Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Akcesoria i sprzęt kolejowy
Autor Wiadomość

Johny_Mnemonik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2012

PostWysłany: 08-05-2012, 19:28   Akcesoria i sprzęt kolejowy Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Jestem ogromnym fanem kolei, pociągów i wszystkiego co z nimi związane. Moje zamiłowanie właśnie wdrażam w życie urządzając mieszkanie. Może niektórym się to wydać dość dziwne lub przesadzone, ale chcę urządzić przedpokój na wzór poczekalni dworcowej, a garderobę jak przedział w wagonie. Do realizacji tegoż celu przydało by się kilka gadżetów wprost z przedziału m.in. okno z przedziału, drzwi do przedziału, pólka bagażowa itp, i jakieś może gadżety w stylu tablic itp. Nie mam nikogo znajomego w kolei i nie wiem jak można się do takich rzeczy dokopać. Wiecie może czy są jakieś złomowiska pociągów, gdzie można by kupić kilka tak mało potrzebnych elementów? Wiele wagonów jest poddawanych remontom, renowacjom czy odstawianych na boczne tory w celu spokojnego zestarzenia się, wiecie gdzie można szukać lub pytać o takie rzeczy?
Przypuszczam, że gdybym napisał do kolei z prośbą o takie drobiazgi, zostałbym po prostu olany.
Jeśli macie jakieś pomysły, rady lub propozycje, pomóżcie PROSZĘ !

Pozdrawiam,
Janek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 08-05-2012, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Zgłaszaj się do spółek kolejowych z podaniami. Zawsze też można spróbować w zwykłej sekcji, np. pasażerskiej, może mają jakieś drobiazgi- dawne firanki, lusterka, wykładziny, widokówki miast wiszące dawniej w przedziałach.
O ławki będzie trudno.
Co jakiś czas są zmiany i korekty rozkładów jazdy, to wiadomo. Naklejają wtedy godziny itd. na dawne, ale po kilku latach wymieniają, więc zgłaszać się warto.
Czyli krótko mówiąc:
Najlepiej pisać podania do zakładów, np. PKP Cargo i odwiedzać sekcje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-05-2012, 22:08   

Szukaj wyników przetargu na sprzedaż wagonów. Przeważnie wagony skupują złomowiska. W wyniku przetargu masz namiary, z reguły bez telefonu, na konkretnych przedsiębiorców.
Powrót do góry

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 08-05-2012, 22:13    Odpowiedz z cytatem

Zgłoś się do bydgoskiej Pesy. Oni remontują wagony i produkują nowy tabor. Myślę, że za odpowiednią kasę kupisz od nich to co Cię interesuje.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Johny_Mnemonik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Maj 2012

PostWysłany: 09-05-2012, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za pomoc, będę szukał Smile
Pozdrawiam serdecznie!
Janek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl