Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
PLK podpisuje umowę na budowę systemu GSM-R
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 05-04-2011, 09:17   PLK podpisuje umowę na budowę systemu GSM-R Odpowiedz z cytatem

Dziś podpisanie umowy na GSM-R

PKP PLK podpisuje dzisiaj umowę na budowę systemu GSM-R na linii E30. Rusza projekt pilotażowego wdrożenia systemu na odcinku Legnica – Węgliniec – Bielawa Dolna.

Przetarg na realizację zadania obejmującego zaprojektowanie, wybudowanie, wyposażenie, uruchomienie oraz skonfigurowanie funkcjonalne i przetestowanie infrastruktury ERTMS/GSM-R dla potrzeb radiołączności kolejowej i systemu ERTMS/ETCS poziom 2 rozstrzygnięto w grudniu ubiegłego roku, jednak z powodu dwóch protestów do KIO (oddalonych) podpisanie umowy odsunęło się w czasie.

Wyłoniony w przetargu Wykonawca, konsorcjum firm Kapsh Sp. z o.o. i Kapsch CarrierCom AG z Austrii, zabuduje system GSM-R na 84 km linii, na pilotażowym odcinku Legnica – Węgliniec – Bielawa Dolna, a także stworzy jądro systemu dla całej sieci kolejowej. Przewidywany czas realizacji to 1080 dni od momentu podpisania umowy.

Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych.

źródło: KOW

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-04-2011, 22:07    Odpowiedz z cytatem

GSM-R w Polsce powoli staje się faktem

Dziś o godzinie 16tej PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na zaprojektowanie, wybudowanie, wyposażenie, uruchomienie oraz skonfigurowanie funkcjonalne i przetestowanie infrastruktury ERTMS/GSM-R dla potrzeb radiołączności kolejowej i systemu ERTMS/ETCS poziom 2 na na odcinku Legnica – Węgliniec – Bielawa Dolna.

- Dopiero dzisiejsza umowa daje nam kompletne wyposażenie techniczne linii i możliwość zakończenia tego projektu. Ważne jest to, że jest to projekt transgraniczny. Będziemy testować ruch między Polską a Niemcami bez konieczności zmiany lokomotywy - powiedział po podpisaniu umowy prezes PKP PLK Zbigniew Szafrański.

- Nasze plany wdrożenia GSM-R wykraczają daleko poza linie, na których będzie instalowany system ETCS. To ma być podstawowy system komunikacji kolei w Polsce. Bardzo ważne będą także doświadczenia, jakie zbierzemy na odcinku doświadczalnym, by móc wdrażać ETCS bez urządzeń przytorowoych, jak to będzie miało miejsce na linii Kolei Dużych Prędkości - podsumował Zbigniew Szafrański.

Umowa z konsorcjum firm Kapsch Sp. z o.o. i Kapsch CarrierCom AG jest warta 36 209 778,52 złotych netto (44 538 027,58 złotych brutto) i została podpisana w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej E30 Etap II. Pilotażowe wdrożenie ERTMS/ETCS i ERTMS/GSM-R w Polsce na odcinku Legnica – Węgliniec – Bielawa Dolna. Jak przyznał dyrektor Marek Kloc z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK, Polska jest "lekko spóźniona", jeśli chodzi o GSM-R, ale dzisiejsza umowa została podpisana na oddanie "pod klucz", co ma pozwolić nadrobić część zaległości.

- Chcemy najszybciej jak to możliwe, jeszcze przed zakończeniem tego projektu, włączać się z kolejnym projektami wyposażania linii w GSM-R. NA liście podstawowej POIiŚ mamy wyposażanie GSM-R na 1300 kilometrach linii kolejowych w Polsce. Od sukcesu tego projektu będzie w pewnym stopniu zależała kwalifikowalność pozostałych projektów - powiedział wiceprezes PKP PLK Marek Pawlik.

W ramach projektu powstanie centralna część systemu składająca się z dwóch jednostek: podstawowej w Warszawie i rezerwowej w Poznaniu (z uwagi na konieczność zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa niż w przypadku tradycyjnego GSM), zapewniających obsługę połączeń głosowych, transmisję danych (GPRS) oraz sms-ów. System ten jest przewidziany dla obsługi sieci GSM-R w całym kraju. Lokalnym elementem systemu, objętym niniejszym postępowaniem będzie podsystem radiowy składający się ze sterownika stacji bazowej (przewidzianego do instalacji we Wrocławiu) oraz kilkunastu stacji bazowych na odcinku 84 km linii kolejowej E 30 Legnica – Węgliniec – Bielawa Dolna. Ich głównym zadaniem będzie uzyskanie właściwego pokrycia sygnałem radiowym terenu wzdłuż linii kolejowej, niezbędnego dla świadczenia usług głosowych i transmisji danych dla potrzeb ETCS (umowa na pilotażowe wdrożenie ETCS poziom 2 na tym odcinku linii E 30 została zawarta 13 maja 2010 roku z Bombardier Transportation).

Zadanie będzie realizowane w trzech etapach:

Etap 1 przewiduje zaprojektowanie, dostawę, budowę, instalację i uruchomienie infrastruktury sieci ERTMS/GSM-R, zapewniającej wymagane w specyfikacji EIRENE pokrycie radiowe wraz z wymaganą funkcjonalnością dla fragmentu linii kolejowej E30, stanowiącego odcinek III Pan-Europejskiego Korytarza Transportowego, od stacji Legnica do granicy państwa (Bielawa Dolna) oraz szkolenie personelu wskazanego przez zamawiającego.

Etap 2 to testy funkcjonalne dostarczonej w etapie I infrastruktury sieci ERTMS/GSM-R.

Etap 3 obejmuje testowanie funkcjonalności eksploatacyjnej systemu ERTMS, utrzymanie, administrowanie i zarządzanie systemem GSM-R oraz cykliczne testowanie (pomiary przy pomocy dostarczonego systemu monitorowania jakości transmisji danych) interfejsów
GSM-R/ETCS.

Odcinek wdrożeniowy jest linią dwutorową zelektryfikowaną, obejmującą fragmenty następujących linii o znaczeniu państwowym: nr 275 na odcinku Legnica – Miłkowice, nr 282 na odcinku Miłkowice – Węgliniec i nr 295 na odcinku Węgliniec – Bielawa Dolna. Maksymalna prędkość pociągów na odcinku wdrożeniowym wynosi odpowiednio: dla osobowych 160 km/h, a dla towarowych 120 km/h.

Głównymi celami, z punktu widzenia strategii wdrażania sieci ERTMS/GSM-R w Polsce poprzez realizację projektu „Modernizacja linii kolejowej E 30, etap II. Pilotażowe wdrożenie ERTMS/ETCS i ERTMS/GSM-R w Polsce na odcinku Legnica – Węgliniec – Bielawa Dolna” jest:

- Wybudowanie docelowej Infrastruktury ERTMS/GSM-R dla przyszłej sieci GSM-R, która charakteryzowałaby sie wysokimi parametrami niezawodnościowymi (np. redundancja central MSC) oraz niezbędnymi funkcjonalnościami,Wybudowanie Infrastruktury GSM-R na odcinku wdrożeniowym o zapewniającej odpowiednią jakość transmisji dla systemu ERTMS/ETCS poziom 2 (odpowiedni poziom sygnału radiowego, nakładające się strefy pokrycia komórek).

- Zdobycie doświadczeń w budowie i eksploatacji systemu GSM-R, w szczególności w zakresie świadczenia usług na potrzeby radiołączności pociągowej GSM-R i systemu ETCS poziom 2.

Wykonawca, czyli konsorcjum firm: Kapsch Sp. z o.o., Kapsch CarrierCom będzie miał 1080 dni od momentu podpisania umowy na realizację zadania.

źródło: Rynek Kolejowy/PKP PLK

_________________
© Pirat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 29-03-2018, 14:18    Odpowiedz z cytatem

Nowe inwestycje na kolei. Adamczyk: nadrabiamy wieloletnie zaległości.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy o wartości ponad 2 miliardów złotych na budowę systemu łączności cyfrowej dla kolejnictwa GSM-R - poinformował w czwartek dziennikarzy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Więcej:

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/miliardowe-inwestycje-na-kolei-bedzie-nowy-system-lacznosci,825754.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 29-03-2018, 15:04    Odpowiedz z cytatem

Czyżby (się retorycznie pytam, bo wiem) szpenie z PLK jednak podejrzewali, że Nokia nie zbuduje poprawnie działającego GSM-R za zaoferowaną kwotę i dlatego profilaktycznie nie wymieniają nazwy kontrahenta?
Naiwniacy. Myślą, że jak Google nie otaguje artykułu, to nikt go za parę lat nie znajdzie?
Cytat:
W system GSM-R zostało wyposażonych już ok. 1,6 tys. km linii...

Mediom "nie dla idiotów" ekipa Adamczyka musiałaby podać, na ilu kilometrach już taki system uruchomiono.
Ale, że to tylko TVN, to bardzo dobrze - co im będą bardziej kumaty target przyciągali.
A np. na E20 już się powoli kończy gwarancja, a dotąd, nikt ani sylaby, ani pół bajta danych przez toto nie przesłał.
BTS-y służą - i owszem. Amatorom całkiem dobrych kamer w niezwykle niskiej cenie - nożyc do drutu i chińskiej latarki do robót na nocnej zmianie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2019 infokolej.pl