Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Pociągi na linii Sędziszów/Kozłow-Olkusz-Katowice
Autor Wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 17-11-2016, 09:00    Odpowiedz z cytatem

pawel78, Skoro jak sam napisałeś przez Nędzę przejeżdża kilkadziesiąt pociągów, które da się sprawnie skomunikować, to takich sześć w Bukownie tym bardziej!
W sumie to sam wsadziłem kij w mrowisko bo wątek, który poruszyłem bardziej powinien znaleźć się tu:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=17554

Ode mnie tyle w temacie. Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawel78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Wrz 2015

PostWysłany: 17-11-2016, 13:59    Odpowiedz z cytatem

sympatyk, Owszem. Zauważ jednak, że tam jeździ PR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasso86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2008

PostWysłany: 18-11-2016, 00:50    Odpowiedz z cytatem

Też wtrącę swoje trzy grosze do dyskusji.

Gdzieś wyczytałem, że swego czasu KD przyspieszyły pociągi z Wrocławia do Jelcza trasując je po niewłasciwym torze. Stosując taki zabieg na LK 62, pociągi jadące w kierunku Katowic można by przyspieszyć o niemal 35 minut.

Czy w oparciu o obowiązujące regulaminy PLK jest taki zabieg możliwy na LK 62?

[ Dodano: 18-11-2016, 00:57 ]
sympatyk napisał/a:
... pociągi z Sędziszowa powinny jeździć od Bukowna przez Jaworzno Szczakową do Dąbrowy Górniczej Ząbkowic. ...


Przepraszam ale urwałeś się z choinki. Odcinek Katowice - Sławków nabija potoki pasażerskie tej trasy w 1/3. Swoją drogą to cud, że tę linię remontują i ktokolwiek chce tymi pociągami jeździć przy tak szcżatkowej ofercie.

Ja na poprawę liczę albo przez przejęcie finansowania połączeń regionalnych przez budżet państwa albo przejęcie trasy przez Koleje Małopolskie. PRom "Basztowa" pracy przewozowej nie zwiększy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 18-11-2016, 20:18    Odpowiedz z cytatem

tomasso86 napisał/a:

sympatyk napisał/a:
... pociągi z Sędziszowa powinny jeździć od Bukowna przez Jaworzno Szczakową do Dąbrowy Górniczej Ząbkowic. ...

Przepraszam ale urwałeś się z choinki. Odcinek Katowice - Sławków nabija potoki pasażerskie tej trasy w 1/3.

Ja o krowie, Ty o rowie. Gdzie w trasie Bukowno - Jaworzno Szczakowa - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice zawiera się odcinek Sławków - Katowice?! Kilka postów wyżej wyraziłem swoją opinię (nie każdemu może się ona oczywiście podobać), a Ty czepiłeś się mnie w taki sposób że rzeczywiście urwałeś mnie z choinki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-11-2016, 22:39   

tomasso86 napisał/a:


Gdzieś wyczytałem, że swego czasu KD przyspieszyły pociągi z Wrocławia do Jelcza trasując je po niewłasciwym torze. Stosując taki zabieg na LK 62, pociągi jadące w kierunku Katowic można by przyspieszyć o niemal 35 minut.

.


Tak. Tylko od Tunelu do Bukowna jest półsamoczynna blokada liniowa, nieprzystosowana do prowadzenia ruchu po torze lewym. Nie wyobrażam sobie aby co stacje dyktowali maszyniście rozkaz N. Jakby to tutaj było możliwe to juz dawno by było wprowadzone.
Powrót do góry

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 27-11-2016, 11:33    Odpowiedz z cytatem

Jechałem wczoraj Regio 7:43 z Katowic do Kielc. W moim przedziale ciągle było zapełnienie +/- 50% a siedziałem na końcu, gdzie z reguły siedzi mniej osób. Zwłaszcza że na większości stacji nie ma kas i ludzie wsiadają z przodu celem zakupu biletu. Nawet na mniejszych stacjach wymiana po kilkoro pasażerów. Z lepszym rozkładem widzę tam więcej podróżnych. Trzymam kciuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-11-2016, 12:25   

Tyle się mówiło że na linii olkuskiej o nowego rozkładu ma być czwarta para, a ja przeglądając rozkład nadal widzę te marne trzy.
Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-11-2016, 19:24   

Od 2 stycznia w dni robocze ma być czwarta para
Powrót do góry

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-01-2017, 16:45   

Nie wiem jak to wygląda na co dzień, ale dzisiejsze Regio 24909 z Kielc do Katowic frekwencją mnie powaliło z nóg. Wszystkie czwórki w kiblu pozajmowane i to średnio przez 3-4 osoby. Myślę że gdyby oferta na linii olkuskiej uległa poprawie, to pociągi by raczej piste nie jeździły.
Powrót do góry

bestkf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2014
Skąd: Polska

PostWysłany: 22-01-2017, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Zaobserwowałeś to w Kielcach? Jeśli tak to trzeba pamiętać że ten pociąg obsługuje też linie Kielce-Sędziszów i spora część pasażerów pewnie się ulotniła na tym odcinku. Oczywiście odcinek Sędziszów-Katowice też ma potencjał, ale kiepsko wykorzystywany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-01-2017, 17:46   

bestkf, tak się składa że jadę tym pociągiem z Tunelu do Sosnowca. Obecnie jesteśmy w Bukownie i do tej pory na stacjach pośrednich więcej ludzi się dosiadło niż wysiadło, co by oznaczało że głównym celem podróży tych ludzi są Katowice.
Powrót do góry

bestkf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2014
Skąd: Polska

PostWysłany: 22-01-2017, 20:05    Odpowiedz z cytatem

No to super. Pewnie studenci głównie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-01-2017, 20:48   

bestkf, o to chodzi że nie tylko studenci. Towarzystwo mieszane od studentów przez osoby z dziećmi po starszych ludzi. 😉
Powrót do góry

tomasso86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2008

PostWysłany: 18-04-2019, 23:26   Impulsy na LK62? Odpowiedz z cytatem

Na BIPie Małopolski znalazłem aneks, z którego wynika, że od 10 VI na trasie Katowice - Sędziszów pojawią się impulsy i EN57-ALd

https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1550288,aneks-nr-8-do-umowy-z-przewozy-regionalne-sp-z-oo-o-swiadczenie-uslug-w-zakresie-publicznego-transpo.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

myszka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-04-2019, 08:37    Odpowiedz z cytatem

EN57-ALd to już jeżdżą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl