Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
UOKiK nałoży karę pieniężną na PKP Cargo
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 17-06-2010, 12:44   UOKiK nałoży karę pieniężną na PKP Cargo Odpowiedz z cytatem

UOKiK: Wszczęcie postępowania ws. nałożenia kary pieniężnej na PKP Cargo

Prezes UOKiK wszczął postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej na PKP Cargo. Sprawdzi ono, czy przedsiębiorca w terminie wykonał decyzję Urzędu - podał UOKiK.

W grudniu 2004 roku prezes UOKiK uznał, że PKP Cargo nadużyło swojej pozycji na rynku, nierówno traktując swoich partnerów handlowych – m.in. różnicując upusty na przewóz węgla kamiennego oraz warunki zmiany zadeklarowanej masy przewożonego towaru. Prezes UOKiK nakazał przedsiębiorcy zaniechania stosowanych praktyk i nałożył na niego karę pieniężną w wysokości 20 mln złotych.

Spółka bezskutecznie odwoływała się od tego rozstrzygnięcia do sądów wszystkich instancji. Decyzja uprawomocniła się w listopadzie 2008 roku, a przedsiębiorca zapłacił nałożoną na niego karę pieniężną. Wcześniej, w lipcu 2007 roku, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na wniosek jednego z konkurentów PKP Cargo, nadał części decyzji rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że od tego momentu przewoźnik powinien był zaniechać stwierdzonych praktyk ograniczających konkurencję.

Ze wstępnych ustaleń prezesa UOKiK wynika, że przedsiębiorca mógł z opóźnieniem wykonać ww. decyzję Urzędu. Dlatego wszczęte zostało postępowanie w sprawie nałożenia na przedsiębiorcę kary pieniężnej, które sprawdzi czy przedsiębiorca zmienił antykonkurencyjne praktyki.

Zgodnie z prawem prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę finansową w wysokości do 10 tys. euro za każdy dzień zwłoki w wykonaniu decyzji.

źródło: UOKiK / RK

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-05-2011, 05:14    Odpowiedz z cytatem

Sąd potwierdził karę UOKiK nałożoną na PKP Cargo

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK stwierdzającą nadużycie pozycji rynkowej przez PKP CARGO. Sąd zgodził się również wysokością nałożonej przez Urząd kary – 60 mln zł - obwieścił na swojej stronie internetowej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wyrok sądu dotyczy postępowania zakończonego przez Urząd w lipcu 2009 roku. Było ono prowadzone na wniosek spółki CTL Logistics – konkurenta PKP Cargo. Prezes Urzędu stwierdziła wówczas, że PKP Cargo wykorzystuje swoją przewagę i narzuca części kontrahentów uciążliwe warunki współpracy. Za dyskryminowanie kontrahentów Prezes Urzędu nałożyła na spółkę ponad 60 mln zł kary oraz nakaz natychmiastowej zmiany praktyki. Spółka odwołała się od decyzji do sądu.

W wydanej decyzji Urząd uznał, że PKP Cargo wykorzystywało swoją przewagę i narzucało części kontrahentom uciążliwe warunki współpracy. Spółka świadczyła usługi przewozowe na zasadach ogólnych oraz na zasadach szczególnych związanych z oferowaniem atrakcyjnych upustów cenowych. Jak ustalił UOKiK przedsiębiorca uznany za konkurenta PKP Cargo w zakresie przewożonych towarów mógł podpisać umowę jedynie na zasadach ogólnych. W konsekwencji część przedsiębiorców była pozbawiona możliwości uczestniczenia w obrocie na znacznie korzystniejszych warunkach.

Dziś Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK. W ogłoszonym wyroku sąd podkreślił, że działanie spółki stanowiło praktykę ograniczającą konkurencję. Ponadto potwierdził zasadność nałożenia sankcji finansowej przez Urząd, a wysokość kary uznał za odpowiednią w stosunku do naruszenia przepisów. Działalność miała charakter celowy, dotyczyła szeregu podmiotów, prowadzona był w znacznej skali i w sposób umyślny.

Zgodnie z prawem przedsiębiorca, wobec którego została wydana decyzja przez Prezesa UOKiK, może się odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od wyroku SOKiK przysługuje możliwość złożenia apelacji w Sądzie Apelacyjnym.

źródło: UOKiK / RK

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-10-2011, 14:33    Odpowiedz z cytatem

UOKiK: PKP Cargo nadużywa pozycji rynkowej

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przychylił się do decyzji Prezes UOKiK orzekając o nadużyciu pozycji rynkowej przez PKP CARGO. Jednocześnie potwierdził on wysokość nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kary w wysokości 60 milionów złotych. PKP CARGO zachowuje jednocześnie możliwość złożenia apelacji od wyroku w Sądzie Apelacyjnym.

Wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczy postępowania UOKiK prowadzonego przeciwko PKP Cargo na wniosek jednego z konkurentów przedsiębiorstwa. Złożyła go 6 lipca 2006 roku, a następnie zmodyfikowała spółka CTL Logistics z Warszawy, największa prywatna firma logistyczna w kraju, działająca w obszarze transportu kolejowego. W lipcu 2009 roku Prezes Urzędu potwierdziła, że PKP Cargo wykorzystuje swoją przewagę i narzuca części kontrahentom uciążliwe warunki współpracy.

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w swoim wyroku potwierdził zasadność sformułowanych wówczas zarzutów, zwracając uwagę na celowość i umyślność podejmowanych przez spółkę działań, dotyczących szeregu podmiotów. Sąd podtrzymał również wysokość sankcji finansowej nałożonej na PKP Cargo, której wysokość uznana została za odpowiednią w stosunku do naruszenia przepisów.

Wniosek CTL Logistics

W złożonym do UOKiK wniosku, LTC Logistics zarzuca PKP Cargo, że wykorzystując swoją dominującą na rynku pozycję, Cargo stosowała działania monopolistyczne narzucając części swoich kontrahentów niedogodne warunki kooperacji. Zgodnie z zapisami „Zasad sprzedaży usług przewozów towarowych przez PKP Cargo S.A.” spółka „…wykluczyła możliwość współpracy w ramach umów wieloletnich i specjalnych z podmiotami uznanymi za swoich konkurentów w zakresie realizacji przewozów towarów, które konkurent sam przewozi…”. Spowodowało to, że wszystkie spółki zależne od CTL Logistics traktowane były przez PKP Cargo, jako konkurent, wskutek czego nie mogły one korzystać z przywilejów, upustów cenowych, przewidzianych umowami specjalnymi i wieloletnimi.

W związku z tym przewoźnik kolejowy CTL Logistics zobowiązany był do współpracy na podstawie umów ogólnych, pozbawionych preferencji cenowych, lub też ograniczenia działalności, do przewozu niektórych tylko towarów, będących poza polem zainteresowania dominanta. Praktyka ta miała w rozumieniu wnioskodawcy eliminować rodzącą się konkurencję oraz eliminować możliwość liberalizacji rynku przewozów towarowych poprzez dowolność PKP Cargo w zakresie kształtowania wzajemnych stosunków z konkurentami.

Stanowisko PKP Cargo

Jedną z linii obrony stosowanych przez PKP Cargo podczas trwania postępowania wyjaśniającego UOKiK, była polemika przedsiębiorstwa z treścią definicji rynku kolejowego, zastosowanej przez wnioskodawcę oraz pozycji PKP Cargo. Zgodnie z przekazanym stanowiskiem przewoźnik uznał, że definicja rynku właściwego w sprawie jest błędna, ponieważ nie został on określony jako substytucyjny do transportu samochodowego i żeglugi śródlądowej oraz został zawężony.

Spółka zwróciła uwagę na jego rozszerzenie o podmioty zagraniczne, mogące prowadzić w Polsce działalność w obszarze przewozu towarów. Zgodnie z tymi argumentami definicja rynku właściwego w sprawie jest błędna, a PKP Cargo nie posiada na nim pozycji, którą można by jasno określić mianem dominanta.

Spółka PKP Cargo twierdziła również, że stosowane przez nią działania regulowane wspomnianymi „Zasadami sprzedaży usług przewozów towarowych przez PKP Cargo S.A.” są uzasadnione, ponieważ wynikają one z nieuczciwych praktyk handlowych stosowanych przez konkurentów będących jednocześnie jej klientami. Argumentacja ta zwracała uwagę na fakt przejmowania przez klientów spółki, stanowiących jednocześnie jej konkurencję, kontrahentów przedsiębiorstwa. Konkurenci PKP Cargo mieli wykorzystywać uzyskane z racji współpracy ze spółką informacje, by dostosowywać własne oferty dotyczące najbardziej opłacalnych przewozów całopociągowych tak, by były one bardziej atrakcyjne dla klientów przedsiębiorstwa.

W ramach przykładu tego rodzaju działań, przedsiębiorstwo podało kazus nawiązania współpracy jego byłego klienta – Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. ze spółką wnioskodawcy CTL Rail Sp. z o.o. Zgodnie z tym, środki podejmowane przez spółkę są „działaniem obronnym przeciwko nieuczciwym praktykom dokonywanym wobec niej przez prywatnych przewoźników, próbą obrony swojej malejącej pozycji na rynku i działaniem mającym na uwadze interes gospodarczy spółki” twierdzi w przekazanym UOKiK piśmie PKP Cargo. Jednocześnie w decyzji wydanej przez UOKiK 7 lipca 2009 czytamy „W opinii PKP Cargo uznanie zarzucanej Spółce w niniejszym postępowaniu praktyki za ograniczającą konkurencję spowoduje, że Spółka:

- utraci instrument niezbędny do ochrony jej interesów handlowych i będzie na powrót finansować z własnych środków działalność konkurencyjnych przewoźników,
- będzie zmuszona ujawniać konkurencyjnym przewoźnikom warunki handlowe oferowane klientom,
- będzie zmuszona „odkryć” całą swoją politykę cenową, w tym przedstawiać oferty na usługi przewozowe konkurentom, którzy zamierzają startować w tych samych przetargach, co spowoduje lawinowe przejmowanie jej przewozów przez konkurentów”.

Z decyzjami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów można się zgadzać lub nie... Niezaprzeczalnym jest jednak fakt, że jest to zdaje się najlepiej i najsprawniej funkcjonujący urząd w kraju.

Piotr Głowacki

źródło: inwestycje.pl

_________________
© Pirat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 21-03-2012, 16:57   PKP Cargo zapłaci 60 mln zł kary Odpowiedz z cytatem

Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezes UOKiK stwierdzającą nadużycie pozycji dominującej przez PKP Cargo. Utrzymana została również kara finansowa nałożona na spółkę – 60 mln zł.

Wyrok sądu dotyczy decyzji Prezes UOKiK z lipca 2009 roku. Za dyskryminowanie partnerów handlowych na PKP Cargo nałożona została kara w wysokości ponad 60 mln zł oraz nakaz natychmiastowej zmiany praktyki.

Urząd ustalił wówczas, że spółka świadczyła usługi przewozowe na zasadach ogólnych oraz na zasadach szczególnych związanych z oferowaniem atrakcyjnych upustów cenowych. Przedsiębiorca uznany za konkurenta PKP Cargo w zakresie przewożonych towarów mógł podpisać umowę jedynie na zasadach ogólnych. Tym samym spółka wykorzystała swoją pozycje rynkową pozbawiając wybranych przez siebie przedsiębiorców możliwości uczestniczenia w obrocie na korzystniejszych warunkach.

Przedsiębiorca skorzystał z przysługującego mu prawa i odwołał się od decyzji. Sądy kolejnych instancji potwierdziły ustalenia Prezes Urzędu – w maju 2011 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a 20 marca 2012 r. Sąd Apelacyjny, który oddalił w całości apelację PKP Cargo. W uzasadnieniu wyroku Sąd stwierdził m.in., że działania spółki prowadziły do naruszenia konkurencji i uniemożliwiały rozwój rynku przewozów kolejowych. Ponadto utrzymana została kara finansowa nałożona na spółkę.


źródło: Kurier Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 24-03-2012, 07:49    Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi się wierzyć, że kargule będą chciały to zapłacić przed oddaniem sprawy do Sądu Najwyższego...

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 24-03-2012, 09:31    Odpowiedz z cytatem

Droga prawna została w tym postępowaniu wyczerpana. Decyzja SA jest ostateczną i podlega wykonaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-07-2012, 13:17    Odpowiedz z cytatem

PKP Cargo nie wykonało w terminie decyzji UOKiK

- W decyzji z 2004 roku prezes UOKiK stwierdził, że PKP Cargo nadużywało pozycji dominującej w ten sposób, że różnicowało upusty za przewóz węgla kamiennego oraz warunki zmiany zadeklarowanej masy przewożonego towaru przedsiębiorcom. Obecnie prezes UOKiK stwierdził, że PKP Cargo nie wykonało w terminie tej decyzji – powiedział

- Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada wykonanie uprawomocnionych decyzji stwierdzających naruszenie przepisów Ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. W przypadku stwierdzenia, że przedsiębiorca, któremu nakazano zakazania zaniechanych praktyk, nie wykonał decyzji, na przedsiębiorcę może być nałożona kara w wysokości do 10 tys. euro za każdy dzień zwłoki w wykonaniu decyzji – tłumaczy Grzegorz Materna, dyrektor Departamentu Ochrony Konkurencji UOKiK.

- Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbadał wykonanie przez PKP Cargo decyzji z 2004 roku, w której stwierdzono nadużycie przez tę spółkę pozycji dominującej na rynku poprzez stosowanie uciążliwych i niejednolitych warunków umów, które stwarzały kontrahentom PKP Cargo zróżnicowane warunki konkurencji – zaznacza Grzegorz Materna. - W decyzji z 2004 roku prezes UOKiK stwierdził, że PKP Cargo nadużywało pozycji dominującej w ten sposób, że różnicowało upusty za przewozów węgla kamiennego oraz warunki zmiany zadeklarowanej masy przewożonego towaru przedsiębiorcom, którzy mieli zawarte z tym przedsiębiorcą umowy wieloletnie. Obecnie prezes UOKiK stwierdził, że PKP Cargo nie wykonało w terminie tej decyzji. Z powodu niewykonania tej decyzji na spółkę została nałożona kara w wysokości ponad 1 mln 700 tys.zł – dodał dyrektor Departamentu Ochrony Konkurencji UOKiK.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
© Pirat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-08-2012, 16:29    Odpowiedz z cytatem

PKP Cargo: Nie ograniczamy konkurencji

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzją z dnia 26 lipca 2012 r. nałożył na PKP Cargo karę finansową w wysokości 1,7 mln zł z tytułu niewykonania w pełni decyzji prezesa UOKiK z 2004 roku. Przewoźnik rozważa złożenie odwołania do sądu.

Sprawa dotyczy niedozwolonego różnicowania partnerów handlowych PKP Cargo o podobnej wielkości obrotów i wielkości masy przewiezionych towarów, w postaci różnicowania upustów na przewóz węgla kamiennego oraz warunków zmiany zadeklarowanej masy przewożonego towaru.

PKP Cargo poinformowało w komunikacie, że z satysfakcją odnotowuje, że UOKiK docenił starania, jakie wykazała spółka, aby wywiązać się z zaleceń urzędu. Zdaniem przewoźnika prowadzone postępowanie sprawdzające potwierdziło, że spółka od lipca 2007 r. nie zawierała już nowych umów wieloletnich na zakwestionowanych przez prezesa UOKiK warunkach. Jednocześnie prezes UOKiK uznał, że PKP Cargo wykonało tę decyzję z końcem 2011 r.

PKP Cargo podkreśla, że przedmiot decyzji UOKiK nie odnosi się do aktualnych warunków zawierania umów z kontrahentami, w stosunku do których obowiązują zmienione zasady i w tym kontekście decyzja ta ma już walor historyczny. Z uwagi jednak na okoliczność, iż prezes UOKiK nie uwzględnił w tej decyzji m.in. całości i skali działań, jakie spółka podjęła na rzecz wykonania decyzji z 2004 r., PKP Cargo rozważa złożenie odwołania do sądu.

Jednocześnie PKP Cargo zapewnia, iż kierując się m.in. orzecznictwem prezesa UOKiK w pełni respektuje wynikające z prawa konkurencji standardy zachowań rynkowych w swojej działalności.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
© Pirat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-01-2013, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Spółka PKP Cargo nadużyła swojej pozycji rynkowej bezpodstawnie dyskryminując jednego ze swoich kontrahentów. Na przedsiębiorcę została nałożona kara w wysokości ponad 16,5 mln zł.

Więcej:
http://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=10212

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

referendarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 23-01-2013, 17:48    Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie chodzi o przewozy kamienia - dziwne, przecież praktycznie od 2009 r. wszyscy znaczący decydenci w Cargo są nasłani z CTL lub innych maleńkich firemek konkurencyjnych.
Zatem takie diktum trudno będzie zrzucić na "beton kolejowy" - chociaż kto wie przecież są "fachowcami" - szkoda, że fachowcami jedynie w pomówieniach i knowaniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-01-2013, 12:26    Odpowiedz z cytatem

PKP Cargo odwołuje się od decyzji UOKiK

PKP Cargo złożyło odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od wczorajszej decyzji UOKiK nakładającej na największego przewoźnika towarów w Polsce karę w wysokości ponad 16,5 mln zł za nadużycie pozycji rynkowej oraz bezpodstawną dyskryminację jednego z kontrahentów. – Nie zgadzamy się z oceną sytuacji ze strony UOKiK – informuje Mariusz Przybylski, rzecznik Grupy PKP Cargo.

Więcej TUTAJ

_________________
© Pirat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 05-12-2013, 12:45    Odpowiedz z cytatem

PKP Cargo otrzymało zwrot 60,36 mln zł kary nałożonej przez UOKiK:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,15077382,PKP_Cargo_otrzymalo_zwrot_60_36_mln_zl_kary_nalozonej.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 18-03-2014, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Sąd Najwyższy uchylił decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która dotyczyła kary nałożonej na PKP Cargo za ograniczanie konkurencji. Wysokość zasadzonej grzywny wynosiła 60,36 mln zł – pisze Puls Biznesu.

Więcej:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/18702/Sad-Najwyzszy-ratuje-PKP-Cargo.html

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-09-2017, 15:50    Odpowiedz z cytatem

PKP Cargo uniknęło 16,5 mln zł kary.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów żądał od PKP Cargo 16,5 mln zł kary za praktyki monopolistyczne. Ostatecznie jednak przewoźnik nie musi płacić tak wysokich pieniędzy. Sąd apelacyjny uznał, że spółka musi zapłacić tylko 3,2 mln zł kary.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pkp-cargo-uniknelo-165-mln-zl-kary-83615.html

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-03-2018, 12:47    Odpowiedz z cytatem

PKP Cargo musi zapłacić za nadużywanie pozycji dominującej.

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną PKP Cargo. Spółka będzie musiała zapłacić 1,4 mln zł kary. Już wcześniej w sprawie, której początki sięgają 2004 r., zapłaciła 20 mln zł.

Sprawa dotyczy decyzji UOKiK z zakresu ochrony konkurencji. Urząd po kontroli stwierdził, że spółka nadużywa pozycji dominującej na rynku i to w pięciu rodzajach praktyk.

Więcej:
http://www.wnp.pl/transport-kolejowy/pkp-cargo-musi-zaplacic-za-naduzywanie-pozycji-dominujacej,319900_1_0_0.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2020 infokolej.pl