Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Dworzec kolejowy w Legnicy
Autor Wiadomość

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-02-2009, 19:42   Dworzec kolejowy w Legnicy Odpowiedz z cytatem

Byłem dziś służbowo w Legnicy. Ponieważ "Sudety" do Zgorzelca miały 60 minut w plecy, miałem więc okazję dokładnie przyjrzeć się legnickiemu dworcowi. To co zobaczyłem to obraz nędzy i rozpaczy do kwadratu! Totalny syf i ruina! Szkoda, że taki budynek niszczeje.

W tunelu prowadzącym na perony pełno wody, która kapie z sufitu na głowę! Poza tym wszędzie zimno jak w psiarni i nawet nie ma żadnej poczekalni!

Na dworcu była grupka Niemców też czekająca na "Sudety". Możecie sobie wyobrazić ich komentarze na temat stanu dworca i syfu na nim...
Beton

Wyróżniającym się pozytywnie elementem na legnickim dworcu jest BOK/kasa Kolei Dolnośląskich na przeciw kas biletowych PKP.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 23-02-2009, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Może nie wstyd PKP, ale i państwa które szukało oszczędności na początku lat 90-tych i odcięli drastycznie dotacje na kolej! I o to są efekty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-02-2009, 16:31    Odpowiedz z cytatem

Achib napisał/a:
W tunelu prowadzącym na perony pełno wody, która kapie z sufitu na głowę!

Jest odwilż, więc śnieg się topi i woda leci strugami. Wink

Bywam na tym dworcu prawie każdego dnia i już nawet nie zwracam uwagi na ten syf.

Achib napisał/a:
Byłem dziś służbowo w Legnicy. Ponieważ "Sudety" do Zgorzelca miały 60 minut w plecy.

Też wczoraj jechałem tym pociągiem. Wszystkie pociągi z Wrocławia były opóznione z powodu pęknięcia szyny.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 24-02-2009, 17:11    Odpowiedz z cytatem

Na remont dworca w Legnicy niestety trzeba poczekać co najmniej 2 lata. W tym roku być może zostaną wyremontowane toalety.

Achib napisał/a:
W tunelu prowadzącym na perony pełno wody, która kapie z sufitu na głowę!

Tunel, perony i hala peronowa należą do PKP PLK.

Dworcem zarządza PKP S.A. Oddział Dworce Kolejowe.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 24-02-2009, 17:40    Odpowiedz z cytatem

niestety kolego to co napisałeś to wszystko jest prawda. Ja pracuję na tym dworcu i sam nie mam dobrej opinii o nim. Ale na dolnym śląsku jest dużo takich zaniedbanych dworców! Wrocław Główny to też jest w kiepskim stanie!!! Dobrze że przynajmniej Bolesławiec ma się czy pochwalić.

Oby w przyszłości było lepiej

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 26-02-2009, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Szkoda że dworzec jest zaniedbany.W Bytomiu podobny dworzec świeci pustkami.Tylko trzy dworce we Wrocławiu,Legnicy i Bytomiu tego typu są u nas więc wypadało by o nie zadbać, aby były wizytówką, a nie straszyły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 26-02-2009, 23:25    Odpowiedz z cytatem

W Jeleniej z tym przejściem podziemnym jest tak samo. Po większych opadach bez pontonu nie radzę schodzić na dół.

Jelenia Góra, takie fajne miasto. Ładnie wyremontowany hol. Ale perony i przejście podziemne nie ruszone. A przecież tak nie wiele trzeba, przynajmniej w porównaniu do Wrocławia czy Legnicy. Kiedy słyszę o tych remontach dworców w Legnicy czy Wrocławiu to czasem aż mi się wierzyć nie chce. Bo skoro nie potrafią wyremontować dużo mniejszego dworca w Jeleniej to się za taki duży w Legnicy chcą brać?

Gdzie w Polsce wyremontowano dworzec tak że się możemy nim pochwalić na zachodzie?? No dobra, chociaż na wschodzie? Ja sobie nie przypominam nic. Cały czas tylko zapowiedzi remontów dworców w poznaniu, Wrocławiu, czyszczeniu centralnego, budowie nowego w Katowicach itd. A tak naprawdę to się nie robi nic, poza kosmetycznymi remontami takimi jak w Jeleniej czy Bolesławcu. Bo tak to można nazwać patrząc na ilość dworców choćby na samym dolnym śląsku.

[ Dodano: 26-02-2009, 23:29 ]
Powiedzmy sobie szczerze. Wyremontowali hol w Jeleniej. Ale sama poczekalnia sklepiki itd to jest tylko niecałe pół dworca. Bo gdzie perony? gdzie przejścia podziemne? gdzie druga część budynku?

Jak patrzę na to że PKP tak się tym dworcem w Jeleniej chwali ( jest wspomniane na stronie www.pkp.pl )to chyba naprawdę to jest ich szczyt możliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 24-04-2009, 17:49    Odpowiedz z cytatem

PKP odkłada remont dworca

Zastępca Dyrektora Rejonu Dworców Kolejowych we Wrocławiu Ryszard Pluciński w odpowiedzi na interwencję Prezydenta Legnicy (w sprawie dalszego remontu legnickiego dworca PKP) poinformował, że „pierwotnie deklarowany termin realizacji II etapu robót na rok 2009, niestety, nie jest aktualny. Budynek został zakwalifikowany do kilkunastu w kraju, przewidzianych do dotacji budżetowej na lata 2010-2012.”

W piśmie stwierdza się ponadto, że obecnie opracowywany jest program funkcjonalno-użytkowy dworca, a w drugim półroczu PKP ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej remontu.

źródło: Express Legnicki

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 07-05-2009, 15:41    Odpowiedz z cytatem

PKP dotrzymały słowa i z początkiem maja otworzyły toaletę dla podróżnych w budynku legnickiego dworca. Jednak sanitariaty jedynie odświeżono, a ich gruntowny remont planowany jest w ramach modernizacji całego dworca.

Na razie trwa opracowywanie koncepcji. Modernizacja ma być dotowane z budżetu państwa.

Czy legnicki dworzec trafi na listę placówek PKP, które dostaną pieniądze w 2010 roku, okaże się w końcu lipca. Dyrektor techniczny wrocławskiego oddziału Dworce Kolejowe PKP Ryszard Pluciński pilnie teraz szuka zainteresowanych wydzierżawieniem 550 mkw. powierzchni na dworcu, gdzie można otworzyć sklepy, bary i punkty usługowe.

Gdyby tacy się zgłosili, byłaby to poważna karta przetargowa w walce o państwową dotację.Byłaby bowiem perspektywa zwrotu wydanych przez państwo pieniędzy na remont.

Źródło: POLSKA Gazeta Wrocławska

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 11-05-2009, 16:08    Odpowiedz z cytatem

Mam dobrą wiadomość. W tym tygodniu rozpocznie się remont hali peronowej na dworcu w Legnicy. Prace potrwają do sierpnia i zaczną się od remontu części północnej (4 i 5 peron).

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek111 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-05-2009, 21:52    Odpowiedz z cytatem

czy mógłbyś podac wiarygodne źródło Smile

//nie cytujemy przedmówcy! mateuszpiszcz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 12-05-2009, 15:23    Odpowiedz z cytatem

Maciek111, ja jestem wiarygodnym źródłem.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pablo5_lca Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lis 2008
Skąd: Sroda Slaska/Legnica

PostWysłany: 14-05-2009, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Prace sie ruszyly
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 14-05-2009, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Zed napisał/a:
Mam dobrą wiadomość. W tym tygodniu rozpocznie się remont hali peronowej na dworcu w Legnicy. Prace potrwają do sierpnia i zaczną się od remontu części północnej (4 i 5 peron).

Przedwczoraj ok. godz. 14 widziałam jak wciągali blachę na dach hali. 4 i 5 peron był zamknięty, jakiś młody kolejarz kierował zakręconych pasażerów na inne perony.

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 15-05-2009, 08:58    Odpowiedz z cytatem

Legnica: Straszny dworzec

Legnicki dworzec kolejowy to wstydliwy punkt na mapie miasta. Przeraża stan głównej hali. Posadzka jest niemal czarna - nie wiadomo już, czy od brudu, czy od starości. Ścian od dawna nikt nie malował.

Nieczynna jest restauracja i sklepy, które urządzono na jej miejscu. Na cztery kłódki zamknięto też poczekalnię i świetlicę szkolną. Oprócz kas biletowych działają dwa kioski z prasą i dwa bufety. Niedawno w miejscu trzeciego kiosku ruszyła kasa Kolei Dolnośląskich.

A z początkiem maja otwarto z powrotem toalety (były zamknięte przez ponad pół roku! ). Podziemne przejścia na perony też muszą być remontowane.

Od lat władze PKP zapowiadają kolejne terminy modernizacji dworca. Udało się zrealizować jedynie wymianę dachu i urządzić niestrzeżony parking dla aut pasażerów. Teraz na stronie internetowej kolejarze deklarują, że modernizacja nastąpi do 2012 roku.

- Legnicki dworzec zaliczony został do grupy szesnastu w kraju, których remont będzie dotowany przez budżet państwa - mówi Ryszard Pluciński, dyrektor techniczny wrocławskiego oddziału Dworce Kolejowe PKP. Kolejarze chcą, by przyszły dworzec utrzymywał się częściowo także z wynajmu powierzchni handlowych i usługowych. W Legnicy przeznaczono na ten cel 550 mkw. Teraz dyr. Pluciński szuka chętnych, którzy chcieliby te pomieszczenia wydzierżawić. I sugeruje, że od tego zależy, czy PKP w ogóle wystąpi o dotację z budżetu państwa w 2010 roku na remont dworca i czy tę dotację Legnica dostanie (kryzys). A więc czy termin 2012 jest w ogóle realny? Ja w to wątpię.

Źródło: POLSKA Gazeta Wrocławska

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl