Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 16-09-2011, 22:50    Odpowiedz z cytatem

bo wszyscy pojechali tym wcześniejszym wyjeżdżającym z WG o 1726 - ja nim jechałem ścisk na maxa a w samym Lubaniu wysiadło koło 70 osób
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wasilij Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Paź 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 05-10-2011, 10:56    Odpowiedz z cytatem

ciekaw jestem czy PKP bierze takie informacje pod uwagę?

_________________
pasek do pralki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 10-10-2011, 17:34    Odpowiedz z cytatem

RE Drezno-Wrocław w Legnicy (15:55) +14 -19. Od Legnicy frekwencja ok.90%.

REGIO Wrocław-Węgliniec (15:32) + 1h opóźnienia od Legnicy frekwencja niemal 100%. W Chojnowie +13 -27.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

suchydmg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Gru 2010
Skąd: Stary Węgliniec

PostWysłany: 10-10-2011, 21:41    Odpowiedz z cytatem

9.11.2011 RE Drezno-Wrocław w Bolesławcu (19:27) frekwencja ok. 120%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 03-11-2011, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy pociąg KD-60432:

Na starcie w Zgorzelcu (14.43) frekwencja rzędu 90%;
od Zgorzelca Miasto (14.46) ponad 100%;
od Pieńska (14.57) ok. 35 %.

Paręnaście osób przesiadało się w Węglińcu na Zieloną Górę. Zaledwie kilka na Regio do Wrocławia - wiadomo, w międzyczasie jechał RegioExpress.

Między Zgorzelcem a Pieńskiem dominują uczniowie z biletami miesięcznymi. Miło Wink Ciekawi mnie, jak się ma okoliczne busiarstwo.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 11-11-2011, 22:17    Odpowiedz z cytatem

Jechałam dziś z Wrocławia do Bolesławca pociągiem REGIO relacji Wrocław Gł. (10:57) - Jelenia Góra. Frekwencja na starcie chyba ze 150%, albo więcej. Ludzi było na dwa EZT-y. Od nowego rozkładu jazdy kurs o tej porze (do Zgorzelca) będzie obsługiwany szynobusem KD. Nie wyobrażam sobie tego! Czy w UMWD ktoś myśli?

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-11-2011, 13:45    Odpowiedz z cytatem

Wczorajszy REGIO Wrocław (17.26) - Jelenia Góra przez Legnicę - frekwencja grubo ponad 100%. Miałam jechać RE do Drezna o 18.05, ale po ostatniej jeździe na jednej nodze z twarzą na szybie jak glonojad zdecydowałam się na REGIO, no i też stałam...

A tymczasem od nowego rozkładu ubędzie pociągów na linii zgorzeleckiej. Beton UMWD jest niereformowalny!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 02-12-2011, 23:11    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy interRegio "Łużyce" z Krakowa do Bolesławca przyjechał do Wrocławia opóźniony ok. 60 minut! Skład to zwykły EN57. Frekwencja przy przejeździe do Wrocławia całkiem duża, ok. 75-80%. Od Wrocławia już zdecydowanie mniej, ok. 50%, po drodze (Nowy Dwór, Leśnica) minimalna wymiana pasażerów, w Miękini -6.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-12-2011, 11:14    Odpowiedz z cytatem

Niedzielny szynobus PR Jelenia Góra - Zielona Góra w Lubaniu wsiadło 30 osób, większość przesiadała się na niedzielny kurs przyspieszony z Węglińca do Wrocławia. W Zebrzydowej (ok. 10 osób), w Bolesławcu i w Chojnowie sporo osób, ale nadal były miejsca siedzące. W Legnicy już bardzo dużo osób się dosiadło i część już stała.
Czas jazdy bardzo dobry (np. z Bolesławca do Wrocka 1:30, z Legnicy 0:56) a taryfa Regio, przyjazd optymalnie do Wrocławia na 20:33, więc myślę że z każdą niedzielą frekwencja będzie jeszcze większa - a już w pierwszy dzień była duża.

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-12-2011, 10:23    Odpowiedz z cytatem

Miłośnicy kolejek PIKO z UMWD wpadli na "wspaniały" pomysł, aby zlikwidować przedpołudniowy pociąg REGIO z Węglińca (odj. po godz. 10) do Wrocławia. Skutek: 3-godzinna dziura w rozkładzie jazdy na linii zgorzeleckiej, przy czym dla mieszkańców wsi ta dziura wynosi aż 4 godziny, ponieważ od niedzieli ostatnim przedpołudniowym pociągiem jest RE Drezno - Wrocław (następny pociąg do Wrocławia dopiero po godz. 12).

Wczoraj jechałam tym pociągiem z Gorlitz do Legnicy. Już od Zgorzelca frekwencja wynosiła ok. 100%. W Węglińcu dosiadła się spora grupa pasażerów. Jednak najgorsze zaczęło się w Bolesławcu, gdzie do pociągu z trudem wsiadło ok. 100 pasażerów. W Chojnowie kolejni pasażerowie, w tym wózek dziecięcy... Jednym słowem - SARDYNKI. W Legnicy ledwo przepchałam się do wyjścia! Biletów oczywiście nikt nie sprawdzał, bo było to fizycznie niemożliwe. Konduktor musiałby być przenoszony nad głowami pasażerów jak w "Zmiennikach" u Barei.

Jeśli tak ma wyglądać poprawa komunikacji kolejowej na Dolnym Śląsku, zwłaszcza na najbardziej frekwencyjnej linii to ja wysiadam. Panie i panowie z UMWD, róbcie tak dalej, a UTK ogłosi, że Dolny Śląsk ponownie zajął pierwsze miejsce pod względem spadku liczby przewiezionych pasażerów.

Beton

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 13-12-2011, 10:52    Odpowiedz z cytatem

Ale mogło być jeszcze gorzej. Przed zmianą rozkładu do owego "Drezna" w Legnicy zawsze usiłowało dostać się jeszcze min. kilkadziesiąt osób z przesiadki z Żar plus drugie tyle legniczan. W obecnym rozkładzie KD obsługuje bezpośrednie połączenie z Żar do Wrocławia, a więc nieco odciąża Drezno z pasażerów z kierunku Żar, a także częściowo Legnicy (odjeżdża z Legnicy niecałe 30 min. wcześniej niż Drezno). Jak pamiętam, w starym rozkładzie, czasami było bardzo ciężko dostać się w Legnicy do tego pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-12-2011, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, nie dość, że pociągów na linii zgorzeleckiej jest mniej to jeszcze niektóre kursy obsługiwane dotąd EZT-ami PR zostały zastąpione niskopojemnymi szynobusami KD. Czy w UMWD ktoś myśli logicznie? Wkurzeni pasażerowie znów zaczną na forum psioczyć na nieudolne KD, a beton znów zacznie biegać do legnickiej prokuratury, aby zamknąć usta krytykom KD. Ktoś niedawno napisał, że jeszcze zatęsknimy za PR i wszystko wskazuje na to, że miał rację!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-12-2011, 19:13   

1762 napisał/a:
Niedzielny szynobus PR Jelenia Góra - Zielona Góra w Lubaniu wsiadło 30 osób, większość przesiadała się na niedzielny kurs przyspieszony z Węglińca do Wrocławia. W Zebrzydowej (ok. 10 osób), w Bolesławcu i w Chojnowie sporo osób, ale nadal były miejsca siedzące. W Legnicy już bardzo dużo osób się dosiadło i część już stała.


Musiałeś podróżować pierwszym szynobusem, doczepionym w Węglińcu (SA135). W tylnym SA134 od Olszyny Lubańskiej były zajęte wszystkie siedzące (wycieczka harcerzy), od Zgorzelca zaś "sardynki".
Powrót do góry

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-12-2011, 10:47    Odpowiedz z cytatem

morpheo, jechałem PR, więc był to mały szynobus lubuski i nie jechałem przez Zgorzelec, tylko przez Gierałtów. Akurat wsiadałem też w Olszynie Lubańskiej i razem ze mną dosiadło się 5 osób i jeszcze były miejsca siedzące (a w Lubaniu dosiadło się te 30 osób). Także chyba pomyliły Ci się godziny - ja jechałem Olszyna - Węgliniec 17:44 - 18:32 i przesiadka na przyspieszony Węgliniec - Wrocław (18:43 - 20:33), a Ty chyba mówisz o bezpośrednim KD z Jeleniej Góry do Wrocławia p. Zgorzelec (w Olszynie 16:39).

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 22-12-2011, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj miałem okazję korzystać z pociągu KD 67143 czyli Kwisa Wrocław Główny - Żary. Niestety sprawdziły się przewidywania forumowiczów na temat braku dostosowania pojemności taboru KD do obsługi tej trasy.

Połączenie obsługiwał jeden SA134, a jako, że mamy okres przedświąteczny, podróżnych było zdecydowanie więcej niż miejsc. Cały peron 5 pasażerów próbujących dostać się do pojazdu. Ścisk w pociągach do Drezna to nic przy dantejskich scenach z dziś. Do tego młoda pani kierownik pociągu nie bardzo była przygotowana do takich ekstramalnych sytuacji i niejako była zła, że ludzie nadal próbują wsiadać.

KD spisywało się w miarę dobrze na liniach o małej frekwencji, ale na E30 wysyłanie jednego SA134 to niestety kompromitacja.

Frekwencja:

Wrocław Gł. - ile się dało upchać i chyba nie wszyscy się zmieścili
Kolejne stacje we Wrocławiu - próby dostania się kolejnych pasażerów. Tym bardziej zdeterminowanym udało się wcisnąć, ścisnąć, przepchać... niemniej nie wyglądało to ciekawie.
Legnica - sporo osób wysiadło, nieco mniej wsiadło. Frekwencja dalej ok. 120%
Żary - skład dojeżdża z frekwencją około 70%

Sądzę, że w piątki takie sceny nie będąn niestety rzadkością i zniechęcą sporo osób do korzystania z pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 94 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl