Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
Porozmawiajmy o rzecznikach PKP
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-01-2010, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Rzecznik PKP: "Strasznie się wkurzam, gdy ludzie mówią, że nic nie robimy"

- To syzyfowa praca - tak pracę kolei zimą podsumował Paweł Ney, rzecznik Intercity. Według niego gigantyczne opóźnienia pociągów wynikają tylko i wyłącznie z oblodzenia trakcji.

Od kilku dni skrzynka pocztowa Alert24 jest zasypywana doniesieniami o fatalnej sytuacji polskich kolei. Ogromne opóźnienia, pociągi stojące godzinami w szczerym polu i, co najgorsze, brak jakiejkolwiek informacji. - Należy zrozumieć, że winna nie jest zima, ale anomalia pogodowa, mianowicie śnieg który marznie i obladza trakcje - tłumaczy Paweł Ney. Po wystąpieniu zwarcia pociągi muszą być przeciągane lokomotywami spalinowymi.

"Przepraszam pasażerów za brak informacji"

"Moja matka tkwi w pociągu w okolicach Częstochowy już kilka godzin, a w sumie jest w podróży z Wrocławia już ponad 17 godzin! Ludzie stoją w polu, bez jedzenia, bez picia, bez informacji kiedy pociąg znowu ruszy! Skandal i granda!" - pisze oburzony Marcin.

- Faktycznie muszę przeprosić pasażerów - mówi Paweł Ney. - Informacje nie są podawane w sposób właściwy, ale wychodzimy z założenia, że żadna informacja jest lepsza niż wprowadzanie w błąd- tłumaczy, dodając, że Intercity stara się cały czas usprawnić komunikację. Nie mówi jednak, w jaki sposób chce to zrobić.

"Kierownicy pociągów to poważni ludzie"

- Wyjazd pociągu Intercity relacji Warszawa Wschodnia - Berlin jest stopniowo opóźniany. Najpierw opóźnienie wynosi 15min, potem 40 min, przed chwilą 80 min. Jeżeli najpierw mówią, że pociąg z Warszawy Wschodniej dojedzie za 15 min, a nie dojeżdża przez 80 min, to albo nie mają pojęcia, gdzie znajdują się ich pociągi, albo jak mówili o 15 minutach to oszukiwali pasażerów bo wiedzieli - wścieka się nebulus.

- Doskonale wiemy gdzie znajdują się nasze pociągi - ripostuje rzecznik. - Wstępne prognozy są bardzo często zbyt optymistyczne. Rozmawiam z kierownikami pociągów, a są to poważni ludzie, i niezwykle trudno jest im oszacować jak duże będzie opóźnienie - mówi.

"Intercity i Przewozy Regionalne honorują swoje bilety"

Swoją historią podzielił się z nami Dabda, który ze względu na opóźnienie pierwszego pociągu nie zdążył na drugi podczas przesiadki. - O 19.15 dojechałem na miejsce. O 19.30 pociąg do Wrocławia (przewoźnik IC-pociąg TLK). Bilet miałem na Interregio. Konduktora przed wejściem pytam się, czy dojadę na moim bilecie. On mówi że trzeba kupić nowy bilet, bo nic nie słyszał o tym że dziś wyjątkowo można jeździć wszystkimi pociągami na trasie - żali się.

- Mam nadzieję, że to tylko drobna wpadka konduktora - komentuje sprawę rzecznik, dodając, że przy tak fatalnych warunkach pogodowych przewoźnicy honorują nawzajem swoje bilety. - Mamy dżentelmeńską umowę - wyjaśnia.

"PKP było bardzo dobrze przygotowane do zimy"

Na pytanie, czy zimy nie można było przewidzieć rzecznik odpowiada - Byliśmy świetnie przygotowani. Mogę powiedzieć, że nie było awarii ani jednej lokomotywy. Ale z pogodą jeszcze nikt nie wygrał, to niesamowity żywioł. Cała Europa ma teraz taki problem - dodaje. - Strasznie mnie wkurza jak ludzie mówią, że nic nie robimy. Dziś całą noc wagon sieciowy próbował centymetr po centymetrze odkuć trakcję pomiędzy Krakowem a Częstochową. Co odkuli po chwili znowu zamarzało. To syzyfowa praca, którą mało kto widzi - opowiada rzecznik.

"We wszystkich Warsach można dostać gorące napoje"

"... a w miarę możliwości i posiłki" zachwala Paweł Ney. Jest tak w każdym przypadku, gdy pociąg jest opóźniony. - Do pociągów które nie mają normalnie wagonów restauracyjnych dociągane są Warsy- mówi.

Na pytanie, czy można zorganizować jakikolwiek transport zastępczy Ney odpowiada z żalem - Próbowaliśmy porozumieć się z przewoźnikami autobusowymi, ale odmówili współpracy. Nikt w taką pogodę nie chce brać odpowiedzialności za pasażerów - mówi.

Na ciepłą herbatę można też liczyć na największych polskich dworcach kolejowych - jak poinformowała nas Barbara Leszczyńska z biura prasowego PKP.

Zachęciła też wszystkich planujących podróż do odwiedzenia strony internetowej www.pkp.pl, gdzie informacje są aktualizowane co trzy godziny.

Źródło: Alert24.pl

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 11-01-2010, 23:04    Odpowiedz z cytatem

To mi przypomina walkę drogowców ze śniegiem. Ich filozofia jest taka "po co odśnieżać, skoro śnieg pada i po godzinie pracy nie widać". Tylko że po 6 godzinach na drodze będzie pół metra śniegu i nawet ten pług nie przejedzie...
Tak i z polskimi kolejami jest (tu akurat dla PLK wiele mam do zarzucenia), niby coś robią, ale efektów nie widać - i tak co roku to samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-04-2010, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Rzecznik PKP SA Michał Wrzosek ostatnio jakby zamilkł. Okazało się, że skupił się na pisaniu bloga:

http://www.kow.com.pl/blogi/michal-wrzosek-kolej-30/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-06-2010, 01:37    Odpowiedz z cytatem

Rzecznik, czy jak niektórzy wolą - niedorzecznik PKP IC Paweł Ney sugeruje pasażerom, żeby korzystali z pociągów konkurencji.

---

Po porannej wypowiedzi rzecznika PKP Intercity na spółkę posypały się gromy. W swoich mailach i komentarzach internauci tvnwarszawa.pl podważają sensowność zawieszenia kilku połączeń na trasie Warszawa – Łódź. - Proszę nas nie traktować jak "towar gorszej kategorii" – żądają pasażerowie. – Podstawą naszych działań jest rachunek ekonomiczny – odpowiadają kolejarze.

(...)

W komentarzach internauci tvnwarszawa.pl są zaskoczeni, że rzecznik Intercity konsekwentnie sugeruje im podróżowanie Kolejami Mazowieckimi.

- Wypowiedź Pana Neya zakrawa na chamstwo wobec ludzi, którzy płacą za bilety. Idźcie do konkurencji - Kolejami Mazowieckimi Wam się spodoba. Co to, reklama konkurencji? – oburza się Kika.

- Pierwszy raz się spotykam z tym, że przedstawiciel firmy gorąco namawia do korzystanie z usług konkurencyjnej firmy – pisze Tycja.

Więcej...

źródło: TVN Warszawa

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

odczepionywagon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2010

PostWysłany: 30-06-2010, 18:22   Paweł Ney odwołany? Odpowiedz z cytatem

Rzecznik prasowy PKP Intercity odwołany

Jak dowiedział sie portal KOW, dziś z funkcji rzecznika prasowego PKP Intercity odwołany został Paweł Ney.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że następca Pawła Neya na tym stanowisku zostanie przedstawiony jutro (w czwartek).

źródło: KOW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 30-06-2010, 18:39    Odpowiedz z cytatem

Szykujemy szampana? Napewno już zarządzie IC mieli go dość. Zapewne stwierdzili że w kłamstwa jakie padały z ust Ney'a nikt już nie wierzy... Ciekawe gdzie się teraz biedny Pawełek podzieje, i jakiego bedzie mieć następce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

odczepionywagon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2010

PostWysłany: 30-06-2010, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:
jakiego bedzie mieć następce


Wróbelki ćwierkają, że ma to być kobieta. Ale fakty dopiero jutro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 30-06-2010, 19:07    Odpowiedz z cytatem

Nareszcie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 30-06-2010, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Osobiście żegnam bez jakiegokolwiek żalu (mam cichutką nadzieję, że zobaczy te słowa Cool ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-06-2010, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Z jednym faktem zgadzam się z IC: Koleje Mazowieckie powinny gwarantować dojazd do Warszawy, ale i one mają problem z taborem...

Schodząc z tematu - pociągi i za komuny były przepełnione. Ale tyle wagonów czy jednostek co kupiono w ostatnich latach i mniejsza liczba podróżujących pociągami zmuszają do myślenia dlaczego ciągle jest tłok. I niektórzy pracownicy IC tu czy na IC Forum maja głupie wymówki. Sprawa jest poważna - bez zakupów taboru na wielką skalę spółka będzie staczać się coraz bardziej!

A co do Pana Ney'a - ostatni idiota, bądź biznesmen-samobójca go zatrudni! Po takich wypowiedziach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-06-2010, 19:19   

No to spółka zaskoczyła mnie in Plus


Ostatnio zmieniony przez loker dnia 30-06-2010, 19:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 30-06-2010, 19:28    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z jednym faktem zgadzam się z IC: Koleje Mazowieckie powinny gwarantować dojazd do Warszawy, ale i one mają problem z taborem...
Przede wszystkim mają problem z myśleniem, bo wystarczy parę pociągów puścić po dalekobieżnych od Grodziska i czas przejazdu z Żyrardowa do Warszawy byłby porównywalny. Confused

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 30-06-2010, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Jest mi bardzo miło usłyszeć, że odwołano rzecznika prasowego PKP Intercity, gburowatego obłudnika Pawła Neya. Mam nadzieję, że pozbawiono go też dyrektorskiej pensji.
Mam nadzieję, że na jego miejsce powołają ładną kobietę (ładną nie znaczy koniecznie młodą), bo kaszalotów w PKP Intercity pełno. Mam też nadzieję, że nie otrzyma dyrektorskiej pensji jak Ney.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 30-06-2010, 19:38    Odpowiedz z cytatem

Ojciec Neya na pewnie załatwi dla syna jakąś dobrą pracę na PKP, nie koniecznie w PKP IC, ale pewnie za miesiąc czy 2 znajdzie on zatrudnienie np w PKP PLK czy innej w grupie PKP - takie jest moje "czarnowidztwo".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 30-06-2010, 19:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam nadzieję, że na jego miejsce powołają ładną kobietę (ładną nie znaczy koniecznie młodą)

Może Dagmarę Kowalską, prezenterkę KolejTV? Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl