Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 26-06-2014, 10:10    Odpowiedz z cytatem

LNR napisał/a:
Ostatnio w systemie e-IC kupowałem 2 bilety + miejsca w kuszetce pierwszego dnia sprzedaży równo o 1:00 i mimo że wybierałem dół (jeszcze nie jechałem na dole, zawsze tylko góra, a na dole jest miększa leżanka, więc chciałem sprawdzić komfort spania Wink) to system przydzielał mi górę (mimo 3-krotnej próby zakupu i anulacji za każdym razem). W końcu wziąłem już tą górę. Ktoś wie dlaczego tak jest?
Wygląda to trochę jakby IC przetrzymywało te dolne kuszetki (bo wątpię że poszły w ok 30 sek?).(...)

Potwierdzam taką skłonność systemu e-IC, choć czasem przydziela normalnie Evil or Very Mad BTW, po przydzieleniu górnych miejsc nie klikaj opcji "ANULUJ" tylko "PŁATNOŚĆ PÓŹNIEJ", bo inaczej cały czas będzie Ci przydzielać miejsca górne.

LNR napisał/a:
(...) I również coś nie tak jest z zakupem miejsc w wagonie sypialnym przez e-IC - gdy próbuje się kupić 2 miejsca w przedziale Double to każe wybrać rodzaj przedziału żeński lub męski, mimo trzeciej opcji "cały przedział" (gdy mężczyzna i kobieta jadą razem)...

Przy wykupywaniu całego "Double" wybierasz obojętne jaką płeć; na bilecie i tak nie jest w tej sytuacji uwidoczniona (ale np: w przypadku biletu "Double" w promocji SparNight już jest Shocked ).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 03-07-2014, 19:19    Odpowiedz z cytatem

LNR, w systemie kasowym przydziela normalnie, w zależności od preferencji podróżnego. Dolne leżanki nie są dla nikogo przetrzymywane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 22-07-2014, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Cześć. Chciałbym się Was poradzić w sprawie podróży tanią kuszetką. Czytałem trochę wcześniejsze wypowiedzi, z których wynika, że nie zawsze w przedziale kuszetkowym jest założony łańcuszek do zamknięcia drzwi - zdarza się, że ktoś go wcześniej urwał lub przeciął. Jak myślicie, czy warto kupić i zabrać ze sobą w podróż własny łańcuszek + jakąś niewielką kłódkę? Czy konduktor nie będzie miał pretensji, jeśli założymy w swoim przedziale takie własne zabezpieczenie przed złodziejami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 22-07-2014, 22:20    Odpowiedz z cytatem

Niema przeszkód ale trzeba sie liczyć z pozostałymi 5 osobami podróżującymi w przedziale

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 22-07-2014, 23:18    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście. Łańcuszek zakładałoby się na noc, kiedy wszyscy w przedziale śpią, ewentualnie można dać znać współpasażerom, gdzie jest klucz do kłódki, gdyby ktoś potrzebował w nocy wyjść do WC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-07-2014, 23:48    Odpowiedz z cytatem

Należy też o takim fakcie koniecznie poinformować konduktora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 06-07-2015, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Hej. Smile Zdaje się, że czas odświeżyć temat kuszetek. Mam do Was pytanie. Jak jest dzisiaj z dostępnością kuszetek 4-miejscowych w pociągach TLK? Słyszałem, że w niektórych składach taka konfiguracja jest coraz częściej niedostępna. Zastanawiam się, czy wziąć w tym roku dwie miejscówki na drogę powrotną, pociąg TLK Bryza lub Korsarz, rel. Kołobrzeg ---> Kraków Główny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-07-2015, 05:48    Odpowiedz z cytatem

W Bryzie nie ma w ogóle kuszetki, w Korsarzu jest jedynie bezpościelowa, więc tam nie ma 4-miejscowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 09:19    Odpowiedz z cytatem

A inne pociągi Cie nie interesują? Z ciekawości wpisałem to połączenie w wyszukiwarkę na IC i o tych godzinach są kuszetki w każdej opcji: 19:10 20:28 20:45 Nie wiem jakie to ma pokrycie w rzeczywistości ale w teorii opcja 4 miejscowa jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Hmmm... No tak, są jeszcze inne pociągi:
TLK Ustronie (83202/3) - 19:10
TLK Pirat (84250) - 20:28
TLK Korsarz (83252) - 20:45
Z tym, że ich wstępnie nie brałem pod uwagę, bo jadą dłużej (14-16 godzin). Ale gdyby przymknąć na to oko... Mówisz, że jest opcja "czwórki"? W każdym z nich? Przeglądałem zestawienia dla stacji Kołobrzeg, ale tam jest tylko ogólna rozpiska wagonów, nie ma takich szczegółów. Chyba, że czegoś nie doczytałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 07-07-2015, 11:57    Odpowiedz z cytatem

W TLK Pirat do Kołobrzegu jeżdżą dwa wagony sypialne najnowsze z czego jedna jako kuszeta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 12:50    Odpowiedz z cytatem

PaniLady napisał/a:
W TLK Pirat do Kołobrzegu jeżdżą dwa wagony sypialne najnowsze z czego jedna jako kuszeta.

A tak z ciekawości zapytam jak to wygląda od strony technicznej. Ta kuszeta zrobiona z wagonu sypialnego również posiada 3 osobowe przedziały i całą resztę wyposażenia tak jak sypialka? Byłoby to bardzo nie w porządku wobec osób które płacą za normalną 3 osobową sypialkę większe pieniądze.

GPSGrzegorz napisał/a:
Hmmm... No tak, są jeszcze inne pociągi:
Z tym, że ich wstępnie nie brałem pod uwagę, bo jadą dłużej (14-16 godzin). Ale gdyby przymknąć na to oko... Mówisz, że jest opcja "czwórki"? W każdym z nich? Przeglądałem zestawienia dla stacji Kołobrzeg, ale tam jest tylko ogólna rozpiska wagonów, nie ma takich szczegółów. Chyba, że czegoś nie doczytałem.

Ja osobiście uwielbiam jeździć pociągami (chociaż mimo wszystko jeżdżę bardzo rzadko) także dla mnie im dłużej tym lepiej:) Jakby miało mi poprawić to komfort podróży to godzina w lewo czy prawo nie ma dla mnie znaczenia no ale wybór należy do Ciebie. Te kuszetkowe opcje oglądałem na stronie IC przy rezerwacji biletu. Opcja 4 osobowa jest jak najbardziej do wyboru ale nie klikałem dalej bo nie wiem na jaki konkretnie dzień planujesz podróż i może się okazać, że na pewne dni były by wysprzedane a na inne nie. Jak dla mnie logiczne wydaje się, że skoro jest opcja 6 leżankowa to nie ma problemu by zrobić kuszetkę 4 osobową. Zawsze możesz zadzwonić na infolinie IC żeby dokładnie dopytać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LNR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2012

PostWysłany: 07-07-2015, 13:51    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
PaniLady napisał/a:
W TLK Pirat do Kołobrzegu jeżdżą dwa wagony sypialne najnowsze z czego jedna jako kuszeta.

A tak z ciekawości zapytam jak to wygląda od strony technicznej. Ta kuszeta zrobiona z wagonu sypialnego również posiada 3 osobowe przedziały i całą resztę wyposażenia tak jak sypialka? Byłoby to bardzo nie w porządku wobec osób które płacą za normalną 3 osobową sypialkę większe pieniądze.

Nawet jeśli nie ma poczęstunku w cenie, nawet jeśli nie ma pościeli, to i tak już samo to jest nie w porządku że zmodernizowany wagon sypialny jeździ jako kuszeta, gdy a innych trasach IC podłącza niezmodernizowane wagony sypialne i sprzedaje po normalnej cenie. Albo np w TLK "Ustronie" gdzie do Kołobrzegu jeżdżą 2 wagony sypialne, ostatnio zawsze jeden jest stary, a drugi nowy... Podróżny, który trafił akurat ten starszy wagon ma prawo czuć się trochę oszukany.
Ogólnie to IC powinno zrobić z tym porządek i mieć rozpiskę gdzie są wagony WL Gorl 77 oraz 79 i sprzedawać miejsca w nich przynajmniej odrobinę taniej niż w wagonach zmodernizowanych. Gdyż podróżny jest wprowadzany w błąd bo np na stronie WARSu prezentowane są tylko wnętrza zmodernizowanych sypialnych, a także brak jest informacji że rzeczywiste wnętrze może odbiegać od prezentowanego. A jednak jakość podróży jest trochę niższa niż w sypialnym wagonie zmodernizowanym (choćby brak gniazdek 230V). Wagon sypialny to jest jednak trochę wyższa półka niż zwykłe m.do siedzenia żeby można było tak pogrywać. Przedział (pokoik) w wagonie sypialnym spełnia rolę także nieco hotelową, więc nie wypada sprzedawać wysokiego standardu i średniego w jednej (nie małej) cenie...


Ostatnio zmieniony przez LNR dnia 07-07-2015, 14:07, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 07-07-2015, 13:54    Odpowiedz z cytatem

PaniLady napisał/a:
W TLK Pirat do Kołobrzegu jeżdżą dwa wagony sypialne najnowsze z czego jedna jako kuszeta.

Nie wiem, który kurs masz na myśli (o której godzinie). Piszesz, że do Kołobrzegu, ja myślę już o pociągu powrotnym.
oskar777 napisał/a:
Opcja 4 osobowa jest jak najbardziej do wyboru ale nie klikałem dalej bo nie wiem na jaki konkretnie dzień planujesz podróż i może się okazać, że na pewne dni były by wysprzedane a na inne nie. Jak dla mnie logiczne wydaje się, że skoro jest opcja 6 leżankowa to nie ma problemu by zrobić kuszetkę 4 osobową.

Tak powinno być, bo z tego, co wiem, "czwórka" różni się od zwykłej kuszetki tylko tym, że dwie środkowe leżanki są złożone, a dwie górne powinny być nieco obniżone. Reszta wygląda tak samo.
oskar777 napisał/a:
Ta kuszeta zrobiona z wagonu sypialnego również posiada 3 osobowe przedziały i całą resztę wyposażenia tak jak sypialka? Byłoby to bardzo nie w porządku wobec osób które płacą za normalną 3 osobową sypialkę większe pieniądze.

Nie ma takiej możliwości, żeby przerobić wagon sypialny na kuszetkę, bo sypialka ma zupełnie inne wyposażenie. Po jednej stronie w ogóle nie ma leżanek, tylko szafka z lustrem, umywalka, kosz, wieszak na ubrania i półka na bagaż. Poza tym wydaje mi się, że przedziały sypialne mają nieznacznie większą powierzchnię.
Aha, a co najważniejsze, nie ma kuszetek 3-osobowych. Od zawsze są 6, ew. 4-miejscowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2015, 14:15    Odpowiedz z cytatem

Dlatego właśnie pytam skąd pochodzą takie informacje, że wagony sypialne jeżdżą jako kuszety. Kuszetkami jechałem w sumie 4 razy. Gdynia- Zakopane (20 lat temu) i Tczew- Sanok (lub okolice Sanoka dokładnie nie pamiętam gdzie była stacja końcowa 15 lat temu) z rodzicami. W tym roku z żoną powtarzam pierwszą trasę właśnie w sypialnym i dlatego bardzo mnie zaskoczyła informacja PaniLady o sypialce kursującej jako kuszeta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl