Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 49, 50, 51  Następny
Opóźnione i odwołane pociągi w regionie
Autor Wiadomość

nd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2015

PostWysłany: 11-08-2015, 20:47    Odpowiedz z cytatem

black napisał/a:
nd skąd tak dobrze wiesz co się dzieje w KD?

Bo tam pracuję.

black napisał/a:
Dzisiejszy pociąg Wrocław(20.14) - Lubań Śląski opóźniony o 20 minut. Na moje pytanie do konduktora o powody usłyszałem tylko "ze względów technicznych" i więcej nie wiedział. Niech żyje kompetencja pracowników Wink Powody opóźnienia tajne przez poufne Wink

A jaki stopień szczegółowości odpowiedzi Cię satysfakcjonuje?
"Rozjazd nr 37 nie przekłada się do położenia "plus". Brak możliwości wjazdu i wyjazdu z torów nr 7p i 8p"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 11-08-2015, 22:02    Odpowiedz z cytatem

A co za problem odpowiedzieć pasażerowi "był problem ze zwrotnicami z powodu upałów"? Każdy to zrozumie. No tak, ale to przecież wysiłek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

black Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-08-2015, 22:04    Odpowiedz z cytatem

nd, interesuje mnie dokładnie taki stopień szczegółowości. Po prostu dla mnie jako pasażera odpowiedź "względy techniczne" to nie wytłumaczenie. To tak jakbyś w pracy powiedział, że się spóźniłeś ze względów technicznych. Wystarczy tłumaczenie - zepsuł się rozjazd i jest git.

[ Dodano: 11-08-2015, 22:08 ]
MK_Wro, Właśnie, należy walczyć z wszechobecnym "niedasizmem" Wink Jako pasażerowie mamy prawo do rzetelnej informacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Wro Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Cze 2015
Skąd: Berlin/Wrocław

PostWysłany: 11-08-2015, 22:29    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Gdy mieszkałem w UK, jeśli pociąg miał obsuwę (co było niestety normą), to mechanik objaśniał pasażerom przez interkom dokładnie co jest przyczyną, po czym uprzejmie przepraszał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-08-2015, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Panowie, nie wiecie, że w Polsce kolej jest dla kolejarzy a nie dla pasażerów? Wiecie, więc nie wymagajcie od naszych kolejarzy cudów. Tym bardziej, że im kolejarz więcej żeruje na pasażerze (bilet + dotacja z jego podatków) tym kolejarz względem takiego pasażera jest bardziej bezczelny. Taka kolejarska natura. Zero wdzięczności dla sponsora! Ba, jeszcze prokuraturę na ciebie naśle (vide poprzedni zarząd KD).

Wracając do dzisiejszych opóźnień wielu pociągów KD na linii E30... Zero SMS-ów informacyjnych! WTF.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Okla Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 12 Sie 2015
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-08-2015, 00:40    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, rano przyszedł jeden SMS o pożarze lokomotywy innego przewoźnika i przerwie w ruchu na odcinku Pieńsk - Zgorzelec.

_________________
Jeśli ktoś mówi o Tobie coś złego to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

walbol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008

PostWysłany: 12-08-2015, 06:55    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Wracając do dzisiejszych opóźnień wielu pociągów KD na linii E30... Zero SMS-ów informacyjnych! WTF.

Przecież były w okolicach 16tej dwa smsy ten temat (konkretnie nt. Bolesławca i Kwisy).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-08-2015, 11:40    Odpowiedz z cytatem

walbol, być może, nie przeczę. Ja żadnego SMS-a nie dostałam. Ale nawet te dwa SMS-y, które dostałeś to kpiny z pasażerów, ponieważ były opóźnienia wtórne kilku pociągów sięgające kilkudziesięciu minut, o czym KD już nie informowały.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

walbol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008

PostWysłany: 12-08-2015, 18:18    Odpowiedz z cytatem

To prawda, smsy dotyczyły tylko dwóch pociągów wyjeżdżających ok. 15:30 i 16:00.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

black Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-08-2015, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Pociąg Wegliniec (9.50)- Wrocław opóźniony 15 minut. Powód? Kolejny raz zamiast impulsa jedzie szynobus. Opóźnienia już kolejny dzień z rzędu. Może mam pecha, że tak trafiam, ale zaczyna mnie to coraz bardziej irytować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 17-08-2015, 12:42    Odpowiedz z cytatem

black, podejście KD do sprawy obiegów i rezerwy taborowej jest i od dawna ten temat wałkowany jest na forum. A szynobus nie ma prawa wyrobić się w planie impulsa, jeżeli z wyprzedzeniem wiedzieli, że będą musieli łatać braki SZT-ami, to moim zdaniem postąpili parszywie, jeżdżąc w te dni wedle rozkładu ułożonego pod impulsa. Na Twoim miejscu pisałbym skargę do UTK.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mateuuu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2013

PostWysłany: 17-08-2015, 16:36    Odpowiedz z cytatem

A co mieli zrobić jeżeli PLK odrzuciła wniosek o zmiane parametrow? Odwolac pociag bo sie nie wyrobi w planie Impulsa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

black Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-08-2015, 18:33    Odpowiedz z cytatem

Chociaż sms by się przydał informujący o tym, że pociąg będzie opóźniony. A tu nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 18-08-2015, 00:12    Odpowiedz z cytatem

black napisał/a:
Pociąg Wegliniec (9.50)- Wrocław opóźniony 15 minut. Powód? Kolejny raz zamiast impulsa jedzie szynobus. Opóźnienia już kolejny dzień z rzędu. Może mam pecha, że tak trafiam, ale zaczyna mnie to coraz bardziej irytować.

Przerabiałam to pod koniec lipca:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=345480#345480

Opóźnienia będą, bo Impulsy są w naprawach/przeglądach, a szynobus czy nawet stary EZT nie wyrobi się w planie Impulsa pod 160 km/h. Te opóźnienia można by zredukować do minimum, gdyby szynobusy obsługiwały pociągi relacji Legnica - Wrocław - Legnica. Tymczasem Impulsy jeżdżą na krótkim odcinku Legnica - Wrocław natomiast do Węglińca wysyła się szynobusy, co generuje większe opóźnienia. Gdzie tu sens i logika?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 18-08-2015, 08:54    Odpowiedz z cytatem

Ja np.jestem tego zdania że wszystkie osobowe na "węglinieckiej" powinny być wytrasowane na 130 km/h.W razie zastąpienia impulsa opóźnienia byłyby mniejsze a i sam impuls nie dostawałby tak "po garach" i byłby tańszy w obsłudze (mniej zużywające się podzespoły,wystarczy jeden mechanik itp).Prędkością 160 km/h można utworzyć i puszczać pociągi przyspieszone nie zatrzymujące się na przystankach generujących małe potoki pasażerskie.Pociągi te puszczać np w godzinach szczytu między osobowymi.Wtedy wilk syty i owca cała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 30 z 51 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 49, 50, 51  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl