Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Sytuacja na kolei w związku z koronawirusem
Autor Wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 18-04-2020, 10:19    Odpowiedz z cytatem

Dziwne posunięcia, ponieważ zaobserwowałem wzrost pasażerów. Na początku utrudnień rzeczywiści pociągi jeździły puste - nawet te, które do tej pory jeździły pełne. Ale w ciągu ostatniego tygodnia liczba pasażerów systematycznie rośnie. Poranny pociąg którym jeżdżę codziennie ma na wysokości Miękini/Mrozowa zajęte już WSZYSTKIE dopuszczalne miejsca siedzące (tj.co drugie siedzenie).

Tak więc szczytowe połączenia (dojazdy z/do pracy) bardzo dobrze że zostały nie tknięte.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 18-04-2020, 12:26    Odpowiedz z cytatem

Jak donosi Radio Wrocław, w KD nastąpiły 20-proc. cięcia wynagrodzeń. Podobno wszystkich pracowników. Mam nadzieję, że dyrektorów i naczelników też. Ale czy na pewno wszystkich? Członkom zarządu KD również zmniejszono wynagrodzenia? A co z radą nadzorczą?

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/95498/Koronawirus-Ciecia-w-Kolejach-Dolnoslaskich-Nizsze-pensje-mniej-polaczen

Pytam nie bez powodu, bo już 8 kwietnia przewidziałam, że zarząd KD obniży wynagrodzenia szeregowym pracownikom. O, proszę:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=389945#389945

Więc jak to jest z wynagrodzeniem zarządu KD? Panowie solidarnie z całą załogą spółki sobie też zmniejszyli o 20% wynagrodzenia, czy po zanurzeniu ryja w kolejowym korycie nie zamierzają się cofnąć nawet o krok, choćby się waliło i paliło? Bo przykładowo państwowy LOT też obniżył wynagrodzenia, ale nie dyrektorom i prezesom.

https://www.pasazer.com/news/43786/lot,zarzad,obniza,wynagrodzenia,ale,nie,kadry,kierowniczej.html

Ot, zagwozdka. Może wicemarszałek Myrda, który de facto jest pracodawcą zarządu KD, wypowie się na fejsie w tej kwestii? Często ma dużo do powiedzenia w sprawach kolei, więc liczę, że odniesie się do moich uzasadnionych wątpliwości. Pytajcie go o to na jego fejsbukowym profilu. Ja nie zapytam, bo mnie zablokował, za zadawanie niewygodnych pytań rzecz jasna.

https://www.facebook.com/TymoteuszMyrdaPolityk/

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

viking87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2012
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny

PostWysłany: 18-04-2020, 15:24    Odpowiedz z cytatem

Na Nadodrzance również w ostatnich dniach pojawia się coraz więcej pasażerów w pociągach a następują kolejne cięcia zarówno całych pociągów jak i składów (niektóre kursy jeździły nawet w podwójnym zestawieniu). Ciekawe jak szybko przy "odmrażaniu gospodarki" okaże się, że tych pociągów jednak brakuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dienekes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2012

PostWysłany: 19-04-2020, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Wynagrodzenie prezesa i wiceprezesów pozostają bez zmian z tego co wiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-04-2020, 19:51    Odpowiedz z cytatem

A przez fakt, iż pociągów jeździ mniej, uwolniło się trochę zmodernizowanego/nowego taboru i na niektórych trasach poprawił się znacząco komfort podróży, np. na pociągu do Łodzi Kaliskiej widziałem zmodernizowane łódzkie EN57, a na pociągu z Kluczborka opolskiego Impulsa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 20-04-2020, 12:45    Odpowiedz z cytatem

dienekes napisał/a:
Wynagrodzenie prezesa i wiceprezesów pozostają bez zmian z tego co wiem

Pewnie masz rację. Różne źródła to potwierdzają. Taką wiadomość otrzymałam:

„Jeśli chodzi o obniżanie pensji w KD to wygląda to tak, że zarząd obniżył wszystkim wymiar pracy i pensje o 20% - wszystkim tylko nie sobie, także rada nadzorcza i prezesi będą brać tyle co biorą kosztem szeregowych pracowników.”

Zdziwieni? Bo ja wcale. Jak już świnia zanurzy ryj w kolejowym korycie to nie da sobie odebrać ani grama karmy. Wielokrotnie o tym pisałam na forum w kontekście KD i zawsze miałam rację.

Panowie Stawikowski, Zdanowski i Idczak – wstyd i hańba! Hańba Bezpartyjnym Samorządowcom oraz Prawu i Sprawiedliwości.

https://www.kolejedolnoslaskie.pl/zarzad-2/

Poniżej film z dedykacją dla zarządu i rady nadzorczej KD oraz ich pryncypałów z UMWD. I żeby nie było – do fauny wszelakiej nic nie mam. Świnki to miłe i pożyteczne zwierzęta, które trzeba szanować. Świńskie koryto to tylko symbol w odniesieniu do polityków, którymi gardzę!


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-04-2020, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Bilet miesięczny z pakietem maseczek – pomysł Kolei Dolnośląskich na stan epidemii

Jak poinformował rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak, w ramach oferty „Bezpieczni z KD” przewoźnik do każdego nowo kupowanego biletu sieciowego dodaje zestaw 20 jednorazowych maseczek ochronnych.

Bilety są dostępne w promocyjnej cenie 249 zł za bilet normalny. Taryfa będzie obejmować również wszystkie ustawowe ulgi. Bilety wraz z maseczkami można kupić w kasach biletowych KD.

Więcej:
https://wroclaw.tvp.pl/47650970/bilet-miesieczny-z-pakietem-maseczek-pomysl-kolei-dolnoslaskich-na-stan-epidemii

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-04-2020, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
„Jeśli chodzi o obniżanie pensji w KD to wygląda to tak, że zarząd obniżył wszystkim wymiar pracy i pensje o 20% - wszystkim tylko nie sobie, także rada nadzorcza i prezesi będą brać tyle co biorą kosztem szeregowych pracowników.”
(...)
Panowie Stawikowski, Zdanowski i Idczak – wstyd i hańba! Hańba Bezpartyjnym Samorządowcom oraz Prawu i Sprawiedliwości.

Oczywiście, że zarząd KD nie obniży sobie pensji. W końcu tacy wybitni kolejowi fachowcy muszą być godnie wynagradzani. Po kieszeni dostanie personel jeżdżący (maszyniści, konduktorzy) i serwis techniczny. Co jest genialnym posunięciem, biorąc pod uwagę, kto ponosi odpowiedzialność za życie pasażerów.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 22-04-2020, 13:23    Odpowiedz z cytatem

Koleje Dolnośląskie wprowadziły zdalne pouczenia.

Jak szkolić pracowników w dobie koronawirusa? W związku z trwającą epidemią Koleje Dolnośląskie wprowadziły zdalne pouczenia dla pracowników działu handlowego. Korzystając z mobilnych aplikacji, spółka spełniła wszystkie wymagania Urzędu Transportu Kolejowego. To pierwsze w historii przewoźnika zdalne szkolenia personelu.

Więcej:
http://inforail.pl/koleje-dolnoslaskie-wprowadzily-zdalne-pouczenia-_more_123349.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 23-04-2020, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Czy KD uruchomi dodatkowy skład w majówkę 1-3,05 na trasie Wrocław-Szklarska-Wrocław ? Jak myślicie ? Obecnie na tej trasie kursują 2 połaczenia dziennie i 2 busy w dni robocze Jelenia- Szklarska-Jelenia . Moim zdaniem trzeba uruchomić KD przyspieszony Szrnica oraz można puścić KD przyspieszony Szklarka ale powrót ze Szklarskiej po 16.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-04-2020, 19:44    Odpowiedz z cytatem

Jak na razie nic na to nie wskazuje i obecny rozkład obowiązuje do odwołania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-04-2020, 12:02    Odpowiedz z cytatem


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 28-04-2020, 14:20    Odpowiedz z cytatem

Dziś pociąg nr 69579 z Wrocławia do Głogowa, odjazd o 15.21 nie powinien odjechać. Jest zdecydowanie za dużo pasażerów (wszystkie dopuszczone prawem miejsca siedzące zajęte, w korytarzach stoją ludzie). Półgłówki z KD zmienili jednostkę która do tej pory obsługiwała to połączenie - z 45WE na 36WEa. Ludzie wrócili do pracy i zrobił się problem. Sytuacja się powtarza stale. Miałem nadzieję że konduktorzy czy kierownicy wyjaśnią w dyspozyturze że na tym połączeniu ten skład nie może jeździć bo jest za mały. Albo tego nie robią, albo dyspozytura to ignoruje. Tak czy siak obsługa pociągu naraża się na mandaty. Które mam nadzieję się posypią.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-04-2020, 20:00    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, ja bym obsługi pociągu nie karał, bo ona nie ma żadnego wpływu na to jaki skład pojedzie. Dlaczego szeregowy kolejarz ma ponosić konsekwencje nieudolności swoich przełożonych? Jak już karać to zarząd, dyrektorów, naczelników, dyspozytorów!

Po weekendzie od 4 maja rozkład jazdy powinien wrócić do normalności. Ludzie wracają do pracy, a latem w domu nikt kisić się nie będzie. Sam planuję wypad w góry.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-04-2020, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Koleje Dolnośląskie przywracają część połączeń

Wybrane pociągi Kolei Dolnośląskich wrócą na swoje trasy od piątku, 1 maja. Zmiany obejmą w sumie 18 połączeń, których kursowanie było do tej pory skrócone lub zawieszone. Najwięcej połączeń pojawi się w weekendowych rozkładach jazdy.

Decyzję o wznowieniu części połączeń Koleje Dolnośląskie podjęły w porozumieniu z samorządem województwa dolnośląskiego. Nadal obowiązują jednak pozostałe zmiany rozkładu jazdy wprowadzone korektami z 20 marca oraz 19 kwietnia 2020 r.

Czytaj więcej:
https://www.kolejedolnoslaskie.pl/koleje-dolnoslaskie-przywracaja-czesc-polaczen/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl