Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Pdróżuj z FIP - przewodnik
Autor Wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-07-2009, 07:26   Pdróżuj z FIP - przewodnik Odpowiedz z cytatem

Informacje na temat ulgowych przejazdów po całej Europie wreszcie udało się zebrać w jednym miejscu. Przewodnik "Podróżuj z FIP" to zbiór aktualnych danych na temat możliwości i sposobów podróżowania koleją do 40 państw. Książka jest przeznaczona dla posiadaczy biletów FIP i InterRail - zasady podróży na podstawie biletów InterRail w 90 procentach są takie same, jak na bilet FIP. Są wśród opisanych miejsc popularne turystyczne kierunki, jak Hiszpania czy Włochy oraz brzmiące bardziej egzotycznie miejsca, typu Bośnia, Syria czy Gibraltar.

Książka składa się z dwóch części - głównej i aneksu w formie rozkładu jazdy. Część główna zawiera praktyczne informacje o podróżach koleją w wybranych krajach - przedstawia możliwości korzystania z FIP, specyfikę kolei, rodzaje pociągów i najważniejsze - zasady podróżowania po danym kraju. Przewodnik podpowie, w którym mieście najkorzystniej można się przesiąść oraz jaki typ pociągu wybrać, by podróżować w możliwie najbardziej komfortowych warunkach. Nie brakuje też ciekawostek i smakowitych detali - można się dowiedzieć, jakie menu serwuje wagon restauracyjny czy zapoznać z opisem ważnych dworców.

W aneksie autor proponuje szybki i możliwie najtańszy sposób dotarcia koleją z Polski do wybranego kraju. Takie informacje są na wagę złota szczególnie wówczas, gdy długość naszego urlopu jest nieco ograniczona. Przewodnik został dostosowany do obowiązującego aktualnie rozkładu jazdy pociągów. Jak wiadomo, co roku w grudniu, rozkłady jazdy są zmieniane. Dlatego w 2010 r. aneks zostanie zaktualizowany i nową jego wersję - także będzie można zakupić w Kolejowej Oficynie Wydawniczej.

Przemysław B. Jezierski, "Podróżuj z FIP"
Cena: 34,90 zł. Koszt wysyłki: 8,00 zł.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 27-07-2009, 20:52    Odpowiedz z cytatem

czy ktos wie czy można gdzieś dostać tę ksiązkę przesyłką z opcją płatne przy odbiorze (za pobraniem) ewentualnie odbiór osobisty na terenie warszawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-07-2009, 14:16    Odpowiedz z cytatem

W tej chwili możliwy jest odbiór osobisty, ale po wpłaceniu kwoty 29,90 za książkę na konto KOW. W tytule przelewu należy wpisać "Odbiór osobisty" i już następnego dnia książkę można odebrać w siedzibie KOW przy ulicy Chmielnej 73a. Prawdopodobnie już w połowie sierpnia będzie możliwy także odbiór po wpłacie pieniędzy na miejscu w KOW. Szczegóły będą podane na stronie www.kow.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 17-08-2009, 07:23    Odpowiedz z cytatem

mamy 17. sierpnia. Kiedy sprzedaż bezpośrednia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 10-09-2009, 07:46    Odpowiedz z cytatem

Kupiłem już ją. Fajnie wydana, zawiera praktyczne informacje jak podróżować z biletem FIP, jakie kategorie pociągów funkcjonują w danym państwie, ceny dopłat itp. Nie ma natomiast żadnych relacji z wyjazdów czy informacji typowo turystycznych. To typowy poradnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jan Niezbedny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009

PostWysłany: 10-09-2009, 08:55    Odpowiedz z cytatem

Jest skupiona glownie na FIP, czy informacje o InterRail tez sie znalazly? Ile ta ksiazka liczy stron i czy... warto ja kupic, jesli na FIPie sie jezdzic nie bedzie, tylko na InterRail?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-09-2009, 09:00    Odpowiedz z cytatem

Przewodnik (288 stron) jest przydatny tak samo dla FIP-owców jak i InterRail-owców.

Kupiłam i jestem zadowolona. Polecam!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 11-09-2009, 10:55    Odpowiedz z cytatem

Również zakupiłem poradnik jednak brakuje mi w nim wielu praktycznych informacji chociażby cen miejscówek do poszczególnych kategori przedziałów (kuszetka 6-os, kuszetka 4-os, sypialne...) poza tym w zapowiedziach poradnika na oficlajnej stronie KOW napisano: "Nie brakuje też ciekawostek i smakowitych detali - można się dowiedzieć, jakie menu serwuje wagon restauracyjny czy zapoznać z opisem ważnych dworców." - nie znalazłem żadnych z tego typu informacji w poradnika. W każdym razie poradnich zawiera przydatne informacje które napewno przydadzą się w podróży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 14-09-2009, 06:22    Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, że jest on przydatny dla tych co zaczynają podróże z FIP bo dla wytrawnych FIPowców jest można by rzec raczej średnio przydatny. Przepisy, ceny miejscówek, kategorie pociągów itd w wielu krajach europejskich zmieniają się jak w kalejdoskopie więc np. za rok ten przewodnik może już być mniej aktualny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-09-2009, 08:43    Odpowiedz z cytatem

Od piątku 18 września można już kupić przewodnik na miejscu w siedzibie KOW przy ulicy Chmielnej 73a. Płatne na miejscu gotówką 29,90 PLN.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

darekw21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Maj 2007

PostWysłany: 26-10-2009, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Witam. Właśnie przysłali mi przewodnik. Po jednej godzinie czytania i przeglądania już nasunęły mi się wątpliwości - chyba, że to ja żyje po prostu w niewiedzy. Otóż napisano tam, że po powrocie do kraju "książeczka biletowa" traci ważność. Na okładce biletu napisane jest tylko, że "bilety" kolei sąsiadujących już raz wykorzystane tracą ważność. Skoro zostały mi jeszcze w książeczce nienaruszone bilety CD oraz ZSR, to dlaczego miałbym ich nie wykorzystać? Następnie w aneksie napisano, że opłata portowa na prom StL wynosi 6 euro lub 5 funtów. Jak ja płynąłem w tym roku to płaciłem 12 euro, chyba że opłata portowa na rejs dzienny jest niższa niż na rejs nocny? I jeszcze jedno (chociaż tu chyba bardziej kwestia przypadku), że kontrole biletów FIP w Niemczech, Francji i Austrii są szczegółowe. Przez ostatnie 5 lat tylko raz w Niemczech zażądano ode mnie dokumentu tożsamości, a maksymalnie 4-5 razy sprawdzono okładkę biletu z datą ważności.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-10-2009, 11:06    Odpowiedz z cytatem

darekw21, to wszystko zmienia sie co chwile. Taki przewodnik za jakis czas bedzie malo aktualny, jesli chodzi o niektore doplaty. Tam pewnie bardziej chodzi o zasady podrozowania z FIP, czyli takie dla kogos kto nie korzystal: co to kupon, ile wazny, jak przekraczac granice, jakie, dla kogo i na co ograniczenia itp.

O oplatach Stl zajrzyj tutaj, plynalem w marcu i napisalem aktualne info: http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=58957#58957

A kontrole - zalezy na kogo trafisz. Teraz jestem w Hiszpanii i jak pokazuje FIP to tylko spojrza na okladke i nawet nie otwieraja, a na dalekobieznych sprawdzaja rezerwacje, nikt nie oglada mi FIP i tak jezdze na jednym kuponie z data 20 pazdziernik do dzis Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 28-10-2009, 07:38    Odpowiedz z cytatem

Czyli jest tak jak napisałem że ten przewodnik będzie za niedługo nieaktualny. Lepiej było napisać przewodnik ale po krajach i ciekawych miastach które można odwiedzić z FIPem. Ponadto przestraszyła mnie w tym przewodniku informacja że na Sycylię prawie już nie ma pociągów z miejscami siedzącymi, jednak jak byłem teraz we Włoszech na szczęście pociągów "siedzących" na Sycylię było dość sporo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-10-2009, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Sieciowy rozkład jazdy PKP już w dniu wydania jest nieaktualny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 30-10-2009, 12:06    Odpowiedz z cytatem

witam
przewodnik faktycznie napisany dla tych co próbuja staiwąc pierwsze kroki w podrózowaniu. Z ciekawości przeczytałem go od deski do deski i nic nadzwyczajnego w nim dla kogoś, kto stale podróżuje nie znalazłem.
Natomiast zastanawiam sie nad na dzałącznikiem tj. rozkładem jazdy, uważam ze jest zrobiony po łebkac i kilka połaczeń jest cyba takich jak wyszło z Hafasa. Jazda przez Szczecin do Berlina , gdy kursuje Moniuszko bezpośredni jest jakimś nieporozumieniem znalazłem wiele połączeń bez sensu, a przynajmniej niepraktcznych. Przede wszystkim skoro to rozkład dla Fipowców to powinien byc podzielony na 2 grupy, dla tych co podózuja sami i z rodzinami, bo jak wiadomo, to koszt przejazdu członków rodzin przez niektóre Państwa jest na tyle wysoki, ze niewielu stać na to, a w rozkładzie nie jest to ujete.
wszystkie połaczenia na belgie i francje oparte sa na Thalys'ch które sa bardzo drogie jak na tak krótki odcinek
w końcu kolejarz to nie zamożny "naród" i należałoby by wziaść pod uwage.
a wystarczy ICE z Koeln do Brukseli i dalej TGV łączna dopłata 1,5 EUR
Kierunek włochy przez monachium?? można tylko po co?? widze, pewien standard Z warszawy bezpośrednimi za granice i dalej na tym budowanie połączeń. Przeciez można np. na południe
dojechąc krajowymi lokalnymi
zapewniam, że jest czasami o wiele taniej i szybciej
a może w dobie tanich lini lotniczych oprzec podróże o pewne połączenia.
moge godzinami podrózować pociągami i z nimi nie wysiadać
ale urlop nie z gumy i trzeba sobie jakoś radzic
planuje na wiosne Maroko
z rozkładu wynika że min 70EUR dopłat w jedną strone i 2 doby
a wystarczy za 4 Eur na p do Deeseldorfu WEEZE i samolotem do Marakeshu za 19 EUR ze wszystkim
to tylko taka sugestia bo mi stale brakuje czasu i skoro moge za 50zł poleciec do OSLO, Monachium, Czy Brukseli, to dla kogoś kto ten odcinek traktuje jako dojazd a nie podróż krajobrazowa to goraco polecam

Mysle, żo w nowym rozkładzie jazdy należałoby opisane powyżej fakty uwzglednić

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl