Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
FIP na Turcję
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 20-04-2009, 17:51   FIP na Turcję Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś pamięta, jak wygląda bilet FIP na Turcję? Chodzi mi dokładnie o to, czy na jednym bilecie wpisywane są imię i nazwisko np pracownika i dziecka (albo pracownika i współmałżonka), czy każdy dostanie osobny bilet ze swoim imieniem i nazwiskiem?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 21-04-2009, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Turcja nie należy do FIP więc nie daje biletów FIP. W ramach wymiany dają bezpłatne bilety pracownikom PKP oraz zniżkowe bilety 50% dla członków rodziny. Są to pożółkłe nie duże karteczki z imieniem i nazwiskiem, wypisaną trasą, datą ważności (6 miesięcy ważne) i klasą. Na jednym bilecie jest trasa tam i powrót. Każdy dostaje osobny imienny bilet. Na pociągi dalekobieżne wymagana jest miejscówka bo pociągi mają dość dużą frekwencję, miejscówki do tych biletów wydają kasy bezpłatnie. Zdarzają się czasem drobne problemy z zakupem biletu 50% dla rodziny gdyż nie wszystkim pracownikom TCDD są znane takie bilety i czasem dają miejscówkę i każą kupić bilet w pociągu (w pociągu ta sama cena biletu jak w kasie), czasem udaje się przewieźć rodzinę bez kupowania biletu 50% Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 11-05-2009, 22:29    Odpowiedz z cytatem

A czy wie ktoś czy korzystając z biletu bezpłatnego na Turcję tracę możliwość pobrania biletu OSŻD w następnym roku? I czy na bilecie tym trasa przejazdu może być dowolna - tzn na podróż dookoła turcji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 12-05-2009, 08:11    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Turcję to pamietajcie by planując podróz pociągami ,nie ustalac zbyt napiętego planu ,bo opóznienia rzędu godzina dwie to jest norma ,nawet na priorytetowym odcinku Istanbul-Ankara a na dłuzszych trasach to nawet kilka godzin .Mają tam ten sam rozkład od lat ,nie uwzględniający pogorszającego sie stanu infrastruktury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-05-2009, 08:39    Odpowiedz z cytatem

Na Turcję możesz wziąć FIP na trasę jaką chcesz, może być objazd. Bilet OSŻD możesz brać wtedy w przyszłym roku a nawet w tym. Wystarczy, że jako miejsce docelowe podróży wpiszesz na wniosku Tbilisi. Dostaniesz kuponowy bilet FIP np. Czechy, Słowację, Węgry, Rumunia, Bułgaria, bilet trasowany na Turcję i bilet OSŻD na odcinek od granicy Turcji do Gruzji. To nic, że między Turcją i Armenią są zamknięte granice i od lat nie jeżdżą pociągi. Nikt tego nie będzie sprawdzał i wydadzą taki bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 12-05-2009, 13:52    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno: Jaki jest okres oczekiwania na bilet na Turcję?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-05-2009, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Minimum 2 miesiące
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 12-05-2009, 17:18    Odpowiedz z cytatem

Bilety są wypisywane w Turcji, skąd są przysyłane do naszej centrali. Kiedyś czekałem 3 miesiące,a więc musisz uzbroić się w cierpliwośc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 15-05-2009, 06:50    Odpowiedz z cytatem

Ale czasem potrafią się wyrobić z biletem i w półtorej miesiąca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-05-2009, 08:46    Odpowiedz z cytatem

Kiedy tak było ? Jakiś konkretny przykład ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 15-05-2009, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Czas oczekiwania na bilet zależy przede wszystkim od tego jak długo będzie "realizowany" wniosek w PKP (tzn. w twojej sekcji, potem w zakładzie i na końcu w centrali spółki). Paniom z biur nigdy się nie spieszy i często trzeba je popędzać.

Kiedyś na bilet do Maroka czekałem TYLKO niecały miesiąc, ale w międzyczasie wykonałem kilka telefonów do Wrocławia i Warszawy, a bilet z centrali PKP odebrał mój kumpel ze stolicy, z którym wyjeżdżałem za granicę.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-05-2009, 00:26    Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku dostałem szybko bilet na Turcję, wniosek złożyłem 15 lutego, bilet na Turcję dostałem przed 4 kwietnia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ursusek2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2011
Skąd: GDAŃSK

PostWysłany: 16-02-2011, 18:03    Odpowiedz z cytatem

bedzie to moja pierwsz przygoda z fip oosdZ intereseju nas trasa do stambulu.chodzi mi o jak najlepsza trase .wyczytalem ze jest mozliwosc przez budapeszt i belgrad a druga opcja przez bukaresz ,i najprawdopodobniej jest jeszcze trzecia opcja.pytanie do was ktora trasa jest najlepsza czasowo i zebuza duzo czekania na pociagi nie byli.nie interesuja nas stacje posrednie tylko wylacznie stambul, z tego co sobie wyliczylem dowiedzialem sie przez kogos to cala trasa w ta i spowrotem z warszawy lub krakowa wliczajac wize to koszt kolo 120 zl razem wlasnie sa to poc .pos. a miejscowka to koszt kolo 3euro.czekam na jakies rady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 16-02-2011, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Istnieje tylko jeden pociąg do Stambułu. Składa się z cześci z Sofii (teoretycznie z Belgradu) i Bukaresztu. Wagony 2 klasy kursują na odcinkach Belgrad-Sofia, Sofia-Svilengrad i Bukareszt-Dimitrovgrad. Łączenie następuje na stacji Dimitrovgrad. Od stacji Svilengrad na terenie Turcji dostępne wyłącznie wagony sypialne i kuszetki.Zobacz również:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2576 ,
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=9475 ,
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=8843 ,
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3075 .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ursusek2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2011
Skąd: GDAŃSK

PostWysłany: 17-02-2011, 08:40    Odpowiedz z cytatem

DZIEKI BARDZO czytalem. po wstepnych rozmowach wyszlo nam ze startujemy warszawa 20.55 - budapeszt 8.35 przerwa budapeszt 23.30- belgrad 6.49 belgrad 7.50- stambul 7.50chca se troche pochodzic po budapeszcie. dodam ze ustalilismy to poprzez pkp.pl jak macie jakies rady itd.to czekam na informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl