Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki samolot dla polskich VIPów?
Autor Wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-04-2011, 13:33   Jaki samolot dla polskich VIPów? Odpowiedz z cytatem

Ponieważ wiele dyskusji na ten temat postanowiłem zrobić tabelkę porównującą kilkanaście samolotów. Po lewej stronie kryterium zasięgu, po prawej rok oblotu. Dodatkowo podałem rozbieg, gdzie udało mi się ustalić.

Tak czy siak 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego potrzebuje dwóch typów maszyn. 2-3 sztuki dalekiego zasięgu oraz około 5 sztuk krótszego zasięgu (np. do przelotów ministrów do Brukseli).

Ja za TU154M wybrałbym B787 (jak w końcu zaczną być produkowane seryjnie). Ewentualnie A330.
Za Yaki40 używane obecnie Embraery 175 byłyby OK.

A co Wy o tym myślicie? Co do rozbiegu i dobiegu - W Polsce w przeciętnym porcie lotniczym czy na dobrym lotnisku wojskowym możemy liczyć na runway 2500 m. Powyżej 3000 m są: Warszawa, Rzeszów, Powidz.

zasięgi samolotów.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 693 raz(y) 33.89 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 15-04-2011, 22:59    Odpowiedz z cytatem

hm, obawiam sie że w przetargu wygra Mińsk Maz. Albo Antonow...

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 18-04-2011, 11:47    Odpowiedz z cytatem

@loker
Przydało by sie jeszcze podać szacunkową pojemność, bo np. A380 mają byc oszczędniejsze niż starsze modele, ale skąd wziąć 500 osób na delegację rządową?
Pytanie dodatkowe czy rozbieg wymagany dla Embraera to ciut nie za dużo? Nie da się go posadzić na mniejszych lotniskach (np. w mniejszych państwach).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl