Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Linia Ełk-Pisz
Autor Wiadomość

ok Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Maj 2010

PostWysłany: 30-05-2010, 01:50    Odpowiedz z cytatem

W latach 90-tych jeżdziłem pośpiechem z Gdyni. Od Olsztyna jako osobowy i zawsze był pełny. Wysiadałem w Białej koło Piszu Very Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 30-05-2010, 09:11    Odpowiedz z cytatem

A pociągi Regio z Olsztyna póki co jeżdżą do Piszu czy do Pisza?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartini Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2009

PostWysłany: 30-05-2010, 09:23    Odpowiedz z cytatem

Szukanie ma to do siebie, że nie boli: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=611

//ile razy mam jeszcze upominać, abyś nie nadużywał cytatów? ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-05-2010, 17:06   

Bartini to nie fair podawać taki link ,jak już wyczerpałeś temat w tym wątku to bądz powściągliwy w takich uwagach od tego są moderatorzy
Powrót do góry

Romanek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010
Skąd: Piła

PostWysłany: 02-06-2010, 22:35    Odpowiedz z cytatem

wojcio pewnie że nie jesteśmy Szwajcarią i chyba nie o to chodzi. Po prostu nie niszczmy tego co jeszcze mamy. Oczywiście cieszę się z powrotu pociągów Pisz-Ełk, ale nie kosztem Mrągowa, tym bardziej że właśnie z mrągowskich korzystałem często.

_________________
2011r. 27317km
2012 r.36989km
2013r. 47920km
2014r. 49777km
2015r. 48619km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 06-07-2010, 10:06    Odpowiedz z cytatem

Pierwszy po 10 latach kurs pociągu w relacji Pisz – Ełk

1 lipca odbył się pierwszy kurs pociągu osobowego na linii Olsztyn – Pisz – Ełk. Warmińsko – Mazurski Zakład Przewozów Regionalnych w Olsztynie wznowił ruch pociągów na tej linii po dziesięcioletniej przerwie.

Przywrócenie pociągów z Piszu do Ełku było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu i współpracy między władzami Urzędu Marszałkowskiego, samorządu terytorialnego z powiatów piskiego i ełckiego, a także władzami Przewozów Regionalnych i PKP Polskie Linie Kolejowe. Wszyscy w tym dniu wyruszyli w promocyjną podróż do Ełku. Towarzyszył im również wiceminister infrastruktury – Juliusz Engelhardt, przedstawiciele parlamentu RP, media oraz pierwsi pasażerowie. Pociąg zatrzymał się na dwóch stacjach – w Białej Piskiej oraz Pogorzeli Wielkiej.

Źródło:Przewozy Regionalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dzi Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 26 Wrz 2006

PostWysłany: 19-07-2010, 22:23    Odpowiedz z cytatem

Miałem okazję podróżować pociągami na tej linii. Co prawda nie w pełnej relacji, jednak podzielę się moimi spostrzeżeniami. Frekwencja w pociągu była bardzo wysoka. Dzisiaj w pociągu z Piszu prawie 100%, w ubiegłym tygodniu do Ełku również duża. Wydaje mi się, że gdyby poprawiono rozkład jazdy (więcej pociągów), to ilość podróżnych wzrosłaby. Linia jest atrakcyjna przynajmniej w wakacje.

Pociągi obsługiwała podwójna drużyna konduktorska. Czy to jest konieczne Waszym zdaniem ?
Moim zdaniem to zbędne..., zbyt kosztowne. Dodatkowo zilustruje przykładem. Na stacji Świętajno jeden z pasażerów nie zdążył wyjść bo drzwi się zablokowały, a konduktor wystawał przez okienko z kabiny i nie mógł nic zauważyć... Sytuację obserwowałem, nie było tak, że podróży zwlekał z opuszczeniem pociągu...
Po co dwóch konduktorów, skoro nawet jeden nie wykonuje swoich obowiązków należycie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 19-07-2010, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Dzi- A ta druga drużyna konduktorska to nie jechała tzw ,,pasażerem''? Z tego co wiem to obecnie nie ma jazdy pasażerem tylko właśnie na wzmocnieniu. Jak jest duża frekwencja to dana drk nie obija się tylko pracuje.
Trzeba by w plany drużyn zerknąć żeby być pewnym na 100/% jak jest naprawdę.
Co do wychylania się przez okienko konduktora/kierownika- jest to zmora nie tylko na tym pociągu i nie od dziś. Na SKM W-wa i na KM-ach podobne przykłady można by przytaczać praktycznie bez końca.I nie pomagają żadne ,,nagrody'' - przynajmniej w KM-ach. Dopiero jak coś się stanie to płacz i lament.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 20-07-2010, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Dzi napisał/a:
Miałem okazję podróżować pociągami na tej linii. Co prawda nie w pełnej relacji, jednak podzielę się moimi spostrzeżeniami. Frekwencja w pociągu była bardzo wysoka. Dzisiaj w pociągu z Piszu prawie 100%, w ubiegłym tygodniu do Ełku również duża. Wydaje mi się, że gdyby poprawiono rozkład jazdy (więcej pociągów), to ilość podróżnych wzrosłaby. Linia jest atrakcyjna przynajmniej w wakacje.


Brawa dla narzekaczy i krytkantów, także z infokolej. Pozostałe mazurskie samorządy niech się po prostu wezmą do roboty i zaczną poganiać/współpracować/inne* z PLKą. Dasie, choć lekko nie jest.

* niepotrzebne skreślić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dzi Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 26 Wrz 2006

PostWysłany: 20-07-2010, 16:36    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wyjaśnienie.


Niestety nie wiem w jakim charakterze jechali. Rozwiązanie, o którym wspomniałeś bardzo słuszne.
Jednak widziałem na pewno 3 razy podwójną obsługę konduktorską.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-07-2010, 17:05   

Ja też często podróżuję tym pociągiem (szynobusem)na bardzo krótkim odcinku-do Marcinkowa ale trzeba przyznać że frekwencja na starcie z Olsztyna jest naprawdę imponujaca .Trzeba cieszyc się z reaktywacji tego połączenia ponieważ PKP PLK szykuje sie do rozbiórki linii Szczytno -Ostrołęka
Powrót do góry

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 20-07-2010, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Dzi napisał/a:
Dziękuję za wyjaśnienie.


Niestety nie wiem w jakim charakterze jechali. Rozwiązanie, o którym wspomniałeś bardzo słuszne.
Jednak widziałem na pewno 3 razy podwójną obsługę konduktorską.


Na 99% jest tak jak pisałem. Pewnym na 100% byłbym pewny po zobaczeniu planów.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Adam85 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 25-07-2010, 11:13    Odpowiedz z cytatem

Od kilku miesięcy jeździ szynobus na trasie ELBLĄG-OLSZTYN, ja osobiście widziałbym przedłużenie tej relacji do Pisza lub nawet do Ełku. Idealne byłoby połączenie REGIO relacji ELBLĄG-OLECKO przez: Olsztyn, Szczytno, Pisz, Ełk. Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzynio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2008
Skąd: Olsztyn/Elbląg

PostWysłany: 25-07-2010, 12:46    Odpowiedz z cytatem

myślę ze to dobry pomysł z tym połączeniem szynobusem Elbląg-Olecko i na pewno było by sporo osób które by jeździły w różnych bezpośrednich relacjach np. Elbląg-Olecko, Morąg-Ełk itp. Tak się akurat składa że pracuje ze mną kumpel w Elblągu który pochodzi z Olecka i on by z takiego połączenia chętnie korzystał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adam85 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 25-07-2010, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie! Wiele osób jeździ z Elbląga do Szczytna, ale obecnie niestety bez przesiadki się na tej trasie nie obędzie. Uważam, że takie połączenie jest obecnie potrzebne. Szynobus "Elbląg" doskonale nadawałby się na połącznie ELBLĄG-OLECKO-ELBLĄG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl