Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Świętokrzyskie obawia się zmian w śląskim
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-07-2012, 13:09   Świętokrzyskie obawia się zmian w śląskim Odpowiedz z cytatem

Świętokrzyskie obawia się zmian w śląskim

Likwidacja Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych może sparaliżować połączenia kolejowe między Śląskiem a ościennymi województwami. Czy podróżni z Kielc mają się czego obawiać?

Decyzja władz samorządowych województwa śląskiego o rezygnacji od grudnia z usług spółki Przewozy Regionalne, wywołała zaniepokojenie wśród samorządowców ościennych województw. Przede wszystkim Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, bowiem z połączeń kolejowych realizowanych przez Przewozy Regionalne na trasie z Kielc do Katowic i Częstochowy korzysta miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy pasażerów.

Przesiadka do KŚ?

Z pisma rozesłanego przez biuro prasowe samorządu województwa śląskiego wynika, że po rezygnacji z usług Śląskiego Zakładu PR pociągi z Kielc w stronę Katowic będą mogły dojeżdżać do Sławkowa, a jadące do Częstochowy – do Koniecpola. Na wspomnianych stacjach podróżni będą zmuszeni dokonywać przesiadki do składów podstawionych przez Koleje Śląskie. Ale takie rozwiązanie przysporzyć dodatkowych problemów, w tym m.in. konieczność dokonywania zakupu dwóch odrębnych biletów.

Całym zamieszaniem zaniepokojone są władze samorządowe świętokrzyskiego. Jan Maćkowiak, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za infrastrukturę i przewozy kolejowe ma jednak nadzieję na osiągnięcie kompromisu w tym temacie.

- Rozmawiałem o sprawie z Adamem Matusiewiczem, marszałkiem województwa śląskiego i obaj jesteśmy zdania, że liczy się przede wszystkim dobro pasażerów. Dlatego też jestem pełen optymizmu, że ten problem uda się pozytywnie załatwić – powiedział.

Ze strony Kielc padła propozycja, by to Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych realizował połączenia do Katowic i Częstochowy, a samorząd Śląska płacił jedynie za przejazdy na jego terenie. Inne rozwiązanie mogłoby ograniczyć działanie i spowodować problemy Świętokrzyskiego Zakładu PR (do redukcji zatrudnienia włącznie).

Na zmianę KŚ i PR

Inaczej jednak na całą sprawę patrzą z perspektywy Katowic. Tam powstał pomysł, by część przewozów międzywojewódzkich realizowana była naprzemiennie przez Koleje Śląskie i Przewozy Regionalne. To ich zdaniem najkorzystniejszy wariant z punkty widzenia podróżnych, gdyż zapewniłby płynny przejazd do celu podróży, bez konieczności przesiadania się.

Przełomowym w całej sprawie będzie najbliższy tydzień, bowiem w Katowicach odbędzie się spotkanie, na którym uszczegółowione zostaną zasady współpracy między samorządami. Jeśli kompromis uda się uzyskać, to pasażerowie poznają projekt nowego rozkładu jazdy do końca sierpnia.

źródło: Kurier Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 31-07-2012, 18:18    Odpowiedz z cytatem

A może iść na całośc - jak kiedyś - pociąg Radom - Kielce - Częstochowa? Wink

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 03-08-2012, 12:26    Odpowiedz z cytatem

Wszystko dla pasażera. Marszałek woj. śląskiego ma pasażerów w .....!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 20-08-2012, 15:51    Odpowiedz z cytatem

Wiadomo już coś?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 21-08-2012, 00:45    Odpowiedz z cytatem

W GW coś piszą o naprzemiennych kursach PR i KŚ. Zapewne wyjdzie w praniu...

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dm77 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 26-09-2012, 10:06    Odpowiedz z cytatem

ZRÓDŁO: GAZETA.pl KIELCE Pociągiem, autobusem i znów pociągiem. Kuriozalna podróż na Śląsk


Najpierw 141 km pociągiem, potem 21 km autobusem, a na koniec już tylko 9 km, ale znów pociągiem. Tak niedługo będzie wyglądała podróż z Kielc do Katowic, jeśli zdecydujemy się na połączenie Przewozów Regionalnych. - Kuriozalna sytuacja - nie kryją fachowcy. Ale szans na kompromis już nie ma
Wszystko przez decyzję Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego, który wypowiedział umowę Przewozom Regionalnym i stworzył Koleje Śląskie. Spółka ta 9 grudnia przejmie po PR wszystkie lokalne połączenia. W efekcie zlikwidowane zostanie, realizowane dotychczas dwukrotnie w ciągu doby, bezpośrednie połączenie Kielce - Katowice przez Olkusz w województwie małopolskim.

I właśnie od 9 grudnia pasażera, który w Kielcach wsiądzie do pociągu Przewozów Regionalnych w stronę Katowic, czekają dwie przesiadki. Najpierw dojedzie bowiem PR tylko do stacji Sławków, czyli pierwszego przystanku w województwie śląskim. Tam przesiądzie się do autobusu, który podstawią mu... Koleje Śląskie. Autobus zawiezie go do Sosnowca i na tamtejszej stacji będzie mógł się przesiąść w pociąg Kolei Śląskich do Katowic. Tak samo będzie w drodze powrotnej.
- Nie wyobrażam sobie, żeby nasi pasażerowie musieli się przesiadać, kupować trzy różne bilety - komentuje Jan Maćkowiak, członek zarządu województwa świętokrzyskiego. Dlatego od kilku miesięcy urzędy marszałkowskie ze Świętokrzyskiego, Małopolski i Śląska prowadzą w tej sprawie negocjacje. Bez efektu. - Stanowisko województwa śląskiego jest jednoznaczne i oficjalne: nie ma żadnej możliwości wjazdu naszymi pociągami do stacji Katowice. Oni robili różne wybiegi. A to, że będziemy konkurencją, a to, że linie kolejowe są w złym stanie - tłumaczy Mariusz Brzeziński, kierownik oddziału przewozów kolejowych w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim. Dodaje, że z urzędnikami ze Śląska nie miał kontaktu od trzech tygodni.

- Ta kuriozalna sytuacja jest konsekwencją pośpiechu, w jakim wykluczana była z województwa śląskiego spółka Przewozy Regionalne. Przejęcie przez Koleje Śląskie całego ruchu stoi pod dużym znakiem zapytania - ocenia Wojciech Śmiech z magazynu "Rynek Kolejowy".

Urzędnicy ze Śląska są w tej sprawie jednak nieugięci. Mariusz Brzeziński twierdzi, że wysłano ofertę dalszej obsługi tego kursu, ale pozostała ona bez odpowiedzi.

- Nie udało się wypracować konsensusu, na co znaczący wpływ miał brak porozumienia między Kolejami Śląskimi a Przewozami Regionalnymi co do podziału pracy eksploatacyjnej między nimi na terenie ościennych województw. Przewozy Regionalne chciały być wyłącznym przewoźnikiem bez wpuszczania na teren małopolskiego i świętokrzyskiego Kolei Śląskich - tłumaczy Witold Trólka z biura prasowego śląskiego urzędu marszałkowskiego. Zapewnia jednak, że nowa organizacja kursu, z przesiadkami, nie wydłuży czasu podróży.

- To wszystko będzie na pokaz. Sądzę, że Koleje Śląskie uruchomią kilka autobusów do Sławkowa, po czym momentalnie stracą klientów i podejmą decyzję, że w ogóle rezygnują z tego kursu - zapowiada Brzeziński. Podobnie uważa Śmiech. - Przy takiej ofercie pasażerowie odwrócą się od kolei i wsiądą do busów, autobusów czy swoich samochodów. Zwłaszcza że operacja rozpocznie się w grudniu. Nikt nie będzie zimą stał dwa razy, by czekać na autobus ze Sławkowa, a potem na pociąg w Sosnowcu - mówi Śmiech.

Świętokrzyscy urzędnicy zapowiadają rekompensatę dla pasażerów. - Od grudnia, w związku z brakiem dwóch bezpośrednich połączeń z Katowicami, przygotowałem dodatkowy kurs z Kielc do Krakowa. Wolę klienta przewieźć tam, gdzie mogę to zrobić bezpośrednio - podkreśla.

Bez przesiadek do stolicy woj. śląskiego kielczanie będą mogli wciąż jeździć pociągami InterRegio i TLK. Te linie obsługują dwa takie kursy na dobę.

Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,12553446,Pociagiem__autobusem_i_znow_pociagiem__Kuriozalna.html#ixzz27YqYhmUC

_________________
interREGIO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 26-09-2012, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Jaki autobus ? Jakie KKA ? Będą normalnie pociągi jeździć . A ze przesiadka boli , to już problem polaków .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 26-09-2012, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Daniu, weź dwójkę dzieci, walizkę i się przesiadaj.

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasso86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2008

PostWysłany: 26-09-2012, 21:17    Odpowiedz z cytatem

danio napisał/a:
Jaki autobus ? Jakie KKA ? Będą normalnie pociągi jeździć . A ze przesiadka boli , to już problem polaków .


Pociąg (EZT czy SZT) stoi pod znakiem zapytania, bo na chwilę obecną KŚ taboru nie mają i wcale nie jest pewne, że będą mieć.

Kolega bardzo się wymądrza. Przesiadki mają sens ale na stacjach węzłowych, czyli w Nędzy, Tunelu, Kędzierzynie-Koźlu czy Skarżysku-Kamiennej - a nie na granicy województwa. A nie z powodu kaprysu jakiegoś polityka samorządowego, czy "widzimisię" Przewozów Regionalnych czy Kolei Śląskich.

Planowane przesiadki w Sosnowcu Głównym i w Sławkowie spowodują, że podróż z Kielc do Katowic będzie wyglądała tak:
1) Kielce - Tunel/Kozłów (poc. REGIO Kielce-Kraków) przesiadka
2) Kozłów/Tunel - Sławków - pociąg REGIO przesiadka
3) Sławków - Sosnowiec Gł. - pociąg KŚ przesiadka
4) Sosnowiec Gł. - Katowice - pociąg KŚ przesiadka

prawdopodobnie wszystko po to, żeby sprawę załatwić 1-2 szynobusami ..i kolejna kwestia, żeby na zniżce kolejowej dało się jak najbliżej Katowic dojechać (KŚ nie uznaje zniżek kolejowych) .. szara masa, która buli konkretną kasiorę za bilet w tej zabawie jest nie ważna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 26-09-2012, 23:43    Odpowiedz z cytatem

tomasso86, na liście połączeń, na które małopolskie ogłosiło przetarg znajduje się:
Cytat:
Tabela 105: z Sędziszowa/Kielc (woj. świętokrzyskie) Kozłów - Wolbrom - Olkusz - Sławków (woj. śląskie)
Czyli nie trzeba się przesiadać przed Sławkowem.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-09-2012, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Zaraz, zaraz, zaraz. To im się jeszcze oberwie i nie będzie pociągów do Katowic tylko do Sosnowca?! Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 27-09-2012, 10:09    Odpowiedz z cytatem

@ET05
Żaden problem . Idę 2 stacje wcześniej do Kierownika Pociągu i proszę żeby mi pomógł .
Przesiadka będzie w ramach jednego peronu , więc naprawdę nie jest to żadna filozofia .
Zresztą artykuł to bzdura , a przesiadki problemem są tylko w Polsce .
Nieraz się jechało z grupą dzieciaków i walizkami . Wychodzimy na peron , i pokolei wsiadamy. Oczywiście kierownik widzi co się dzieje i pomaga , od tego jest . To też jest jego obowiązek . Nieraz widziałem jak pomagają .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dm77 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27-09-2012, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Walczyli o tory, zapomnieli o pasażerach. Komentarz "Gazety"

Sprawa kursu Przewozów Regionalnych z Kielc do Katowic, który od 9 grudnia będzie wymagał trzech przesiadek, odbiła się echem także na Śląsku.
Dziennikarz katowickiej "Gazety Wyborczej" Tomasz Głogowski opisał tę sytuację i skomentował ją na łamach gazety:

"Wszystko wskazuje na to, że od 9 grudnia pasażerów podróżujących z Katowic do Kielc czeka prawdziwy horror. Najpierw podróż pociągiem Kolei Śląskich z Katowic do Sosnowca, potem przejazd autobusem do Sławkowa, a na koniec znów przejazd pociągiem, tyle że należącym do Przewozów Regionalnych z Kielc. Tak samo w drugą stronę. A do tego jeszcze dwa różne bilety i nerwowe przesiadki.

Do tej pory nie było zamieszania, bo tzw. połączenia stykowe pomiędzy Katowicami a Krakowem, Opolem czy Sędziszowem obsługiwały Przewozy Regionalne, a składały się na nie poszczególne urzędy marszałkowskie. Ale gdy marszałek Adam Matusiewicz postanowił, że całość połączeń będą obsługiwały Koleje Śląskie, pojawił się problem, kto będzie i za co płacił. Przepychanki trwały kilka miesięcy. W końcu marszałkowie dogadali się w sprawie rozliczania większości tzw. pociągokilometrów i do Krakowa czy Opola będziemy podróżować z Katowic w miarę normalnie. Do Kielc już nie, bo w tym przypadku urzędnikom zarówno z jednej, jak i z drugiej strony zabrakło wyobraźni. Tak zapętlili się w finansowych rozliczeniach, polityce i wzajemnym zastanawianiu się, kto będzie wjeżdżał na czyje tory, że zapomnieli o pasażerach. Zabrakło zaledwie jednej umowy o wartości co najwyżej kilkuset tysięcy złotych rocznie. Zamiast tego jest śmiech na pół Polski. Jedyne pocieszenie, że - jak niedawno usłyszałem z ust jednego z samorządowców - wszystko trzeba będzie odkręcić w czerwcu przyszłego roku przy okazji wprowadzania korekt do rozkładu jazdy. Mam nadzieję, że samorządowcy nie będą czekać tak długo i dogadają się wcześniej. Wystarczy tylko trochę dobrej woli".

Więcej... http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,12563233,Walczyli_o_tory__zapomnieli_o_pasazerach__Komentarz.html#ixzz27ewUf9jl

_________________
interREGIO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-09-2012, 11:25    Odpowiedz z cytatem

A o co chodzi z tymi autobusami Sosnowiec - Sławków?! Nikt wcześniej nic nie wspominał o tym, że będą tam jeździć autobusy. Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasso86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2008

PostWysłany: 27-09-2012, 12:03    Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, że Koleje Śląskie mają ogromne problemy z pozyskaniem taboru... i do dzisiaj nie wiadomo, czy uda im się do grudnia kupić choć 10 sztuk autobusów szynowych. Jeśli nie - będą musiały podstawić komunikację zastępczą... a składy Przewozów Regionalnych pół dnia będą rdzewiały na bocznicy w
Sławkowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRejestracjaLogowanieRegulaminFAQAdministracjaUżytkownicyOstrzeżeniaStatystykiSzukajAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2022 infokolej.pl