Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 62, 63, 64  Następny
Rozkład jazdy 2017/2018
Autor Wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-08-2017, 17:09   

Ludzie, ogarnijcie się. Nie róbcie z Gliwic kolejnego pępka świata. Gliwice są położone w kolejowym korytarzu wschód - zachód i taką rolę powinny pełnić. Obecnie z powodu modernizacji linii Kraków - Katowice straciły połączenia w kierunku wschodnim, ale jest to sytuacja doraźna. Tak jak wspomniałem, po zakończeniu tej modernizacji pociągi wrócą na Śląsk, przez co poprawi się także oferta w kierunku zachodnim. Gliwicom, jak i pozostałym miastom aglomeracji śląskiej dogodną ofertę powinny zapewnić Koleje Śląskie, nawet ze wzmocnieniem przez Polregio w postaci częstych połączeń z Katowicami, które z kolei mają dogodne połączenia z większością ważnych ośrodków w Polsce.
Przejdź na dół

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 23-08-2017, 18:35    Odpowiedz z cytatem

A o czym ja w poprzednim poście napisałem? Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Cze 2017
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 23-08-2017, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem, dlaczego ludzie mają taki ból dupy (za przeproszeniem) z powodu, że Gliwice straciły kilka połączeń. Tak, czy inaczej, to miasto ma więcej połączeń kolejowych w ofercie, niż niejedno wojewodzkie miasto (mam tu na myśli Zieloną Górę czy Gorzów Wlkp.). Przecież niedługo Gliwice odzyskają utracone połączenia i wszystko będzie jak dawniej. Ja tylko oczekuję na zadawane przeze mnie pytanie odpowiedzi. Jakie będą pociągi PKP IC z Zielonej Góry w przyszłym rozkładzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-08-2017, 01:33   

kraix, absolutnie się z Tobą zgadzam. Do Twojego zestawu dołączyłbym jeszcze Grudziądz, duże miasto które od lat nie posiada ani jednego połączenia dalekobieżnego.
Powrót do góry

Jack Daniel's Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Kwi 2015

PostWysłany: 24-08-2017, 09:35    Odpowiedz z cytatem

Ale nie rozpatrujcie Gliwic (utraty połączeń w kierunku zachodnim i wschodnim) pod kątem jednego miasta, ale pod kątem aglomeracji, z połączeń do Wrocławia i dalej w kierunku północnym jak i do Krakowa i dalej w kierunku wschodnim korzystają nie tylko Gliwice, Zabrze i Katowice, ale wszystkie okoliczne miasta! I oto jest ból dupy, że aglomeracja jako całość powinna te połączenia mieć zapewnione, bo jest ciążenie stąd właśnie do tych dwóch kierunków, a połączeń jak na lekarstwo. Pociągi do Wrocławia są nie tylko dla Gliwic czy Zabrza, ale w jednym i drugim mieście wsiadają do tych pociągów również mieszkańcy Bytomia i Tarnowskich Gór, w Katowicach zaś mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego (o ile połączenie jest od strony Krakowa) czy Tychów. Proszę tego nie lekceważyć! A, że kolega z Gliwic zrobił błąd i zaczął rozpatrywać Gliwice tak jakby te były pozostawione same sobie, a dookoła nie było niczego, a jest odwrotnie, mamy 2 milionową konurbację, która ma po prostu słabe połączenia na osi wschód-zachód co jest faktem i co należy po remoncie Kraków-Katowice szybko nadrobić!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

valeo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2008

PostWysłany: 24-08-2017, 10:30    Odpowiedz z cytatem

PKP IC zamierzają uruchomić w nowym rozkładzie jazdy 2017/18 połączenie sezonowe w relacji Bohumin--Hel/Łeba przez Racibórz, Rybnik, Katowice, Częstochowe, Łodz.Połączenie to będzie wzamian za Wydmy rel. Bielsko--Hel/Łeba.Szykuje się kolejny sezon z wagonami ĆD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-08-2017, 12:37   

Z jednej strony cieszy coraz ściślejsza współpraca ze stroną czeską, ale z drugiej pozbawianie Bielska-Białej połączenia nocnego z rejonem Trójmiasta jest przegięciem. W sezonie letnim to połączenie ma bardzo dobre obłożenie.
Powrót do góry

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-08-2017, 12:45    Odpowiedz z cytatem

Jakie pozbawianie? Przecież Wydmy i Pogoria to dwa różne pociągi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jakubkrzeminski Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 20 Sie 2017

PostWysłany: 24-08-2017, 12:51    Odpowiedz z cytatem

kraix napisał/a:
Ja nie wiem, dlaczego ludzie mają taki ból dupy (za przeproszeniem) z powodu, że Gliwice straciły kilka połączeń.

zapraszam do zapoznania się z listą dworców klasy premium: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategorie_dworc%C3%B3w_kolejowych_w_Polsce
Bydgoszcz Główna, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Gliwice, Katowice, Kraków Główny, Lublin, Łódź Kaliska, Opole Główne, Poznań Główny, Szczecin Główny, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Wrocław Główny [4].
Ponadto jest to miasto akademickie, z dużą ilością przemysłu i innowacyjnych technologii. Znaczenie i wysoką pozycję miasta trudno podważać, zatem w tym wpisie nie podaję więcej argumentów.
Jack Daniel's napisał/a:
A, że kolega z Gliwic zrobił błąd i zaczął rozpatrywać Gliwice tak jakby te były pozostawione same sobie, a dookoła nie było niczego, a jest odwrotnie, mamy 2 milionową konurbację

zgadza się, tutaj chodzi także o całą konurbację, od 1 lipca 2017 r. metropolię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-08-2017, 13:23   

BryTomWi napisał/a:
Jakie pozbawianie? Przecież Wydmy i Pogoria to dwa różne pociągi.

Nazwy, rzecz zmienna. Ale wg znanego mi zarysu rozkładu, dotychczasowy nocny Bielsko-Biała - Gdynia miał być skrócony do odcinka Katowice - Gdynia i puszczony na Flircie. Pojawić miał się za to nowy sezonowy (a może i przetrasowany?) Bielsko-Biała - Hel / Łeba. Jeśli przedstawiony przez valeo zamysł miałby być realizowany, Bielsko-Biała pozostałoby bez nocnego do Gdyni przez cały rok.
Powrót do góry

kraix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Cze 2017
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 24-08-2017, 14:12    Odpowiedz z cytatem

jakubkrzeminski, widzę, że kolega nowy, a na dodatek z Gliwic. To miasto, co racja, to racja posiada dworzec Premium. Niech odjeżdża z niego niezliczona ilość pociągów, ale na czas remontu linii albo innych prac torowych, niektóre pociągi muszą zostać zawieszone na jakiś czas. Niech nawet Gliwice zostaną nazwane drugą stolicą, to i tak pociągi na tej linii zostaną wstrzymane.

Przykład z mojego miasta - Zielonej Góry - na czas remontu linii Poznań-Warszawa straciliśmy pociąg EIC Lech, TLK Warta odjeżdża teraz o 5, a nie o 2 nad ranem, a TLK Gałczyński kursuje tylko do Warszawy, a nie do Lublina. Uważam, że należy po prostu uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać, a nie z agresją podchodzić do tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ambrosia Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 05 Maj 2016
Skąd: Lubliniec

PostWysłany: 24-08-2017, 15:04    Odpowiedz z cytatem

Jack Daniel's napisał/a:
Pociągi do Wrocławia są nie tylko dla Gliwic czy Zabrza, ale w jednym i drugim mieście wsiadają do tych pociągów również mieszkańcy Bytomia i Tarnowskich Gór

Mieszkańcy Tanowskich Gór i Bytomia wsiadają także w Lublińcu do pociągów jadących na Wrocław czy też na Poznań i tu nie chodzi o jakieś pojedyńcze osoby tylko wręcz o stada Smile

Mam wrażenie, że kolega jakubkrzeminski sam ma potrzebe jeździć bezpośrednim pociągiem z Gliwic do Torunia i Łodzi stąd też krzyk o bezpośrednie pociągi w tej relacji. Według mnie to, że Gliwice posiadają dworzec premium nie oznacza, że mają mieć ogrom pociągów dalekobieżnych a i tak to miasto nie ma na co narzekac (o czym wyżej pisali koledzy). Nie wiem też o jakich problemam z pociągami międzywojewódzkimi mowa, te problemu powoli zanikają, mamy przecież bardzo dobre połączenia międzywojewódzkie (regio), np. Katowice-Kraków, Rybnik-Kraków, Lubliniec-Wrocław, Racibórz-Wrocław, Gliwice-Nysa czy Gliwice-Opole.

A teraz pytanko, czy w przyszłorocznym rozkładzie jazdy ma jeźdżc TLK Szyndzielnia (albo Beskidy) w relacji Szczecin-Bielsko przez Poznań, Ostrów Wlkp, Lubliniec, Gliwice, Katowice ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pasażer0805 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Maj 2015

PostWysłany: 24-08-2017, 18:28    Odpowiedz z cytatem

A ja się chciałbym zapytać czy będzie bezpośredni pociąg z Ostrowa Wlkp do Przemyśla ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Prometeo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2016

PostWysłany: 24-08-2017, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale jakość usług PKP znów spada Rolling Eyes W każdym razie ''efekt pendolino'' lat ubiegłych jakby gdzieś zjechał na bocznice, a podobnież IC w przyszłym roku ma zrezygnować z wypożyczeń syfiastych wagonów od południowych sąsiadów.Brak konkurencji na torach, problemy finansowe czy efekt 500+ dofinansowania do samochodów ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michasio115 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Wrz 2012
Skąd: Giżycko

PostWysłany: 25-08-2017, 15:50    Odpowiedz z cytatem

https://groups.google.com/forum/#!topic/pl.misc.kolej/aFvt5xP1fq8

Znalazłem coś ciekawego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 64 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 62, 63, 64  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl