Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Następny
RJ 2014/2015 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

Nuter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2011
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 20-08-2014, 09:33    Odpowiedz z cytatem

Ostatni dalekobieżny zniknie z Legnicy

Już wkrótce żaden dalekobieżny pociąg nie odjedzie z legnickiego dworca – wynika z nieoficjalnych informacji. PKP Intercity ma zlikwidować od grudnia połączenie Dolnego Śląska z Berlinem i Hamburgiem.

Więcej: http://moto.lca.pl/legnica,news,48494,Ostatni_dalekobiezny_zniknie_z_Legnicy.html

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-08-2014, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Kto z Was i kiedy wysłał do UMWD wniosek o udostępnienie informacji publicznej dot. projektu rozkładu jazdy pociągów regionalnych 2014/2015, a nie otrzymał odpowiedzi w ustawowym terminie?

Informacja publiczna musi być udzielona niezwłocznie, nie później niż do 14 dni od chwili złożenia wniosku. Z uzasadnionych względów ten termin może zostać przekroczony. W takiej sytuacji musimy zostać w ciągu 14 dni poinformowani o przyczynach opóźnienia i o nowym terminie udostępnienia informacji, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

Tyle teoria. W praktyce UMWD w tym roku przegiął pałkę. Z tego co wiem to niektórzy z Was czekają na jakąkolwiek odpowiedź już prawie dwa miesiące! W takim przypadku można złożyć skargę na bezczynność UMWD do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Warto to zrobić, aby urzędnicy z Wydziału Transportu UMWD dostali po łapach i nie czuli się bezkarni. W końcu to my ich utrzymujemy z naszych podatków i nikomu łaski nie robią!

Niektóre urzędy marszałkowskie same z siebie już opublikowały projekt nowego rozkładu jazdy. Natomiast od UMWD co roku trzeba wydzierać siłą, bo rozkład jazdy traktowany jest jak tajemnica państwowa.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-08-2014, 01:00    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Warto to zrobić, aby urzędnicy z Wydziału Transportu UMWD dostali po łapach i nie czuli się bezkarni. W końcu to my ich utrzymujemy z naszych podatków i nikomu łaski nie robią!

Myślisz, że urzędasy też tak uważają? W ich mniemaniu ich chlebodawcą jest partia okupująca urząd marszałkowski, a nie podatnicy. O podatnikach przypomną sobie w okolicy jesiennych wyborów samorządowych, gdy kacykowie partyjni zaczną się ślinić do wyborców. Ponoć marszałek Przybylski z PO chce być prezydentem Bolesławca.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 23-08-2014, 08:26    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Kto z Was i kiedy wysłał do UMWD wniosek o udostępnienie informacji publicznej dot. projektu rozkładu jazdy pociągów regionalnych 2014/2015, a nie otrzymał odpowiedzi w ustawowym terminie?

Ja wysłałem i odpowiedź otrzymałem, ale pozostawię bez komentarza jej treść.

UMWD - odp.jpg
Odpowiedź z UMWD
Plik ściągnięto 194 raz(y) 152.59 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CarnageLink Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: 23-08-2014, 10:03    Odpowiedz z cytatem

Ja wysłałem wniosek 9 lipca i do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 23-08-2014, 10:55    Odpowiedz z cytatem

Jeśli UMWD tak bardzo nie chce chwalić się nowym rozkładem, to jest to dość poważna przesłanka do przyjęcia hipotezy że planowane mogą być jakieś nienormalne cięcia. Może to trochę teoria spiskowa, ale grudzień już będzie po wyborach i ewentualne gromy ze strony wściekłych na spartolony RJ obywateli posypią się już na nowego marszałka...

A cięcia tak czy inaczej będą, ze względu na rozorany Grabiszyn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-08-2014, 11:00    Odpowiedz z cytatem

KrzysiekkG, z pisma, które opublikowałeś (poziom urzędniczego bełkotu przekroczył stan alarmowy!) wynika, że:

- UMWD nie jest organizatorem kolejowych przewozów regionalnych,
- UMWD nie wie ile połączeń dotuje z pieniędzy podatników,
- UMWD nie wie jaką kwotę przeznaczy na dotację do pociągów KD i PR, bo nie zna projektu rozkładu jazdy, który powinien zrobić lub zaakceptować projekt przedstawiony przez KD i PR,
- KD i PR robią sobie na dolnośląskich torach co chcą, bez pytania o zdanie UMWD.

Proponuję złożyć skargę na UMWD do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sam bym to zrobił tylko niestety w tym roku odpuściłem sobie pisanie wniosku do UMWD o dostęp do informacji publicznej, licząc na to, że po kilku latach "tresury" urzędników (tzn. masowej akcji pisania takich wniosków) urzędnicy wreszcie się czegoś nauczyli i tym razem wystarczy, że jedna bądź parę osób taki wniosek wyśle, a UMWD udzieli stosownej odpowiedzi bez kręcenia i zbędnej zwłoki. Niestety przeliczyłem się. Wystarczyło tylko raz im odpuścić i urzędnicy od razu pokazali pazury!

Skoro oni tak to my podejmujemy walkę z urzędniczym betonem UMWD. Sprawę nagłośnimy w lokalnych mediach (niestety większość mediów to prorządowe szczekaczki i tuby propagandowe PO, więc może być trudno) i wznowimy naszą coroczną akcję masowego pisania wniosków do UMWD. Wieczorem zapodam na forum zmodyfikowany wzór takiego wniosku. Ponadto w wolnym czasie sam przejdę się do UMWD ze swoją legitymacją prasową prosto do marszałka bądź jego zastępców.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 23-08-2014, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś zapytałem o projekt nowego rozkładu jazdy poprzez serwis społecznościowy Facebook i otrzymałem taką oto odpowiedź (w załączeniu).
W Gazecie Wrocławskiej był chyba wówczas jakiś artykuł odnośnie nowych połączeń planowanych do uruchomienia od grudnia (w tym m.in. w godzinach szczytu nowych pociągów KD rel. Wrocław-Bolesławiec).
Myślałem, że może coś więcej już wiadomo, ale odpowiedź typowo ogólnikowa.

odp. UMWD.doc
Odpowiedź z UMWD
Pobierz Plik ściągnięto 373 raz(y) 237.5 KB


_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-08-2014, 11:37    Odpowiedz z cytatem

jano, odpowiedź pani Zakęś jest sensowna, bo faktycznie jest tak jak napisała. Jeśli więc na początku września wyślemy wniosek do UMWD to w II połowie września powinniśmy otrzymać najbardziej aktualną wersję nowego rozkładu jazdy. Niemniej jednak UMWD powinien osobom zainteresowanym przekazać taki projekt rozkładu jazdy jakim na chwilę obecną dysponuje, tak jak to czynił w latach ubiegłych.

Tak swoją drogą, UMWD powinien ten projekt opublikować tak jak to zrobiły inne urzędy marszałkowskie (np. Mazowsze i Wielkopolska). No ale nie oczekujmy cudów od naszych umiłowanych urzędników. Oni uwielbiają pławić się w stertach papierów, więc będą szczęśliwi gdy znów dostaną kilkadziesiąt takich samych wniosków o dostęp do informacji publicznej i na każdy z osobna będą musieli odpowiedzieć w ustawowym terminie, pod groźbą skargi do WSA (wzór takiej skargi też opracuję).

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-08-2014, 12:42    Odpowiedz z cytatem

Ralny napisał/a:
Myślisz, że urzędasy też tak uważają? W ich mniemaniu ich chlebodawcą jest partia okupująca urząd marszałkowski, a nie podatnicy.

Kierownikiem Działu Transportu Szynowego UMWD jest Leszek Labocha, członek wrocławskiej Platformy Obywatelskiej (koło Wrocław-Centrum). Wcześniej pracował w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

Na jaki odcinek Partia skieruje tam się pracuje...

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 23-08-2014, 13:22    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
KrzysiekkG, z pisma, które opublikowałeś (poziom urzędniczego bełkotu przekroczył stan alarmowy!) wynika, że:

- UMWD nie jest organizatorem kolejowych przewozów regionalnych,
- UMWD nie wie ile połączeń dotuje z pieniędzy podatników,
- UMWD nie wie jaką kwotę przeznaczy na dotację do pociągów KD i PR, bo nie zna projektu rozkładu jazdy, który powinien zrobić lub zaakceptować projekt przedstawiony przez KD i PR,
- KD i PR robią sobie na dolnośląskich torach co chcą, bez pytania o zdanie UMWD.

Ja myślę, że osoba rozdzielająca w UMWD przychodzące pisma przekazała moje do Departamentu Prawnego, zamiast do Departamentu Infrastruktury. Jak widać w Departamencie Prawnym, albo nie wiedzą, że rozkład jest układany w UMWD, albo nie chciało im się przekazywać pisma dalej i spławili bełkotem w nadziei, że interesant da sobie już spokój, co pewne jest prawdą w 90% podobnych wniosków. Ja przesłałem to pismo znów do UMWD, i zobaczymy co odpiszą. A na brak odpowiedzi jeśli pismo kieruje się do Marszałka to można pisać do Przewodniczącego Sejmiku, oraz do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-08-2014, 14:01    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie skargi na bezczynność UMWD polecam wpis na forum prawnym, gdzie wszystko jest szczegółowo wyjaśnione wraz ze wzorem skargi:

http://forumprawne.org/sady-administracyjne/300040-zredagowana-skarga-na-bezczynnosc-organu-do-wsa.html

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KPP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2013

PostWysłany: 23-08-2014, 15:09    Odpowiedz z cytatem

Skarga na bezczynność to dobra metoda, ale w tej sytuacji nic nie da i organ nie zapłaci nawet grzywny. Powód? Organ ma na przekazanie akt skargi 15 dni, a następnie minie z 2-3 miesiące nim sąd rozpatrzy skargę. Wobec upublicznienia informacji w tym okresie sąd sprawę umorzy, bo sąd ma za zadanie wezwać organ do wykonania czynności administracyjnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-08-2014, 15:22    Odpowiedz z cytatem

KPP, po zagłębieniu się w temat doszedłem do podobnego wniosku. Zanim przebrnęłoby się przez całą ścieżkę, byłby już listopad. Dlatego pozostają nam inne metody walki z urzędniczym betonem, takie jak czarny pijar. Bezczynność UMWD polegającą na ukrywaniu przed publiką projektu nowego rozkładu jazdy trzeba nagłośnić w lokalnych mediach. Musimy też zidentyfikować konkretnych urzędników, którzy za to odpowiadają. Kiedyś moją sprawę prowadził Wojciech Kurzyjamski z Działu Organizacji i Promocji Transportu UMWD, były dyrektor PR Wrocław.

pismo_umwd.jpg
Plik ściągnięto 616 raz(y) 142.14 KB


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KPP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2013

PostWysłany: 23-08-2014, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Czasem dobrym rozwiązaniem jest po prostu złożenie skargi do... komisji rewizyjnej. Tak zrobiłem, gdy Urząd Miejski w Złotoryi, nie chciał udostępnić umów za dwa miesiące. W lokalnych mediach ukazało się kilka artykułów na ten temat. Warto skorzystać z tej ścieżki, dajcie się radnym sejmiku wypowiedzieć ; )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl