Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
[PR Katowice] Zakaz pracy dla konkurencji
Autor Wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-07-2011, 18:57    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz, użyję młodzieżowego slangu i powiem, że nie kumasz bazy. Pracodawca jak najbardziej może zmienić warunki zatrudnienia! Dotyczy to m.in. wysokości wynagrodzenia, awansu itp. a także zakazu konkurencji.

Pracownik dostaje od pracodawcy odpowiednie pisemko zmieniające warunki zatrudnienia i albo je zaakceptuje, albo nie zgodzi się na te zmiany. Brak zgody oznacza, że pracodawca może z takim pracownikiem rozwiązać umowę o pracę.

Jak więc widzisz tu nikt nikogo do niczego nie zmusza. Pracownik ma przecież wybór: praca na nowych warunkach, albo zasiłek dla bezrobotnych. Oczywiście można powiedzieć, że jest to propozycja nie do odrzucenia i pracownicy w obawie przed utratą pracy podpisują tzw. lojalki. Ale to nie jest żaden przymus, jak wielu sądzi. I jak już ktoś wcześniej napisał, wszystko jest zgodne z prawem pracy.

Sama mam taką lojalkę. Jak ją znajdę to wklepię na forum jej treść.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 15-07-2011, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Lady Makbet napisał/a:


Pracownik dostaje od pracodawcy odpowiednie pisemko zmieniające warunki zatrudnienia i albo je zaakceptuje, albo nie zgodzi się na te zmiany. Brak zgody oznacza, że pracodawca może z takim pracownikiem rozwiązać umowę o pracę.



To jest właśnie przymus. Nauczyliśmy się w Polsce , że to normalność. Nie to nie jest normalność. Na szczęście przytoczone przez Ciebie zjawisko występuje tylko w takiej branży gdzie najczęściej podaż pracowników jest wyższa od popytu lub tak jak PR firma wywodzi się z państwowego molocha, gdzie nie istnieje coś takiego jak wewnętrzna kultura pracy firmy. W branżach gdzie jest to ucywilizowane nie spotkasz się z taką sytuacją. O to mi cały czas chodzi Smile Podam przykład, podobna sytuacja wydarzyła się kiedyś w mojej poprzedniej firmie, gdzie dyrektorka regionalna- typowy frustrat, postanowiła w taki sposób właśnie zmienić aneksem dwóm kierowniczkom oddziału zapisy dotyczące premii tzw. motywacyjnej. Gdyby tego nie zrobiły straciły by pracę. I sąd jednoznacznie orzekł, że był to mobbing ze strony przełożonej. I do tego zmierzam, że w takich firmach jak PR panują jeszcze przyzwyczajenia rodem z lat realnego socjalizmu.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-07-2011, 19:11    Odpowiedz z cytatem

mateuszpiszcz, postaw się w roli pracodawcy. Masz prywatną firmę, zatrudniasz ludzi i co? Jesteś ich niewolnikiem? Plajta gwarantowana. Pamiętaj, że ten kto płaci ten stawia warunki. Pracownik najemny albo godzi się pracować na określonych przez pracodawcę warunkach, albo wypad na zieloną trawkę. Sorki, ale komuna i czasy proletariatu już dawno minęły. Młodzież niech trochę poczyta historii...

Cytat:
I sąd jednoznacznie orzekł, że był to mobbing ze strony przełożonej.

W Polsce mamy bolszewicki system sądowy. To absurd, że pracodawca w sądzie pracy zawsze jest na przegranej pozycji.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 15-07-2011, 19:22    Odpowiedz z cytatem

No tak się składa, że mam firmę, zatrudniam ludzi, ale niestety w mojej branży ciężko o dobrego fachowca, więc tych co udało mi się sprowadzić niestety muszę utrzymać dlatego nie zawsze jest tak jak opisujesz. Musi się to jakoś równoważyć, pracodawca jest szefem i to on rozdaje karty, ale pracownik też ma coś do powiedzenia i nie jest niewolnikiem drugiej strony. W mojej ocenie takie postępowanie jak PR jest nie uczciwe. Nie znam tematu ale podejrzewam, że w DB Schenker, Arrivie czy Lotos Kolej pracownicy nie mają takowych lojalek. Ewentualnie lojalkę na zasadzie "umowy szkoleniowej".

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Worms
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-07-2011, 20:34   

Lady Makbet, PR to nie prywatna firma po pierwsze.Po drugie prywaciarz od zawsze kojarzył mi się z nie powiem kim.Po trzecie to pracownicy w dużej części tworzą firmę i jak im coś nie odpowiada to po to są strajki.Wyobrażasz sobie sytuację że za mało zarabiasz i sama idziesz do szefa po podwyżkę?Dostaniesz od tak?Nie w tym kraju tym a bardziej u prywaciarza.Takie czasy.Dodam jeszcze że to bardzo dobrze że pracodawca w sądzie jest na starcie na przegranej pozycji.Osobiście kilka lat temu doświadczyłem tego na własnej skórze i powiem tyle że nie ma większej satysfakcji jak z wygranej sprawy w sądzie.Mina mojego byłego szefostwa-bezcenna.W konsekwencji dostali zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na kilka ładnych lat.I to była największa ich porażka.
Powrót do góry

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 17-07-2011, 21:09    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin napisał/a:
Beatrycze, To mnie rozbawiłaś. Sprzątaczka z zakazem konkurencji Very Happy


Zgaduj zgadula, kto ma nieograniczony dostęp do dokumentów kiedy nikt tego nie widzi.
I uwierz mi że dyrektorzy, prezesi itp nie mają zwyczaju wszystkich ważnych dokumentów chować - część ich leży na biurku, kiedy sprzątaczka sprząta ich pokoje.
Więcej o strategii firmy itp może wiedzieć sprzątaczka niż maszynista czy kierownik

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl