Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Praca w KŚ
Autor Wiadomość

MichałBT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2014
Skąd: Bytom

PostWysłany: 23-06-2014, 00:08   Praca w KŚ Odpowiedz z cytatem

Witam!

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że forum czytam już od pewnego czasu, jednak dopiero ostatnio zdecydowałem się na założenie konta. Po przejrzeniu różnych wątków wydaje mi się, że to jest najwłaściwsze miejsce na zadanie kilku pytań, na które odpowiedzi nie znalazłem nigdzie indziej.

Chciałbym aplikować do pracy w Kolejach Śląskich, podejrzewam że początkowo na stanowisko kasjera mobilnego, jednak w przyszłości (jeśli będzie taka szansa) chciałbym dążyć do zostania konduktorem. Mam 21 lat, wykształcenie średnie, język angielski znam w stopniu dobrym, rosyjski w bardzo dobrym. Niestety nie mam wykształcenia technicznego, mam też wadę wzroku...

Podczas przeglądania różnych wątków natrafiłem na kilka sprzecznych informacji:
1. Czy w chwili obecnej, aby ubiegać się o pracę w KŚ należy aplikować bezpośrednio do nich, czy ewentualne przyjęcia odbywają się przez spółkę L&P, o której prawdę mówiąc, nie znalazłem dokładniejszych informacji?
2. Jak jest z "pierwszą kategorią wzroku" jeśli chodzi o pracę na stanowisku kasjera mobilnego oraz konduktora? Spotkałem się z informacją, że nosząc okulary też można dostać pierwszą kategorię (przyznam szczerze, że jakoś średnio chce mi się w to wierzyć). Zdarzyło mi się spotkać w KŚ kontrolera biletów w okularach, prawdę mówiąc - kierownika pociągu też. Z tego co wiem, aby aplikować na kasjera mobilnego pierwsza kategoria wzroku nie jest wymagana?
3. Pytanie być może głupie, ale... Czy KŚ prowadzą w ogóle nabór? W Biuletynie Informacji Publicznej nie znalazłem żadnych ofert, ale cóż - kto pyta nie błądzi, może nie odświeżają BIPu zbyt często

Nie pytam o kwestie związane z samym stanowiskiem, ponieważ czytając to forum natrafiłem na wiele wypowiedzi - tak pozytywnych, jak i negatywnych.

Będę wdzięczny za pomoc i ewentualne odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 23-06-2014, 05:39    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dokładnie , ale myśle że kasjer mobilny może pracować w okularach, nie bierze on udziału w ruchu pociągu. Co do innych kwesti ,konduktor czy kierownik może pracować i z trzecią kategorią wzroku w okularach. Niestety przy ubieganiu się do pracy na kolei ,trzeba mieć pierwszą kategorię wzroku i słuchu. Dopiero po latach pracy ,jest odstępstwo i wzrok można mieć słabszy . A niestety słuch jeśli idzie o kierownika , nie ma odstępstwa I kategoria. Wszystko zależy od tego jaką masz wadę i co wpiszę Ci okulista na badaniach wstępnych przy ubieganiu się do pracy w KŚ. Ale spokojnie kasjer mobilny to tylko sprzedaż biletów i tu aby kasę widzieć wystarczy.Najlepiej jednak dowiedzieć się w kadrach KŚ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 23-06-2014, 12:19    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Spotkałem się z informacją, że nosząc okulary też można dostać pierwszą kategorię (przyznam szczerze, że jakoś średnio chce mi się w to wierzyć).


Zdarza się ale dość rzadko, zależy od wady niektóre astygmatyzmy wymagają korekcji okularowej mimo zachowania dość dobrego widzenia bez korekcji.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 24-06-2014, 22:15    Odpowiedz z cytatem

nalezy aplikować,praca mało łatna a tym samym duża rotacja osób.Powodzenia

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MichałBT Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2014
Skąd: Bytom

PostWysłany: 13-08-2014, 10:35    Odpowiedz z cytatem

Byłem, pytałem - dowiedziałem się tylko, że rekrutacji nie ma, a jak będzie to informacja pojawi się w BIPie. No nic, nie pozostaje nic innego jak czekać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 14-08-2014, 18:28    Odpowiedz z cytatem

Zawsze mówią, że nie ma rekrutacji. Od 3 lat tam łaze, składam papiery i dostaje info, że nie ma rekrutacji. Jednocześnie przyjmują co jakis czas nowe osoby. Wnioski wyciagnijcie sami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl