Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 47, 48, 49  Następny
Zestawienie i frekwencja w pociągach sezonowych
Autor Wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 15-06-2011, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Krystian, nie będę się z Tobą spierał, bo Ty masz swoje zdanie i ja, ale nie tylko widywałem go w Łodzi, ja też jezdzę pociągami prywatnie, no ale dobra niech Ci będzie. Najlepiej by udowodniła wypowiedź kogoś z drużyn bydgoskich (IC), no ale chyba tutaj nikogo takiego nie ma.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-06-2011, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie. Nie spierajmy się o to, gdzie dany pociąg jedzie czy jechał, bo to nie jest ten temat i zaraz admin zamknie go jak się stało z przeciekami. Każdy ma zapewne trochę racji, a i ustalenie nie jest takie łatwe, bowiem numery pociągów się zmieniają, z 3-4 składów porobili jeden, nazwy zostały zlikwidowane. Ogólnie to co IC zrobiło z pociągami pospiesznymi to jeden wielki skandal. Zlikwidowali około 40% połączeń, a sezonowych nawet w prównaniu z 2008 rokiem nawet o około 60%. Przechodząc do rzeczy.
TLK 28500 Lublin-Hel/Kołobrzeg został skrócony o około 50%. W ubiegłym roku było 6 wagonów klasy 2 do Helu, 5 dwójek i jedynka do Kołobrzegu plus dwie kuszetki i sypialny do Kołobrzegu doczepiane na wschodnim. Jeżeli w tym roku mają być trzy dwójki do Helu, niech dwie będą zajęte przez kolonie, to obawiam się, że nawet w Lublinie będą problemy, żeby wejść do pociągu. Tym bardziej, że to ostatni pociąg łączący Lublin z Warszawą, i oprócz turystów będą też podróżowały nim inne osoby wracające z delegacji itp, itd.
TLK 18201 to też jakaś kpina. Kołobrzeska część ma po pierwsze jechać szybciej i to ponad 3 godziny do Kołobrzegu, po drugie jedzie przez miejscowości takie jak Gryfice, Trzebiatów raz, że odcięte już dawno od połączeń dalekobieżnych, dwa zapewniające komunikację autobusową z równie przyjemnymi i popularnymi miejscowościami jak właśnie Niechorze, Pogorzelica. I to trzeba się zmieścic do 2,5 wagonów klasy 2. Czyli raptem 216 miejsc!!!!!
O "Karkonoszach" nawet wspominał nie będę. Ten pociąg zawsze ma obłożenie, nawet poza sezonem w środku tygodnia, a nie w wakacje, gdzie to naprawdę jedyny nocny pociąg łączący praktycznie całą Polskę biorąc pod uwage skomunikowania w Warszawie z kurortami karkonoskimi i Dolnym Śląskiem.
TLK Kraków Pł.-Hel. Ten pociąg miałem okazję widywać czasami w Warszawie choćby w ubiegłym roku.
To jest istny armagedon, kto nie musi niech naprawdę nim nie jedzie. To właśnie do niego dwa razy w lipcu ub.roku była wzywana policja na dworcu centralnym co by trochę uspokoić sytuację. Ponadto to do niego 23 lipca 2010 r. 6 kolonistów się nie zmieściło, bo owszem mieli przedział zarezerwowany ale nie dało się przejść przez korytarz. Dzieci te zostały na peronie, z tego co słyszałem z rozmów miały zostać dowiezione samochodami przez rodziców. Dobrze, że Ci rodzice mieli samochody i że z Warszawy na Półwysep Helski nie jest jeszcze tak daleko. A co by było gdyby to były dzieci z biednych świętokrzyskich czy małopolskich rodzin. Szkoda, że o tym nikt nie pomyśli.

Ogólnie to co w tym roku będzie się działo może naprawdę przypominać piekło na ziemi. Zwłaszcza będzie to widoczne w weekendy i na półmetku wakacji. Za te niedopilnowanie rewizji wagonów pasażerskich na czas, juz dawno ktoś kto jest za to odpowiedzialny powinien kategorycznie i dyscyplinarnie zostać zwolniony z pracy ale bez żadnych wysokich odpraw a jeszcze powinien za to karę płacić. Bo to jest skandal do potęgi.
Jeden z koelgów piszę, że zarezerwował busa. I wcale mu się nie dziwię. Ja też gdybym miał podróżować sezonowymi pociągami w tym roku z dziećmi wolałbym jechać busem. Choć nie lubię komunikacji autobusowej, ale na pewno jest ona wygodniejsza od kilkunastu nierzadko dochodzących do 20 godzin podróży w śmierdzącym kilblu albo na stopniach wagonów.
Niech takj dalej IC robi, zobaczymy jaką stratą w tym roku się pochwali, i to zarówno stratą finansową jak i w liczbie przewiezionych pasażerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-06-2011, 12:44   

pawelu napisał/a:
Za te niedopilnowanie rewizji wagonów pasażerskich na czas, juz dawno ktoś kto jest za to odpowiedzialny powinien kategorycznie i dyscyplinarnie zostać zwolniony z pracy ale bez żadnych wysokich odpraw a jeszcze powinien za to karę płacić.


Wina leży głównie po stronie Krzysztofa C., a potem jego następcy, Grzegorza M - byłych prezesów PKP IC. Niemniej jednak swego czasu wyczytałem gdzieś, że gdy pośpiechy kursowały jeszcze pod banderą PKP PR, to spółka ta już w 2008 roku przestała dokonywać rewizji wagonom bo i tak wiedziała, że od grudnia pośpieszne zostaną przejęte przez PKP IC. Tak więc problem sięga aż do 2008 r. No i nawet by się zgadzało, bo jak z Adamem byliśmy na bocznicy w Płaszowie, to sporo wagonów miało rewizje ważne właśnie do 2008 roku, rewizje się pokończyły, a wagony zostały poodstawiane w krzaki. Poza tym przypomnijcie sobie, ile pociągów kursowało na "bohunach" właśnie w 2008 roku. Jak myślicie, dlaczego? Bo PKP PR nie opłacało się dokonywać rewizji wagonów przedziałowych, a że piętrusy były jeszcze zdatne do jazdy, to śmigały sobie na Dokerze, Ślązaku, Pogórzu i jeszcze na kilku innych pociągach, których nazw już nie pamiętam. No i w ten oto sposób nazbierało się zaległości przez ostatnie 3,5 roku.

Teraz niby PKP IC wysyła wagony do napraw rewizyjnych, ale pomimo tego, obserwując długość pociągów pośpiesznych (TLK) odnoszę wrażenie, że wygląda to tak, iż ICK-i wyślą na naprawdę X wagonów, te z naprawy wrócą, natomiast w tym samym czasie innej grupie wagonów skończy się rewizja i tak w kółko są zaległości. ICK-i musiałyby na okres jednego roku zawiesić połowę obecnych TLK-ek, a wagony z tych pociągów wysłać na naprawę i może dopiero wtedy, gdyby uruchomić 350 pociągów pośpiesznych, miałyby one przyzwoitą długość. Nie wiem, nie orientuję się tak dokładnie w sytuacji taborowej w PKP IC, ale mam nadzieję, że do przyszłego roku prezes Malinowski się z tym upora. I nie chodzi mi tu o Euro, bo mistrzostwa trwać będą tylko 3 tygodnie, ale po mistrzostwach zaczną się wakacje, które trwać będą 10 tygodni. Chociaż - po tegorocznym, wydaje się nieuniknionym armagedonie z pociągami sezonowymi, sporo pasażerów odpłynie od kolei i w przyszłym roku pojadą na wakacje samochodami i autobusami... I nie będzie problemu z tłokiem. A może nie będzie tak źle? Zobaczymy.


Ostatnio zmieniony przez pawelu dnia 17-06-2011, 12:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-06-2011, 12:47   

mk1992, Z mojego doświadczenia wiem że to nie jest prawda. Wagony PR odstawione w Powroźniku (Stacja macierzysta :Kraków) miały rewizję wykonaną głównie w 2008 roku i głównie w 2 połowie tego roku.
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-06-2011, 13:02   

@kryniczanin, tak jak napisałem, gdzieś to zasłyszałem, nie twierdzę, że tak musiało być. Na pewno PKP PR wykonywało jakieś rewizje, ale na pewno nie były to naprawy na masową skalę. Na Płaszowie stoją wagony również z 2006 i 2007 roku, ale najwięcej jest właśnie z 2008 i dalej. Proceder trwa od kilku lat i dlatego PKP IC ciężko jest się z tym uporać, a bez jakiegoś większego zastrzyku gotówki nie ma co liczyć na poprawę sytuacji.

Cieszę się, że co jakiś czas czytam, iż PKP IC wysyła na naprawę kilkadziesiąt wagonów, tyle tylko, że przy takich zaniedbaniach jest to kropla w morzu potrzeb. Malinowski chwali się, że w przyszłym roku będzie dysponować odpowiednią ilością wagonów do uruchamianych połączeń. Ok, świetnie. Tyle tylko, że ja pragnę przypomnieć, ile połączeń PKP IC uruchamia teraz, a ile PKP PR uruchamiało w 2008. Gdyby ICK-i miały w przyszłym roku uruchomić 450 TLK-ek, to obawiam się, że składy ponownie kursowałyby w zestawieniu 3-4 wagonowym.
Powrót do góry

vistavio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2011

PostWysłany: 17-06-2011, 17:18    Odpowiedz z cytatem

Witam,
nie wiem jak z dwojkami i jedynkami - ile ich bedzie a ile nie, ale sypialne i kuszetki wracaja w takiej postaci jak bylo to planowane. Nie bedzie tylko spiochow do Przemysla z Kolobrzegu - w 38502 beda w pinane w Krakowie. Do Helu pojedzie sypialny, kuszeta pioscielowa i bezposcielowa.. Generalnie lezace wagony wracaja do normy Smile Oby tylko jeszcze jakies dwojki podopinali to bedzie git!

_________________
PKP - Droga przez mękę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-06-2011, 20:10   

A skąd masz to info.?
Powrót do góry

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2011, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Zmiany są już wprowadzane w e-ic.com.pl (więc info prawdziwe), przykład - TLK38502 (Przemyśl - Kołobrzeg), kuszetki od Przemyśla, sypialne od Krakowa. Rezerwacja jest dostępna - nie mam na tym konta, więc nie mogę stwierdzić, że nie wywali błędu przy "zamówieniu".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-06-2011, 20:38   

Wiecie może, ile wagonów sypialnych i kuszetek będzie prowadził ten pociąg na odcinku Kraków - Kołobrzeg?
Powrót do góry

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2011, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam (z rozpiski, z grudnia), miał być WL i Bc (z Przemyśla) i jeszcze jeden WL z Krakowa. Teraz, według mnie, chyba tylko jedyny WL i Bc z Przemyśla (bo jaki byłby problem podciągnąć jednego WL do P-śla)

Ok, mam tą starą rozpiskę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-06-2011, 21:07   

No nic, zobaczę w czwartek na oczy, jak wygląda sytuacja.
Powrót do góry

vistavio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2011

PostWysłany: 17-06-2011, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Niestety do Przemysla nic nie jedzie na 38502 - WL i Bc z posciela wpinane jest dopiero w Krakowie Głównym. Tak wychodzi na e-IC. Na Świnoujścu 38504 też jest WL ale Bc bez pościeli - miał być jeszcze Bc z pościelą, ale to poleciało niestety. Ponad to, Łeba wraca, Na Hel WL, Bc, TK i nie wiem ile wagonów na 38508 - ale chyba też wg planu: WL Bc WL Bc TK Smile Tak więc nie jest źle. Pytanie tylko skąd taka zawierucha z tymi wagonami...
No i niestety odbije się to na przewozach, przynajmniej teraz - spokojnie można dokonać rezerwacji w e-IC na wszystkie wagony przywrócone do jazdy. Z tego co widziałem to niektóre w tej chwili sa nawet puste, bo widać to po numerze przydzielonego miejsca.. - a przynajmniej tak mi sie wydaje.
Co do błędów - to do niedawna je wywalało jak robiło się rezerwację np na Świnoujście Bielsko Biała - na śpiocha, albo na jaki kolwiek leżak w 38502. Szkoda tylko że na stronie ic oraz w sitkolu nie ma żadnego info na ten temat... Sad

_________________
PKP - Droga przez mękę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Razio1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2011, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Próbowałeś rezerwować? Bo, z e-ic.com.pl wynika, że od Przemyśla prowadzi kuszety - tak jak wspomniałeś parę postów temu?

http://img705.imageshack.us/img705/4277/beztytuujgk.th.png
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 17-06-2011, 21:44    Odpowiedz z cytatem

Na stronie PR jest poprawka nakazująca "wykreślic oznaczenie wagon sypialny"...

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

vistavio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2011

PostWysłany: 17-06-2011, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie! Jest kuszeta do Przemyśla!!!!!! Zarezerwowało mi miejsce !! SmileSmile:

_________________
PKP - Droga przez mękę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 49 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 47, 48, 49  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl