Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 153, 154, 155  Następny
Wadowice - czy można uratować tę stację?
Autor Wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 29-01-2010, 09:05    Odpowiedz z cytatem

A potem się dziwią, że do Katowic mało kto jeździ. W każdym razie połączenia na przykład Wieliczka-czechowice, Kraków-Krynica, jakieś skłądy z Katowic do Zakopanego.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 29-01-2010, 13:18    Odpowiedz z cytatem

Ale trzeba najpierw przywrócić mijankę w Wieliczce żeby nie było takich opóźnień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Klałd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Chicago/Wadowice

PostWysłany: 29-01-2010, 13:35    Odpowiedz z cytatem

Adamus - Dobre pismo, z tym że nie pisze o przeładowaniu trasy drogowej Kraków Bielsko, którą można by trochę rozładowac pociągami. Chodzi o to by podkreslić codzienna przydatnośc tej linii na trasie BB-Kraków, a turystyczna przydatność na Zakopane - Katowice w weekendy, gdy samochody jadace w tym kierunku korkują Wadowice (istotne coś o czym w rozkładach zapomniano).

Nie upierałbym sie na papieskim, bo ciężar ma prawie taki sam jak zwykła EZT (chyba 10t różnicy, fakt że ekonomiczniejsze zuzycie pradu, ale watpie czy PLK to uwzględnia), a na typowe potoki podróżnych wystarczy EN81, z tym że ich tych też nie ma Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 31-01-2010, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Nie ma, ponieważ uparcie większośc obsługuje Wieliczkę, Balice, Oświęcim przez Spytkowice i Żywiec.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 03-02-2010, 10:11    Odpowiedz z cytatem

Adamus - Dobre pismo, z tym że nie pisze o przeładowaniu trasy drogowej Kraków Bielsko, którą można by trochę rozładować pociągami.

Tak można tylko kto korzysta z naszych pociągów ,wczoraj na przejeździe w Wadowicach ok 15:00 stałam w korku przed przejazdem kolejowym i w pociągu z Bielska nie było podróżnych . W stacji Wadowice stał pociąg z Krakowa który jako jedyny jeździ do Bielska w dni robocze było ok 5 podróżnych .Jechałam z pracy i z ciekawości chciałam sobie sprawdzić bo zawsze Panowie narzekacie na mnie że pisze bzdury . Tak samo zależy mi aby ratować naszą linie ,ale puki co po co nam całodobowe Kasy biletowe i podwójna obsługa pustych składów . Praca dla tych zbędnych ludzi możne też znajdzie się na stanowiskach bardziej potrzebnych . Mamy teraz zimę to każda para rąk jest potrzebna do odśnieżania przystanków .......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 03-02-2010, 18:47    Odpowiedz z cytatem

Co do kas całodobowych to faktycznie abstrakcja, tyle, że trzeba sobie uświadomić, że jeżeli za chwilę zamkną trasę to zamkna ją na stałe. Będziemy mieli pięknie wyremontowaną niszczejącą trasę. A co do podwójnych obsług zgadzam się, marnotrawstwo, szkoda, że jeszcze nie dodali im tam rewizorów. Dopóki nie bedzie senmsownego rozkąłdu niewiele da się zrobic...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Klałd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Chicago/Wadowice

PostWysłany: 03-02-2010, 19:35    Odpowiedz z cytatem

>>Tak można tylko kto korzysta z naszych pociągów ,wczoraj na przejeździe w Wadowicach ok 15:00 stałam >>w korku przed przejazdem kolejowym i w pociągu z Bielska nie było podróżnych.

Zgodze się, ale nie do końca - jeśli jedzie jeden pociag na dzień, to kto o nim będzie pamietał i będzie z niego korzystał - proste. Jeśliby zostawić jeden poc. Katowice - Kraków - efekt będzie podobny.
Po drugie patrząc na przejeździe przez okna EZT niewiele widać - zazwyczaj się wydaje że nikt nie jedzie, a może być 10..30osób - EN57 ma 210miejsc.
Po zatym korek sam w sobie pokazuje że potrzeba odciążyć drogę.
Jesli chodiz o przejazdy to mieszkam niedaleko - jakieś 3km od przejazdu 3 torowego po którym jeżdżą lokalne osobówki i towarowe - takie po 100 wagonów, gdzie jeden wagon ma czasem długość szerokości 4 pasmowej jezdni. Czasami pociag się zatrzymie na kilka minut, czasem zwolni. Nikt od tego nie umiera. Oczywiście nie ma żadnych dróżników od wielu lat i są tylko półrogatki - jak ktoś zostanie na przejeździe - jego problem. Jadąc z pracy samochodem 20km 30...50min (choć kom. miejska mam za darmo) przekraczam jeszcze dwa inne przejazdy 2 torowe, gdzie akurat towarowe żadko się zdarzają, osobowe często. No coz komunikacja nie jest doskonała, bo ktoś w latach 50-60 polikwidował tramwaje i część elektrycznych kolei dojazdowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Martin890724 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2009

PostWysłany: 04-02-2010, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Największe obłożenie pociągów jest w godzinach rannych i popołudniowych jest na trasie Andrychów-Bielsko. Wystarczy pociąg co godzinę na tej linii znajdą się chętni,jestem tego pewien.. Mój znajomy jest kierowcą busa. od rana do godziny 12 jest w stanie przejechać trasę bielsko - andrychów 4 krotnie i przez ten czas przewozi około 100 pasażerów. więc potencjał jest tylko nikt nie puści pociągu na trasie 20km kursującego regularnie który będzie miał rozsądną cenę biletów. A tak zamiast tego wozimy powietrze do Wadowic^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 04-02-2010, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Wiesz co szczerze powiedziawszy to by nie wypaliło, wystarczy popatrzeć na historie ze stacją Nowy sącz miasto, puszczanie takich ogryzków nie ma sensu ale jestem jak najbardziej za pociągami co 1 h.Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

adamus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: Chrzanów/Trzebinia

PostWysłany: 05-02-2010, 08:05    Odpowiedz z cytatem

Mówicie że szynobusu nie chcą wam dać na linię do Wadowic, przytoczę wam jeden komentarz i wyobraźcie sobie jak to robią u nas (Oświęcim-Chrzanów-Kraków) osobiście nie spotkałem się żeby posłać EN81 w dzień roboczy w godzinach porannych ale, proszę:
marcin1220 napisał/a:
Chrzanów Śródmieście-Kraków Główny; 04.02.10;odj 07:09 (spóźniony o 10min); przyjazd 08:20 (spóźniony minut 25); podstawiona wspaniała, nowoczesna jednostka w ilości jednego "tramwajku", w którym od Trzebini pasażerowie czuli się jak przysłowiowe "sardynki w puszce". Sądzę, że inwektywy puszczane pod adresem PR przez pasażerów z dalszych stacji, którzy się po prostu nie zmieścili do tego wagoniku, były dużo bardziej wulgarne, niż te, którymi posługują się przemieszczający się zapchanymi busami (podkreślę słowo: przemieszczający się, bo jest istotne, że jednak podróżują, a nie stoją następną godzinę czekając na następny "pociąg", dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że za Krzeszowicami odległość między torami (stacjami) a drogą krajową nr 79 to prawie kilometr, to że zima, oraz że drogą, kursuje dużo więcej busów, niż pociagów po torach. Kompletny brak wyobraźni pracowników Przewozów Regionalnych, gratuluję "błyskotliwości'
http://www.przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=2451&p=27595#p27595
myślę że taki właśnie EN81 powinien u was kursować w odstępach godzinnych
przyglądałem się mapie http://www.nowotarski.pl/powiat_w_liczbach/kolej.gif widać że kiedyś w Kalwari była możliwość jazdy do Krakowa bez zmiany kierunku, lub wariant przez Spytkowice - o których słyszałem że rozbierają dodatkowe tory na stacji Sad nie wiem ale powinno się robić wszystko żeby maksymalnie eliminować zmianę kierunku tak jak ma to np. miejsce w relacji Kraków-Zakopane. Patrząc na tą mapę szkoda naprawdę straconego połączenia z Trzebini-Wadowic-Skawców-Suchej Beskidzkiej..... na dzień dzisiejszy od strony chrzanowsko/trzebińskiej nadal są starania żeby wróciło połączenie z Wadowicami, a i od waszej strony potrzebne będą działania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 05-02-2010, 19:08    Odpowiedz z cytatem

Potencjał na linii jest, tyle, że ludzi się skutecznie odstrasza ofertą na tej linii!

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 08-02-2010, 10:29    Odpowiedz z cytatem

Macie Panowie racje tak odstraszamy podróżnych i to skutecznie z częstych obserwacji trasy Bielsko-Wadowice widzimy tylko obsługę pociągu i puste wagony . W sobotę przyjechała do mnie kuzynka i też była zdziwiona ze w Stacji Wadowice wysiadła tylko ona i jeden Pan w średnim wieku i to jeszcze kolejarz . Puki co musimy czekać na prywatyzacje tylko kto taką linie uzdrowi jak tyle lat władze PKP utrudniają ten cel .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Yehonathan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-02-2010, 18:04    Odpowiedz z cytatem

proszę was, ostatnio robiłem liczenie na trasie Wadowice - Bielsko, wraz z zaprzyjaźnioną kasjerką z .... nie chcę jej zaszkodzić, robiliśmy to prywatnie i trochę inaczej nam wyszło niż tobie anno, fakt najmniejsza frekfencja była na pociągu po 11 z Bielska Białej...dziś nie mam czasu, ale next time wrzucę zdjęcia na Info, ps. i skan odpisu biletów...więc nie WMÓWISZ MI swojej wersji... Bóg Ci Zapłać za twoje wypowiedzi z du... wzięte, jeżeli tak się mówi to trzeba mieć dowody...a ja mam, w dodatku SPECJALNIE dla Ciebie je tutaj opublikuje...papa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 09-02-2010, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Drogi Panie Yehonathan widzę że prawda w oczy kole ale ja też mam dowody i te dowody nie są na forum bo jak wiadomo regulamin zabrania wstawiać zdjęcia obiektów PKP . Tak zgadzam bo są takie dni ze trafi się więcej osób ale to i tak mało aby się opłacało nam dłużnej pchać te puste składy . Będzie nie długo szczegółowe liczenie to se zobaczy ........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lip 2009
Skąd: Chrzanów/Trzebinia

PostWysłany: 10-02-2010, 12:07    Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy widzieliście jakie stanowisko było prezentowane przez Ministera Transportu Tadeusza Syryjczyka z 1999roku ale wiele można się dowiedzieć:
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ3.nsf/main/4CF3E0F3
plus "Co z tym szynobusem w Wadowicach"
http://www.wadowicki.iap.pl/?id=wiadomosci&nrwiad=40617
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 30 z 155 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 153, 154, 155  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl