Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 16-12-2019, 11:14    Odpowiedz z cytatem

Pociąg 69525/4 z Lubania do Wrocławia. Poniedziałek, godzina 11, odcinek Legnica - Wrocław. Frekwencja na załączonym obrazku, bez komentarza.

Point Blur_Dec162019_110703~2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 494 raz(y) 338.43 KB


_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 16-12-2019, 11:22    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 napisał/a:
Pociąg 69525/4 z Lubania do Wrocławia. Poniedziałek, godzina 11, odcinek Legnica - Wrocław. Frekwencja na załączonym obrazku, bez komentarza.


To nie było jeszcze gak zle,można się ruszyć nawet Laughing KD muszą coś pomyśleć nad wzmocnieniem składów bo pasażerów przybywa cały czas !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamil Styrna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2018
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 16-12-2019, 13:15    Odpowiedz z cytatem

voyager1231 napisał/a:
Pociąg 69525/4 z Lubania do Wrocławia. Poniedziałek, godzina 11, odcinek Legnica - Wrocław. Frekwencja na załączonym obrazku, bez komentarza.


Nie jest żle, bo widać, że sporo miejsca wolnego jest jeszcze. Teraz porównanie, jak to było wczoraj w 69291.

80285758_514049472533300_2376547048603254784_n[1].jpg
Pobierz Plik ściągnięto 459 raz(y) 296.71 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 16-12-2019, 16:25    Odpowiedz z cytatem

Ktoś powinien za to beknąć !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 16-12-2019, 16:37    Odpowiedz z cytatem

Na E30 to powinny jeździć składy typu Stadler Kiss, bo frekwencja właściwie w każdy dzień tygodnia jest ogromna.

Na chwilę obecną, to jedynym kołem ratunkowym są Patologie Regionalne i zagęszczenie taktu w godzinach szczytu, ale nie jestem pewien jak z przepustowością na Grabiszynie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-12-2019, 16:48    Odpowiedz z cytatem

@audrin: PR-y też nie mają czym jeździć, sprowadzane są kible z całej Polski, by załatać braki taborowe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 16-12-2019, 16:58    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, w weekendy to akurat jarmarkowicze generują znaczny ruch. Tylko w grudniowe weekendy na kasie biletowej takie akcje, że notorycznie przychodzi ktoś u mówi: „Poproszę 12 biletów do...”. I tak co chwila.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 16-12-2019, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Zakup piętrowych składów może pomoże .Ale to raczej marzenia !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-12-2019, 18:23    Odpowiedz z cytatem

skubi napisał/a:
Zakup piętrowych składów może pomoże .Ale to raczej marzenia !

Bardziej realny* jest zakup klasycznych pięcioczłonowych EZT-ów i jazda w trakcji ukrotnionej 2x31WE lub 2x36WEa. Perony mamy na Dolnym Śląsku wystarczająco długie, a dłuższy skład to więcej drzwi i szybsza wymiana pasażerska na stacjach, a i jednorodny tabor jest bardziej elastyczny.

* - mimo iż bardziej realny, to nie znaczy, że należy się takowego w najbliższym czasie spodziewać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 16-12-2019, 19:05    Odpowiedz z cytatem

dzisiaj frekwencja w pociągu 69122 Zgorzelec - Wrocław Główny przerosła moje oczekiwania - od Węglińca brak miejsc siedzących - od Bolesławca sardyny, nawet nie chcę wspominać co działo się za Legnicą. Skład 45WE a sam pociąg dość mocno poza szczytem (wyjazd ze Zgorzelca po 8, przyjazd do Wrocławia przed 10)

Pokazuje to tylko że elektryfikacja linii do Zgorzelca była strzałem w dziesiątkę, i najdłuższe składy mogą być już za małe do obsługi Zgorzelca.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 16-12-2019, 20:41    Odpowiedz z cytatem

KD powinny docelowo pomysleć poważnie o piętrusach. Widzę tu szczególny potencjał na trasie Zgorzelec - Wrocław. Jelenia Góra - Wrocław także ma potencjał.

Można też łączyć jednostki w dwuczłonowe i wprowadzać też więcej połączeń, ale tu wracamy ponownie do zakupu nowych pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 16-12-2019, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj na do TLK Konopnicka o 19:07 do Zielonej Góry (przez Głogów) wsiadło we Wrocławiu ok. 250 osób, mnóstwo ludzi stało na korytarzu. Dlaczego? Dlatego że UMWD w swojej niewysłowionej głupocie zlikwidował w weekendy (a w dni robocze skrócił do Wołowa) niezwykle popularny pociąg REGIO o 18:40 z Wrocławia. W soboty między 16:40 a 19:40 zionie 3-godzinna dziura między kiblami, ratowana tylko tym TLK. Za to jest nowy, codzienny kibelek o 21:40. Ciekawe jaka frekwencja.

W UMWD widać do dziś panuje myślenie rodem z lat '80, czyli: "Uczniowie do szkół, klasa robotnicza do fabryk na pierwszą syrenę, urzędnicy do urzędów". Nikt nie rozumie, że w weekendy zapotrzebowanie na pociągi jest równie duże (a w niedziele nawet większe), bo wiele osób musi pracować w weekendy, ogromna liczba studiuje zaocznie, do tego dochodzą jednodniowe zakupy, wycieczki itd. W niedziele dochodzą jeszcze studenci i uczniowie wracający do Wrocławia. Co w tej sprawie robi UMWD? Likwiduje w weekendy połowę kursów na większości linii (na Nadodrzance z 20 par REGIO w dni robocze, zostaje 12 i zioną 3-godzinne dziury), a w pozostałych pociągach ludzie jadą stłoczeni jak bydło w jednokiblach.

Nikt nie robi efektywnych badań frekwencji, badań potoków, zainteresowań podróżnych. Rozkład jazdy zapewne więc jest efektem widzimisię urzędników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 17-12-2019, 07:56    Odpowiedz z cytatem

kacper98 napisał/a:
dzisiaj frekwencja w pociągu 69122 Zgorzelec - Wrocław Główny przerosła moje oczekiwania - od Węglińca brak miejsc siedzących - od Bolesławca sardyny, nawet nie chcę wspominać co działo się za Legnicą. Skład 45WE a sam pociąg dość mocno poza szczytem (wyjazd ze Zgorzelca po 8, przyjazd do Wrocławia przed 10)

Pokazuje to tylko że elektryfikacja linii do Zgorzelca była strzałem w dziesiątkę, i najdłuższe składy mogą być już za małe do obsługi Zgorzelca.

Zero zaskoczenia. Już od dawna wieszczyłam na forum, że po elektryfikacji Zgorzelca i uruchomieniu szybkich i wygodnych połączeń do Wrocławia frekwencja w pociągach wzrośnie skokowo. Już wcześniej było tłoczno, teraz będzie jeszcze gorzej. Zdziwieni? Bo ja wcale. Przypominam, że według danych UTK Zgorzelec jest trzecim miastem na Dolnym Śląsku, po Wrocławiu i Legnicy, generującym największy ruch pasażerski. Pisałam o tym ponad rok temu:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=22015

Zgorzelec w tym rankingu nie wyprzedzi Legnicy, ale Bolesławiec, który jest tuż za Zgorzelcem i też ma bardzo duży potencjał, może pozostać daleko w tyle. Wnioski na przyszłość? O tym też już wielokrotnie pisałam, ale skoro w UMWD i KD nikt nie wyciąga z tego żadnych racjonalnych wniosków to nie będę się powtarzała. Póki co mądre głowy zlikwidowały popołudniowy pociąg Bolesławiec - Wrocław, co wygenerowało prawie 3-godzinną dziurę w rozkładzie jazdy. Więc i w pociągu ze Zgorzelca o 14:03 już od Węglińca trudno będzie o wolne miejsca siedzące, a od Bolesławca będą przysłowiowe sardynki. Mam nadzieję, że biurwy KD wracają tym pociągiem z pracy do Wrocławia...

Miłego dnia w zatłoczonych pociągach!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 17-12-2019, 21:01    Odpowiedz z cytatem

skubi napisał/a:
To nie było jeszcze gak zle,można się ruszyć nawet Laughing KD muszą coś pomyśleć nad wzmocnieniem składów bo pasażerów przybywa cały czas !

Nie powiedziałem że jest źle, wszak wszedłem i nawet nie musiałem stać na jednej nodze Razz Ale samo to, że w poniedziałek o 11 muszę stać pomiędzy fotelami sporo mówi o rosnącej popularności połączeń KD, która w niedalekiej przyszłości doprowadzi do paraliżu!

Gaspares napisał/a:
voyager1231, w weekendy to akurat jarmarkowicze generują znaczny ruch. Tylko w grudniowe weekendy na kasie biletowej takie akcje, że notorycznie przychodzi ktoś u mówi: „Poproszę 12 biletów do...”. I tak co chwila.

Wszystko by się zgadzało, gdyby ten tłok pojawił się wraz z Jarmarkiem, a tak nie jest. To stałe zjawisko Wink

Cieszę się z tej ożywionej dyskusji. Naprawdę obawiałem się, że jestem jakimś paranoikiem, ale jak widzę nie tylko ja dostrzegam problem. Tak trzymać, musimy to nagłaśniać. Ja osobiście napisałem już 3 skargi do UMWD, na razie czekają na odpowiedź. Zaczepiam też przedstawicieli BS na Facebooku i proszę o deklarację, jednak kompletnie ignorują moje wiadomości. Władza uderzyła do głów i już nawet nie raczą odpowiedzieć.

[ Dodano: 19-12-2019, 06:08 ]
Genialny planista obiegów z KD nie daje o sobie zapomnieć. Co za tłuk... Poranny szczytowy pociąg 69506 z Lubina do Wrocławia do tej pory zestawiany z jednostki typu 45WE, w którym panował niemiłosierny ścisk, od zmiany rozkładu jazdy jest zestawiany z jednostek 31WE, a dziś przyjechał, uwaga - 36Wea! Efekt - sardynki już od Miękini.
Codziennie dostarczają nam nowy powód do wkur*****a i frustracji.

To ścierwo powinni wywalić na Jelcz/Krotoszyn a w szczególności na Rawicz bo tam wieczne pustki jadą! Ta jednostka może sobie jeździć po 275 tylko jako pierwszy lub ostatni pociąg w dobie.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 23-12-2019, 14:04    Odpowiedz z cytatem

21.12.2019 pociąg KD KWISA relacji Wrocław - Lubań Śl. odjazd 12:03 zapchany aż pod same drzwi. Ledwo udało mi się wcisnąć pomiędzy pasażerami a drzwiami.

Cały skład jechał tak załadowany aż do Węglińca. Frekwencja, hmmm 200-300 %
Nikt z załogi konduktorskiej nie zdołał przejść do stacji końcowej by sprawdzić bilety. Ciekawe ile osób przejechało się za darmo! W taki sposób KD tracą kolejna kasę.

Część osób przesiadła się w Lubaniu Śl. na pociąg do JG

Na stacji Lubań Śląski pociąg relacji Goerlitz - JG również załadowany na maxa po brzegi.

W obu pociągach pasażerowie mówili o przeładowanych juz od dawna pociągach i nie jest to efekt świąt.

Pomiędzy Goerlitz a Jelenią Górą w rozkładzie jest 4 godzinna dziura
Pomiędzy 9:42 a 13:42 nic nie jeździ!!!
Przydałoby się kolejne połaczenie by wypełnić tą lukę.

Np. 11:42 kolejna para z Goerlitz - JG - Goerlitz

IMG_6888.jpg
KWISA do Lubania Śląskiego
Pobierz Plik ściągnięto 307 raz(y) 124.45 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 164 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl