Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 99, 100, 101  Następny
Zagadki kolejowe
Autor Wiadomość

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 28-11-2014, 18:20    Odpowiedz z cytatem

Victoria - dziękujemy za sprecyzowanie. Skoro nagrodzone zostaną dwie pierwsze osoby to raczej nie ma wątpliwości - blakop i Tomek_poz - obaj po 12 punktów.

roman_bukowno - tutaj nikt się nie kłóci, spójrz na emotikonki - same uśmieszki, śmiechy i hihy Happy

EU07-469 - w Wolsztynie "nie jest to skansen ani muzeum specjalnie utworzone dla prezentacji parowozów i ich zaplecza, ale czynna od ponad 100 lat prawdziwa parowozownia." (cytat z PKP Cargo Śmiech )
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-11-2014, 18:42   

Oddaje kolejke
Powrót do góry

mba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2009
Skąd: Świętoszów

PostWysłany: 28-11-2014, 20:50    Odpowiedz z cytatem

To może ja.
Jest sobie taka linia, która ma około 100 km długości. W jednej trzeciej (około) jest wykorzystywana w ruchu głównie towarowym, w jednej trzeciej (głównie) w osobowym, a a jednej trzeciej w ogóle (zamknięta dla ruchu). Co to za linia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 28-11-2014, 21:02    Odpowiedz z cytatem

Jelenia Góra - Żagań 104,7 km
Jalenia Góra - Lwówek Śl. - szynobusy KD (chociaż pewnie mniej jeżdżą niż jeżdżą)
Lwówek Śl. - Zebrzydowa - Osiecznica Kliczków - pasażerskich brak, tylko towary i to raczej rzadko
Osiecznica Kliczków - Ławszowa - nie wiem czy coś jeździ
Ławszowa - Żagań - linia nieprzejezdna (no, może ręczne drezyny Very Happy )

Może być?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2009
Skąd: Świętoszów

PostWysłany: 29-11-2014, 11:59    Odpowiedz z cytatem

Jasne. Zadajesz. Dodam tylko, że ktoś ładnie odkrzaczył odcinek od Łozów do Świętoszowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-11-2014, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Tomek_poz, dzięki.

Nagrodę otrzymają blakop i Tomek_poz. W ciągu tygodnia odezwę się do Was na PW.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 30-11-2014, 12:09    Odpowiedz z cytatem

No to zagadka: kto odkrzaczył odcinek od Łozów do Świętoszowa? Śmiech
Odpowiedzi można poszukać w bliźniaczym temacie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 30-11-2014, 13:02    Odpowiedz z cytatem

MuzeumChrzypsko Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-11-2014, 13:54   

Chyba sobie żartujecie, z takimi zagadkami
Powrót do góry

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 30-11-2014, 13:59    Odpowiedz z cytatem

hehe - tak jak Wy z tą o Pm-36 Wink
Za chwile będzie "co oznacza czerwone światło na semaforze", albo rozszyfruj co to "EU-07" Język

Cóż - każdy ma prawo do takiej zagadki jak uważa. Myślę, że ta którą zadał Tomek_poz wcale nie była taka zła, choć mógł ją zadać nieco inaczej - bez podpowiedzi od razu. Np - który z forumowych kolegów jest znany z tego i z tego i oczyścił szlak taki a taki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-11-2014, 14:05   

blakop, aha... To ja mam wiedzieć takie rzeczy? To ja zacznę zadawać, kto opróżniał ostatnio kosze na dworcu w Wąchocku. Tyle to ma wspólnego z wiedzą o kolei co wasza zagadka.
Co do Pm36, to daje sobie rękę uciąć, ze 80% forumowiczów, bez pomocy Internetu, nie rozszyfrowałaby dokładnie symboli parowozów.
Powrót do góry

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 30-11-2014, 14:13    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do Pm36, to daje sobie rękę uciąć, ze 80% forumowiczów, bez pomocy Internetu, nie rozszyfrowałaby dokładnie symboli parowozów.


Pewnie tak co do szczegółów, ale myślę każdy zna przynajmniej założenie teoretyczne tych oznaczeń. To + krótka wizyta na wiki (bez specjalnego szukania) i w 10 sek. masz odpowiedź. Pewnie, że wiele odpowiedzi jest w necie - ważne, żeby do znalezienia ich jednak troszkę się wysilić, a nie mieć ją na dłoni na podstawowych stronach wiki.
Zresztą - każdy pewnie wie co to SM-42, ale idąc już dalej pewnie nie każdy zna na pamięć dalsze przedziały cyfrowe dla poszczególnych rodzajów przekładni. Ale żeby robić z tego zagadkę? Confused

A pytanie Tomka myślę dotyczyło społeczności forumowej - znanego użytkownika, działacza, i pozytywnie zakręconego "mikola" Śmiech Czy mozna ją porównac do tego pracownika z Wąchocka - hmmm... Może tak trochę na rozluźnienie, na koniec sezonu było?

Nie wiem - no może masz trochę racji, że tematyka pytania była "taka se", ale czy znów warto o to kruszyć kopię Panie Mechaniku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

roman_bukowno
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-11-2014, 14:19   

Cytat:
Nie wiem - no może masz trochę racji, że tematyka pytania była "taka se", ale czy znów warto o to kruszyć kopię Panie Mechaniku?


Oczywiście, że nie, bo to jest zabawa Smile ale musiałem wtrącić swoje "trzy grosze".

Dobra. Zakończmy temat Smile
Powrót do góry

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 30-11-2014, 14:25    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że zażartowałem sobie w ostatniej zagadce. A sprowokował mnie do tego mba, pisząc, że "ktoś" ładnie odkrzaczył Very Happy

A co do Pm36 to specjalnie zadałem łatwe, żebym szybko dastał punkt za następną Very Happy taka zagrywka taktyczna Język

Blakop zadajesz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 30-11-2014, 14:39    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co do Pm36 to specjalnie zadałem łatwe, żebym szybko dastał punkt za następną Very Happy taka zagrywka taktyczna Język


Ależ to było od razu widać, że na ostatni dzień punkty nabijacie Język

No to już zostańmy może w tych klimatach MuzeumChrzypsko. Całkiem poważnie mówię i sam się zastanawiam czy ta zagadka będzie trudna czy nie. Dla "lokalesów" na pewno nie, dlatego MuzeumChrzypsko proszę o powstrzymanie się od odpowiedzi - przynajmniej na początku.

Jaką potoczną nazwę wśród pasażerów, mieszkańców nosił w czasach kursowania (czyli lata 90-te) pociąg relacji Szamotuły-Międzychód? Nazwa dwu-członowa podpowiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 33 z 101 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 99, 100, 101  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl