Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Następny
RJ 2012/2013 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

Flanker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Cze 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-07-2012, 18:26    Odpowiedz z cytatem

endrjiuDSW napisz jakieś pismo do PICu żeby się tam zatrzymywał. Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, skoro na takiej wiosce jak Sędzisław się zatrzymuje, to i czemu nie w Boguszowie który jest miastem, a nie wiochą jak w/w Sędzisław.

Jeżdżąc zimą w tym roku Karkonoszami wysiadałem w Marciszowie zawsze ( czyli dalej od KG niż Sędzisław) i miałem ZNAKOMITE skomunikowanie autobusów aż do samej Lubawki. Pomimo dwóch przesiadek skomunikowanie było rewelacyjne - wysiadka w Marciszowie, 8 min do autobusu do KG, w KG przesiadka prosto z jednego autobusu do drugiego do Lubawki tak że byłem o już o 10:20 w Lubawce. W razie ew. poślizgu, z Marciszowa i KG miałem kolejno autobusy 30 min później również skomunikowane także bajka.

Nie wiem co za dobrodziej za to odpowiadał, ale należą mu się wielkie brawa. Świetne skomunikowanie pomimo aż dwóch przesiadek i jednak z pociągu do autobusu, a nie z pociągu do pociągu.

Szkoda tylko że w weekendy i święta nie jeździ NIC do KG i Lubawki ani pociągi (pomijam tego sezonowca) ani autobusy. Pociągi jednak do Sędzisławia i Marciszowa jeżdżą, przydałby się jakiś autobus skomunikowany choćby z Karkonoszami czy Szrenicą tak by zapewnić dojazd w te rejony w weekend. A już bajką by był powrót połączeń do Lubawki, o które aż się prosi od lat. Choćby SA105 albo SA135, 4 pary skomunikowane ze składami z Wrocławia i JG, Jelenia - Lubawka albo Wałbrzych - Lubawka i by było git.

Ale... marzenia marzeniami, lepiej chyba o tym zapomnieć. EOT
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrjiuDSW Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012

PostWysłany: 26-07-2012, 23:20    Odpowiedz z cytatem

Zatrzymywanie się pociągow w Sędzisławiu i Marciszowie przypomina mieszkańcom KG, że jest coś takiego jeszcze jak pociąg Very Happy. A skomunikowanie z busami jest korzystne dla obu stron. Pamiętam kiedyś jak ostatni pociąg z Wro przyjeżdzal do Jaworzyny to chwile po tym odjeżdzał ostatni bus do Świdnicy. Co prawda w razir opóźnienia pociągu ten drugi na niego nie czekał Very Happy Tak niedawno zauważyłem ten paradoks, wydawało mi się że reakcja włodarzy miast o statusach gminnych (Boguszów 15 tys mieszk.,Żarów 7 tys, Kąty Wrocławskie 5 tys) powinna być automatyczna do TLK, żeby ich miasta połączyć ze stolica, z północą kraju. Zwlaszcza, że pocąg i tak stoi we Wrocławiu 20 minut ponad zanim ruszy.
Co do odcinka Sędzislaw - Lubawka to też marzy mi się powrót regularnych połączeń. Może jakby istniał dawny podział województw to połączenie Jelenia- Lubawka by istniało. Czas jazdy między tymi miastami pociągiem, a autem wiele się nie różni. Kiedyś istnialo dobre polączenie między Kłodzkiem a Lubawką, ale ono było gratką dla miłośników kolei, frekwencja słabiej pewnie tam dopisywała. Ubolewam nad tym, że Trutnov nie ma w linii prostej połączenia z Pragą, tylko 3 godziny zawijasami tam dociera. Połączenie Wrocław-Wałbrzych-Lubawka-Trutnov-Praga miało by sens jaky czasowo rywalizowało z Polskim Busem, ale niestety.\
Z Wro do stolicy południowych sąsiadów jeździły przez międzylesie kiedys bezpośrednie pociągi (Szczecin-Bratysława, Wrocław-Praga) widać nie było tyle zainteresowania trzymać te połączenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-08-2012, 14:21    Odpowiedz z cytatem

W załącznikach przecieki z KWR:

Wrocław.pdf
Wrocław Główny
Pobierz Plik ściągnięto 1667 raz(y) 46.76 KB

Wrocław terminy.pdf
Wrocław Główny - terminy
Pobierz Plik ściągnięto 688 raz(y) 23.47 KB

Jelenia.pdf
Jelenia Góra
Pobierz Plik ściągnięto 784 raz(y) 23.99 KB

Jelenia terminy.pdf
Jelenia Góra - terminy
Pobierz Plik ściągnięto 513 raz(y) 5.28 KB

Szklarska.pdf
Szklarska Poręba
Pobierz Plik ściągnięto 662 raz(y) 19.38 KB

Szklarska terminy.pdf
Szklarska Poręba - terminy
Pobierz Plik ściągnięto 448 raz(y) 4.48 KB


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kowal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2010

PostWysłany: 19-08-2012, 06:18    Odpowiedz z cytatem

Przecieki? WOW, dzieki OGROMNE OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

TheTomistrz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2012
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 19-08-2012, 11:31    Odpowiedz z cytatem

W wyciągu z KWR dla stacji Jelenia Góra można odczytać, że o 12:27 będzie zjeżdżać luzak ze Szklarskiej Poręby od TLK Karkonosze i chyba będą go wykorzystywać do obsługi TLK 61100 do Warszawy Wsch, ponieważ pasują godziny odjazdów i przyjazdów. Very Happy

_________________
www.facebook.com/Kolejowe.Karkonosze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 19-08-2012, 11:52    Odpowiedz z cytatem

Tak lokomotywa będzie przechodziła z Rozewia/Karkonoszy na Śnieżkę.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 19-08-2012, 12:04    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W załącznikach przecieki z KWR:


I trzeba przyznać, że nowy rozkład jazdy jest zdecydowanie lepszy Exclamation
Starania KODLK, poseł M. Machałek oraz związkom zawodowym PR Wrocław przyniosły oczekiwaną poprawę w kursowaniu pociągów na Dolnym Śląsku Very Happy .
Warto także zaznaczyć, że coraz więcej jest pociągów dalekobieżnych Spółki PR i IC.
Bardzo mnie cieszy, że w końcu Kamieńczyk będzie dojeżdżał do Szklarskiej Poręby Górnej na nowej zmodernizowanej EU07 Razz .
Tylko jeszcze trzeba zrobić remont na odcinku Piechowice - Szklarska Poręba Górna Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 19-08-2012, 12:23    Odpowiedz z cytatem

Jest tylko jednen problem z linią lwówecką no i brak pociągów na Lubań- Węgliniec ale konferencja pokaże wszystko a ta już za trzy dni.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

MK_PŁASZÓW Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Maj 2012

PostWysłany: 19-08-2012, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Światowid, gdzieś czytałem że nawet weekendowe połączenie Zielona Góra - Szklarska Poręba ma także zostać przetrasowane na Zgorzelec. Czy jesteś w stanie to potwierdzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 19-08-2012, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Nie - nie potwierdzam tego. Potwierdzę po konferencji.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 19-08-2012, 14:15    Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnego TLK z Wrocławia do Olsztyna czy już oczopląsu dostałem? Mad "Sielawę" mogliby chociaż na Łódź przetrasować...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 19-08-2012, 14:22    Odpowiedz z cytatem

Jest SIELAWA Wrocław- Olsztyn odjazd z Wrocławia o 05:05 rano.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-08-2012, 14:30    Odpowiedz z cytatem

Wróżę, że TLK Legnica - Warszawa - Legnica długo nie pojeździ. Po pierwsze jest obstawiony pociągami REGIO na odcinku Legnica - Wrocław. Po drugie w Legnicy nie widzę żadnego skomunikowania w kierunku Węglińca. Tak więc jeśli ten TLK nie zostanie wydłużony do Węglińca z dogodną przesiadką do Zgorzelca to przy pierwszej korekcie RJ Legnica pożegna się z pociągiem do Warszawy. Zastanawiam się czy to celowe działanie PKP IC czy zwykła głupota betonu.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 19-08-2012, 14:35    Odpowiedz z cytatem

Światowid, racja, przeoczyłem. Dzięki. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 19-08-2012, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Pirat

Myślę, że i jedno i drugie. Niemniej jednak jeżeli ten pociąg zostanie tylko do Legnicy to będziemy się ze wszech miar starali się aby pociąg jednak miał frekwencję a wtedy droga PICu do jego likwidacji będzie o wiele trudniejsza. Zresztą kampania medialna już prowadzona w całym województwie dla tego i nie tylko tego pociągu ma za zadanie utrudnić życie decydentom ze spółek kolejowych. Zresztą już utrudniła, ponieważ UTK musiał interweniować w sprawie połączeń dalekobieżnych na Zgorzeleckiej, a co za tym idzie wszyscy łącznie z Ministerstwem Transportu musieli się z tego słono tłumaczyć.
PKP IC chce nam koniecznie udowodnić, że pociąg na zgorzeleckiej do Warszawy jest niepotrzebny, ale niebawem przekonają się że jest inaczej, a my oba pociągi z Warszawy i z Krakowa 9 grudnia na dworcu w Legnicy uroczyście powitamy.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl