Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Wieści z nadwiślańskiej wąskotorówki
Autor Wiadomość

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 14-07-2010, 17:49   Wieści z nadwiślańskiej wąskotorówki Odpowiedz z cytatem

Jak można przeczytać na stronie internetowej Nałęczowskiej Kolei Dojazdowej www.waskotorowka.pl jeszcze w tym miesiącu ożyje lubelska kolejka. Jak nieoficjalnie dowiedział się „Rynek Kolejowy” w lipcu będą mogły pojechać składy zamówione przez podmioty zewnętrzne.

Obecnie jest układany rozkład jazdy pociągów dostępnych dla wszystkich zainteresowanych. Pociąg będzie kursował na trasie Karczmiska – Opole Lubelskie. Szlak ów jest obecnie odkrzaczany. Z uwagi na uszkodzony wiadukt w Rogalowie na razie „Nadwiślanin” nie będzie dojeżdżał do stacji Nałęczów położonej na linii kolejowej nr 7 Warszawa – Dorohusk.

Źródło:Rynek Kolejowy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 16-05-2011, 10:07    Odpowiedz z cytatem

Lubelskie: Nadwiślańska kolejka pojedzie 10 czerwca

Jak poinformował „Rynek Kolejowy” Michał Stateczny, Prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej, najprawdopodobniej za niespełna miesiąc wyruszy dostępny dla wszystkich pociąg turystyczny. Wcześniej, bo już w najbliższym tygodniu odbędą się jazdy próbne. Zapewne kursy wycieczkowe będą realizowane na trasach: Karczmiska – Poniatowa i Karczmiska – Opole Lubelskie.

Po dwuletniej przerwie w trasę na wyruszyć pociąg turystyczny „Nadwiślanin”. 10 czerwca (piątek) odbędzie się przejazd promocyjny dla zaproszonych gości, zaś kilka później pojedzie skład ogólnodostępny dla wszystkich. Jak powiedział Michał Stateczny, dotychczas przygotowano linię kolejową z Karczmisk do Opola Lubelskiego i Poniatowej. Natomiast skład turystyczny do Wąwolnicy i Nałęczowa pojedzie po odkrzaczeniu i remoncie torowiska.
Jeszcze nie został ustalony rozkład jazdy. Jednak na początku zakłada się kursowanie ogólnodostępnego pociągu turystycznego tylko w niedziele.

Jak zapowiada Prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz NKW nastąpi wiele zmian względem stanu sprzed zawieszenia kursowania kolejki.

- Możliwe, że „Nadwiślanin” będzie kursował po dwóch trasach – jednej niedzieli pojedzie na trasie Karczmiska – Poniatowa, drugiej Karczmiska – Opole Lubelskie - mówi „Rynkowi Kolejowemu” Michał Stateczny. - Obok tradycyjnego przejazdu połączonego z biesiadą i ogniskiem na polanie rozważamy wprowadzenie kursów wieczornych i nocnych, połączonych z kinem plenerowym. Obraz będzie wyświetlany na ścianie lokomotywowni. Być może uda się zorganizować cykl imprez na terenie stacji. Miłym zaskoczeniem dla bywalców kolejki będzie wyremontowany tabor, a zwłaszcza wagon barowy – zdradza Prezes.

Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa jest własnością samorządów powiatowych: opolskiego i puławskiego. Jej operatorem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu Lubelskim.

Źródło: Rynek Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-06-2011, 13:30    Odpowiedz z cytatem

Lubelskie: Uroczyste otwarcie wąskotorówki

W miniony piątek po raz pierwszy od 2007r. pojechał skład „Nadwiślanin”. W uroczystym uruchomieniu kolei uczestniczyło kilkadziesiąt zaproszonych osób, którzy następnie odnowionym pociągiem Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej przejechali odcinek Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska. Wśród gości był m.in. Krzysztof Hetman, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Promocyjny przejazd był najważniejszym punktem wydarzenia. Pociąg złożony z lokomotywy (przyozdobionej herbem powiatu) i 5 wagonów trasę o długości ok. 20 km (przejazd w obie strony) pokonał „bez przygód”. Jedynie kierowcy na przejeździe z zaporami przez chwilę nie pozwalali opuścić szlabanów, przecinając tory tuż przed stojącą lokomotywą. Na szczególną uwagę zasługiwało dobre przygotowanie szlaku – torowisko było wolne od wyższej roślinności, również gałęzie (może z kilkoma wyjątkami) nie drapały wagonów.

Jednak przejazd „Nadwiślaninem” to nie była jedyna atrakcja tego dnia. Udostępniono do zwiedzania dwa odnowione budynki. W jednym z nich urządzono punkt informacji turystycznej, w drugim – muzeum kolejki wąskotorowej. Znajduje się tam ekspozycja ze zabytkowym sprzętem kolejowym oraz tablice z fotografiami. Ekspozycję kolejową, przygotowaną przez członków Stowarzyszenia na rzecz Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej, uzupełniają tablice promujące powiat opolski.

Jakim potencjałem dysponuje Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa? W dniu uruchomienia gotowa do wyjazdu była jedna lokomotywa spalinowa (remont drugiej był na ukończeniu) oraz 7 wagonów przeznaczonych do obsługi ruchu pasażerskiego. Na początku pociągi będą uruchamiane wyłącznie na zamówienie. Skład może kursować na trasie: Karczmiska – Rozalin – Opole Lubelskie i Rozalin - Poniatowa. W następnej kolejności udrożniony zostanie odcinek Karczmiska – Wąwolnica. Natomiast nie należy się spodziewać, że niebawem „Nadwiślanin” dotrze to Nałęczowa - nie ma decyzji czy uszkodzony wiadukt w Rogalowie będzie naprawiany czy przebudowywany. Jeszcze odleglejszą perspektywą jest powrót pociągów na odcinek do Wilkowa, który ucierpiał w wyniku powodzi i kradzieży.

Wąskotorówka jest własnością powiatu opolskiego i jako sekcja znajduje się w strukturach tutejszego zarządu dróg powiatowych. Zatrudnionych jest 4 pracowników.

Fotogaleria:
http://www.rynek-kolejowy.pl/index.php?p=fotorelacje&n=223

źródło: Rafał Jasiński, Rynek Kolejowy

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj lub tutaj !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-07-2011, 14:24    Odpowiedz z cytatem

Wąskotorówka dostępna dla wszystkich jeszcze w lipcu

Zgodnie z zapowiedziami pojadą ogólnodostępne pociągi turystyczne Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej. Jak poinformował „Rynek Kolejowy” Michał Stateczny, Prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej, skład turystyczny będzie kursował w niedziele lipca i sierpnia, począwszy od 24 dnia bieżącego miesiąca.

Pociąg „Nadwiślanin” pokona trasę Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska. Na szlak wyruszy o godzinie 11:00. Cenę biletu normalnego na cały przejazd ustalono na 20 zł. Więcej szczegółów dotyczących przejazdu, w tym rozkład jazdy, można znaleźć na stronie www.facebook.com/waskotorowka

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-09-2011, 18:37    Odpowiedz z cytatem

W związku ze sporym zainteresowaniem rozkładowy pociąg turystyczny „Nadwiślanin” będzie kursował aż do końca października. Postępują również pracy remontowe na sieci Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej – poinformowało Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim, właściciel kolejki.

Pociąg turystyczny będzie kursował w każdą niedzielę października na trasie Karczmiska – Opole Lubelskie – Polanówka (polana) – Karczmiska. W trakcie pokonywania przejazdu przewidziano dłuższy postój, podczas którego jest czas na ognisko. Szczegółowe informacje na temat przejazdów można uzyskać pod nr telefonów: 81 828 70 18, 506 346 639 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

„Nadwiślanin” pokonuje tą trasę mimo że trwa modernizacja torowiska. W ramach inwestycji m.in. wymieniane są podkłady kolejowe oraz podsypka. Prace wykonywane są na szlakach: Karczmiska – Rozalin - Opole Lubelskie, Rozalin – Poniatowa, Karczmiska – Polanówka oraz Karczmiska – Nałęczów. Inwestycje realizuje spółka REMBUD z Gliwic.

Rozkład jazdy znajduje się tutaj:
http://www.waskotorowka.pl/rozklad_jazdy.htm

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 23-04-2012, 17:03    Odpowiedz z cytatem

Już od 3 maja na amatorów Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej będą czekać odnowione wagony, lokomotywy, szlabany i mosty. Sezon turystyczny potrwa do końca września – informuje „Dziennik Wschodni”.

Kolejka, w niedzielne poranki będzie wozić turystów indywidualnych, a w pozostałe dni tygodnia i niedziele po południu zorganizowane grupy. Przejazdy będą się odbywać na trasach: Karczmiska – Opole Lubelskie (lub Poniatowa) – Karczmiska, Karczmiska – Polanówka – Karczmiska i Opole Lubelskie (lub Poniatowa) – Karczmiska – Opole Lubelskie (lub Poniatowa).

W sobotę, 5 maja odbędzie się 45-minutowa bezpłatna wycieczka kolejką, którą organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kolei Wąskotorowej. Kolejka ruszy o godz. 17.30 ze stacji w Karczmiskach.

Z nowymi atrakcjami przygotowanymi przez Nadwiślańską Kolej Wąskotorową będzie się można zapoznać dopiero 11 maja. Wówczas rozpocznie się pierwszy przejazd z Opola Lubelskiego do Karczmisk a stamtąd do Polanówka.

Na trasach wąskotorówki wyremontowane zostały budynki, wagony, lokomotywy, szlabany i mosty. Odnowiona została wieża ciśnień w Karczmiskach, która będzie pełnić funkcję platformy widokowej. Powstały też nowe stacje plenerowe w Polanówce i Rozalinie oraz wiata rowerowa przy grodzisku Żmijowiska.

Bilety indywidualne kosztują od 7 do 20 zł (w zależności od trasy i wieku turystów), dzieci do 3 lat mogą jeździć bezpłatnie.


źródło:Kurier Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 24-02-2014, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Lubelskie: Będą pracowali na Nadwiślańskiej Kolei Wąskotorowej.

W bieżącym roku zaplanowano prace udrożnienia odcinka Karczmiska – Nałęczów. Ma się nimi zająć zarządca kolei wąskotorowej. Niezależnie od niego, wolontariusze zapowiadają kontynuacje robót porządkowych na stacji Nałęczów Wąski.
- Na wiosnę ruszają także prace na szlaku do Karczmiska - Nałęczowa – informuje „Rynek Kolejowy” Grzegorz Sykut ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. - Ponadto roboty na stacji Nałęczów Wąskotorowy będą kontynuowali wolontariusze związani ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. Wszystko po to, aby w sezonie 2015 „Nadwiślanin” dotarł także po latach do stacji Nałęczów Wąskotorowy – podkreśla nasz rozmówca.
Prace związane z przywróceniem połączenia turystycznego Karczmiska Nałęczów były wykonywane również w roku ubiegłym. Staraniem opolskiego Zarządu Dróg Powiatowych wyremontowano uszkodzony wiadukt w Rogalowie koło Wąwolnicy. Wolontariusze oczyścili zaś około 2 km toru od peronu przy budynku stacji Nałęczów do przejazdu kolejowego w miejscowości Drzewce.

http://www.rynek-kolejowy.pl/50938/lubelskie_beda_pracowali_na_nadwislanskiej_kolei_waskotorowej.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-04-2018, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Lubelskie: Nadwiślańska kolejka będzie modernizowana.

Jedyna czynna kolej wąskotorowa w województwie lubelskim będzie modernizowana. Wykonane roboty pozwolą na przywrócenie połączenia z Nałęczowem. Realizacja projektu o wartości blisko 8,5 mln zł ma potrwać do 2020 r. Pierwszy przetarg ma zostać ogłoszony już w maju tego roku.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa położona jest na terenie powiatów opolskiego i puławskiego. Obecnie przewozy realizowane są na odcinkach: Karczmiska – Opole Lubelskie, Karczmiska – Polanówka oraz Rozalin – Poniatowa. Wykonywane są połączenia turystyczne zgodnie z ogłoszonym rozkładem jazdy (w 2018 r. pociąg „Nadwiślanin” kursuje w niedziele od przełomu kwietnia i maja do końca września) oraz na zamówienie. Właścicielem kolei wąskotorowej o prześwicie 750 mm jest samorząd powiatu opolskiego, a operatorem tamtejszy Zarząd Dróg Powiatowych.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/lubelskie-nadwislanska-kolejka-bedzie-modernizowana-86775.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-03-2022, 17:48    Odpowiedz z cytatem

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa wróciła na tory po dwóch latach przerwy

Po około dwóch latach przerwy Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa znów wyruszyła w trasę. W dniu 20 marca 2022 roku odbył się przejazd specjalny na trasie Karczmiska – Poniatowa – Karczmiska – Polanówka – Karczmiska, który obejmował ognisko zorganizowane w Polanówce.

Czytaj więcej na sektorkolejowy.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-06-2022, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Hipnotyzujące pejzaże Lubelszczyzny - relacja z podróży trasą Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej

Tereny Wyżyny Lubelskiej to obszar na południowym wschodzie Polski, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia lub znienawidzić z sobie tylko znanych powodów. Jednak zdecydowanie na pewno nie można pozostać wobec niego obojętnym. Najnowsza podróż z Ekipą Zrobotyzowanych 4 czerwca 2022 roku wąskotorowym szlakiem pt. "Z sercem do Nałęczowa" jest tego najlepszym dowodem. Widoki chwytające za serce i kadry wypełnione roślinnością musiały konkurować z upartym, czerwcowym deszczem. Tym razem towarzyszył uczestnikom także piękny Autosan z firmy Bart Bus!

Czytaj więcej:
https://kurier-kolejowy.pl/aktualnosci/40289/hipnotyzujace-pejzaze-lubelszczyzny---relacja-z-podrozy-trasa-nadwislanskiej-kolejki-waskotorowej.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRejestracjaLogowanieRegulaminFAQAdministracjaUżytkownicyOstrzeżeniaStatystykiSzukajAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2022 infokolej.pl