Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Honorowanie biletu FIP w DB Lounge
Autor Wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 12-01-2010, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Ja wysłałem ten dokument do kuzynki do Niemiec i czekam na tłumaczenie. wyjaśniłem jej o co chodzi więc może pomoże nam. Chciałem tez po angielsku do DB napisać emaila ale nie znalazłem na ich stronie takowego adresu. Może ktoś zna lub wie gdzie on się znajduje na stronie DB?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rogerson Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2009

PostWysłany: 12-01-2010, 11:28    Odpowiedz z cytatem

Napisane jest dokładnie tak:

Z biletem na pociąg dalekobieżny 1 klasy
Jako klient bahn.comfort.de
Z kartą BahnCard 100 1 klasa
Z kartą BahnCard 2 klasa
Jako klient RailTeam
Jako klient korporacji współpracującej z DB (AIRail, Thalys, OBB)

Co do RailTeam, to dosłowne tłumaczenie tego co napisane jest w tym dokumencie brzmi tak:

Podróżujący odpowiednio każdego partnera z RailTeam z ważnym narodowym biletem tzw. "dla często podróżujących", oraz z ważnym biletem międzynarodowym (1 lub 2 klasy) na linie wysokich prędkości, mają również dostęp do DB Lounge.
Z biletem na 1 klasę mają Państwo również dostęp do 1 klasy DB Lounge na wybranych Dworcach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 26-01-2010, 16:57    Odpowiedz z cytatem

Takie poczekalnie są też w innych Państwach, w niedziele jadąc przez wiedeń spróbowałem wejśc do OBB Lounge na stacji Wien Meidling i bez zadnych problemów, co ciekawe tam nic nie pisze o 1 klasie dalekobieznych tylko 1 klasa, jak równiez podrózujący sypilnymi wagonami. a ma ktos doswiadczenia z innych Państw.

pozdrawiam

Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 26-01-2010, 17:01    Odpowiedz z cytatem

Takie same poczekalnie są w Szwajcarii, Hiszpanii, Austrii, Niemczech i we Włoszech. Byłem we wszystkich i problemy miałem raz w Niemczech w DB Lounge w Berlinie (pracownica mówiła, że tylko FIP biznesowy i Bahn Card) oraz 2 razy w Wiedniu Sudbahnhof (pracownica mówiła, że tylko OBB Card na 1 klasę, inne bilety międzynarodowe nie ważne).
Dlatego poczekajmy i może dowiemy się jak jest z tymi Niemcami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FANFIP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lut 2010

PostWysłany: 28-02-2010, 13:16    Odpowiedz z cytatem

No i niestety w DB LOUNGE na FIP się naciołem (pierwszy raz od niepamiętnych czasów w Koloni-byłem tam wcześniej kilkunastokrotnie w poprzednich latach ).Zobaczyłem zarządzenie rzeczywiście tylko FIP z pieczątką stwierdzający jak to powiedzano że jestem służbowo ,albo w pracy ,biznes (innej możliwości nie ma).Bilety służbowe rzeczywiście takie pieczątki mają. .Nie wiem czy to zarządzenie nie jest teraz przestrzegane bo w Hamburgu była ta sama histaria ,ale powiedziałem ze jestem służbowo i napewno zapomnieli mi postawic pieczątki (udało się wejc).Nikt nigdy we wcześniejszych latach tego nie egzekwował,a teraz dwa razy w dwa dni !!!.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 16-09-2010, 13:39    Odpowiedz z cytatem

Tak, zgadza się. Mnie we wrześniu nie wpuścili na FIPa do DB Lounge na dworcu Berlin Hbf. Pani grzecznie pokazała mi w swoim służbowym segregatorze przepis oraz zdjęcie biletu FIP z pieczątką o treści że podróż jest służbowa i że tylko coś takiego upoważnia do wstępu. Ale potem przy okazji skorzystałem z DB Lounge na dworcach Stuttgart i Frankfurt gdzie wpuszczono mnie bez problemu, natomiast w Dreźnie panie nie bardzo były zorientowane jak traktować mojego FIPa ale w końcu machnęły ręką i pozwoliły wejść. Rada: zawsze warto spróbować najwyżej nie wpuszczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 04-06-2013, 18:58    Odpowiedz z cytatem

FANFIP napisał/a:
No i niestety w DB LOUNGE na FIP się naciołem (pierwszy raz od niepamiętnych czasów w Koloni-byłem tam wcześniej kilkunastokrotnie w poprzednich latach ).Zobaczyłem zarządzenie rzeczywiście tylko FIP z pieczątką stwierdzający jak to powiedzano że jestem służbowo ,albo w pracy ,biznes (innej możliwości nie ma).Bilety służbowe rzeczywiście takie pieczątki mają. .Nie wiem czy to zarządzenie nie jest teraz przestrzegane bo w Hamburgu była ta sama histaria ,ale powiedziałem ze jestem służbowo i napewno zapomnieli mi postawic pieczątki (udało się wejc).Nikt nigdy we wcześniejszych latach tego nie egzekwował,a teraz dwa razy w dwa dni !!!.


W Hamburgu wpusczają i bez pieczątki!Byłem tam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sarionn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2015

PostWysłany: 30-12-2015, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam Hamburg i Hanover z tego roku - bez problemu. Nie wpuszczają natomiast do SBB Lounge w Zurychu ponieważ Polska nie jest w jakimś stowarzyszeniu. Jakbym był niemcem czy czechem to by nie było problemu (pani wyczytałą to w jakimś segregatorze)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl