Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 14, 15, 16  Następny
Zmiany w taryfie przewozowej PKP IC
Autor Wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 01-01-2011, 16:21    Odpowiedz z cytatem

pospieszny napisał/a:
posługujesz się regulaminem z 7 grudnia 2007 roku a ja z 8 grudnia 2010.

Tu mnie masz - w tej jednej sprawe zerknąłem w niewłaściwego PDFa.

pospieszny napisał/a:
A regulaminie który wczoraj dokonał żywota było wszystko jasne Very Happy I ten kto rozpoczynał podróż np. na dwadzieścia minut przed północą przy relacji przykładowej do 180 km. i musiał się przesiadać

No, jeśli uważasz że skala tego problemu była identyczna jak obecnie, to uważam dalszą dyskusję za bezprzedmiotową.

pospieszny napisał/a:
Na koniec, regulaminy mają to do siebie że muszą być opracowane

Nie. Serio?
pospieszny napisał/a:
ich zawiłość jest czymś naturalnym dla tych którzy je tworzą. Ich nieznajomość szkodzi lub powoduje ułomne korzystanie z praw które nam przysługują.


Ich zawiłość jest czymś, co należy ograniczać.I od tego są powołane przepisy, instytucje, które pilnują by pewne chwyty (mniej lub bardziej bezczelne) nie były w tych regulaminach stosowane. Oczywiście można przyjąć postawę że "wszystko jest OK". Tylko skąd wobec tego taka wielka dyskusja (nie tylko ze mna?) Skąd tyle wątpliwości na forum kolejowym? A co zrobi zwykły, szary pasażer? Całkiem się zgubi. Pojedzie busem (bo taniej niż 2 bilety kolejowe). Tego chcesz?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 01-01-2011, 17:37    Odpowiedz z cytatem

witja, jeśli jedzie pociąg tej samej kategorii to można kontynuować podróż bez żadnego dodatkowego poświadczenia.

Jednym słowem jeśli ktoś kupi bilet od stacji X do stacji Y i przesiada się (nawet po upływie terminu ważności) w pierwszy bezpośredni pociąg to może to wykonać na jednej umowie przewozu (bilecie) w przypadku braku skomunikowania/przerwy w ruchu, pasażer ma jeszcze więcej praw. Bo może kontynuować podróż pierwszym bezpośrednim pociągiem (nawet jeśli jest on wyższej kategorii, bądź innego przewoźnika, ale pod warunkiem uzyskania stosownego poświadczenia przez osobę upoważnioną przez przewoźnika)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 01-01-2011, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Widzicie sami,że ta jedna zmiana w Regulaminie Przewozu rodzi szereg wątpliwości.Ja dla pewności napisałem maila do Biura Przepisów i Taryf z prośbą o wyjaśnienie kwestii,o której my dyskutujemy.Jeśli mi odpowiedzą to wydrukuję sobie ten papierek i będę pokazywał konduktorom,jeśli będe miał jechać z A do B z przesiadką w C po pólnocy na jednym bilecie.Tylko czy tak ma wyglądać bezstresowe podróżowanie koleją?Chyba nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 01-01-2011, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szymek, Bo może kontynuować podróż pierwszym bezpośrednim pociągiem (nawet jeśli jest on wyższej kategorii, bądź innego przewoźnika, ale pod warunkiem uzyskania stosownego poświadczenia przez osobę upoważnioną przez przewoźnika


To dajmy na to że zmusza nie sytuacja, albo wszystko inne na przejazd JG-Gdańsk p./ Warszawę to mogę kontynuować podróż EIC z Wawy do Gdańska bez dopłat i miejscówek? i gdzie mam znaleźć osobę upoważnioną do takiego wystawienia?

kowal331, jak dostaniesz odpowiedz to podeślij, żeby wiedzieć jak postępować w przypadku jazdy z Przemyśla do Kołobrzegu gdzie bilet przesiadkę mam w dniu ważności biletu a droga przejazdu wynosi wg sitkolu 1195km. Na jednym bilecie, wg jednej taryfy.

[ Dodano: 1 Styczeń 2011, 20:32 ]
Aha jest jeszcze ważna sprawa, koleżanka wybiera się na Mazury, ma 2 warianty:
a.) JG-Giżycko p. (65512/54108) przesiadka Tczew rano.
b.) JG-Giżycko p. (61200/15104/54108) przesiadka Warszawa, Olsztyn rano, południe.

To jak w tej kwestii 2 oddzielne bilety czy jednak jeden?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 01-01-2011, 20:40    Odpowiedz z cytatem

Scotty, po mojemu - jeden bilet praktycznie zawsze: jeśli tylko poruszasz się zgodnie z trasą wyznaczoną na bilecie, rozpocząłeś podróż w terminie ważności biletu, i nie robisz przerw w podróży (tj. przesiadasz się zawsze na najblliższy pociąg zgodnie z biletem), to możesz sobie nawet i 3 dni podróżować (ale spodziewaj się awantury i lepiej dobrze wynotuj rozkład po drodze) Śmiech

Myślę że wydruk z Hafasa powinien skutecznie uciąć ewentualne dyskusje, więc warto mieć go ze sobą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 01-01-2011, 20:49    Odpowiedz z cytatem

wyposażenie podróżnika:

1. bilet na przejazd
2. ułatwiacz rozmowy
3. wydruk z Hafasu
4. RPO-IC, TP-IC wydrukowane w całości

psim, dowiadywałem się na przejazd JG-Gdańsk p./Wawę, Bialystok, usłyszałem NIEDASIĘ, bo bilet ważny jeden dzień, robię jedną przesiadkę w Wawie. Cały ten burdel rozpieprzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 01-01-2011, 21:04    Odpowiedz z cytatem

Scotty, Śmiech Śmiech Śmiech to niech Ci to teraz wyjaśniają Ci którzy twierdzą, że nie ma żadnego problemu Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

player11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 01-01-2011, 21:08    Odpowiedz z cytatem

w koncu juz nie wiem, jak to jest z tymi znizkami? 51% tylko dla studentow czy na legitymacje szkolna tez? jest na 1 klase czy trzeba brac doplate oddzielnie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 01-01-2011, 21:13    Odpowiedz z cytatem

51% tylko dla studentów!
Na leg. szkol. 37% w drugiej w każdej kat. poc. oprócz EC, do kl.1 dopłata!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 01-01-2011, 21:14    Odpowiedz z cytatem

player11, a wejdź na główną stronę Intercity albo PR i sobie przeczytaj.

Na 1 klasę nie ma zniżki uczniowskiej (37%) ani studenckiej (51%), ale jak kupisz bilet z taką zniżką ustawową na 2 klasę to dopłata do 1 klasy będzie liczona jak między biletami "N" 2 -> 1, czyli w efekcie wyjdzie taniej niż zwykły bilet "N" 1. klasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 01-01-2011, 21:15    Odpowiedz z cytatem

player11, tylko dla studentów, do 26. roku życia.
Dopłata do kl. 1. (także bilet z ulgą ustawową) stanowi różnicę pomiędzy ceną biletu wg. taryfy normalnej do kl. 2. a ceną biletu wg. taryfy normalnej do kl. 1.

[ Dodano: 01-01-2011, 21:26 ]
Scotty, w takich sytuacjach proszę kasjera/kasjerkę o wgląd do RPO i udowodniam jej, że się myli. Co nie znaczy, że nie masz racji. Do takich sytuacji nie powinno dochodzić, a kasjer powinnien być zapoznany z nowym RPO.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 01-01-2011, 21:34    Odpowiedz z cytatem

PKPowiec, przywracasz mi wiarę w Nowym Roku do podróżowania jeszcze bardziej że dalej będzie można na 1 bilecie oblecieć pół Polski, mimo debilnych pomysłów IC związanych z ważnością biletu 1 dzień. To że tak zapytam, to po cholerę wprowadzają ważność 1 dzień, jeżeli większość połączeń wynika z przesiadek porannych m.in. Przemyśl-JG (36200/56513)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 01-01-2011, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Scotty, ten pomysł mi też się nie podoba.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 04-01-2011, 02:39    Odpowiedz z cytatem

Chyba jedną z niewielu dobrych zmian, jakie wprowadził nowy cennik jest zastąpienie biletu Niebieskiego biletem Abonamentowym. Zamiast 5 przejazdów w cenie 4 mamy 7 w cenie 5, zamiast 2 miesięcy ważności - 3 miesiące.

Tak wygląda kalkulacja przejazdu na uczęszczanej przeze mnie najczęściej linii Lublin - Warszawa.

Do 31 grudnia 2010
bilet normalny = 37 zł
niebieski = 29,60
MAX - 26 = 27,38
studencki = 23,31

Od 1 stycznia 2011

bilet normalny = 37,40
Max 26 = 27,38
abonamentowy = 26,72
studencki = 18,33

Czyli tak jakby ulga 28% - jest zatem większa szansa na mało bolesne przejście od studenta do dorosłego, ale tylko, gdy się jeździ często na wybranej trasie Rolling Eyes
Dobre i to

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 04-01-2011, 02:55    Odpowiedz z cytatem

tellchar, lepszym rozwiązaniem jest kupić bilet sieciowy tygodniowy lub miesięczny jak tak często się podróżuje, bo nie jest się w tedy uzależnionym od tej samej relacji

bilet normalny sieciowy tygodniowy na wszystkie spółki = 404,00
cena biletu na jeden dzień = 57,71

koszt sieciówki tygodniowej zwraca się w przypadku TLK po: 6,35 kursach na odl. 600km
koszt sieciówki tygodniowej zwraca się w przypadku EIC, EC z [R] po: 2,01 kurach na odl. 600km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl