Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 79, 80, 81  Następny
Nieudolność Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

conen Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 22 Gru 2009

PostWysłany: 17-04-2011, 10:36    Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem, że kierpocie w kilejach dolnośląskich mają dwa różne wzory mundurów: na Legnica-Kłodzko szare grafitowe, zaś na Trzebnicy całkiem czarne. Ma to jakiś sens?

Ponadto na kursie4 do Trzebnicy o 10.02 i powrotnym o 11.08 aż dwóch konduktorów to zdecydowanie przesada ptrzy frekwie jakka była.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 17-04-2011, 12:44    Odpowiedz z cytatem

To nie są dwa różne rodzaje mundurów tylko umundurowanie letnie i zimowe. Przynajmniej tak mi to kiedyś wytłumaczono Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

conen Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 22 Gru 2009

PostWysłany: 17-04-2011, 14:51    Odpowiedz z cytatem

Z tego wynika że na jednej linii mają zimę, na drugiej zaś lato Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 17-04-2011, 16:38    Odpowiedz z cytatem

Konduktor po prostu ubrał się tak jak mu jest wygodnie, ma do tego prawo bo jest to kwestia indywidualna. Strój nie jest obrazem nieudolności (chyba że byłby to strój cywilny). Ważne, że konduktor był przyzwoicie ubrany w obowiązujące ciuchy a kulturą osobistą i zachowaniem dbał o dobry wizerunek firmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-04-2011, 18:02    Odpowiedz z cytatem

conen napisał/a:
Z tego wynika że na jednej linii mają zimę, na drugiej zaś lato

KD to nie wojsko, gdzie do konkretnej daty, bez względu na pogodę, obowiązuje mundur zimowy lub letni. Kolejarz ubiera się tak jak mu jest wygodnie, biorąc pod uwagę aurę w danym dniu. Obecnie mamy okres przejściowy - kwiecień, który jak głosi polskie przysłowie "przeplata trochę zimy, trochę lata".

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 26-04-2011, 14:47    Odpowiedz z cytatem

Pisałem o niebywałym haosie wywołanym przez KD, gdy zaczęły obsługiwać linie do Żar (Legnica i Węgliniec) więc teraz dla odmiany mogę pochwalić postępy w obsłudze tej trasy. Ostatnio nie zdarza mi się trafiać na komunikację zastępczą, szynobusy jeżdżą dość punktualnie, pracownicy w dużej części to młodzi ludzie, którzy mają nieco lepsze pojęcie o obsłudze klienta niż "starzy" z PR. Do tego szynobusy najczęściej dostosowane wielkością do spodziewanej liczby pasażerów (nie ma okropnego przepełnienia jak to ma miejsce na kursach obsługiwanych przez Lubuskie PR na SA105). Ogólnie widać postępy w stosunku do tego co zaprezentowali na początku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 24-03-2012, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio niemal każdego dnia otrzymuję SMS-y z informacją o opóźnieniach (sięgających kilkadziesiąt minut) pociągów KD na trasie Jelenia Góra - Zgorzelec - Węgliniec. Na przykład dziś i wczoraj pociąg relacji Jelenia Góra - Żary przez Zgorzelec (11:35) był opóźniony 40 minut. Czy pociąg PR z Węglińca do Wrocławia czeka na opóźniony pociąg KD?

Jakiś czas temu jechałam ze Zgorzelca opóźnionym pociągiem KD. W Węglińcu pociąg PR niestety nie poczekał na nas, mimo iż zgłaszałam przesiadkę konduktorowi. Zmuszona byłam koczować w Węglińcu ponad godzinę na 15-stopniowym mrozie na pociąg RE Drezno - Wrocław. Oczywiście musiałam zrobić dopłatę do biletu.

Jeśli tak ma wyglądać komunikacja kolejowa na linii zgorzeleckiej w wykonaniu KD to ja dziękuję. Przesiadam się do samochodu. Będzie drożej, ale za to pewniej. Róbcie tak dalej a szynobusy KD na trasie Zgorzelec - Węgliniec będą woziły powietrze. Już teraz świecą pustkami, w przeciwieństwie do niezawodnych, obleganych przez ludzi REGIOekspresów PR.

Beton

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 24-03-2012, 18:59    Odpowiedz z cytatem

To o czym piszesz jest standardem w wykonaniu KD! Ostatnio miałem okazję jechać trzykrotnie pociągiem z Lubania do Wrocławia o 6:59 (pociąg relacji Jelenia Góra- Zgorzelec- Wrocław) i za każdym razem był opóźniony odpowiednio 40, 25 i 35 minut! To skandal żeby pociąg startujący z Jeleniej Góry już na samym początku odjeżdżał 40 minut po czasie. KD uprawiają "wolną amerykankę" na linii zgorzeleckiej.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-03-2012, 19:13    Odpowiedz z cytatem

Jak się lata po sądach i prokuraturach zamiast zająć się pracą, czyli pasażerem to takie są efekty.

http://infokolej.nowyekran.pl/post/31254,koleje-dolnoslaskie-ida-na-wojne-z-internautami

TERAZ KURWA JA.
Taka zasada obowiązuje nie tylko w polskiej polityce, ale i na polskiej kolei (KD, KW, KŚ). Efekty widać:

- masowy odpływ pasażerów (linia Zgorzelec - Węgliniec),
- poszatkowane relacje (linia zgorzelecka i lubańska),
- przymusowe przesiadki (Węgliniec, Lubań),
- ciągłe opóźnienia i zerwane skomunikowania (Węgliniec),
- zamykane linie (Zebrzydowa - Lwówek Śląski),
- niskopojemny tabor niedostosowany do dużych potoków podróżnych (pociągi KD z Wrocławia do Legnicy/Zgorzelca/Żar).

A to wszystko ma miejsce tam, gdzie KD przejęły połączenia od PR Wrocław. Tylko dlaczego przez KD najbardziej musi cierpieć region dawnego woj. jeleniogórskiego?

Pięć kilometrów na piechotę wracała do domu pasażerka, która jechała na trasie Węgliniec - Zgorzelec pociągiem KD. Miała bilet miesięczny na pociągi Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych. Ale jeden konduktor uznał, że jest nieważny, bo nie obowiązuje na składy KD. Prezeska KD stwierdziła, że nie może honorować biletów PR, bo w ofercie KD nie ma pociągów... REGIO.

Więcej tutaj:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=15714

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-03-2012, 03:19    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Jak się lata po sądach i prokuraturach zamiast zająć się pracą, czyli pasażerem to takie są efekty.

To po drugie. A po pierwsze, KD służą głównie jako miejsce, gdzie tzw. beton upycha swoich kuzynów, ciotki i szwagrów. W końcu rodzina jest najważniejsza. Zajęci sobą i kręceniem lodów nie mają czasu na takie bzdety jak pasażer.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 25-03-2012, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Niemniej jak obserwuję, są też trasy gdzie KD przejęła sporą część pasażerów z komunikacji autobusowej.

Widać wyraźną korelację stworzenia bezpośrednich połączeń Żary-Wrocław Główny, z sukcesywną likwidacją kolejnych połączeń na tej trasie przez PKS Żary.

A odkąd w dni "studenckie" (piątek, niedziela) KD dostosowuje pojemność składów do liczby chętnych (tak by nie podróżować na stojąco w strasznym tłoku) - czyli od paru tygodni - PKS likwiduje także połączenia typowo robione pod studentów (kursujące w piątki i niedziele).

Likwidacja połączeń na tej trasie nie miała miejsca od bardzo dawna. Odkąd kolej pocięła to połączenie na Żary-Legnica i Legnica-Wrocław, PKS jedynie zwiększał ilość połączeń. Mimo, że jest i był droższy to jednak sporo osób chciało mieć zagwarantowane miejsce i bez przesiadek, w cieple dotrzeć do celu. Przy połączeniach przesiadkowych w Legnicy nic z tych cech nie było pewne. Już nie wspominając o skandalicznych połączeniach np. w piątkowy wieczór Legnica-Żary na SA105 gdzie zazwyczaj nie można było się do niego dostać wcale (brak odpowiedniej rezerwy taboru PR w lubuskim był tego przyczyną).


Oczywiście, że KD ma bardzo wiele na sumieniu jeśli chodzi o przejrzystość, sprawy organizacyjne itd. ale jeśli chodzi o organizowanie przewozów to ja jakiś progres widzę. Widzę też, że PR wcale o wiele lepiej sobie z tym nie radziły i nie radzą mimo wielu lat doświadczenia.

Co do braku skomunikowań - KD przynajmniej komunikuje jako tako własne połączenia (stąd często narastają opóźnienia kolejnych pociągów). Czy opóźnienia to zawsze ich wina? pewnie nie zawsze.


Ogólnie rzecz biorąc moje zdanie jest takie, że kolej regionalna jest wciąż na podobnym poziomie, obojętne kto obsługuje dane połączenie. Obu firmom niestety bardzo wiele brakuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-04-2012, 20:31    Odpowiedz z cytatem

No i jak tam z pociągami KD na trasie Jelenia Góra - Węgliniec przez Zgorzelec? Nadal mają po 40 minut opóźnienia, jak relacjonowała Stella? Czy może beton przestał po prostu wysyłać SMS-y o wpadkach KD? Bo tak się składa, że ostatnio dochodzą do mnie SMS-y dotyczące wyłącznie wpadek PR. Na temat połączeń KD cisza! Propagandowa cenzura SMS-ów czy KD zaczęły jeździć planowo?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

thenatanaell Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009
Skąd: Chojnów

PostWysłany: 13-04-2012, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Nie no dzisiaj była KKZ na odcinku Kamieniec - Kłodzko za jedną parę popołudniowych pociągów KD Legnica - Kłodzko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 14-04-2012, 16:12    Odpowiedz z cytatem

thenatanaell napisał/a:
Nie no dzisiaj była KKZ na odcinku Kamieniec - Kłodzko za jedną parę popołudniowych pociągów KD Legnica - Kłodzko.


A to dlatego że pod 69122, którym jechałem tuż za Ząbkowicami Śląskimi rzuciła się młoda dziewczyna. Oszczędzę Wam szczegółów dotyczących odgłosów uderzenia szynobusu w człowieka przy prędkości ok.60 km/h oraz co tego jaki dźwięk wydobywa się spod pojazdu. Zginęła na miejscu [*]. Dość prędko przyjechała karetka, policja i inni, którzy w związku z tego rodzaju zdarzeniem powinni znaleźć się na miejscu incydentu. Staliśmy ok. 90 minut. Następnie szynobus wycofał do Ząbkowic Śląskich, a tuż przy dworcu CZEKAŁ JUŻ na nas autobus, którym kontynuowaliśmy podróż. Wiadomo że podróżnym czas się dłużył ale myślę że organizacja związana z kontynuowaniem dalszej podróży była na wysokim poziomie wbrew tytułowi wątku, w którym piszę te słowa. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 05-05-2012, 22:25    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj KD pokazały , że mają pasażerów w dupie. Miałem okazję jechać dzisiaj z Wrocławia do Lubania o 13.09 pociągiem Wrocław- Drezno z przesiadką w Węglińcu na KD do Jeleniej Góry. Niestety pociąg do Drezna przed Leśnicą złapał 20 minut opóźnienia. Do Węglińca przyjechał o 15.03 (KD mają odjazd do Jeleniej Góry o 14.55) i pomimo zgłoszenia przez konduktora, że ma podróżnych na przesiadkę, pociąg KD... odjechał o 14:55 zostawiając podróżnych na dworcu w Węglińcu. Wielkie brawa dla nieudolnych KD, więcej z waszych usług nie skorzystam.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl