Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Bilety promocyjne w Niemczech
Autor Wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 09-03-2010, 00:20    Odpowiedz z cytatem

mk1992. Przejściówka jest tylko wtedy gdy kupujesz bilet jednorazowy . Kupujesz ją u konduktora na granicy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-03-2010, 16:48   

@pawelW, czyli w moim przypadku przejściówka będzie zbędna.

@krzysw, bardzo Ci dziękuję za pomoc.

Przejrzałem już rozkład jazdy i prawdopodobnie moja podróż będzie wyglądała w następujący sposób:
Katowice - Szczecin Główny (21:25 => 5:59), Szczecin Główny - Pasewalk (6:56 => 7:35) i Pasewalk - Berlin Hautbahnof (7:44 => 9:24). Może mi ktoś powiedzieć, czy niemieckim pociągom RegionalExpress zdarzają się jakieś większe opóźnienia i wynikające z tego faktu zerwane skomunikowania?

Co do powrotu, prawdopodobnie będzie wyglądał on następująco:
Berlin Hautbahnof - Angermünde (21:34 => 22:25), Angermünde - Szczecin Główny (22:34 => 23:28).

No i tu pojawia się problem, gdyż byłbym skazany na "nocne zwiedzanie Szczecina", ponieważ najbliższy pociąg TLK do Malborka, który mam zamiar odwiedzić, jest dopiero o godzinie 6:10. No i co proponujecie zrobić z tym fantem? Po 12 godzinach zwiedzania Berlina nieszczególnie widzi mi się nocowanie na dworcu w Szczecinie... Smile
Powrót do góry

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 09-03-2010, 19:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przejrzałem już rozkład jazdy i prawdopodobnie moja podróż będzie wyglądała w następujący sposób:
Katowice - Szczecin Główny (21:25 => 5:59), Szczecin Główny - Pasewalk (6:56 => 7:35) i Pasewalk - Berlin Hautbahnof (7:44 => 9:24). Może mi ktoś powiedzieć, czy niemieckim pociągom RegionalExpress zdarzają się jakieś większe opóźnienia i wynikające z tego faktu zerwane skomunikowania?



Opoznien na linii do Lubeki raczej nie ma. To dobra wiadomosc, ale zla ze ani promocyjny bilet Szczecin-Berlin ani BBT na tej lini nie obowiazuje. Linia do Lubeki w calosci (oprocz samej Lubeki) lezy w Meklemburgi-Pomorzu Przednim i tam jest MVT.

Dobra wiadomosc ze poszukalem troche dokladniej i okazuje sie ze:

Cytat:

Von und nach Szczecin werden Einzelfahrausweise, Tageskarten und Zeitkarten sowie Fahrradkarten des VBB-Tarifs angeboten. Außerdem gelten dort die DB-Angebote Brandenburg-Berlin-Ticket, Schönes-Wochenende-Ticket und Fahrradkarte Nahverkehr. Besonderheit: Das Brandenburg-Berlin-Ticket gilt auch im IC von/nach Szczecin sowie in den umsteigefreien Zügen zwischen Potsdam, Berlin und Szczecin montags bis freitags bereits vor 9 Uhr. Brandenburg-Berlin- und Schönes-Wochenende-Tickets gelten zudem in den städtischen Straßenbahnen und Bussen in Szczecin.


zrodło: http://www.vbbonline.de/index.php?cat=2&sCat=361#anker4

W skrocie bilet BBT do i ze Szczecina (w pociagach bezposrednich) jest wazny tez przed 9 ( w odroznieniu od innych obszarow obowiazywanai biletu) jak rowniez w pociagach IC. Zatem moja propozycja to pociag IC do Amsterdamu o 6:13.
Cytat:

Co do powrotu, prawdopodobnie będzie wyglądał on następująco:
Berlin Hautbahnof - Angermünde (21:34 => 22:25), Angermünde - Szczecin Główny (22:34 => 23:28).

No i tu pojawia się problem, gdyż byłbym skazany na "nocne zwiedzanie Szczecina", ponieważ najbliższy pociąg TLK do Malborka, który mam zamiar odwiedzić, jest dopiero o godzinie 6:10. No i co proponujecie zrobić z tym fantem? Po 12 godzinach zwiedzania Berlina nieszczególnie widzi mi się nocowanie na dworcu w Szczecinie... Smile


Pozostaje hotel w Szczecinie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-03-2010, 20:02   

mk1992 napisał/a:
Zatem moja propozycja to pociag IC do Amsterdamu o 6:13.


A co z miejscówką? I czy 14 minut w Szczecinie to nie jest zbyt mało na przesiadkę? A co w wypadku, kiedy moja TLK-a będzie miała opóźnienie? Czy po zgłoszeniu tego faktu kierownikowi pociągu, przytrzymają dla mnie IC do Berlina?


Ostatnio zmieniony przez krzysw dnia 09-03-2010, 20:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 09-03-2010, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co z miejscówką?


IC w Niemczech nie maja miejscowek.

Cytat:
I czy 14 minut w Szczecinie to nie jest zbyt mało na przesiadkę?

Raczej nie. Choc BBT bedziesz musial kupic pewnie u konduktora (~2EUR drozej)

Cytat:
A co w wypadku, kiedy moja TLK-a będzie miała opóźnienie? Czy po zgłoszeniu tego faktu kierownikowi pociągi, przytrzymają dla mnie IC do Berlina?


Watpie ze zaczeka, choc ekspertem w tej dziedzinie nie jestem. Pozostaje przez Pasewalk (32,30 EUR) lub pociag po 9 przez Angermuende.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-03-2010, 20:14   

krzysw napisał/a:
Raczej nie. Choc BBT bedziesz musial kupic pewnie u konduktora (~2EUR drozej)


Rozumiem, że drużyna pochodzi z Niemiec i nie pozostaje mi w tym momencie nic innego, jak przysiąść nad tym językiem? Ewentualnie zakupić bilet przez internet? Właśnie - da się?

krzysw napisał/a:
Pozostaje przez Pasewalk (32,30 EUR) lub pociag po 9 przez Angermuende.


Ten przez Angermünde jest objęty BBT?
Powrót do góry

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 09-03-2010, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rozumiem, że drużyna pochodzi z Niemiec i nie pozostaje mi w tym momencie nic innego, jak przysiąść nad tym językiem?

Tak, konduktorzy sa niemieccy (jak we wszystkich pociagach jadacych z/do Niemiec do/z Szczecina)

Cytat:
Ewentualnie zakupić bilet przez internet? Właśnie - da się?

Da sie. Wysla ci bilet za 3,50 dodatkowo. Niestety BBT nie da sie wydrukowac. https://fahrkarten.bahn.de/privatkunde/shop/shopstart.post?GroupId=396&GroupChild=396

Cytat:
Ten przez Angermünde jest objęty BBT?


Tak. Angermuende lezy w Brandenburgii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-03-2010, 20:33   

krzysw napisał/a:
Wysla ci bilet za 3,50 dodatkowo.


Tzn.?
Powrót do góry

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 09-03-2010, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Oplata za wyslanie biletu poczta wynosi 3,50 EUR. Tego biletu nie mozna wydrukowac (prawdopodobnie dlatego ze jest wazny w tylu roznych srodkach komunikacji)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-03-2010, 20:46   

Rozumiem. Tak więc podsumowując. Jeśli zdążę na porannego IC-ka relacji Szczecin - Amsterdam, to mogę spróbować kupić bilet w kasie bez dodatkowej opłaty, jeśli natomiast zabraknie mi na to czasu, mogę zakupić bilet u konduktora za dodatkową opłatą, tj. 8 Euro. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie chyba zakup biletu przez internet, za dodatkową opłatą wynoszącą 3,50 Euro.

Jeśli nie zdążę na porannego IC-ka, pozostaje mi połączenie przez Angermünde, z którego bez problemu mogę skorzystać posiadając bilet BBT.

Bilet BBT obowiązuje we wszystkich środkach komunikacji miejskiej na terenie Berlina i jest ważny jednocześnie dla max. 5 osób.

Mam nadzieję, że wszystko się zgadza? Miałbym jeszcze taką małą prośbę, jakby ktoś posiadał fotki tego porannego IC ze Szczecina do Amsterdamu, to prosiłbym o podesłanie jakiegoś linka.
Powrót do góry

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 09-03-2010, 20:54    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rozumiem. Tak więc podsumowując. Jeśli zdążę na porannego IC-ka relacji Szczecin - Amsterdam, to mogę spróbować kupić bilet w kasie bez dodatkowej opłaty, jeśli natomiast zabraknie mi na to czasu, mogę zakupić bilet u konduktora za dodatkową opłatą, tj. 8 Euro. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie chyba zakup biletu przez internet, za dodatkową opłatą wynoszącą 3,50 Euro.

Nie 8EUR a 2EUR. Zreszta tyle samo co w kasie. Cena 27 EUR to przy zakupie z automatu ale tych wg mojej wiedzy w Szczecinie nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-03-2010, 20:57   

Pomnożyłem razy 4 PLN i stąd ta 8-ka. Czyli w kasie zapłacę 29 Euro i u kondiego również tyle samo?
Powrót do góry

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 09-03-2010, 21:01    Odpowiedz z cytatem

ale we wcześniejszym poście napisałes 8€ więc stąd zdziwienie krzyswa

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km


Ostatnio zmieniony przez siwiutki91 dnia 09-03-2010, 21:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 09-03-2010, 21:01    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Pomnożyłem razy 4 PLN i stąd ta 8-ka. Czyli w kasie zapłacę 29 Euro i u kondiego również tyle samo?

Tak. Tylko w kasie bedziesz placil zlotowkami po kolejowym kursie EUR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-03-2010, 21:05   

siwiutki91 napisał/a:
ale we wcześniejszym poście napisałes 8€ więc stąd zdziwienie krzyswa


Wiem, to był mój błąd.

krzysw napisał/a:
kolejowym kursie EUR


W takim razie ile kosztuje w kolejowym kursie 1 Euro?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl