Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
KOLEO - hit czy kit?
Autor Wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 17-06-2018, 07:33    Odpowiedz z cytatem

Mogę zapytać skąd ta zmiana zdania? O ile pamiętam to delikatnie mówiąc niezbyt przychylnie wyrażałaś się zarówno o pomyśle jak i twórcach aplikacji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 17-06-2018, 14:51    Odpowiedz z cytatem

oskar777, tylko krowa nie zmienia poglądów. A że nie boję się przyznać do błędu świadczy fakt, że publicznie pochwaliłam KOLEO.

Fakt, na początku krytycznie podchodziłam do tej inicjatywy. Ale odkąd korzystam z KOLEO zmieniłam zdanie. Zwłaszcza, że pod tym względem KD są bardzo nieudolne.

Tak więc posypuję głowę popiołem i twórcom KOLEO gratuluję. Z punktu widzenia pasażera ten prywatny biznes jest lepszy od państwowego tudzież samorządowego badziewia za miliony publicznych złotówek.

Znajomym odradzam platformę zakupową KD i polecam KOLEO. Niech chłopaki zarabiają na prowizji, bo sobie zasłużyli.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=375333#375333

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 17-06-2018, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Jak ten system sprzedażowy KD jest taki zły to niech go zlikwidują skoro Koleo jest lepsze. No ale przecież Koleo korzysta z ich platformy. Nie ma to jak psioczyć na system który jest jednocześnie podstawą działania innego systemu który zachwalasz.

Rozumiem, że jest to wygodny system w momencie zakupu biletów na pociągi kilku przewoźników z przesiadkami ale dlaczego kupując bilet jedynie na KD powinienem skorzystać z Koleo a nie bezpośrednio z ich systemu? Co takiego w momencie zakupu biletu da Koleo czego nie da system sprzedażowy KD?

Bojkotowanie internetowego kanału sprzedaży danego przewoźnika i psioczenie na marnotrawienie publicznych pieniędzy a jednocześnie zachwalanie innego internetowego kanału sprzedaży który korzysta z ich platformy to po prostu hipokryzja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 17-06-2018, 21:46    Odpowiedz z cytatem

oskar777, kup sobie na platformie KD bilet ze Zgorzelca do Wrocławia z przesiadką w Węglińcu. Albo ze Zgorzelca do Szklarskiej Poręby z przesiadką w Jeleniej Górze. Życzę powodzenia. Kupisz tam bilety tylko na pociągi bezpośrednie. Posiadacz REGIOkarty też nie ma czego tam szukać, bo KD olały to zagadnienie. A przecież na linii Zgorzelec - Węgliniec jeżdżą KD i PR. To co, mam kupić dwa oddzielne bilety? Wchodzę na KOLEO i mam wszystko czego potrzebuję: REGIOkartę, połączenia z przesiadkami i od lipca jeden bilet na dwóch przewoźników (KD i PR). Dodatkowo mogę dostać premię 50 zł za polecenie znajomym KOLEO. Dalej będziesz bronił KD i ich nieudolnego systemu sprzedaży biletów made in PKP Informatyka? Bądźmy poważni.

https://pomoc.koleo.pl/pyt/regulamin-programu-ambasador

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2018, 22:28    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
Jak ten system sprzedażowy KD jest taki zły to niech go zlikwidują skoro Koleo jest lepsze. No ale przecież Koleo korzysta z ich platformy.

Koleo żeruje na platformie KD, de facto PKP Informatyki? Nie kompromituj się! Tak samo nasze forum korzysta z serwera PKP. Śmiech

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 18-06-2018, 07:59    Odpowiedz z cytatem

Pirat Rozumiem w takim razie, że nie korzysta i likwidacja internetowego kanału sprzedaży KD nie wpłynie na możliwość zakupu biletu na ich pociągi za pośrednictwem Koleo. To jak to wtedy działa? Teraz pytam już z czystej ciekawości, żebym tak jak piszesz się nie kompromitował więcej.

Noema Dziwię Ci się, że to co kiedyś było jednym z Twoich sztandarowych argumentów przeciwko Koleo stało się nagle ich największym atutem. Mam tu na myśli 2 płatności zamiast jednej ale rozumiem wygodę tego rozwiązania dla kogoś kto często podróżuje i o tym wspominałem ale zapytałem również dlaczego miałbym wybrać Koleo kupując bilet na bezpośrednie połączenie obsługiwane przez KD zamiast ich własnego systemu a o tym nie wspomniałaś ani słowa.

PS O co chodzi w zapisie o honorowaniu biletów w KD:
"Bilety wystawione według ofert ”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. (PR)
(z wyłączeniem biletów wydanych za pośrednictwem telefonów komórkowych oraz za pośrednictwem systemów KOLEO i e-podróżnik)"
https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/bilety/honorowanie-bilet%C3%B3w.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 18-06-2018, 11:43    Odpowiedz z cytatem

oskar777, ty chyba masz jakiś problem psychiczny? Człowieku, wybieraj sobie co chcesz i kupuj bilety gdzie chcesz. Jest konkurencja, masz wybór, więc się ciesz zamiast marudzić jak stara pierdoła.

Pieprzysz jak potłuczony (vide odpowiedź Pirata), więc o czym ja mam z tobą dyskutować, skoro zabierasz głos w temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia!

Ja kupuję bilety na KOLEO i tobie nic do tego! Bez odbioru.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 18-06-2018, 14:22    Odpowiedz z cytatem

Dlatego prosiłem Pirata o wyjaśnienie jak to działa. Jeżeli Koleo może działać bez internetowego systemu KD to chylę czoła i przepraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arsenic Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Maj 2015

PostWysłany: 18-06-2018, 18:07    Odpowiedz z cytatem

System zakupu biletów w KOLEO jest niezależny od systemu e- KD. Noema ma rację zakup jest szybki i bezproblemowy. Dodatkowo można sprawdzić rzeczywistą cenę biletu czego nie oferuje żaden z innych kanalow dysrybucji. Korzystam, jestem zadowolony. KOLEO nie raz uratowało mi życie gdy musiałem na szybko kupić bilet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 18-06-2018, 18:17    Odpowiedz z cytatem

Widzę, że ktoś jednak potrafi się normalnie wypowiedzieć. Wiesz może co oznacza zapis w regulaminie o honorowaniu biletów w KD: ""Bilety wystawione według ofert ”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. (PR)
(z wyłączeniem biletów wydanych za pośrednictwem telefonów komórkowych oraz za pośrednictwem systemów KOLEO i e-podróżnik)".
Bo ja podchodząc do tego jako laik który nigdy z ich usług nie korzystał mógłbym stwierdzić, że bilety wystawione według ofert PR ale zakupione przez Koleo nie są honorowane w KD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-06-2018, 18:59    Odpowiedz z cytatem

oskar777, konduktorzy KD bilety Koleo skanują specjalnym tel. komórkowym. Łączą się on-line z Koleo celem aktualizacji bazy sprzedanych biletów, skanują kod QR (lub wpisują nr biletu) i dostają informację, że bilet jest ważny. Szczegółów technicznych nie znam, ale tak to mniej więcej wygląda.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 18-06-2018, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Mnie interesowało stricte czy zakup biletu KD przez Koleo jest całkowicie niezależny od "ichniego" systemu sprzedaży internetowej. Jeżeli tak jest to brawa dla nich skoro idzie zrobić prosto i logicznie coś czego nie daje ich własny system.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zapociągowany24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2018

PostWysłany: 28-06-2018, 17:03    Odpowiedz z cytatem

Witam na forum Cool

KOLEO - zdecydowany hit; sprawdzi się wszędzie tam gdzie nie ma stacji, albo jest duża kolejka do kas (np. Wrocław, Poznań, Kraków). To, że aplikacja się sprawdza widać też po ilości pasażerów - użytkowników - coraz częściej widuje w pociągach KD bilety okazywane na smartfonach z logotypem KOLEO; jest wszystko czego potrzeba odnośnie rozkładu jazdy, aplikacja jest lekka i dobrze współpracuje również ze smartfonami z niższej półki cenowej; płatności są wygodne no i jako pierwsi mieli płatność BLIKiem, czekam na dodanie możliwości zakupu biletu okresowego przez telefon no i oczywiście na dołączenie kolejnych przewoźników. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 29-06-2018, 00:58    Odpowiedz z cytatem

A dla mnie niestety kit. Gdy wyszukam połączenie to okazuje się, że ani na PR ani IC nie mogę kupić biletu. Dla mnie póki co aplikacja jest niestety bezużyteczna. Owszem zanajdzie połączenie ale co dalej? I tak muszę kupić tradycyjnie albo na stronie danego przewoźnika. Taką funkcjonalność oferuje wiele innych aplikacji czy stron internetowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-06-2018, 01:09    Odpowiedz z cytatem

oskar777, kiczowaty jest beton PKP IC, który nie chce nawiązać współpracy z Koleo. Zarząd PR po kilku miesiącach przeprosił się z Koleo i od lipca znów kupisz tam bilety na pociągi PR.

Dla pasażerów z Dolnego Śląska Koleo jest bardziej funkcjonalne niż system sprzedaży biletów KD, ale to już wyjaśniła Noema, więc nie będę po niej powtarzał.

Ja korzystam z Koleo i jestem zadowolony. Przymusu nie ma, więc nie rozumiem dlaczego się czepiasz. Jest konkurencja, masz wybór. Koleo to prywatny biznes i podatnik nic nie dokłada. To chyba dobrze?

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl