Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Gliwice - Rybnik
Autor Wiadomość

intercity30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 08-05-2009, 13:25    Odpowiedz z cytatem

Danirad dziękuję za fotki są fajne i ciekawe szkoda tylko ze towarówki będą po tym jeździć pozdrawiam

_________________
hello witam miłośników kolei
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

danirad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 08-05-2009, 16:48    Odpowiedz z cytatem

intercity30 napisał/a:
Danirad dziękuję za fotki są fajne i ciekawe szkoda tylko ze towarówki będą po tym jeździć pozdrawiam


Miejmy nadzieje ze nie tylko towarówki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

intercity30 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 12-05-2009, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Witam. Byłem i robiłem fotki w Knurowie i Gierałtowicach. Przyznam szczerze szkoda tego wszystkiego. Dworce zdewastowane porośnięte roślinami eh szkoda. I jak byłem na przystanku Knurów Kopalnia wydaje mi się że już tam nic nie jeździ bo oba tory są pordzewiałe. Fakt wydaje się że te tory od Knurowa w stronę Zabrza Makoszowy są remontowane. Aczkolwiek widziałem że ruch po 1 torze się odbywa. Jeszcze nieraz pojadę ta i porobię fotki cyfrówką bo z kamery lepiej filmy wychodzą niż zdjęcia. Pozdrawiam

_________________
hello witam miłośników kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

danirad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 07-09-2009, 20:49    Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do obejrzenia najnowszych zdjęć z remontu lini na odcinku Gierałtowice-Knurów
http://www.forum.wirtualnyknurow.pl/viewtopic.php?p=37301#37301
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

destructor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Wrz 2009
Skąd: Nibylandi

PostWysłany: 08-09-2009, 21:20    Odpowiedz z cytatem

cóż może od przyszłego rozkładu "coś wrzucą" na tę linię...póki co muszą zrobić coś żeby mogły pociągi jeździć między Knurowem a Szczygłowicami bo nadal nie naprawiono szkód po zawaleniu się szybu kwk Szczygłowice.
Odnośnie frekwencji, jak byłem mały to często jeździłem do Rybnika z Knurowa i pamiętam, że frekwencja była spora, często chodziłem na dworzec w Knurowie i również trochę ludzi wysiadało z składu, ale nie ma się co czarować, szynobus na pewno zapewnił by w sam raz potrzeby linii....

[ Dodano: 08-09-2009, 21:24 ]
danirad, pozdrawiam człowieka z Knurowa Smile Smile

_________________
Pij mleko będziesz Krową!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-09-2009, 12:17   

Panowie: piszcie gdzie się tylko da (PKP PR, UMWŚ, samorządy lokalne) w sprawie reaktywacji tej linii. OKOKŚ też coś oficjalnie napisze. Potencjał i możliwości wielkie przecież są (potoki studenckie!). Tylko trzeba działać. Smile

Swoją drogą: nie wiem, czy z takimi ludźmi w UMWŚ jak dyrektor Stumpf możliwa jest kolejowa normalność na górnośląskich stalowych szlakach.
Powrót do góry

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 23-09-2009, 14:19    Odpowiedz z cytatem

Przypominam sobie pociąg z Zabrza Makoszowy do Rybnika, odjazd z Knurowa o 14.36-jeździło nim codziennie ok 80 osób-górnicy z KWK Makoszowy, KWK Knurów, KWK Szczygłowice, no i jeszcze poranny kurs z Rybnika do Zabrza Makoszowy - ilość pasażerów podobna w innych kursach po kilkanaście osób. Często spotykałem się z praktyką placenia za bilet i niewypisywania biletu. Drobne szły do kieszeni kierownika pociagu i tak interes się kulał do 2000 roku. Wtedy przewozy zawieszono, bo sie nie opłacało... Po remoncie linii, jaki własnie jest prowadzony mozna by puścic szynobus na trasie GLIWICE-MAKOSZOWY-KNURÓW-RYBNIK w rozsądnych godzinach-może by sie przyjęło podróżowanie tym szlakiem. Do tego jakaś promocja i reklama w mediach lokalnych. Zobaczymy co przyniesie przyszłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-09-2009, 17:23   

A skąd weźmiesz ten szynobus? ZPR Katowice dysponuje tylko i wyłącznie jednostkami EN57 i Flirtami. Zakup szynobusów (i nie tylko) to dość długa i mozolna droga. Poza tym cena takich pojazdów jest dość wysoka.
Powrót do góry

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 23-09-2009, 17:27    Odpowiedz z cytatem

....no właśnie dlatego prędzej świnie zobaczą niebo niż knurowianie regularne połączenia pasażerskie na linii Gliwice-Rybnik Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 23-09-2009, 22:57    Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy to taką trasą nie może przejechać nawet pociąg towarowy albo drezyna. Stacja Szczygłowce jest nieprzejezdna już jakiś rok z powodu szkód górniczych od czasu katastrofy budowlanej (zawalenie się szybu wentylacyjnego Kopalni Szczygłowice). Cały teren jest niepewny, jego osiadanie dochodziło do 10 cm w ciągu doby... Nie wiadomo, kiedy Stacja Szczygłowice będzie przejezdna z prędkością choćby 10km/h. A PLK, Cargo i prywaciarzom bardzo zależy na przejezdności linii. Dzisiaj pociągi towarowe z Leszczyn do Knurowa jeżdżą przez Kędzierzyn Koźle lub Katowice Ligotę! Może coś ruszy tegorocznej jesieni, ale to dalej nie wiadomo. Nikt z kopalni nie chce się zgodzić na przywrócenie ruchu. Oczywiście kopalnia za te wszystkie utrudnienia płaci i zapłaci również za remont torów na tym odcinku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 24-09-2009, 08:28    Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy co czas przyniesie... Objazdy które teraz muszą być zastosowane na tej linii nie ułatwiają sprawy. Wiadomo, że bezpieczeństwo przejazdu w okolicach zawalonego szybu jest podstawą, ale z drugiej strony mam nadzieję, że będzie jakieś rozwiązania tej sytuacji przez 2025 rokiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danirad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 24-09-2009, 15:04    Odpowiedz z cytatem

ruch pociągów towarowych na odcinku Leszczyny-Knurów ma zostać przywrócony w I kwartale 2010r.
Problemem jest przywrócenie do życia ruchu pasażerkiego dlaczego?
Torowiska które obecnie są remontowane będą przystosowane do prędkoście 70km/h (dla toru nr 2) od okolic Gliwic do Szczygłowic.
Problemem jest niewątpliwie stan dworca w Knurowie i ten w Szczygłowicach (choć ten drugi jest o niebo lepszym stanie.)
Kolejnym problemem jest liczba pasażerów bo Knurów jest wręcz idealnie skomunikowany z Gliwicami (może z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
I tu trzaba wielkich starań aby PROMOWAĆ kolej! jako środek szybkiej łączności z Gliwicami i Rybnikiem (gdzie z Gliwic i Knurowa jest bardzo słabe polączenie z tym miastem) tym bardziej ze ośrodki egzaminowania na prawo jazdy są przeniesione właśnie dla Rybnika.

Kolejna sprawa Urząd miasta jak i Gliwice,Knurów i Rybnik muszą muszą chcieć takiego połączenia!
a może nawet zainwestować w nie?
Przedewszystkim trzeba zainwestować w nowe dworce.... lub ich odnowę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 24-09-2009, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Własciwie to wystarczy przygotować na dworcach Knurów, Knurów Kopalnia i Szczygłowice Kopalnia jakieś wiaty-takie jak stoją na przystankach autobusowych. Do tego jeszcze ławka i z 2 latarnie. Knurów Kopalnia praktycznie zniknął z powierzchni ziemii- budynek dworca, który popadł w całkowitą ruinę ze względów bezpieczeństwa rozebrano, płyty peronowe rozebrali sobie złodzieje, Knurów Szczygłowice nie wygląda źle, Szczygłowice Kopalnia - nie wiem bo dawno tam nie byłem. Zastanawiam się na ile urzędknikom w Knurowie zalezy na reaktywacji połączeń pasażerskich- zawsze mogą powiedzieć, że kasa idzie na autobusy do Rybnika, Gliwic i Katowic, dlatego do pociągu nie będziemy dokładać... Może do pociągu Ostrava-Wodzisław-Rybnik-Knurów-Gliwice/Katowice nie trzeba by tyle dokładać... plany, plany, plany i marzenia oczywiście Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danirad Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 24-09-2009, 19:48    Odpowiedz z cytatem

TOPYSZ napisał/a:
idzie na autobusy do Rybnika,

no rzeczywiście obecnie jeżdzi PKS do Rybnika az co 1h. co tu dokładać?

TOPYSZ napisał/a:
Może do pociągu Ostrava-Wodzisław-Rybnik-Knurów-Gliwice/Katowice nie trzeba by tyle dokładać... plany, plany, plany i marzenia oczywiście Smile

taka trasa jest raczej nie możliwa do zrealizowania, ponieważ pociąg ten musiałby w Gliwicach zmieniać czoło a to nie jest raczej nikomu na rękę (pasażerom)....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 24-09-2009, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Z tym pociągiem z Ostravy to chodziło mi o to że do Gliwic ALBO do Katowic przez Makoszowy, Rudę Kochłowice miał by jechać bez zmiany kierunku w Gliwicach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl