Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 79, 80, 81  Następny
Nieudolność Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

mateuuu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2013

PostWysłany: 01-05-2014, 22:20    Odpowiedz z cytatem

Pretensje mozesz miec tylko i wylacznie do dyspozytorow w KD a nie do calej spolki.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-05-2014, 22:43    Odpowiedz z cytatem

mateuuu, pasażerów nie interesuje, który konkretnie pracownik zawinił. Oni oceniają przewoźnika. Ilu z tych pasażerów po dzisiejszej akcji KD zrezygnuje z usług zawodnej kolei?

PR w takich sytuacjach radzą sobie znacznie lepiej! Widocznie mają kumatych dyspozytorów.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 02-05-2014, 07:41    Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że drużyna też powinna naciskać. Są radia i można szybko reagować. A w PR dyspozytorzy
też nie wszędzie sobie radzą. Różne sytuacje się zdarzają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

myszka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-05-2014, 07:56    Odpowiedz z cytatem

mateuuu napisał/a:
Pretensje mozesz miec tylko i wylacznie do dyspozytorow w KD a nie do calej spolki.

Może zmień lekarza bo obecny nie mówi Ci prawdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 02-05-2014, 11:35    Odpowiedz z cytatem

myszka, proszę o merytoryczne komentarze!

Dostałam SMS, że dziś ten sam pechowy pociąg Węgliniec - Wrocław, którym wczoraj jechałam miał 40 minut opóźnienia. Czyli znów pewnie pojechał stary EZT (może nawet ten sam co wczoraj) zamiast Impulsa, który w tym czasie stoi bezczynnie przez pół dnia w Szklarskiej Porębie i gnije sobie na świeżym powietrzu zamiast wozić pasażerów na najbardziej obleganej linii kolejowej. Miał rację Pirat pisząc:

Pirat napisał/a:
Zamiast pchać w soboty i niedziele Impulsa do Szklarskiej Poręby, który przez cały dzień robi jeden kurs i na dodatek dubluje pociągi PR, należało go zostawić na linii Wrocław - Węgliniec. Nie byłoby wtedy problemu z weekendową "klęską urodzaju" pasażerów.

Ot, polityka taborowa KD & UMWD. A potem się dziwią, że ludzie narzekają i klną na KD. I trzeba prokuraturę uruchamiać, żeby zamknąć im jadaczki...

http://infokolej.neon24.pl/post/31254,koleje-dolnoslaskie-ida-na-wojne-z-internautami
http://infokolej.neon24.pl/post/86066,prokuratura-swoje-a-sad-swoje

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 02-05-2014, 16:15    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ok. godzin południowych widziałem jak jechał EN57 w kierunku Legnicy. Jechał pusty, więc pewnie był to jakiś podsył składu.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Matush Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2013
Skąd: Legnica

PostWysłany: 02-05-2014, 16:33    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Dostałam SMS, że dziś ten sam pechowy pociąg Węgliniec - Wrocław, którym wczoraj jechałam miał 40 minut opóźnienia. Czyli znów pewnie pojechał stary EZT (może nawet ten sam co wczoraj) zamiast Impulsa, który w tym czasie stoi bezczynnie przez pół dnia w Szklarskiej Porębie i gnije sobie na świeżym powietrzu zamiast wozić pasażerów na najbardziej obleganej linii kolejowej.

To był pociąg o 8:52-8:58, nie wiem, ale opóźnienia ponad godzina. Nadali komunikat na legnickim dworcu, że PKP SA przeprasza za zaistniałą sytuację i zaprasza podróżnych na ciepłą kawę, żetony do automatu do odbioru u ochrony dworca. Sam pojechałem pociągiem KD tym, co jechał z Żar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 02-05-2014, 19:09    Odpowiedz z cytatem

A co z podróżnymi na stacjach pośrednich pomiędzy Legnicą a Wrocławiem?
Moim zdaniem KD powinny w sytuacji opóźnienia wcześniejszego pociągu umożliwić podróż wszystkim podróżnym od Legnicy do Wrocławia i pociąg ten (z Żar) powinien jechać jako osobowy, zatrzymujący się na każdej stacji!
Ale oczywiście "niedasizm" KD znowu wygrał nad zdrowym rozsądkiem.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 03-05-2014, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, Jaka to była jednostka? Chodzi mi o numer. Nie była to przypadkiem 815?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-05-2014, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Ot, polityka taborowa KD & UMWD. A potem się dziwią, że ludzie narzekają i klną na KD. I trzeba prokuraturę uruchamiać, żeby zamknąć im jadaczki...

W poradnikach z marketingu internetowego eksperci podkreślają: mimo że firmy mają prawo dochodzić swoich racji przed sądem, pod względem wizerunkowym jest to "strzał w stopę", który wywoła jeszcze większą lawinę negatywnych komentarzy.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-05-2014, 18:19    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
zamiast Impulsa, który w tym czasie stoi bezczynnie przez pół dnia w Szklarskiej Porębie i gnije sobie na świeżym powietrzu zamiast wozić pasażerów na najbardziej obleganej linii kolejowej.

Zamiast tego stałby bezczynnie całe dwa dni we Wrocławiu lub w Węglińcu. W dni wolne na E-30 potrzeba tylko 4 pojazdów, więc jeden Impuls zamiast stać całe dwa dni, jedzie sobie do Szklarskiej Poręby wożąc niemało ludzi. Akurat teraz jeden 31WE pojechał podobno na przegląd do Newagu i do Szklarskiej zasadniczo jeżdżą zmodernizowane EN57, jednak ze względu na długi weekend majowy i większą frekwencję, wyjątkowo pojechał Impuls. Tak więc moim skromnym zdaniem nie należy mieć pretensji do KD, że w weekendy jeżdżą do Szklarskiej Poręby, ale że na E-30 wysłano zdechłego EN57-815 zamiast zmodernizowanej jednostki. Dla mnie jest to zupełnie niezrozumiałe, zwłaszcza że KD mają dwa takie pojazdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ep09-047 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2012

PostWysłany: 04-05-2014, 14:22    Odpowiedz z cytatem

Niektórym to się tutaj po głowie przewraca. Myślą że są w Europie to wszytko się należą. Są pewne sytuację na które człowiek nie ma wpływu. Jak by ktoś lepiej to zrobił. Polaczki to taki naród zawistny i brak kulltury. Wszędzie się pociagi spóżniają nawet na sieci DB, więc nie tylko w Polsce. Polecam niektórym psychiatrę i elektrowstrząsy. Sorry za taki ton.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 04-05-2014, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Oho, odezwał się (pewnie) jakiś "kólejarz" albo mikol, co broni swoich, zamiast spojrzeć szerzej na problem. Po prostu prywata... Jakie to "polaczkowe" (specjalnie piszę nie polskie). Polecam jeszcze raz przeczytać post Beatrycze. To że awaria się zdarzyła - trudno, zdarza się. Problem poruszony dotyczył skrajnej nieudolności i niekompetencji. Zauważ trzy rzeczy :

- Dzieje się to niemalże w centrum Wrocławia

- 10 minut drogi od Muchoboru jest "kiblownia" Przewozów Regionalnych i lokomotywownia PKP IC, a i zapewne stał tam jakiś szynobus KD np z Trzebnicy. Przy sprawności i współpracy dyspozytorów PR i KD w ciągu pół godziny by się dało wysłać zastępczą jednostkę, która by doczłapała 815-stkę.

- Ludzie czekali uwięzieni w pociągu 2 godziny, a sąsiednim torem feralny skład minęły trzy pociągi.

- Rzecz się dzieje w kiblu 815. W jednostce tej nie ma klimatyzacji i nie ma możliwości normalnego otwarcia okien (polecam spojrzeć na zdjęcia tego kibla). Sobota była dość gorącym dniem na Dolnym Śląsku (ok 25 stopni było), zatem po 2 godzinach wygrzewania się na słońcu na pewno w środku zrobił się piekarnik.

Nic nie daje do myślenia? Tylko proszę się nie zasłaniać przepisami czy bezpieczeństwem, gdyż dwa lata temu byłem świadkiem podobnej sytuacji. Szlak Wrocław Pracze - Brzezinka Średzka, w polu stoi zdefekowany EN57 z pasażerami. Następny pociąg jadący drugim torem zatrzymał się dokładnie na wysokości zepsutego (tak żeby stanąć dokładnie obok drzwi w drzwi), po czym pasażerowie przechodzili przez pierwsze drzwi, zaś kierownicy i konduktorzy z obydwu składów pomagali osobom starszym czy niepełnosprawnym. Po 10 minutach sprawnej akcji ten drugi pociąg ruszył z pasażerami z dwóch składów.

Oba kible były Przewozów Regionalnych

Czyli jednak da się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 04-05-2014, 15:07    Odpowiedz z cytatem

Bartuś, było dokładnie tak jak piszesz. W pociągu zrobił się zaduch, ludzie otwierali drzwi, żeby zrobić przewiew. Było dużo rodziców z małymi dziećmi, którzy jechali do ZOO. Niektórzy wyszli z pociągu i przez tory poszli na miasto, bo ileż można czekać. Też bym sobie poszła torami na Świebodzki, ale chciałam zobaczyć ten "festiwal kolejarskiej nieudolności" do końca - taka gratka nie zdarza się co dzień...

Nikt nie ma pretensji o to, że EZT się popsuł. Awarie się zdarzają. Chodzi o skrajną nieudolność jaką wykazał się dyspozytor KD. Myślałam, że szlag mnie trafi gdy sąsiednim torem przejechał szynobus KD z Żar i nie zatrzymał się, żeby zabrać pasażerów z zepsutej jednostki do Dworca Głównego. Za jakiś czas przejechał REGIO z Rzepina i też się nie zatrzymał. Gdyby dyspozytor KD dogadał się z dyspozytorem PR (na pewno nawet nie próbował) to REGIO zatrzymałby się i ludzie by się przesiedli. Ale po co się starać? Lepiej trzymać pasażerów nie wiadomo jak długo w zepsutym pociągu. Wszak kolej jest po to, żeby kolejarze mieli pracę, a pasażer to tylko przykry dodatek, zbędny balast, który marudzi i wymaga... choć płaci za bilet i podatki utrzymując ten "burdel" na szynach. Najważniejszy pasażer to DOTACJA.

Kolejarze z KD, bierzcie przykład z PR. Tak powinniście zrobić w czwartek: zatrzymać najbliższy pociąg jadący na Dworzec Główny i w torach zorganizować pasażerom przesiadkę.

interregio.jpg
Plik ściągnięto 90 raz(y) 55.82 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Robcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-05-2014, 00:08    Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że wam muszę zmienić temat. Mam wielu pytań dla was.

1. Czemu ta 815-tka musi jechać z Dwroca Gł. o 15:10 do Węglińca w kwietniu? Jak w marcu wracałem ze szkoły i miałem o 15:29 pociąg. I czekałem, przyjechał pociąg jak zawsze EN57 - 1937 lub EN57AL - 1501. A w kwietniu zawsze widuję przyjechanego na stację Wrocław Leśnica zdechłą 815tkę, aż jedzie powoli 60-80km/h.

2. Pytanie jest powiązane z punktem 1. ale inne pytanie.
Czemu ta 815tka jedzie ze Węglińca o 05:22 zamiast z Legnicy o 05:37?

A tak szczerze to mam dosyć zdechłego kibla EN57 - 815 na przyjeździe o 15:27 na stację Wrocław Leśnica, przez co łapie kilku - kilkunasto minutowe opóźnienie spowodowaniem powolnego jeżdżenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 32 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl