Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Rozkład jazdy na linii Włodawa-Chełm
Autor Wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 03-10-2011, 01:23   Rozkład jazdy na linii Włodawa-Chełm Odpowiedz z cytatem

Drodzy MK z Lubelszczyzny czy macie może jakieś rozkłady z powyższej linii? Interesuje mnie ona ponieważ tworzę w TRS2004 mapę linii nr 7 i chciałbym na niej także dokonać reaktywacji min tej relacji... Za wszelką pomoc z góry dziękuję Very Happy

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 03-10-2011, 21:13    Odpowiedz z cytatem

Była gdzieś w necie z opisem frekwencji i różnych rozkładów ale niestety jest już zarchiwizowany Sad
A możesz mi powiedzieć co to jest ten TRS2004 ? Z góry dięki za odp.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 04-10-2011, 17:26    Odpowiedz z cytatem

kamiloroń, pisałem do Ciebie na PW, jest szansa że jeszcze w tym tygodniu otrzymam rozkłady z dwóch lat, może to nie dużo ale zawsze coś. Piszę tutaj dlatego też, aby poruszyć sprawę tej linii. Chyba każdy rozumie, że przywrócenie połączenia pasażerskiego na obecnej trasie mija się z celem. Miejscowości po drodze są tak małe, że nie zapełnią nawet najmniejszego szynobusu, a ostatnia stacja - Orchówek oddalona jest od Włodawy o około 3 km. Zdaje sobie sprawą, że i tak moje zdanie nic nie znaczy, jednak co sądzicie o hipotetycznym zbudowaniu "odnogi linii" do Okuninki. Jej odległość od linii wynosi nawet około 6 km (w najkrótszym wariancie). Dajmy na to nawet 10 km, to nie jest jakiś wielki dystans. W sezonie wakacyjnym z racji na Jezioro Białe Okuninka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem turystów z okolic. Dzięki sezonowemu uruchomieniu szynobusów na tej linii (wiem nierealne) duże grupy turystów mogłyby się dostać wygodnym i szybkim środkiem transportu. To taka śpiewka przyszłości, ale chcę zwrócić uwagę, że wykorzystać nieczynną dziś w ruchu pasażerskim linię można ponownie rozszerzając ją o pewne miasta i miasteczka i tworząc różne koncepcje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 04-10-2011, 17:56    Odpowiedz z cytatem

Ale szynobusy pokroju Sa107 w relacji Chełm - Uhrusk bez problemu dałyby radę- w necie jest artykuł opisujący likwidacje przewozów pasażerskich na liniach Lublin-Łuków, Zamość- Hrubieszów i Chełm- Włodawa. Ta ostatnia miała największe z nich pokrycie kosztów uruchomienia połączeń biletami- powyżej 20% i to pomimo niekorzystnej oferty cenowej w porównaniu z PKS ale PWDC i jazda!!!
Ach te marzenia... Sad

A z tym przedłóżeniem to całkiem fajny pomysł- szyny możnaby wziąć z remontu linii do Warszawy Smile ale pierwsze to konieczne zakupy nowych szynobusów. Mając w najbliższej perspektywie połączenia Lublin- Parczew i na lotnisko to ich jest zdecydowanie za mało

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol-101 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Chełm

PostWysłany: 04-10-2011, 18:08    Odpowiedz z cytatem

Do Okuninki, będzie ciężko, prędzej na bliższe jezioro czyli Glinki Smile

Miesiąc temu przegrzebałem cały rozkład linii od 1946 do 2002 r. ale bez archiwizacji, akurat w kontekście tego co pisałem konkretne godziny odjazdu nie były najważniejsze.

Jak dla mnie dwa kursy dziennie dałyby radę w sezonie letnim Rolling Eyes Lublin-Sobibór rano i wieczorem powrót, na szynobusie. No skoro do Zamościa się dało? A teren jest fajny na rowerki, których PKS-em nie sposób zabrać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 04-10-2011, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Ale nad Glinkami nie ma ludzi. A tu nie chodzi o to, aby były połączenia kolejowe do miejscowości tylko atrakcyjnych turystycznie, ale głównie o to, aby z takich połączeń korzystali ludzie.

Co do Lublin-Sobibór - kto by jeździł, chyba tylko pasjonaci i rowerzyści i czasem turyści. To całe połączenie miałoby rację bytu tylko ze względu na odcinek Lublin-Chełm...

Bez inwestycji w przebudowę linii nie obędzie. Dać odnogę na Okuninkę (6-10 km) i Włodawę (ok. 3 km) i już zyskujemy dwa duże (jak na tą linię) ośrodki.

Może jeszcze ktoś mnie oświeci - jaki jest stan linii na całości? I jaką prędkość można by osiągnąć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol-101 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Chełm

PostWysłany: 04-10-2011, 20:07    Odpowiedz z cytatem

"kto by jeździł, chyba tylko pasjonaci i rowerzyści i czasem turyści"


No dokładnie...a kto jeździł do Zamościa w te wakacje? Cool
Z tego co wiem to tragicznie linia nie wygląda. Nie ma zwolnień do 15-30 km/h, aczkolwiek mogę się mylić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl