Ładowanie strony... proszę czekać!

Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Koszty pracy w Polsce
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster

PostWysłany: 27-09-2019, 01:01    Odpowiedz z cytatem

Niższy PIT od października. O ile wzrośnie wypłata?

Od 1 października 2019 roku większość z nas zapłaci niższy podatek PIT (od dochodów osobistych). Obniżka podatków PIT z 18 do 17 proc. to spełnienie obietnicy rządu PiS. PIT w pierwszym progu podatkowym, czyli dla wszystkich zarabiających poniżej 85 528 zł brutto rocznie wyniesie 17 proc. zamiast jak dotychczas 18 procent. Wzrosną także koszty uzyskania przychodu, będziemy płacić więc podatek PIT od niższej kwoty. Na obniżce podatku PIT zyskają także zamożniejsi. Mimo że przy wyższych dochodach niż 7127,30 zł na miesiąc, podatek PIT w dalszym ciągu wyniesie 32 proc. - płaci się go według tej stawki tylko od dochodu przekraczającego 85 528 zł rocznie. W sumie więc podatek PIT do zapłacenia będzie niższy.

Czytaj więcej na gazetawroclawska.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor

PostWysłany: 30-09-2019, 13:31    Odpowiedz z cytatem

ROCZNA kwota wolna od podatku będzie niższa od MIESIĘCZNEJ płacy minimalnej! Takie rzeczy tylko w Polsce.

Dla zdecydowanej większości ludzi zarabiających w Polsce pieniądze (w tym także dla pracowników otrzymujących płacę minimalną) kwota wolna od podatku wynosi 3091 zł i po raz ostatni była podwyższana 11 lat temu. Niebawem może dojść do kuriozalnej sytuacji. Jeśli płaca minimalna będzie rosła według zapowiedzi PiS, a kwota wolna od podatku pozostanie na tym samym poziomie, to prawdopodobnie staniemy się fenomenem w skali świata. Oto bowiem całoroczna kwota wolna od PIT będzie niższa od 1-miesięcznego wynagrodzenia minimalnego!

Więcej:
http://niewygodne.info.pl/artykul9/Kwota-wolna-bedzie-nizsza-od-pensji-minimalnej.htm

Diken Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 02-10-2019, 22:36    Odpowiedz z cytatem

No tak, tylko koszty pracy w Polsce nie są małe, a nawet podniesienie pensji minimalnej do tych, 4,000 zł. miesięcznie, może też spowodować wzrost kosztów pracy.
Zresztą, praktycznie każdy pracodawca, w małych i średnich firmach w Polsce będzie musiał utrzymać, co najmniej kilku pracowników i wypłacać pensje: 4,000 zł. i od tego odejmując na podatek, składki, na ubezpieczenie, a jeszcze, każdy pracodawca ponosi jakieś koszty funkcjonowania firm.

Podniesienie minimalnej pensji do takiej kwoty może spowodować, że poszerzy się tylko tzw. "szary rynek pracy", w którym, pracodawcy będą zmuszeni zatrudniać bez umów i wtedy pracownikom zaproponują znacznie niższą stawkę za godzinę, żeby to się opłacało.
Czyli, zatrudniając bez umowy pracownika taki pracodawca nie będzie musiał proponować 15 zł, na godzinę, tylko np. 9 - 10 zł. na godzinę.
Sam tak pracowałem, nawet za 7 zł. na godzinę w jednej firmie, tyle że nie byłem tam zatrudniony na umowie o prace, tylko bez umowy.
Potem, w innych miejscach otrzymałem 9 i 10 zł. na godzinę. 10 zł. stawki godzinowej mam obecnie, w takiej działalności drzewnej u tego samego pracodawcy, u którego pracowałem w innej firmie, a teraz zajmuje się czymś innym, choć to podobna branża.
Nie może mi więcej płacić na godzinę, gdyż nie stać go, a prowadzi małą działalność, obok swojego domu.
To jest coś, jak: TARTAK, tyle że na bardzo małą skalę. Płaci sporo podatku do państwa, koszty energii elektrycznej, gdyż używa pił tarczowych i maszyn tnących drewno, wypłaty dla kilku innych pracowników i inne koszty, związane z działalnością.
Tak więc, po przeliczeniu tego wszystkiego, wcale nie ma on za dobrego zysku.
W Polsce nadal są spore koszty prowadzenia działalności, jakiejkolwiek.
Chociaż, może w jednoosobowych działalnościach jest lepiej, ale tego nie wiem.
Najgorzej w Polsce mają te, małe i najmniejsze działalności, również, rodzinne, bo koszty prowadzenia takich firm czasem mogą przewyższać zysk, a wtedy to się przestaje opłacać.
Najbardziej na tym zyskuje, państwo, budżet, ale nie, mali pracodawcy.
Tak jak z produkcji tytoniu i alkoholu, państwo pobiera większość albo połowę podatków, na czym się bogaci, a producenci i sprzedawcy, mają znacznie mniejszy zysk.
Dlatego też podniesiono ceny papierosów, gdzie najtańsze papierosy już kosztują prawie 14 zł.
Choć ja nigdy nie paliłem, ale wiem, że tyle kosztują.

Każdy się dziś "bije o kasę", bo każdy chce lepiej finansowo na czymś wychodzić.

Nie mówiąc już o tym, że we współczesnym świecie panuje: rządza pieniądza i, pieniądz liczy się najbardziej.

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina

PostWysłany: 05-11-2019, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Autobusiarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 08-11-2019, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Powiem w ten sposób.

Koszty pracy w Polsce wcale nie są aż tak duże w porównaniu do innych krajów UE.Wyższe są np.na Węgrzech czy w Niemczech.

Jednak jest jedna rzecz,która w przypadku niedoboru pracowników z czym mamy do czynienia w tej chwili,rzeczywiście winduje koszty pracy do wręcz ASTRONOMICZNYCH rozmiarów-obowiązek zapłaty za nadgodziny aż 50 % i 100% dodatku.W żadnym kraju byłego bloku wschodniego nie ma aż tak wysokich dodatków za nadgodziny jak w Polsce.Ba! w wielu krajach kodeks pracy w ogóle nie przewiduje wyższej stawki za pracę w nadgodzinach-w Wielkiej Brytanii i Niemczech pracodawca nie ma żadnego obowiązku wypłacać wyższej stawki za pracę w nadgodzinach.

Kolejna sprawa to zwolnienia lekarskie,kodeks pracy też jest tutaj bardzo korzystny dla pracownika i bardzo obciążający dla pracodawcy-przez 33 dni pracy musi płacić choremu pracownikowi często 100 % pensji(wypadek przy pracy) i jednocześnie płacić nadgodziny 100 % pozostałym pracownikom którzy będą go zastępować.

Na przykładzie firmy w której pracuje.Całkowity miesięczny koszt pracownika to 6 tys złotych.Złamałem nogę w pracy.Szef płaci mi 6 tys złotych za siedzenie w domu.Moją pracę muszą wykonać koledzy,bo firma dostanie wysoką karę umowną.Brakuje pracowników,więc szef musi jakimś cudem ubłagać 15 chłopa,żeby każdy z nich przyszedł do pracy w 2 soboty i zapłacić im za to 100 % dodatku.

I zamiast zapłacić za robotę 6 tys,musi zapłacić....18 tys. złotych! .

Naprawdę nie jestem jakimś przedstawicielem pracodawców i czarnym poplecznikiem Lewiatana,ale powiedzmy jasno-w Polsce mamy jeden z najkorzystniejszych dla pracownika kodeksów pracy NA ŚWIECIE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu