Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następny
Likwidowane linie i kasy w Małopolsce
Autor Wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-12-2010, 21:30    Odpowiedz z cytatem

A co ma poza zbieżnością nazwy i linii Raba Wyżna do Rabki Zdrój? Tam przecież kasa cały czas jest. Nawet całodobowa.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 02-12-2010, 21:35    Odpowiedz z cytatem

loker, jaki jest powód że kasa jest całodobowa w bez obrazy wiosce?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-12-2010, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien, ale już kilka razy ja i inne osoby o tym pisały.
Są miejsca, gdzie budynek stacyjny pełni jednocześnie rolę nastawni. Z powodu ruchu praktycznie całą dobę (pamiętajmy o pociągach towarowych, nadzwyczajnych) jest całodobowa obsługa nastawni przez PLK. A że ruch nie jest wielki, to pracownicy PLK mają też kasę fiskalną i sprzedają bilety (nie ma kosztów pomieszczenia, pracownika - pewnie PRy płacą jakąś zryczałtowaną opłatę). Dlatego w województwie małopolskim na niepozornych wioseczkach są kasy całodobowe, a na większych stacjach, gdzie kasa to osobny biznes jej nie ma.
Niektóre kasy są agencyjne - np. Podłęże. Skoro komuś opłaca się prowadzić kiosk i płacić haracz PKP, to jego sprawa w jakich godzinach uruchamia kasę (w tym przypadku pn-pt do 18, a w soboty do 17)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 02-12-2010, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Damian Łódź napisał/a:
loker, jaki jest powód że kasa jest całodobowa w bez obrazy wiosce?

Kasa obsługiwana przez pracownika PLK.
Cytat:
A masz sprzedaż z raby wyz?

Bez urazy, ale skąd je mam je miec? Zapewne niewiele.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka


Ostatnio zmieniony przez MK_Rabka dnia 02-12-2010, 21:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2010, 21:41   

Dokladnie Loker- wiec niech szanowna reszta przestanie sie bulwersowac calodobową kasą w Wadowicach, bo są jeszcze mniejsze miejscowosci z kasami- jak Rytro czy Ptaszkowa, wlasnie dlatego ze i tak jest obsada z PLK. Kris123, jasne raz na zawsze?
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 02-12-2010, 21:41    Odpowiedz z cytatem

MK_Rabka, czyli dyżurny?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-12-2010, 21:42    Odpowiedz z cytatem

I jeszcze raz (aż się dziwię, że mam cierpliwość o tym pisać). W Austrii kasy w takich Rabkach itp. zlikwidowano na amen kilkanaście lat temu, a kolej tam trzyma się kilkaset razy lepiej niż w Polsce. Wsiadasz człowieku do pociągu, idziesz do konduktora lub kierownika, który w pół minuty sprzeda Ci bilet z terminala mobilnego, nawet w relacji Rabka Zdrój -> Szczecin Dąbie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 02-12-2010, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Tak (i dróżnik w jednym), w budynku dworca jest nastawnia jak Loker napisał.
Cytat:
Rabka Zdrój -> Szczecin Dąbie.

Nawet przez Białystok? Very Happy

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-12-2010, 21:44    Odpowiedz z cytatem

kris123 to jakiś ważny gość z Małopolskiego Zakładu Przewozów Busowych, skoro ma zawsze świeże dane o frekwencji i sprzedaży biletów w poszczególnych kasach. Albo (bez urazy) to zwykły pieniacz rzucający liczbami z rękawa. Niech się obroni i napisze jak jest np. sprzedaż w Krakowie Łobzowie (chyba duża skoro jest kasa i niedawno fiskalkę wymieniono na rPOS.

[ Dodano: 02-12-2010, 21:45 ]
Ja ostatnio w pociągu bez problemu kupiłem z Katowic Piotrowic do Krakowa Zabłocia. I to dla posiadacza REGIOkarty. Wpisuje się odpowiednie stacje. Z Białymstokiem będzie ciężko, ale w kasie też by było.

[ Dodano: 02-12-2010, 21:48 ]
Cytat:
Skoro Hel czy Władysławowo, czy nawet Chałupy mogą to i Rabka da radę.

W Władku na 95% jest kasa agencyjna.
W Pomorskim kilka kas jest wyłącznie sezonowych!
W 3 mieście kasy PR masz w: Gdyni Gł, Sopocie i agencyjną we Wrzeszczu. W Gdańsku Gł. nigdy czynnej nie widziałem. Większość to SKM, IC bądź agencyjne. A i w kasach SKM nie kupisz biletu na PR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 02-12-2010, 21:55    Odpowiedz z cytatem

loker, Hel - Agencyjna PR, Władysławowo - IC

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 05-12-2010, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Co do Rabki skoro PR było na tyle głupie że wycofało prowadzenie kasy z sprzedarzą 3cią na Zakopiance to ich strata. Były pisma, odpowiedź Wam dałem. Co do Raby Wyżnej pLK stąd pewnie bronią danych sprzedaży Very Happy
Co do danych podaję jak widzicie tylko dane PR bo takie mam, dlao rabę pytałem z ciekawości.
Co do ataków typu pieniacz itp to chciałbym zauważyć, że bardzo rzadko naskakuję na kogoś choć liczba ataków na moją osobę jest spora, ale mnie to szczerze mówiąc to jakoś mnie to nie rusza.
Loker ale Ty podejrzliwy. Po co te nerwy chcesz wiedzieć toCi podam, ale mógłbyś oszczedzić sobie inwektyw Very Happy
Lobzów na 2 sierpnia 2010 230000 biletów

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2010, 17:05   

Buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah Kraków Łobzów 230000/214 dni. Daje to 1074,7664 na dzień ale tu jest problem http://www.przewozyregionalne.pl/img_in//GALERIA/malopolska/godziny%20otwarcia%2001.11.10.pdf

Kasa w Łobzowie czynna jest w godzinach 6.30-16.30 dni robocze oprócz piątku, piątek od 6:30 do 17:30, sobota 6:30-15:00 a niedziela i święta zamknięta. Kasa tygodniowo jest czynna 59,5h Średnio kasa na dzień w tygodniu jest czynna 8,5h.

Więc 1074,7664 biletów / 510minut na dobę = 2,1073851 biletu na minutę!!!

Chyba mamy rekord świata!!!

I jeszcze jedno najważniejsze KRIS123 masz wielkiego pecha...A czemu? A bo ja wiem że 3 osoby pracują na Łobzowie w tym rodzina mojej znajomej...Skończ pisać takie głupoty bo już tam ludzie konają ze śmiechu co tam pracują że ponad dwa bilety na minutę sprzedają!!! Mnie nie interesuje ile faktycznie sprzedają gdyż jest to tajemnica handlowa i trzeba ją zachować, ale ty nie pisz takich dzikich herezji bo się tylko pogrążasz. Człowieku najpierw pomyśl i policz zanim coś napiszesz - sprawdzenie połączenia w rozkładzie, wprowadzenie trasy, druk biletu, przyjęcie i wydanie pieniędzy tego na Łobzowie się nie robi?


Ostatnio zmieniony przez kris123 dnia 05-12-2010, 17:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 05-12-2010, 17:10    Odpowiedz z cytatem

Już Ci wyjaśniam.
To bardzo ciekawe co piszesz bo w takim razie toliczenie biletów to cyrk. I albo te urządzenia sobie cyrki robią albo nie wiem.
Choć można się domyślić[Być może sprzedaż biletów NIE ZOSTAŁA SKASOWANA na początku roku i stan biletów jest podawany łącznie.Bo jak wół mam przed sobą dokument na którym jak byk stoi taka oto informacja którą zacytuję:
"Kraków Łobzów kasa 831 na dzień 2.08 .2010 sprzedaż dokładnie 231118"


BARDZO CIE PRZEPRASZAM ALE ZA BLEDY URZADZEN NIE ODPOWIADAM. PODAJE TO CO WIDZE I TO ŻE SPRZEDAZ ROCZNA NIE ZOSTALA SKASOWANA NIE JEST MOJĄ WINĄ!!!!!

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010


Ostatnio zmieniony przez kris123 dnia 05-12-2010, 17:38, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2010, 17:20   

Jeszcze lepiej 231118..... hmmm skoro jak twierdzisz
Cytat:
Być może sprzedaż biletów NIE ZOSTAŁA SKASOWANA na początku roku i stan biletów jest podawany łącznie.

to kasa równie dobrze 4 lata mogła nie być kasowana albo 3 albo 2 albo 5...
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 05-12-2010, 17:26    Odpowiedz z cytatem

A to przepraszam moja wina????
A przepraszam bardzo skąd ja mam o tym wiedzieć????
Ja podaję Ci co miałem i na prawdę nie ma powodu do napięcia czy czegoś. Bo tym sposobem pokazałeś błąd urządzenia. A na marginesie mówiąc to niech liczą jak chcą. Było pytanie o sprzedaż biletów na Lobzowie to go podałem, a jak oni to liczą to już ich prywatna sprawa Very Happy
Ale masz rację wyszło ciekawie Smile

PS A zamiast prowadzić ataki o liczbie biletów lepiej zając się zlikwidowaną Skalnicą, bo to bardziej bulwersujące niż średnia ilość biletów na dziień na Lobzowie

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl