Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Ratujmy kolej w Sandomierzu
Autor Wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 09-03-2012, 21:55    Odpowiedz z cytatem

No nic, więc w wątku sąsiednim popelniłem gafę. Poszperałem w necie i rzeczywiście jest planowane całkowite zamknięcie linii numer 8 na odcinku Warka - Radom na dwa lata. To już Sandomierz może żegnać się z Sanem. Objazdy planowane są przez Pilawe - Deblin - Pionki do Radomia. W takim ukladzie "SAN" przestanie być calkowicie oplacalny bo podróż z Warszawy do Sandomierza tą trasą trwać będzie jakieś 6 do 6h30 minut. Tak więc w przyszłym roku albo zawieszą Sana, albo bedzie startował z Radomia bądź ze skarżyska, lub znowu zacznie kursować przez Lublin. To jest właśnie cała Polska, żeby w Polsce dobudować drugi tor i zmodernizwać linie kolejową to trzeba ją zamknąć i od razu na 2 lata. W innym kraju takie przebudowy prowadzi się przy istniejącym ruchu kolejowym nie utrudniając życia pasażerom. Tak więc focić Sana póki jeździ.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lord W Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2011
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: 10-03-2012, 22:29    Odpowiedz z cytatem

A to nie mogą zbudować drugiego toru, potem zamknąć pierwszy i położyć go od nowa? To wydaje się logiczne. Chyba budowa toru od podstaw nie będzie trwała latami. Najdłużej to trwają procedury i projektowanie, natomiast fizyczna budowa powinna trwać szybko (z rok). Niech najpierw zrobią projekt, a potem zaczną budować; bo u Nas równocześnie się projektuje i buduje i choć sumarycznie jest szybciej, to z tego więcej szkód niż pożytku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 11-03-2012, 14:39    Odpowiedz z cytatem

A jednak nie jest tak tragicznie. Na sitoku TLK z Warszawy do Kielc przez Dęblin w powrownaniu z TLK do Kielc przez Warke i Radom jedzie tylko 25 minut dłużej. Jak slysze w tym roku maja poprawić jeszcze czas przejazdu miedzy Radomiem a Skarżyskiem wiec czas przejazdu do Kielc przez Dęblin ma sie nie wydłużyć. Między Pilawą a Dęblinem cały czas jest 120 km/h, wiec moze sie jednak San uchowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zwrotnicowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2013
Skąd: Ze starej bocznicy

PostWysłany: 02-02-2013, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Nareszcie nadchodzą lepsze czasy dla Sandomierza.W tym roku zostaną przeprowadzone remonty torowe na linii 25:

Tor nr.1 Dwikozy-Zalesie Gorzyckie 234.952 km-235.952 km.Przebudowa rozjazdów nr 1 i 2 w posterunku odgałęźnym Zalesie Gorzyckie.Termin od 5-14.08.2013

Tor nr.1 Zalesie Gorzyckie-Sandomierz 235.952 km-240.170 km.Modernizacja obiektów infrastruktury,wymiana nawierzchni torowej,przebudowa sieci trakcyjnej.Termin 5.08.2013-4.11.2013

Tor nr.1,2,4 stacja Sandomierz 240.170 km-242.468 km.Modernizacja stacji.Termin 25.06.2013-24.09.2013

Tor nr.1 Sandomierz-Sobów 242.468 km-248.172 km.Modernizacja obiektów,wymiana nawierzchni torowej.Termin 24.05.2013-3.08.2013

[ Dodano: 05-02-2013, 11:28 ]
Ciekawe jakim objazdem pojadą TLK"SAN" i "Monciak-Krupówki", podczas remontu tego odcinka linii 25??..bo przecież od Zalesia Górzyckiego do Sandomierza jest jeden tor.Może TLK-i pojedą przez Kielce,Staszów,Chmielów k.Tarnobrzega i do ST.W.Rozwadowa??Tak jak IR Łysica??..
P.S-Wczoraj jechałem "Sanem" ze Skarżyska do Ostrowca.Tylko 2 wagony,a ludzi bardzo dużo..widac,że połączenie powoli zyskuje

_________________
Kto smaruje,ten jedzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 03-06-2013, 18:51    Odpowiedz z cytatem

od 2 sierpnia do 3 września SAN część przemyska będzie zawieszona z powodu remontu torów na odcinku zalesie gorzyckie - sandomierz, natomiast Monciak pojedzie objazdem przez Kielce - Tarnobrzeg ale nie będzie zatrzymywał się w suchedniowie i staszowie. Do tego od czerwca do konca obowiązywania rozkładu "Monciak" ma zlikwidowany postój w skarżysko kamiennej w obie strony i jedzie łącznicą skarżyska bez zmiany kierunku na tej stacji, bez postojów od starachowic do radomia co znacznie skróciło czas przejazdu tego składu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-06-2013, 18:55   

Jechałem wczoraj rano "Monciakiem" do Przemyśla... Od Skarżyska do Przeworska wymiana podróżnych "Zerowa'...
Powrót do góry

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 03-06-2013, 18:59    Odpowiedz z cytatem

roman_bukowno jak pisałem "Monciak" kursuje od początku czerwca z pominięciem stacji skarżysko kamienna, kursuje łącznicą od radomia do starachowic bez postojów w obie strony.

P.S. Sorka teraz sprawdziłem. Z pominięciem skarżyska od 8 czerwca do konca obowiazywania rozkładu z tym, że od 4 sierpnia do 1 września przez Kielce - Tarnobrzeg wiec wtedy siłą rzeczy przez Skarżysko. Ciekawe czy to ma na celu skróceniu czasu przejazdu pociągu czy jego uwalenie w grudniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

STZSpotterLHS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2013

PostWysłany: 08-06-2013, 02:41    Odpowiedz z cytatem

maciej30 napisał/a:
, natomiast Monciak pojedzie objazdem przez Kielce - Tarnobrzeg ale nie będzie zatrzymywał się w Suchedniowie i Staszowie. Do tego od czerwca do konca obowiązywania rozkładu "Monciak" ma zlikwidowany postój w Skarżysko kamiennej w obie strony i jedzie łącznicą skarżyska bez zmiany kierunku na tej stacji, bez postojów od Starachowic do Radomia co znacznie skróciło czas przejazdu tego składu.


Drodzy Szanowni koledzy. Mam prośbę - ponieważ jestem ze Staszowa i złapanie składu PKP TLK lub INTERCITY jest u mnie niesamowitą rzadkością, czy mógłbym prosić was o zapodanie linka z rozkładem jazdy TLK Monciak właśnie z objazdem przez Staszów? Kolega @sympatyk mi wysłał kiedyś 2 linki, ale teraz mi się wyświetlają rozkłady innych linii. Chodzi mi właśnie rozkład od kiedy do kiedy ma ten objazd funkcjonować. Zapomniałem zrobić sobie Print Screena - teraz już o tym nie zapomnę. Dziękuje z góry Bardzo.

Forma dowolna: tutaj albo na Priv.

_________________
http://www.youtube.com/user/STZSpotterLHS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 08-06-2013, 09:58    Odpowiedz z cytatem

Wpisujesz nazwę stacji i masz:
http://rozklad.plk-sa.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 08-06-2013, 12:11    Odpowiedz z cytatem

pp, Nic mu to nie da bo ŻADEN w Staszowie nie staje. Ktoś kto ma dostęp do służbowego jest w stanie mu pomóc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kububu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2009

PostWysłany: 08-06-2013, 12:47    Odpowiedz z cytatem

Monciak od 4/5 sierpnia przez Staszów ma przejeżdżać w kierunku Przemyśla o 6:57:00, w kierunku Warszawy 23:40:30
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

STZSpotterLHS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2013

PostWysłany: 08-06-2013, 19:37    Odpowiedz z cytatem

A ten TLK Monciak jak ma numer? 35202 czy co innego?

_________________
http://www.youtube.com/user/STZSpotterLHS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 08-06-2013, 19:41    Odpowiedz z cytatem

wg planu PLK wyłącznie ruchu kolejowego w sandomierzu potrwa do 4.11.2013. Czyli "SAN" wróci tylko na miesiąc do grudnia bo potem będzie kursował przez Lublin a w nowym RJ przez sandomierz będzie jeździł tylko TLK "Monciak".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-06-2013, 17:02   

maciej30 napisał/a:
wg planu PLK wyłącznie ruchu kolejowego w sandomierzu potrwa do 4.11.2013. Czyli "SAN" wróci tylko na miesiąc do grudnia bo potem będzie kursował przez Lublin a w nowym RJ przez sandomierz będzie jeździł tylko TLK "Monciak".

Z tym nigdy nie wiadomo. Pamietajmy, że od SWR do Lublina Zemborzyc nie ma druta a IC nie lubi tras pod spaliniakiem. Być może jednak Monciak zostanie puszczony przez Staszów a wtedy nic nie pojedzie tą trasą.
Powrót do góry

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 23-06-2013, 18:34    Odpowiedz z cytatem

Monciak nie pojedzie przez Staszów bo nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego + czas przejazdu wydłuża się o godzine. Tym bardziej, że czas przejazdu do sandomierza został skrócony z 5h04 do 4h29 z powodu tego, że jeździ obwodnicą skarżyska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl