Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 127, 128, 129  Następny
Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Harrachov
Autor Wiadomość

Aparat Blokowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 30-05-2008, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie!

To mój pierwszy wpis, więc w razie gdybym zrobił coś źle, proszę o wyrozumiałość! Tak się składa, że we środę byłem w Jakuszycach i mogłem zobaczyć osobiście stan przygotowania linii do przejazdu. Oczywiście nie całej, lecz tylko dwóch przejazdów. Dla zainteresowanych załączyłem zdjęcia.

Obraz 019.jpg
Plik ściągnięto 177 raz(y) 232.99 KB

Obraz 018.jpg
Plik ściągnięto 175 raz(y) 208.08 KB

Obraz 017.jpg
Plik ściągnięto 169 raz(y) 219.04 KB

Obraz 016.jpg
Plik ściągnięto 174 raz(y) 288.51 KB

Obraz 015.jpg
Plik ściągnięto 195 raz(y) 249.56 KB

Obraz 014.jpg
Plik ściągnięto 176 raz(y) 239.21 KB

Obraz 013.jpg
Plik ściągnięto 181 raz(y) 251.54 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sekretarz TKI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2007
Skąd: Szklarska Poręba

PostWysłany: 30-05-2008, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Aparacie Blokowy - zarazem Miłośniku Kolei!
Zdjęcia pokazują usterki do usunięcia. Są jeszcze inne problemy (2 przepusty, brak skradzionych "śrubunków", brak około 70 podkładów) ale bądźmy dobrej myśli! Pozdrawiamy!

_________________
Towarzystwo Kolei Izerskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 31-05-2008, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Widok nieciekawy, myślałem , że wygląda tam już nieco lepiej. Ciekawe jak dziś było z tym przejazdem, bo pogoda dopisała.
Czekamy na jakieś relacje i fotosy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aparat Blokowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 31-05-2008, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Nurtuje mnie jeszcze pytanie o budynek "Biegu Piastów" - jest on położony blisko torowiska. Czy po przywróceniu regularnego ruchu kolejowego taka lokalizacja nie będzie kolidowała np. z jakimiś przepisami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Petrik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2007
Skąd: Praha

PostWysłany: 31-05-2008, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Ad Aparat Blokowy: Bez poslugiwania sie konkretnymi przepisami i na podstawie wlasnych obserwacji moge stwierdzic, iz taka sytuacja jest w pelni zgodna z wymaganiami prawa. Bardzo czesto spotyka sie takie sytuacje, np. na linii Wabrzezno - Wabrzezno Miasto. Sytuacja bylaby inna w momencie budowy nowej infrastruktury (kwestia terenow i budowli ochronnych). W tej sprawie prosze skontaktowac sie z UTK, ktory jest kompetentnym podmiotem w kwestiach budownictwa kolejowego Smile, bo to tylko moje przypuszczenia. Ewentualne usuniecie budynku byloby chyba dosc czasochlonna procedura (wywlaszczenie, interes publiczny itp...).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sekretarz TKI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2007
Skąd: Szklarska Poręba

PostWysłany: 06-06-2008, 07:25    Odpowiedz z cytatem

Pociąg Tanvald - Harrachov - Granica Państwa
31 maja byliśmy w Kořenové. Jednym z pociągów dojechaliśmy do granicy państwowej. Na dowód 3 fotki (fot. Robert Kotecki). Mamy nadzieję, że 26 lipca pojedziemy do Szkl. Poręby.
Sobota na Zębatce 14 czerwca Železniční společnost Tanvald organizuje specjalne jazdy na jedynej w Czechach zębatej trasie. Na tor z Tanvaldu do Harrachova przez Kořenov wyjadą historyczne motorowe wozy M240.056 (820.056) i M240.057 (820.057) oraz unikatowa zębata lokomotywa T426.003 (715.003).
Rozkład jazdy: http://www.zubacka.cz/akt..._2008/index.htm
Pozdrawiam - Wojciech Grzybowski, prezes Towarzystwa Kolei Izerskiej

[ Dodano: 16-06-2008, 13:18 ]
Można się załamać !
Kubłem zimnej wody można nazwać treść artykułu Magdaleny Kozioł z „Gazety Wrocławskiej”, opublikowany w portalu "Nasze Sudety" pod tytułem "Spółka na rozjazdach" (zob. http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=4553
Dodatkowe pociągi nie wyjadą na tory, bo politycy już się nie lubią. Spółka Koleje Dolnośląskie, której właścicielem jest urząd marszałkowski, jeszcze nie zaczęła wozić pasażerów, a już ma problemy.
Czy ma to jakiś wpływ na uruchomienie przewozów na trasie Harrachov - Szkl. Poręba Huta (bo odcinek do Szkl. Poręby Górnej to inny i poważniejszy problem) spróbujemy się dowiedzieć w ciągu najbliższych dni.
W sobotę byliśmy w Kořenové na imprezie "Sobota na Zubacce". Organizatorzy imprezy po raz kolejny dowieźli miłośników Kolei Izerskiej do granicy państwowej i powiedzieli, że dalej nie mogą z winy leżącącej po polskiej stronie. Badamy fakty z tym związane. W pewnej odległości od granicy kompletnie zaskoczyła nas obecność polskiej drezyny, która przyjechała od strony Jakuszyc!? Czekam na zdjęcia od czeskich kolegów.
Następne takie jazdy (oby do Szklarskiej Poręby) zaplanowano w dniach 26.07 i 16.08.2008 r.
Pozdrawiam Wojciech Grzybowski- prezes TKI.

[ Dodano: 17-06-2008, 13:06 ]
Powtarzam ten tekst, bowiem nie wiem jakim cudem wczoraj zamiast być nowym postem, został dodany do postu z dnia...
Można się załamać !
Kubłem zimnej wody można nazwać treść artykułu Magdaleny Kozioł z "Gazety Wrocławskiej", opublikowany w portalu "Nasze Sudety" pod tytułem "Spółka na rozjazdach" (zob. http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=4553)
Dodatkowe pociągi nie wyjadą na tory, bo politycy już się nie lubią. Spółka Koleje Dolnośląskie, której właścicielem jest urząd marszałkowski, jeszcze nie zaczęła wozić pasażerów, a już ma problemy.
Czy ma to jakiś wpływ na uruchomienie przewozów na trasie Harrachov - Szkl. Poręba Huta (bo odcinek do Szkl. Poręby Górnej to inny i poważniejszy problem) spróbujemy się dowiedzieć w ciągu najbliższych dni.
Wynika z tego, że tak naprawdę wszystko zależy od aktualnego, politycznego składu różnych gremiów. Odwołanie marszałka i wicemarszałka, powołanie nowego zarządu i... wszystko to, na co czekamy idzie do piachu.
Pozdrawiam - Wojciech Grzybowski, prezes TKI

[ Dodano: 19-06-2008, 15:48 ]
xx

[ Dodano: 20-06-2008, 12:44 ]
Zapraszam na stronę internetową TKI do obejrzenia zdjęć z 31.05.2008 r.
http://www.tki.info.pl/03_galeria.html
Przeczytaj komentarz Roberta Koteckiego: http://www.tki.info.pl/02...na_zebatce.html

[ Dodano: 20-06-2008, 12:45 ]
http://www.tki.info.pl/02_aktual/01_komunikaty/kom_08_05_31_dzien_dzieci_na_zebatce.html

Harrachov_d.jpg
Plik ściągnięto 154 raz(y) 117.46 KB

Granica1_d.jpg
Plik ściągnięto 143 raz(y) 147.83 KB

Granica2_d.jpg
Plik ściągnięto 144 raz(y) 126.17 KB


_________________
Towarzystwo Kolei Izerskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-06-2008, 22:59    Odpowiedz z cytatem

Czesi podali projekt RJ dla linii Tanvald - Jakuszyce - Szklarska Poręba:
Rozkład jazdy 2008/2009

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sekretarz TKI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2007
Skąd: Szklarska Poręba

PostWysłany: 21-06-2008, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Informacja czy dezinformacja?
"Pirat" napisał: Czesi podali projekt RJ dla linii Tanvald - Jakuszyce - Szklarska Poręba:
Rozkład jazdy 2008/2009
Kolego Piracie - bez urazy Smile, ale zapytam: -o czym chciałeś tym postem nas poinformować (zdezinformować)? Że już jest gotowy „Rozkład jazdy 2008/2009”? Wyrwałeś ten proponowany w lutym 2008 r. rozkład jazdy z czeskiego komunikatu pt. Revitalizace tratě Szklarska Poręba – Harrachov" informującego o tym, że 5 lutego 2008 r. w Urzędzie Miejskim w Szklarskiej Porębie odbyło się czesko-polskie spotkanie w sprawie rewitalizacji linii kolejowej Szklarska Poręba – Harrachov (5. února 2008 se na městském úřadě ve Szklarské Porębě uskutečnilo pracovní setkání týkající se realizace projektu Revitalizace železniční tratě Szklarska Poręba – Harrachov. Snahou všech zúčastněných institucí a organizací je předložit ve velmi krátké době projekt na získání finančních prostředků z prvního kola Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polsko 2007 - 2013).
Nie zrozumiałeś tekstu, więc nie zaopatrzyłeś go w żaden komentarz. Aby nie wprowadzać ludzi w błąd wyjaśniam, że to nie jest rozkład jazdy lecz PROJEKT! (NÁVRH ŽELEZNIČNÍHO JÍZDNÍHO ŘÁDU 2008/2009). Jest to załącznik do pewnej dokumentacji, przewidującej możliwość uruchomienia regularnych przejazdów pod warunkiem wykonania minimum prac remontowych !!!
Więcej na ten temat w postach z 6 lutego 2008 (str. 9)
5.02.2008 r. - czesko-polska narada w Urzędzie Miejskim w Szklarskiej Porębie.
(..) Czesi przywieźli nawet projekt rozkładu jazdy, który opublikujemy po otrzymaniu ich zgody.(..)
Dodano: 16-03-2008, 22:50 ]
Trzymajmy kciuki !
W dniu 14 marca br. w Ołomuńcu został złożony przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Rewitalizacja linii kolejowej Szklarska Poręba - Harrachov" ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Europejskiej Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska -Rzeczpospolita Polska. W Ołomuńcu znajduje się Wspólny Sekretariat Techniczny EWT. (..) Całkowita wartość projektowanych wydatków inwestycyjnych wynosi 7.205.164,- EUR, z czego 85% wydatków kwalifikowanych może być dofinansowane ze środków UE, pozostałe 15% będzie finansowane w ramach tak zwanego wkładu własnego. Jest to kwota 1.080.774,- EUR, którą gotowi są ponieść: DSDiK w wysokości 76,3%, czeski parter SŽDC w wysokości 11,9% oraz Gmina Szklarska Poręba w wysokości 11,8%. (..)
Pozdrawiam - Wojciech Grzybowski - prezes TKI

[ Dodano: 23-06-2008, 11:17 ]
Dodam, że proponowany RJ umieściliśmy na FORUM przy poście z 6-02-2008:
Napisałem poprzednio, że czeskim partnerem dla Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei będzie KORID LK. Otrzymałem przed chwilą informację, że partnerem będzie państwowy podmiot "Správa železniční dopravní cesty, s.o. (SŽDC), czyli Zarząd Linii Kolejowych. Przedstawiam otrzymany z firmy KORID LK rozkład jazdy Tanvald-Szklarska Poręba sezon 2008/2009 - jest to propozycja do dalszych konsultacji.

_________________
Towarzystwo Kolei Izerskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

robert72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Szklarska Poręba

PostWysłany: 09-07-2008, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Kiedy pojedziemy pociągiem do Czech?
Zapraszam na stronę Towarzystwa Kolei Izerskiej: www.tki.info.pl/02_aktual/04_art_wlasne.html
"Niemal codziennie słyszę to pytanie. (...)

_________________
www.tpszp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sekretarz TKI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2007
Skąd: Szklarska Poręba

PostWysłany: 10-07-2008, 09:45    Odpowiedz z cytatem

Znowu tylko do granicy!
W sobotę 26.07. br. planowana jest w Kořenové kolejna impreza "Sobota na Zębatce". Czy tym razem organizatorzy imprezy dowiozą miłośników Kolei Izerskiej do Jakuszyc? Otóż niestety - nie!
Pisałem, że lada dzień się dowiemy, czy pomysł spotkania w tym dniu czeskiego pociągu z polskim szynobusem w Jakuszycach dojdzie do skutku. Dzisiaj już wiem, że nie!
Z posiadanych informacji (graniczących z pewnością) wynika, iż planowanie jazd na trasie choćby Harrachov-Jakuszyce czy też Szkl. Poręba-Jakuszyce nie zależy wyłącznie od stanu torowiska, ale także od stanu dokumentacji, którą musi zaakceptować Urząd Transportu Kolejowego (UTK) (pozwolenia, regulaminy itp)
Miejmy nadzieję, że polskiej stronie uda się te formalne bariery pokonać i następne jazdy 16.08; 6 i 20.09. 2008 r odbęda się na trasie z Harrachova do Szklarskiej Poręby.

Pozdrawiam kolejowych pasjonatów! Wojciech Grzybowski- prezes TKI

_________________
Towarzystwo Kolei Izerskiej


Ostatnio zmieniony przez sekretarz TKI dnia 10-07-2008, 10:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 10-07-2008, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Znowu NIE ??
Tym razem dlaczego? Czy Szklarskiej Porebie nie zależy na tym połączeniu, co na to burmistrz , rada, nacisk na UM?
Wakacje trwają, wiele osób chciałoby zabrać rower do pociągu, pojechać do Czech, a tu nadal jedna wielka klapa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 10-07-2008, 10:20    Odpowiedz z cytatem

sekretarz TKI, a jak ten polski szynobus miałby dojechać ze Szklarskiej do Jakuszyc? Nie dalej jak dwa dni temu byłem w Jakuszycach i naocznie stwierdziłem stan torowiska.
Wygląda to tak jak na tych zdjęciach Exclamation

Zebrałem też kilka opinii osób, którym bardzo leży na sercu uruchomienie tej linii. Bardzo źle wypowiadali się na temat TKI (Towarzystwo Kolei Izerskiej). Mówili, że jest to grupka cwaniaków, która nic nie robi tylko dużo "szczeka", a wszystkie dotychczasowe prace na torach były wykonane z inicjatywy okolicznych mieszkańców. W sumie, nic się nie robi, żeby torowisko przywrócić do stanu przejezdności.

Co na to sekretarz TKI? Proponuję nie zwodzić forumowiczy jakimiś nierealnymi jazdami w tym roku ze Szklarskiej do Harrahova (Jakuszyc) tylko wziąć się do roboty, żeby szlak nadawał się do jazdy!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.


Ostatnio zmieniony przez Zed dnia 10-07-2008, 10:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sekretarz TKI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2007
Skąd: Szklarska Poręba

PostWysłany: 10-07-2008, 10:23    Odpowiedz z cytatem

Rafi!
W tej chwili mogę Ci tylko zaproponować przeczytanie artykułu "Kiedy pojedziemy pociągiem do Czech?" http://www.tki.info.pl/02_aktual/04_art_wlasne/08_07_06_kiedy_do%20Czech.html
w kontekście artykułu: "Spółka na rozjazdach"
http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=4553
Pozdrawiam Wojciech Grzybowski- prezes TKI

[ Dodano: 10-07-2008, 11:41 ]
ZED
W tym momencie odpowiem tylko, że mnie również pomysł spotkania polskiego szynobusu z czeskim pociągiem w Jakuszycach wydawał się nierealny. Przecież już w maju mówiło się, że powodu złego stanu przepustu nie jest możliwy ruch na trasie Szklarska Poręba Górna-Szklarska Poręba Huta.
Ale nie my planujemy jazdy, więc pisząc o tym pomyśle, (o którym miałem informację), byłem przekonany, że widocznie jest jakaś szansa na przejazd polskiego szynobusu na tym odcinku. A także na tym, który ilustrują zdjęcia.
Przypomnę, że w 2002 roku w ciągu 2 tygodni udrożniono całą trasę od stacji PKP Szkl. P. Górna do granicy państwowej, aby mogły odbyć się jazdy z okazji 100-lecia tej linii kolejowej. Jazdy trwały 3 dni, 3 pociągi dziennie w składzie po 7 wagonów wypełnionych pasażerami. Obecnie do 26 lipca było jeszcze ponad dwa tygodnie, więc wszystko było możliwe.
Co do grupy cwaniaków z TKI; na ten wątek odpowiem później. Nie bardzo wiem jaki to ma związek z obecną organizacją przejazdów. W latach 1992-2002 TKI miało dobrą współpracę z lokalnymi władzami i współorganizowało wiele okazjonalnych przejazdów, mających na celu zwrócenie uwagi na konieczność uruchomienia regularnej komunikacji, a także być może ratujących torowisko przed demontażem.
Pozdrawiam! Wojciech Grzybowski, prezes TKI

_________________
Towarzystwo Kolei Izerskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

robert72 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Wrz 2007
Skąd: Szklarska Poręba

PostWysłany: 10-07-2008, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Hallo! Informacja dla tych którzy nie zaglądali dzisiaj na temat:
Lwówek Śl. - Szklarska P. Agatowe pociągi za darmo
Jest tam post JEDRKA o tym, że w dniach 11-13.07 jeździć będzie "Pociag Waloński" w ramach obchodów XI Lwóweckiego Lata Agatowego.
Trasa Szklarska Poręba-Lwówek Śląski.
Źródło: Jedrek http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2839

[ Dodano: 01-08-2008, 13:17 ]
Zed napisał/a:
sekretarz TKI, a jak ten polski szynobus miałby dojechać ze Szklarskiej do Jakuszyc? Nie dalej jak dwa dni temu byłem w Jakuszycach i naocznie stwierdziłem stan torowiska.
Wygląda to tak jak na tych zdjęciach Exclamation

Zebrałem też kilka opinii osób, którym bardzo leży na sercu uruchomienie tej linii. Bardzo źle wypowiadali się na temat TKI (Towarzystwo Kolei Izerskiej). Mówili, że jest to grupka cwaniaków, która nic nie robi tylko dużo "szczeka", a wszystkie dotychczasowe prace na torach były wykonane z inicjatywy okolicznych mieszkańców. W sumie, nic się nie robi, żeby torowisko przywrócić do stanu przejezdności.

Co na to sekretarz TKI? Proponuję nie zwodzić forumowiczy jakimiś nierealnymi jazdami w tym roku ze Szklarskiej do Harrahova (Jakuszyc) tylko wziąć się do roboty, żeby szlak nadawał się do jazdy!


Kiedy czytam takie rewelacje przypomina mi się zscena z "Pulp Fiction" ....A kto to jest Zed ? - Zed zszedł, Zed zszedł. Przyznam, że z dziennikarskiej ciekawości spytam kogo to spotkałeś na mieście, że tak źle wypowiadał się o TKI ? Z tego co napisałeś można wywnioskować, że były to np. jakieś baby pod sklepem. A to w żadnym razie nie jest miarodajna opinia. Bzdurą jest stwierdzenie, że prace na torach były wykonane z inicjatywy mieszkańców. Gross prac wykonali tzw. pracownicy interwencyjni Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie. Prace społeczne, które pewnie masz na myśli były organizowane tylko w soboty i tylko w pierwszych dwóch spotkaniach frekwencja była wysoka i różnoradna w pozostałe soboty na torach zostali juz tylko członkowie TKI. W ostatnią sobotę tego cyklu na torach pojawili się Czesi z Żeleznicni Spolecnost Tanwald. Szczegóły na stronach www.tki.info.pl oraz www.zubacka.cz Stwierdzenie że Tki to grupa cwaniaków, która szczeka i nic więcej, pomijając nawet granice dobrego smaku świadczy, że jesteś dalece nieskomplikowanym człowiekiem z zadatkami na prostaka. nię będę tu przedstawiał historii działań TKi bo jeśli do tej pory o nich nie słyszałeś to nie jest moją ambicją świecić kagankiem oświaty osobie które publikuje zasłyszane pod sklepem opinie. Nie jest też tajemnicą, że TKI ma swoich starych zdeklarowanych oponentów których większośc stanowią osoby lobbujące pomysł zamiany tej trasy na ścieżkę rowerową. Wszelkie zapowiedzi jakie TKI przekazywało także tu na tym forum a dotyczące ewentualnych przejazdów pochodziły od komórek bezpośrednio zaangażowanych ich organizację tak po polskiej i czeskiej stronie. Nie były niczyim wymysłem. Stan torowiska jaki prezentujesz to jest ledwie ułamek całej 18 km trasy. Zawsze w Jakuszycach torowisko było zasypywane i zawsze przy okazji przejazdów je odkopywano. Stan torowiska nie jest wbrew obiegowym opiniom taki zły. Od granicy do Jakuszyc brakuje jednej na 11 odbojnic, ubytki w ośrubieniu i podkładach zaczynają się przed samymi Jakuszycami w miejscach łatwiej dostępnych dla złomiarzy. Remontu wymaga jeden przepust przed Jakuszycami. Na chwilę obecną przeszkodą w organizacji przejazdów prócz zakrzaczenia torowiska jest koniecznośc uzyskanie szeregu pozwoleń od UTK. Od strony technicznej nic nie stoi na przeszkodzie aby czeski szynobus wjechał na polanę Nowy Świat. Aby tego dokonać wystarczy usunąć z torów krzaki jagodzin. A więc do roboty ? Zapraszamy także Zeda, łopat starczy dla wszystkich

_________________
www.tpszp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ontario Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sie 2008

PostWysłany: 02-08-2008, 13:04    Odpowiedz z cytatem

Poza może turystyczną linią latem, nie widzę sensu reaktywacji tego odcinka, dopóki istotnie nie zmieni się czas przejazdu z Jeleniej Góry do Szklarskiej. Jadący do Jakuszyc od strony JG nie będą się przecież przesiadać w Szkalrskiej do pociągu, a tym ze Szklarskiej może przeszkadzać dość niedogodne usytuowanie stacji Sz.P.Górna (poza "sercem" miejscowości). Stacja w Harrachovie również jest położona fatalnie, pozostawałyby więc np. kursy do Liberca, pytanie - jak uczynić je rentownymi w sytuacji, kiedy na nartach biega jednak stosunkowo mało naszych rodaków (w odróżnieniu od Czechów), a ci preferujący zjazdówki z pewnością wybierać będą samochody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 129 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 127, 128, 129  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl