała (przyj. 09:07): do BB dojechało ok. 25 os.
Przejdź na dół

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29-01-2016, 22:26    Odpowiedz z cytatem

Jest coraz lepiej. A pamiętam takie czasy, gdy w pociągu jechałem tylko ja i mój plecak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 19-02-2016, 10:30    Odpowiedz z cytatem

Kod:
Nie jestem zwolennikiem śmierdzących busów nie korzystam jak wieku mieszkańców tylko denerwuje mnie fakt jak stoję samochodem ok 10 min przed przejazdem i tu szybkością piechura pędzi pusty pociąg.Dotowany z pieniędzy podatnika w 90 % komunikacja ta może być darmowa i tak przynosi znikome dochody


Tak jest wielokrotnie na przejazdach od Wadowic do Andrychowa propozycja Ścieszki rowerowej w zamian rozpadającej się trasie kolejowej jest nie złym pomysłem.

_________________
Nie można liczyć na wieczną dotacje 90 % dla PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-02-2016, 11:30   

Też mnie denerwuje czas długiego oczekiwania przed przejazdem, ale teraz przynajmniej wiem dlaczego tak jest - żeby niektórzy uczestnicy ruchu drogowego wzięli w międzyczasie słownik do ręki i nie pisali "Ścieszki", bo się jeszcze bardziej ośmieszają, niż umieszczając monotematyczne wpisy
Powrót do góry

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 19-02-2016, 12:41    Odpowiedz z cytatem

Dlatego jest "Ścieszki"(Ścieżka) bo to jest planowana inwestycja dla rozwinięcia komunikacji drogowej.Jazda rowerem 15 km z Andrychowa do Wadowic to tylko samo zdrowie nawet za tak symboliczną cenę nie ma chętnych aby jechać pociągiem.

_________________
Nie można liczyć na wieczną dotacje 90 % dla PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-02-2016, 13:10   

Rover napisał/a:
Dlatego jest "Ścieszki"(Ścieżka) bo to jest planowana inwestycja dla rozwinięcia komunikacji drogowej.Jazda rowerem 15 km z Andrychowa do Wadowic to tylko samo zdrowie nawet za tak symboliczną cenę nie ma chętnych aby jechać pociągiem.

Zaproponuję PLK, by wydłużyła czas oczekiwania na przejazdach - 10 min to za mało na nadrobienie zaległości, jak się spało na lekcjach odmiany przez przypadki...
Powrót do góry

Dawid Łobzów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-02-2016, 14:21    Odpowiedz z cytatem

Rover napisał/a:
Kod:
Nie jestem zwolennikiem śmierdzących busów nie korzystam jak wieku mieszkańców tylko denerwuje mnie fakt jak stoję samochodem ok 10 min przed przejazdem i tu szybkością piechura pędzi pusty pociąg.Dotowany z pieniędzy podatnika w 90 % komunikacja ta może być darmowa i tak przynosi znikome dochody


Tak jest wielokrotnie na przejazdach od Wadowic do Andrychowa propozycja Ścieszki rowerowej w zamian rozpadającej się trasie kolejowej jest nie złym pomysłem.

No roverek ja też nie jestem zwolennikiem tych zabójców (busów) popatrz sobie Smile
http://www.wadowiceonline.pl/wydarzenia/7033-bus-przejezdza-przez-zamkniete-kolejowe-rogatki-wideo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-02-2016, 22:29   

Rover zamilkł? Czyżby to on był tym "miszczem" kierownicy?
Powrót do góry

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 19-02-2016, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Może otworzył przewód doktorski w PITZ Very Happy

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 20-02-2016, 07:39    Odpowiedz z cytatem

Najlepiej po zamykać przejazdy kolejowe to znacznie powiększy się frekwencja w pustych pociągach upadającej PKP

_________________
Nie można liczyć na wieczną dotacje 90 % dla PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-02-2016, 09:59    Odpowiedz z cytatem

Od marca w Wadowicach busy przenoszone zostają na dworzec autobusowy przy dworcu kolejowym [w zamian zostanie uruchomiona darmowa linia miejska - niestety z ograniczeniami]. W końcu zapanuje w tym mieście porządek a pusty dworzec autobusowy nie będzie straszył Smile

P.S. Rover, http://sjp.pl/%C5%9Bcie%C5%BCka Smile [po kliknięciu w niebieski napis rozwinie Ci się odmiana tego arcytrudnego rzeczownika] Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 08-04-2016, 08:57    Odpowiedz z cytatem

Pora na wyburzanie

[ Dodano: 27-04-2016, 17:32 ]
http://www.wadowiceonline.pl/biznes/7477-podpisano-akt-notarialny-gmina-przejela-dworzec-kolejowy

_________________
Nie można liczyć na wieczną dotacje 90 % dla PKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Svein Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2013
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 04-06-2016, 13:02    Odpowiedz z cytatem

Dosyć dawno mnie tu nie było. Myślałem, że ten troll już sobie odpuścił Very Happy
Tak sobie myślę, że szanowny pan Rover musi mieć poważny ból d***, skoro nadal tu siedzi, trolluje a tak naprawdę nic z tego nie ma, ani nikt nie ulega jego prowokacjom.
Rover, widziałem, że teraz z BB na Kraków jeździcie. Ciekawe jak długo Very Happy

_________________
www.youtube.com/sveinchannel
2014r. - 25685 km
2015r. - 28388 km
2016r. - 20325 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-09-2016, 08:55   

Małopolskie: Duże szanse na łącznicę w Kalwarii Zebrzydowskiej

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotują studium wykonalności łącznicy kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jej budowa umożliwiłaby skrócenie czasu przejazdu z Krakowa do Wadowic i Bielska-Białej.

Dla rozwoju oferty połączeń kolejowych z Krakowa w kierunku Wadowic, Andrychowa i Bielska-Białej, m.in. dzięki skróceniu czasu przejazdu, potrzebna jest budowa łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Obecnie, pociąg jadący np. z Krakowa do Wadowic, musi dwukrotnie zmieniać kierunek jazdy – w Krakowie Płaszowie i Kalwarii Zebrzydowskiej. Oddanie do użytku łącznicy w Krakowie Krzemionkach skróci również czas przejazdu do Wadowic i Bielska-Białej, ale pozostanie jeszcze kwestia czasochłonnej zmiany czoła pociągu właśnie w Kalwarii Zebrzydowskiej.

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/malopolskie-czy-powstanie-lacznica-w-kalwarii-zebrzydowskiej-78330.html
Powrót do góry

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27-09-2016, 14:24    Odpowiedz z cytatem

W cytowanym artykule znajduje się taki oto "kwiatek":
Cytat:
Krócej pojedziemy z Krakowa Głównego do Suchej Beskidzkiej, Żywca
Very Happy
O ile wiem, nie ma i nie będzie planowych przewozów pasażerskich na linii Sucha - Żywiec... chyba, że coś do mnie nie dotarło.

Dobrze, że się zabierają za łącznicę, powinna być już dawno. Przy dwóch łącznicach relacja Wadowice - Kraków zyska na atrakcyjności czasowej względem publicznej komunikacji samochodowej. Ciekawe tylko w którym roku to powstanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 153 z 155 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154, 155  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl