Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
[PR] Bilet przez internet
Autor Wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 30-08-2012, 01:58    Odpowiedz z cytatem

rumburak napisał/a:
Cytat:
Nie bardzo to rozumiem bo jakoś nikt się tak nie czepia np. FB czy NK, tam też podajecie swoje imię i nazwisko


Nie wszyscy, nie wszyscy.

A niektórzy z dyskutantów podali swoją dokładną datę urodzenia przy rejestracji na INFOKOLEJ!
Tomasz, atm, Galanonim Smile Gratuluję dobrego samopoczucia!


Ponieważ kolego mam zaufanie do tego Portalu, a po za tym wolę być częściowo anonimowy i udzielić na tyle informacji żeby ludzie wiedzieli w miarę z kim rozmawiają, a równocześnie nie dowiedzieli się pewnych osobistych rzeczy na mój temat. Po za tym ja szanuję ludzi niezależnie od wieku i nie jest to czynnik mówiący czy dana osoba jest mądra czy nie.

A po za tym skąd wiesz czy ta data jest prawidłowa czy to nie jest fake np.? Masz 100% pewność że urodziłem się tego dnia?

Dalej mi nie odpowiedziałeś na pytanie jaki dokument mam pokazać zamiast dowodu. A co do konduktorów to owszem jest mniejsze prawdopodobieństwo ale zdziwiłbyś się ile jest konduktorów co się czepia dokumentów tożsamości.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 30-08-2012, 09:03    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dalej mi nie odpowiedziałeś na pytanie jaki dokument mam pokazać zamiast dowodu. A co do konduktorów to owszem jest mniejsze prawdopodobieństwo


Ale gdzie chcesz pokazać ten dokument?

W PR może to być (do biletu z IPR):
- dowód osobisty
- REGIOkarta
- prawo jazdy
- paszport
- książeczka wojskowa
- legitymacja szkolna
- legitymacja studencka
- karta pobytu

Cytat:
ale zdziwiłbyś się ile jest konduktorów co się czepia dokumentów tożsamości.


Bez powodu się nie "czepiają".

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 30-08-2012, 21:27    Odpowiedz z cytatem

No przy zakupie biletu przecież.

Teraz mi już odpowiedziałeś dzięki.
A myślę że nawet jak się ma prawo jazdy to wskazane jest pokazać go przy zakupie biletu. PR lub inna spółka będą wiedziały że mamy auto i będzie można ich postraszyć w przypadku chamskiej obsługi itp. jazdą autem : ) Albo pójściem do busa.
A co do kierpociów to zdziwiłbyś się ile jest wąsatych z Nowego Sącza co jeździ i się wyżywa na pasażerach. Znam niejakiego osobnika który oszukuje ludzi i pomimo legitymacji szkolnej i żądania biletu "Połączenie w Dobrej Cenie" wypisuje normalne bilety. Kwestia czasu jak zdobędę jego numer służbowy i gość zostanie ukarany, mam trochę biletów kolejowych zużytych, może już go mam tylko nie jestem tego świadomy.

Pozdrawiam i nie mam więcej pytań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 30-08-2012, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PR lub inna spółka będą wiedziały że mamy auto i będzie można ich postraszyć w przypadku chamskiej obsługi itp. jazdą autem : )


Ta, na pewno się pos...ją ze strachu. Oho!

Cytat:
pomimo legitymacji szkolnej i żądania biletu "Połączenie w Dobrej Cenie" wypisuje normalne bilety.


No to dawaj, na każdym takim bilecie masz pełny zestaw danych potrzebny żeby gościa zidentyfikować. Zrób fotkę, i wyślij ze skargą na info@p-r.com.pl

Możesz od razu wyliczyć, ile byłeś na tym stratny, i zażądać rekompensaty. Tylko podaj im konkretną kwotę (prześlij wszystkie zebrane takie bilety - zdjęcia), i najlepiej też numer konta.

Po czymś takim powinni już gościa przetrzepać.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 02-09-2012, 00:03    Odpowiedz z cytatem

Mówię że nie pamiętam jego numeru, wiem że jest gruby, średniego wzrostu, ma brodę, okulary i jest miły dla ludzi których uda mu się oszukać, a jak ktoś nie chce się dać naciągnąć to się wkurza(u mnie tak było). Nie jest to żaden z młodszych konduktorów z MZPR Nowy Sącz.

Widziałem go w sierpniu w pociągu Kraków Gł-Oświęcim odjazd z Trzebini o 5:24(brak o tej godzinie czynnej kasy biletowej w Trzebini), gość chciał mnie naciągnąć przy kupnie biletu mimo iż zażyczyłem sobie PWDC z Trzebini do Libiąża, po moich próbach oczywiście kulturalnych nakrzyczał na mnie, powiedział że on wydrukował taki bilet i mam za niego zapłacić i że on nie dosłyszał że bilet PWDC i że nie musi mi go sprzedać, trzasnął drzwiami i nie sprzedał biletu żebym nie miał jego numeru służbowego, natomiast wiem że na tym pociągu obsługę ma Nowy Sącz dlatego że czasem wsiadam do tego pociągu w Libiążu gdzie nie ma kasy i jadę do Oświęcimia i kupuję bilet i mam parę biletów z tego pociągu i tak tam właśnie pisze. Tylko akurat on wtedy nie jechał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 02-09-2012, 14:50    Odpowiedz z cytatem

Może odejdę nieco od prowadzonego wątku, ale mam pytanie. Otóż system internetowy PR pozwala kupić na RE samą miejscówkę bez biletu. Czy można zatem kupić miejscówkę przez internet, a bilet dokupić w kasie czy bilet wówczas też musi być internetowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 02-09-2012, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Musi być albo wszystko z internetu albo wszystko z kasy bo miejscówka odnosi się do konkretnego biletu, to tak jakbyś kupił bilet na rower przez internet, a bilet "zwykły" do niego w kasie. Po za tym albo oba są imienne albo nie, nie może być tak że któryś z nich jest albo imienny albo nie. Może Regulamin tego do końca nie precyzuje ale podejrzewam że nikomu w PR ani w PKP IC ani innej spółce nie będzie chciało się doszukiwać tylko powiedzą, że bilet nieważny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 02-09-2012, 15:40    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, bilet kupiony w kasie będzie ważny. Najwyżej nieważna będzie miejscówka i pasażer nie będzie miał pewności czy zajmie siedzące miejsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 02-09-2012, 16:02    Odpowiedz z cytatem

To akurat w tym wypadku jest prawda. Ale gdyby było na odwrót to mogłoby być różnie. Po za tym kolega chyba chce kupić tą miejscówkę dlatego zakładam że i tak kupi tą miejscówkę z biletem, stąd moje rady. Ale dzięki za spostrzegawczość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

robertcb Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Paź 2011

PostWysłany: 18-10-2012, 20:40    Odpowiedz z cytatem

rumburak napisał/a:


Już wyjaśniam. To wynika z różnic technicznych między biletem internetowym i z kasy. Bilet kupiony na dworcu jest wydrukowany na specjalnym blankiecie, często ze znakiem wodnym, te blankiety są objęte ścisłym zarachowaniem. To gwarantuje, że go nie skopiujesz i nie rozdasz znajomym/nie przehandlujesz w 10 kopiach.

Gdyby bilet z Internetu nie był imienny, to bez problemu mogłabyś go w domu wydrukować w 10 egzemplarzach, albo nawet skserować, i ruszyć w podróż ze znajomymi. Płacąc tylko za jedną osobę... A skoro bilet jest imienny, to tylko jego właściciel może z nim podróżować. Po to sprawdza się dokumenty.



To można by rozwiązać w inny sposób niż konieczność posiadania przy sobie dokumentu tożsamości.


Przykładowy pomysł:


Klient przy zakupie biletu otrzymuje unikalny kod potwierdzenia aztec,
który jest wydrukowany na bilecie (tak jak jest obecnie)

Klient wsiadając do pociągu udaje się do kierownika w celu legalizacji biletu (bilet bez legalizacji byłby nieważny),

Legalizacja polega na zeskanowaniu tego kodu terminalem, (tym samym którym i teraz skanuje się kody aztec) i -jeżeli kod nie był wcześniej użyty - terminal drukuje specjalne potwierdzenie, z którym to wyłącznie taki bilet jest ważny.

Papier na którym terminale drukują bilety - musi być jakoś zabezpieczony, bo wydaje się je na okaziciela.

Kod potwierdzenia raz zeskanowany przez terminal nie mógłby być ponownie użyty, przez kogoś innego, gdyż byłby już odnotowany w bazie jako "wykorzystany" a terminal nie wydrukował by już kolejnego potwierdzenia.

W ten sposób oszustwo było by niemożliwe zarówno od strony pasażera jak i kierownika pociągu.

Skoro terminale łączą się przez sieć GSM z internetem i są w stanie zweryfikować kod aztec i dane osobowe pasażera poprzez bazę internetową - to i w tym przypadku techniczna możliwość istnieje.

Pasażer do biletu internetowego dostał by wydruk-potwierdzenie z terminala,
i tylko z tym wydrukiem bilet był by ważny.


W ten sposób bilety mogły by być na okaziciela, bez wymogu posiadania przy sobie dokumentu tożsamości, i tym samym były by użyteczne w sytuacjach gdy ktoś zgubi portfel i dokumenty czy zabrakło mu gotówki z dala od domu, i będzie chciał by ktoś z rodziny kupił mu bilet przez internet i wysłał mailem (wydrukować można w kawiarence)

Mogła by być możliwość wyboru na stronie internetowej: bilet imienny ważny z dokumentem, albo na okaziciela z koniecznością legalizacji u kierownika pociągu.

Pasażer który ma dokument i nie przeszkadza mu bilet imienny - mógłby taki kupić, - w ten sposób gdy wsiądzie do pociągu mógłby od razu zająć miejsce w przedziale, mógłby okazać na wyświetlaczu smartfona czy laptopa tak jak jest obecnie.

Pasażer który z jakiegoś powodu wolałby bilet na okaziciela - musiał by się zgłosić do kierownika celem jego legalizacji. (otrzymania wydruku-potwierdzenia)

W obu przypadkach nie było by konieczności drukowania biletu - można by było okazać go na wyświetlaczu smartfona, laptopa - ale też można by było mieć wydrukowany.



Szkoda że decydują o tym ludzie którzy tworzą różne
absurdy w regulaminach kolejowych, i tylko utrudniają życie pasażerom,
a nikt z zewnątrz bez "pleców" nie ma szans zostać decydentem w takich sprawach.

_________________
http://radioamator.elektroda.eu/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 20-10-2012, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
Czy można zatem kupić miejscówkę przez internet, a bilet dokupić w kasie czy bilet wówczas też musi być internetowy?


Jak najbardziej możesz mieć bilet z kasy a miejscówkę z Internetu. Nawet możesz mieć REGIOkarnet z kasy a miejscówkę z Internetu.

Tomasz napisał/a:
Musi być albo wszystko z internetu albo wszystko z kasy bo miejscówka odnosi się do konkretnego biletu


Nieprawda. Miejscówka na REGIOekspres jest wystawiana na daną osobę (imienna), a nie do biletu. To jest nowość i to jest wyjątek.

robertcb napisał/a:
Klient przy zakupie biletu otrzymuje unikalny kod potwierdzenia aztec,
który jest wydrukowany na bilecie (tak jak jest obecnie)

Klient wsiadając do pociągu udaje się do kierownika w celu legalizacji biletu (bilet bez legalizacji byłby nieważny),


Tylko wtedy zakup przez Internet ma bardzo niewielki sens - równie dobrze mógłbyś kupić od razu cały bilet u kierownika, bez kombinowania z Internetem.

Takie kombinowanie może się przydać wyłącznie w bardzo szczególnych sytuacjach, których nikt nie będzie uwzględniał projektując system, bo są zbyt rzadkie. Proponowane przez Ciebie rozwiązanie jest poprawne, ale nie usuwa żadnego praktycznego problemu.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl