Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Stwórzmy własny rozkład jazdy!
Autor Wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 27-12-2011, 14:41   Stwórzmy własny rozkład jazdy! Odpowiedz z cytatem

Dział nieco nieodpowiedni bo treść postu tyczy się aż trzech województw ale mam nadzieję że jakoś to będzie, ale do rzeczy...

W lutym 2012 styknie dwa lata jak siedzę nad projektem który nazwałem Dekadowe Zestawienie Sieciowych Rozkładów Jazdy Pociągów (SRJP) dla Województwa Pomorskiego (Gdańskiego) i Ościennych - Lata 1989/1990 - 1999/2000. Robota mi nijak idzie, prace są więcej zawieszone niż robione z powodu znużenia wpisywania dość sporej ilości cyfr, z powodu braku czasu, motywacji etc.

Na chwilę obecną mam zrobione może z 15% całości projektu. Zgodnie z założeniami które przyjąłem w skład zestawienia mają wejść tabele z lat 1989/90 do 1999/2000 plus dodatki takie jak tabele z rocznika 1986/87, 1988/89, 2005/06 oraz podsumowanie, analizy, wyliczenia i takie tam pierdółki. Do tego jako bonus historia Magistrali Węglowej (D29-201) mojego autorstwa.

Pomysł na stworzenie zestawienia z bonusami pojawił się dość nagle. Wypatrzyłem u kumpla cegłę 99/00 i postanowiłem zeskanować interesujące mnie tabele. Potem była kolejna cegła wypatrzona i kolejny skan i tak pojawił się pomysł żeby zrobić dekadowe zestawienie z analizami. Bonusy dodałem nieco później.

Projekt początkowo miał obejmować kilka linii, głównie te które mają odgałęzienie od Magistrali Węglowej, potem zaczęły dochodzić kolejne linie. Na chwilę obecną mam gotowe szablony (i częściowo uzupełnione) dla następujących linii:
- tabela 424 (Kościerzyna - Chojnice - Nakło n. Notecią)
- tabela 426 (Piła - Chojnice - Tczew)
- tabela 427 (Morzeszczyn - Gniew)
- tabela 428 (Twarda Góra - Nowe)
- tabela 429 (Bąk - Czersk - Laskowice Pomorskie)
- tabela 431 (Chojnice - Działdowo)
- tabela 432 (Skarszewy - Starogard Gd. - Skórcz)
- tabela 433 (Smętowo - Szlachta - Lipowa Tucholska)
- tabela 434 (Tuchola - Koronowo)
- tabela 435 (Kościerzyna - Pszczółki)
- tabela 436 (Złotów - Terespol Pomorski - Świecie n. Wisłą)
- tabela 437 (Iława - Brodnica)
- tabela 440 (Gdynia - Kościerzyna - Bydgoszcz)
- tabela 441 (Pruszcz Gd. - Kartuzy - Lębork)
- tabela 446 (Somonino - Kartuzy)

Na chwilę obecną jest to 15 tabel, ale rozważam jeszcze czy nie dodać tabel z linii Szczecinek - Chojnice oraz Lipusz - Bytów - Korzybie - Darłowo. Tabel linii 202, 250 dla zestawienia robić nie zamierzam, chyba że dla kogoś to nie ma problemu. Poza zestawieniem mogę zrobić tabele z linii Gdańsk Główny - Gdańsk Nowy Port (251) oraz odcinek Gdynia - Tczew - Bydgoszcz/ Malbork - Elbląg. Ale to już do dyspozycji użytkowników. Zestawienie nie obejmuje linii zelektryfikowanych oraz linii Reda - Hel (ta linia mnie po prostu nie interesuje, wybaczcie)

Udostępnienie tabel dla szerszej publiczności rozważałem już od dłuższego czasu, wczoraj przysiadłem, sprawdziłem czy jest wszystko OK i dziś postanowiłem wrzucić całość na serwer. Prócz tego wpadł mi do głowy pomysł aby przy okazji publikacji tabel zachęcić użytkowników do stworzenia własnego rozkładu jazdy. Może to być dla jednej linii, może być dla kilku, może być dla wszystkich piętnastu. Mogą to być połączenia mające rację bytu a także te nieco naciągane, możecie tworzyć bez ograniczeń. W każdej tabeli można zrobić w sumie 22 pary pociągów na dobę, więc miejsca jest sporo. W pliku .RAR są foldery z numerem tabeli, w każdym są zazwyczaj po dwa pliki, jeden z A do B, drugi z B do A. W kilku folderach będzie więcej niż dwa pliki. Zmiany układu tabel albo zawieszenia, toteż zrobiłem tak aby można było w zestawieniu zrobić dokładnie tak jak w rzeczywistym SRJP.

Miło by było jakbyście stworzone przez was rozkłady wrzucali tutaj na forum, dokładnie w tym temacie. Potem wrzucę wszystko do mnie na serwer gdzie będzie gwarancja że samo nagle nie zniknie.

Jeszcze kilka słów odnośnie licencji. Tabele są wykonane w programie Excel 2003. Nie wiem czy się coś nie wykrzaczy w wyższych wersjach, nie sprawdzałem. Na OpenOffice tabele powinny działać bez problemu ale formatowanie może się nieco krzaczyć. Z tabel możecie korzystać dowolnie, możecie je wrzucać na własną stronę z własnymi pomysłami, puste, jak chcecie. Wymagam jednak BEZWZGLĘDNIE podania autora tabeli czyli mojej osoby. Notka o treści: Autorem tabel jest Paweł Lizakowski albo Autorem tabeli jest Pawel_15 w zupełności wystarczą.

W przypadku gdyby ktoś miał problemy z formatowaniem, odwróceniem tekstu etc, proszę pisać na PW. Zaradzę, podpowiem i pomogę.

Podaję link do tabel: http://d29-201.pl/szablony_srjp.rar

Pozdrawiam i zachęcam do działania Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl