Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Bilety promocyjne w Niemczech
Autor Wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 04-01-2011, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Potrzebuję informacji na połączenia Dresden Hbf-Munchen Hbf, jak najtaniej i czym dojechać.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jack_76 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2010

PostWysłany: 08-01-2011, 23:42    Odpowiedz z cytatem

Tak jak na większości tras, bilet od 29eur. W wyszukiwarce DB znajdziesz informację czy bilet jest dostępny w danym terminie. Jedziesz regionalnym do Nuernberg a potem ICE do Monachium. Całość około 5,5 godziny. Jeżeli nie jedziesz sam to bardziej Ci się opłaca specjalna tańsza oferta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 11-01-2011, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Od niedawna dostępna jest wyszukiwarka ustawiona pod kątem cen promocyjnych - na razie w wersji BETA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Karolina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Sty 2011

PostWysłany: 28-01-2011, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu podróży Szczecin Główny - Agnermunde i drogi powrotnej tj Angermunde - Szczecin Główny.

Nie wiem ile może kosztować bilet, na jaki pociąg mam kupić ten bilet, czy są zniżki dla studentów / bądź do 25 roku życia ?
Nie wiem ja której stacji w Angermunde wysiąsć Sad
proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 28-01-2011, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Karolina, najlepiej będzie pojechać którymś z bezpośrednich pociągów RegioBahn Szczecin-Angermuende (kończą bieg na tej stacji), albo RegionalExpressem jadącym do Berlina (wtedy wysiadasz po drodze). W Angermuende jest jedna stacja AFAIK.

Bilet kupujesz w pociągu za EURO (w automacie lub u obsługi jeśli nie ma automatu w danym pociągu). Powinien kosztować bodaj 9,20 EUR, ale zanim kupisz rozejrzyj się, czy ktoś z współpasażerów nie chce CIę zabrać "na spółę" na tańszy przejazd grupowy - zwykle wychodzi ok. 4-5 EUR.

Są też zniżki na REGIOkartę (25% - jak niemiecka BahnCard25), ale nie wiem czy na odcinku do Angermuende też obowiązują (na pewno obowiązują do Berlina - wtedy bilet kosztuje 7,50 zamiast 10). Studenckie to chyba tylko dla Niemców.

Jak bardzo chcesz, możesz też kupić bilet na dworcu (w kasie Przewozów Regionalnych, w IC to nie wiem), i płacić w złotówkach.

Pełen cennik VBB (związku komunikacyjnego Berlin-Brandenburg)
(wszystkim polecam pozycję Die neuen Tarife im VBB ab 1. Januar 2011 gdzie widać, jak przejrzyście można przedstawić klientom zmianę cennika).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Karolina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Sty 2011

PostWysłany: 29-01-2011, 02:48    Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź Smile
w sumie to będziemy jechali we dwójkę, więc na to też można wiąsć " grupowy " ?
Mam tylko nadzieję, że automaty będą też po Polsku, bo jak nie to mamy problem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 29-01-2011, 03:08    Odpowiedz z cytatem

Hmm, na tych grupowych to się znam słabiej, ale mogę spróbować pomóc. Pytanie, czy jedziecie tylko tam czy tam i z powrotem (a jeśli tak, to czy powrót tego samego dnia), oraz czy podróż odbędzie się w tygodniu czy, w weekend. Zwykle grupowe opłacają się począwszy od 3-4 osób, ale w tych pociągach na ogół są chętni żeby stworzyć taką grupę ad-hoc (choć zwykle raczej chcą jechać do Berlina, a nie tylko do Angm., co nie przeszkadza jeśli kupujecie bilet tylko w jedną stronę i możecie go zostawić współpasażerowi na dalszą podróż).

Automat nie zawsze jest w pociągu, a jak jest to (o ile pamiętam) obsługuje wiele języków, w tym polski. Poza tym jest miła niemiecka obsługa, i na pewno zrozumie jak powiecie "Angermuende" i pokażecie na palcach "2" Śmiech

Jeśli nie będziecie kombinować z grupowymi a będą automaty, to warto zrobić taki myk: kupić bilet Szczecin-Tantow za 2,60 (pierwsza stacja za granicą), a następnie Tantow-Angermuende za 5,20. Razem 7,80 - a jeśli kupować jeden bilet na cały przejazd, to koszt jest 9,10 (a nie 9,20 jak podałem wcześniej). Zawsze to oszczędzone 2 x 1,30 zostaje na piwo. Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Karolina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Sty 2011

PostWysłany: 29-01-2011, 14:30    Odpowiedz z cytatem

hahaha, dzięki bardzo !
jedziemy we dwie osoby w ten poniedziałek. Jedziemy do Angm. około 12, a wracamy tego samego dnia około 16 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 29-01-2011, 15:57    Odpowiedz z cytatem

To chyba najlepszy będzie Berlin-Brandenburg-Ticket za 28 EUR, upoważnia do jeżdżenia przez cały dzień w całej sieci VBB, w grupie do 5 osób - więc jak w Szczecinie przygarniecie kogoś kto chce jechać tylko do Angm., to Wasz zysk. Jedna z osób musi wpisać swoje nazwisko i w razie kontroli się legitymować. Możecie gratis wziąć psa na wycieczkę Wink

BBT można kupić również przez Internet i sobie samemu wydrukować (ale to nieco zawiłe jak się nie zna języka).

Sugeruję jednak najpierw przez chwilę stać na peronie w Szczecinie i wyglądać na zagubionych, na 70% ktoś podejdzie i zaproponuje wspólny przejazd za piątkę od głowy. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Karolina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 28 Sty 2011

PostWysłany: 29-01-2011, 19:24    Odpowiedz z cytatem

dziękujemy bardzo ! Smile
chyba najlepszy będzie ten Berlin-Brandenburg-Ticket.

[ Dodano: 02-02-2011, 17:39 ]
mam jeszcze takie pytanko :
czy RegionalExpress jest mniej więcej w takiej samej cenie co RB ?

jechaliśmy RB w poniedziałek i płaciliśmy po 5,50 euro za osobę ( przyłączyliśmy się do innej grupy i jechaliśmy w 5 osób ). Ale ludzie jadący do Berlina też tyle płacili...

nie rozumiem tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-02-2011, 12:33    Odpowiedz z cytatem

Witam, chcę sobie kupić na stronie db bahn bilet na pociąg EN 420 Wien Westbahnhof - Frankfurt(Main)Hbf. Zauważyłem, że nie ma możliwości wyboru miejsca w wagonie z miejscami do siedzenia. Więc mam pytanie, czy miejsca są przydzielane automatycznie, czy w pociągu każdy wybiera sobie dowolne miejsce?
Dodatkowo mam pytanie, czy w tym pociągu wagony z miejscami do siedzenia to tzw. sleeperatki czy wagon z przedziałami?
Jeśli by ktoś miał zdjęcia w/w pociągu, to niech się nimi podzieli. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 16-02-2011, 14:28    Odpowiedz z cytatem

@tomeeek07
Nie znając Twojej daty wyjazdu, ustawiłem jutrzejszą tj. 17.02.2011 i są dostepne miejsca w wagonie z m. siedzącymi. W cenie 109 EUR ale są Zg Pociąg na odcinku Passau Hbf --> Köln Hbf obowiązkowo z rezerwacją Exclamation

@Karolina
Cena BBTicket nie zależy od ilości przejechanych kilometrów, a skoro tak to jego atrakcyjność polega na cenie jednostkowej za 1 osobę. Załóżmy, że to Ty wydałaś 28 EUR na BBTicket. Zgłasza się do Ciebie osoba chcąc dołaczyć do grupy. Ile sobie policzysz za jej przystąpienie? Patrząc na to z jeszcze innej strony. Normalny bilet Angermuende - Szczecin to koszt 9,10 EUR. Ty wydałaś 5,50 EUR. Zaoszczędziłaś 3,60 EUR w jedną stronę (w obie 7,20 EUR). W czym tkwi problem?

RB, RE oraz IRE są w tym samym segmencie cenowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 18-02-2011, 16:38    Odpowiedz z cytatem

Witam, zamówiłem sobie dzisiaj bilet na stronie DB Bahn. Wie ktoś kiedy mogę mniej więcej otrzymać bilet? Smile Przyjdzie mi jakieś potwierdzenie wysyłki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jack_76 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2010

PostWysłany: 19-02-2011, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zamówiłeś przysłanie go pocztą to u tak po 2-3 dniach roboczych powinien dojść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22-02-2011, 16:49    Odpowiedz z cytatem

Mam problem z zakupem biletu na DB Bahn z Amsterdamu do Warszawy. Po przejściu na stronę realizacji transakcji wyświetla mi się "Podczas zamawiania biletu na pociag nocny wystapil blad. Blad ten zostal zaprotokolowany. Przepraszamy serdecznie za powstale nieprzyjemnosci. "

Wie ktoś, kiedy mniej więcej będzie można znów kupować bilety na "Kiepurę"?
Po jakim czasie zwykle naprawiają takie błędy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl