Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-07-2015, 22:57    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57. napisał/a:


Z lokomotywy? Gniazda zasilane są z baterii akumulatorów wagonu są przetwornice, a nie z lokomotywy - 3kV to podane jest tylko i wyłącznie na ogrzewanie.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 27-07-2015, 07:05    Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem i piszę jeszcze raz, z lokomotywy leci na skład 3kV na ogrzewanie - klime /jeśli jest/, a do zasilania gniazd jest 24V z baterii akumulatorów wagonu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marillion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2015

PostWysłany: 27-07-2015, 16:06    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie kupna biletu Uznam /Pirat Kraków Główny -Kołobrzeg odj 18.14.Sześć dni temu kupiłem bilet przez neta,ale wcześniej metodą prób i błędów wyczaiłem,że trzeba wybrać opcję przedział 6-osobowy z pościelą,system widzi tylko taką opcję i rozdziela rezerwację jak w przedziale 6-osobowym,przedział pierwszy 11 dół,13 -środek,15 -góra.przedział drugi 12-dół,14 -środek,16 -góra itd.Kupiłem dwa doły,także z żona nie będę w przedziale.A tak nawiasem powinna być informacja,że zamiast przedziałów 6 lub 4 osobowych jedzie skład z przedziałami 3-os[sypialka],bo wtedy kupiłbym dla żony dół ,a dla siebie środek.Brak informacji ze strony PKP IC wprowadza duże zamieszanie.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 27-07-2015, 19:42    Odpowiedz z cytatem

marillion, kiedy jedziesz? Wziąłeś miejscówki w sypialnym nr 60?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marillion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2015

PostWysłany: 27-07-2015, 20:21    Odpowiedz z cytatem

20.08 wagon nr 60
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 27-07-2015, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Mogłeś wybrać dół i środek po jednej stronie. Ja wolałem mieć pewność tego, co kupuję, więc kupiłem bilety w tradycyjnej kasie. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marillion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lip 2015

PostWysłany: 27-07-2015, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Problem w tym,że nie wiedziałem,ze to jest przedział 3-os,choć mogłem coś przypuszczać,bo cena za bilet dodatkowy w przedziale 6-os z pościelą to 53 zł, a tu wybiło mi 63 zł,tak jak za bilet dodatkowy w przedziale 4-os z poscielą.W tamtym roku, w maju jechałem "Ustroniem" z Kołobrzegu do Krakowa.Kupiłem bilet w wagonie z miejscami do leżenia 6-os z pościelą,a na stacji miłe zaskoczenie[sypialny],pytam się stewarda,czy na pewno wsiadłem do prawidłowego wagonu,a On mi odpowiedział,że to prezent od PKP IC.Lubię takie prezenty,cena jak za 6-os z pościelą,a jadę sypialnym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 28-07-2015, 00:34    Odpowiedz z cytatem

@BryTomWi, to nie napięcie z lokomotywy skacze. W starych wagonach do zasilania gniazdka jest specjalny, dość prymitywny przekształtnik tranzystorowy, który przekształca 24V DC z instalacji wagonu (w czasie jazdy z prądnicy, na postoju z akumulatorów) na 220V 50 Hz, ale do sinusoidy to tam daleko. To jest tylko na potrzeby maszynek do golenia, ładowarki/zasilacze telefonów i laptopów to zasilacze impulsowe i z wagonowym przekształtnikiem nie muszą się polubić czego skutki widziałeś.

_________________
PLK - Pazerne Likwidatorstwo Kolei
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuszeta Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Kwi 2007

PostWysłany: 17-08-2015, 17:26    Odpowiedz z cytatem

Odnosnie TLK Uznam/Pirat z Krakowa do Kolobrzegu, to na obu obiegach kursuje wagon Bc, w ukladzie miejsc Bc-4, czyli po 4 miejsca w przedziale.
20 sierpnia na bank powinna jechac kuszeta z 4 miejscami. Tak wiec marillion pojedziesz z żoną w przedziale Very Happy Very Happy
aaa i na pewno nie pojedziesz w przedziale 11-16 Wink

_________________
Kto mi dał ten ch..jowy avatar?? Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 17-08-2015, 23:32    Odpowiedz z cytatem

To prawda. Jak jechałem 8 sierpnia Uznamem do Kołobrzegu to właśnie podstawili starą, zdezelowaną kuszetkę, mimo, że wszyscy spodziewali się podstawienia sypialnego. Nawet numeracja miejsc na sprzedanych miesiąc wcześniej biletach (odpowiednia dla układu miejsc we WLABie) nie zrobiła na kuszetkowym wrażenia - zwyczajnie poprzydzielał wszystkim kompletnie inne numery. Po prostu cud, że w ogóle trafiliśmy do tego samego przedziału, bo przy takich machlojkach z ciągłym zamienianiem wagonów wszystko mogło się wydarzyć. Ostatni raz jechałem gdziekolwiek kuszetką...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-08-2015, 21:09    Odpowiedz z cytatem

A co miał zrobić? Jakby poprzydzielał te same miejsca to by się porobiły przedziały 6-osobowe, więc poprzerabiał na czwórki i przenosił ludzi. Nie miał innego wyjścia, skoro dostał taki wagon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 19-08-2015, 18:59    Odpowiedz z cytatem

Pewnie tak, kuszetkowy nie decyduje o tym, jaki wagon zostanie podstawiony. Ale jeśli IC nie planowało już w tym terminie podstawiać sypialnego w zastępstwie kuszetki, to moim zdaniem powinni o tym informować pasażerów podczas zakupu biletów. Nawet kasjerka potwierdziła, że będzie sypialka (zdegradowana do Bc) - specjalnie ją o to zapytałem. Jak dla mnie to jest nieuczciwe postępowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-08-2015, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Masz rację, ale akurat to, że jeździ teraz zwykły Bc wyniknął z tego, że posypało się ostatnio pare sypialek krakowskich a na dodatek jeszcze utknęły w Świnoujściu po wykolejeniu. Z liczbą wagonów to jest teraz na słowo honoru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 20-08-2015, 15:10    Odpowiedz z cytatem

Nieszczęśliwy zbieg wydarzeń. Na szczęście udało mi się przebookować bilet na inny pociąg i wracać będę już sypialnym. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 20-08-2015, 19:15    Odpowiedz z cytatem

BryTomWi napisał/a:
Masz rację, ale akurat to, że jeździ teraz zwykły Bc wyniknął z tego, że posypało się ostatnio pare sypialek krakowskich a na dodatek jeszcze utknęły w Świnoujściu po wykolejeniu. Z liczbą wagonów to jest teraz na słowo honoru.

Latami olewany temat, masowe odstawianie kuszetek robi swoje. Dopiero teraz coś ruszyli z modernizacjami ale to kropla w morzu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl