Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29  Następny
Powrót pociągów do Zamościa
Autor Wiadomość

Hewak Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 07 Lip 2009
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 09-11-2010, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam że jeśli pociąg z Zamościa wróci pod banderą IC, to pewnie będzie skład w postaci SM42+B. I to jeszcze pewnie w sezonie grzewczym, tak jak było to przerabiane wiele razy na odcinku Ełk-Giżycko-Korsze, gdzie na początku tego roku skład pociągu Katowice-Gdynia był ciągany właśnie przez SM42.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-11-2010, 14:53   

Taak, tylko pamiętaj, że te SM42 czy SM48 należały do CM Lublin i CM Bortatycze (Cargo). A IC nie będzie przepłacać, wynajmując od Cargo tabor, który mają Twisted Evil

[ Dodano: 09-11-2010, 22:13 ]
Zamość: Minister potwierdza na piśmie pociąg Zamość - Wrocław

Portal „Moje Miasto Zamość” poinformował o potwierdzeniu przez Juliusza Engelhardta, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, powrotu pociągu dalekobieżnego z Zamościa najpóźniej z dniem 1 marca 2011 r. Jednak mieszkańcy miasta nad Łabuńką przyjmują to zapewnienie z niedowierzaniem.


Jak można przeczytać na portalu połączenie ma obsługiwać PKP Intercity. Uruchomienie pociągu z Zamościa ma być możliwe dzięki zmniejszeniu kwoty dofinansowania przewozów międzynarodowych w ruchu przygranicznym.

Źródło: Rynek Kolejowy
Powrót do góry

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 12-11-2010, 12:45    Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może, czy na odcinku Rejowiec - Zawada są jakiekolwiek mijanki?

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiktorwektor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 12-11-2010, 13:00    Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję, to nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BR232 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2008
Skąd: SWR

PostWysłany: 12-11-2010, 13:03    Odpowiedz z cytatem

Krasnystaw, Krasnystaw Fabryczny, Ruskie Piaski... chyba tyle czynnych Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-11-2010, 16:02   

Czemu pociag z Wroclawia do Zamoscia nie pojedzie swiezo zmodernizowanym odcinkiem Rzeszow-Kolbuszowa-Tarnobrzeg, tylko zdegradowaną trasą przez Mielec Rolling Eyes przeciez to jest ponad godzina oszczędnosci !

Gadałem z kolegą z Zamoscia, studiujacym w Krakowie, i mowi, ze przy tym czasie przejazdu jaki będzie, pozostanie przy busach, ktore w tzw. miedzyczasie zadomowiły sie w relacji Zamosc-Krakow Rolling Eyes
Powrót do góry

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 12-11-2010, 18:33    Odpowiedz z cytatem

Może w Rzeszowie trzeba byłoby zmieniać czoło pociągu?

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 12-11-2010, 19:04    Odpowiedz z cytatem

To i tak nie robi różnicy bo tak czy siak w Rzeszowie czy w Dębicy trzeba zmieniać loka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 19-11-2010, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Cóś ostatnio po forach internetowych chodzą słuchy, że nici z tych połączeń Lublin- Zamość z powodu awaryjności szynobusów. Ktoś napisał na RK, że nowe szynobusy(SA-134) zostały odesłane do Bydgoszczy, ja tam nie wiem, bo już kilka tygodni nie byłem na dworcu głównym PKP, ale jutro sprawdzę. Żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie nie ma.

Czy ktoś może wie coś na ten temat?
Z góry dzięki za odpowiedź Smile

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-11-2010, 20:47   

To chyba z Lubartowem tak ma być, ale Zamość ma mieć normalnie (może większa siła przebicia, w końcu to "kulejarskie miasto"Razz
Powrót do góry

Pele Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2009
Skąd: Oberslezig

PostWysłany: 19-11-2010, 21:00    Odpowiedz z cytatem

W środę na torach postojowych stały co najmniej 3. Nie wiem czy był wśród nich SA134-015, ten którego awaria (przekładnia hydrokinetyczna) jest stosunkowo najszerzej znana - może to tego odesłali? Coś tam ściany szepczą że nie najlepiej jest z 017, pierwszym egzemplarzem zrobionym w Mińsku ale nie wiem na ile to prawda.

Znajomy z PLK podał mi ciekawą teorię spiskową. Otóż wg niego szynobusy zrobiono i dostarczono naprędce (dużo szybciej niż w przetargu było zapisane) z powodu barteru między UM a PESĄ: wy nam szynobusy przed wyborami, my wam następnym razem SIWZ, która wykluczy NEWAG...

Jeżeli kolejne poważne awarie się potwierdzą to powyższe niestety mocno trzyma się kupy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 20-11-2010, 20:31    Odpowiedz z cytatem

lubelak195, nie ma. Pojechały spięte gdzieś w Polskę. Podobno do Mińska na przegląd czy jak to się nazywa, a -015 do poprawy. Mogą, aczkolwiek nie muszą, wrócić na nowy rozkład.
Pele, nie jestem zwolennikiemn takich teorii, ale słyszałem coś podobnego od innych kolejarzy. Nie koniecznie z PLKi czy PR. Zwłaszcza ci ostatni są mało rozmowni ostatnimi czasy.
Jeżeli faktycznie by tak było, to w UMWL należało by chyba zrobić jakąś czystkę albo co...
Najpierw IRiPK, teraz PESA Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 21-11-2010, 09:18    Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję że polsatów i bonanz nie zdążyli wysłać jeszcze w polskę, bo bez nich żaden Zamość nie pojedzie, SA103 i SA107 ledwo na Stalową Wolę starcza.

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 21-11-2010, 11:03    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj ani jednego nowego szynobusu nie widziałem na dworcu w Lublinie dodatkowo REGIO Dorohusk-Dęblin ,na którym zazwyczaj jeździ szynobus obsługiwany był przez EZT Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 22-11-2010, 13:20    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Czemu pociag z Wroclawia do Zamoscia nie pojedzie swiezo zmodernizowanym odcinkiem Rzeszow-Kolbuszowa-Tarnobrzeg, tylko zdegradowaną trasą przez Mielec Rolling Eyes przeciez to jest ponad godzina oszczędnosci !

Z Zamościa do Krakowa to jest nie godzina, ale 15-20 minut krócej i 47km dalej (drożej). Porównaj sobie SRJP 2009/2010 z grudnia 2009, tam masz czasy przejazdów sprzed wycinki teelek.
Doprowadzenie Chorzelów-Dębica do stanu przyzwoitości (100km/h, a profil tej linii na to pozwala bez żadnych problemów) dałby czas jazdy pośpiecha z Zamościa do Krakowa do 4,5godziny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl