Definicja mobbingu funkcjonuje w polskim prawie od ponad dziesięciu lat. Czy wiemy już wszystko o tym zjawisku? Czy potrafimy odróżnić je np. od wymagań menadżerskich lub konfliktu interpersonalnego? Czy za mobbing odpowiadają cechy sprawcy, cechy osoby poszkodowanej, czy może jeszcze inne czynniki? I wreszcie – w jaki sposób można się przed mobbingiem chronić i w jaki sposób ratować gdy już wystąpił? Na te i inne pytania znaleźć można było odpowiedzi podczas wykładu: „Gdy człowiek człowiekowi wilkiem – trudne sytuacje w miejscu pracy".
_________________ "Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Nawet co szósta osoba w Polsce mogła paść ofiarą mobbingu lub dyskryminacji. Zdecydowana większość spraw w sądzie kończy się ich przegraną.
Skala dyskryminacji i mobbingu w Polsce jest coraz większa. W 2017 roku w sądach toczyło się blisko 2,5 tys. spraw w tym zakresie, ale problem może być znacznie powszechniejszy. Z różnych szacunków wynika, że nawet co szósta osoba mogła paść ofiarą działalności dyskryminacyjnej lub mobbingowej, a co trzecia była świadkiem takich zachowań. Za wzrost skali problemu może odpowiadać rosnąca migracja zarobkowa i brak edukacji w tym zakresie.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum