Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Inwestycje giełdowe
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-03-2020, 15:01    Odpowiedz z cytatem

Noema, spadki na giełdzie to czas na zakupy. Kupiłem trochę akcji PKP Cargo gdy były w dołku po ok. 9 zł. Potem sprzedałem po ok. 12 zł. W ciągu paru dni zarobiłem kilkaset zł bez wychodzenia z domu.

Sytuacja jest niepewna, spodziewam się sporych wahań, spadków i wzrostów. Trzeba śledzić kursy akcji spółek, które nas interesują i w odpowiednim momencie reagować.

Moim zdaniem na spekulacji akcjami PKP Cargo można teraz nieźle zarobić, więc jeśli ktoś ma konto maklerskie, wolne środki finansowe i dużo wolnego czasu to warto pograć na giełdzie.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 25-03-2020, 07:43    Odpowiedz z cytatem

Nie szarżowałbym jednak.
Ponoć od jakiegoś czasu przep... strategiczny przetarg za strategicznym przetargiem, co nie wskazuje na przypadek i może się okazać, że ten drobnoustrój wykończy to, o czym zapomniała ewolucja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-05-2020, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Inwestorów znów przybyło. Już 1,3 mln rachunków maklerskich

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Polacy ruszyli na giełdę. W kwietniu liczba rachunków maklerskich ponownie wyraźnie wzrosła i przekroczyła 1,3 mln.

1 303 885 – to liczba otwartych rachunków maklerskich na koniec kwietnia 2020 r. Nowe dane na ten temat opublikował Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Oznacza to, że w ciągu miesiąca liczba rachunków wzrosła o 18 097. Wprawdzie nie udało się pobić marcowego wystrzału (+29 tys.), jednak domy maklerskie i tak mają powody do zadowolenia.

Czytaj więcej na bankier.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-05-2020, 14:54    Odpowiedz z cytatem

Pirat, posłuchałam twoich rad i dziś kupiłam trochę akcji PKP Cargo. Akcje tej spółki od miesiąca zniżkują, więc liczę na to, że wkrótce odbiją się od dna i zanotuję zadowalający zysk. Już raz na tych akcjach ładnie zarobiłam, po giełdowym debiucie.

Na oku mam jeszcze akcje kilku innych spółek, ale na razie obserwuję kursy i trendy. Teraz zaryzykowałam inwestując tylko w PKP Cargo.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-05-2020, 12:39    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, dobry ruch. Akcje kupuje się na spadkach, sprzedaje na zwyżkach. Gros ludzi postępuje odwrotnie, ulegając modzie lub panice: kupują akcje, które zwyżkują i sprzedają je gdy tanieją, przez co tracą sporą cześć zainwestowanego kapitału. Człowiek to zwierzę stadne, a stado często zachowuje się irracjonalnie. Jest takie powiedzenie: "barany chodzą stadami, orły latają samotnie". Warto trzymać się tej zasady inwestując w akcje czy też w waluty ($ € £). Jeśli wszyscy sprzedają, ty kupuj. Jeśli wszyscy kupują, ty sprzedawaj. Jeśli media mainstreamowe coś nachalnie promują (np. kredyty we frankach), postępuj odwrotnie.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-05-2020, 13:01    Odpowiedz z cytatem

Ralny, akcje PKP Cargo pną się w górę. W ciągu dwóch tygodni przyniosły mi 15% zysku. Biorąc pod uwagę, że oprocentowanie lokat bankowych wynosi średnio ok. 0,5% w skali roku (grubo poniżej inflacji) to inwestycje giełdowe mogą być dobrym źródłem dochodu.

Przyglądam się bankom. Na tych akcjach też można zarobić. Trochę zainwestowałam w akcje trzech banków. Po marcowych spadkach kursy akcji powoli pną się w górę i już zarobiłam ok. 5%, a liczę na dużo więcej...

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 26-05-2020, 16:15    Odpowiedz z cytatem

Chciałbym otworzyć swoje pierwsze konto maklerskie ( nigdy w nic nie inwestowałem)
Co sadzicie o tym koncie ? Warte uwagi,czy polecacie jakieś inne dla początkującego

Konto maklerskie elastyczne w ING
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-05-2020, 18:52    Odpowiedz z cytatem

Mark, konto maklerskie najlepiej mieć w banku, w którym ma się konto osobiste. Wtedy te usługi są ze sobą powiązane i odpadają koszty prowadzenia konta maklerskiego. Tak jest przykładowo w mBanku, z którego korzystam. Konto maklerskie nic mnie nie kosztuje, płacę tylko prowizję za zlecenia (0,39%).

Z tego co widzę to w ING prowizja za zlecenia jest mniejsza (0,30%), bez opłat miesięcznych, więc moim zdaniem jest OK.

Beatrycze napisał/a:
Przyglądam się bankom. Na tych akcjach też można zarobić. Trochę zainwestowałam w akcje trzech banków. Po marcowych spadkach kursy akcji powoli pną się w górę i już zarobiłam ok. 5%, a liczę na dużo więcej...

Ja zaś zainwestowałam m.in. w węgiel (JSW i Bogdanka). W moim portfelu (9 spółek) na razie wszystko jest na zielono i oby tak dalej! Póki co największą stopę zwrotu przynoszą mi akcje Torpolu i PKP Cargo.

Mąż śmiał się ze mnie, że inwestuję w dołujące spółki kolejowe, ale jak akcje Torpolu zaczęły zwyżkować z 5 zł w marcu do 11 zł obecnie to chciał mnie na rękach nosić. Żałuję, że nie nabyłam więcej akcji.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 27-05-2020, 08:02    Odpowiedz z cytatem

Noema

Dziękuję za info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-05-2020, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Na oku mam jeszcze akcje kilku innych spółek, ale na razie obserwuję kursy i trendy. Teraz zaryzykowałam inwestując tylko w PKP Cargo.

No i dobrze zrobiłaś. W krótkim czasie zarobiłaś ok. 20 proc. Też kupiłem akcje PKP Cargo i w tym roku to moja najlepsza inwestycja na GPW. Akcje trzymam, bo kurs rośnie...

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-05-2020, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Ja zaś zainwestowałam m.in. w węgiel (JSW i Bogdanka).

Ty fuksiaro! W tym tygodniu akcje JSW poszły 25% w górę.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-06-2020, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Czarny piątek na GPW. Rano akcje większości największych spółek poleciały w dół.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Silne-spadki-takze-na-GPW-7903303.html

Tylko energetyka trzyma się mocno, ze szczególnym uwzględnieniem Tauronu.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tauron-najdrozszy-od-roku-Fala-optymizmu-winduje-ceny-7903398.html

Pirat napisał/a:
Ty fuksiaro! W tym tygodniu akcje JSW poszły 25% w górę.

Niestety potem poszły ostro w dół. Na szczęście zdążyłam sprzedać akcje JSW z dużym zyskiem zanim zaczęły dołować po zapowiedzi zamknięcia kopalń ze względu na zarazę.

Pekao i PZU mnie trochę martwią. Najwięcej kasy zainwestowałam w akcje tych spółek i niezbyt optymistycznie wyglądają ich notowania...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-06-2020, 15:10    Odpowiedz z cytatem

Noema, masz jakąś strategię inwestowania na giełdzie i finalizowania zysków z akcji?

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-06-2020, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Victoria, przede wszystkim nie kieruję się rekomendacjami biura maklerskiego tylko swoim rozumem i intuicją. Od marca rynki są tak rozchwiane i nieprzewidywalne, że wszelkie rekomendacje kupna/sprzedaży to wróżenie z fusów.

Inwestuję krótkoterminowo (1-3 miesiące) z nastawieniem na szybki zysk. W portfelu mam akcje 8-12 spółek różnych branż (głównie WIG20, trochę mWIG40). Dywersyfikacja portfela giełdowego to podstawa!

Akcje kupuję na spadkach. Jeśli jakaś spółka dołuje to obserwuję ją i w przewidywalnym minimum kupuję trochę akcji.

Jeśli akcje z mojego portfela dołują to nie pozbywam się ich tylko wręcz przeciwnie. Przy spadku o 10% i więcej dokupuję akcje dołujących spółek i tym sposobem niweluję stratę. I cierpliwie czekam na wzrosty...

Akcje sprzedaję wtedy gdy dają powyżej 10% zysku. Trafiają się zyski 50% i większe, ale to już trzeba mieć trochę szczęścia. Moja średnia to 21,9% zysku, co uważam za wynik bardzo dobry. Rekordowe były dwa ostatnie tygodnie gdy praktycznie podwoiłam zysk dzięki akcjom spółek, które w marcu były w głębokim dołku, a później wystrzeliły w górę.

Najwięcej zarobiłam na akcjach Torpolu − aż 120%, zaś akcje PKP Cargo sprzedałam z zyskiem 80%. Akcje Newagu dały mi „tylko” 35% zysku.

Tak, na spółkach kolejowych w czasie zarazy można było dobrze zarobić! Happy

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-07-2020, 21:49    Odpowiedz z cytatem

Noema, w sektor NewConnect nie inwestujesz? Wprawdzie ryzyko większe, ale można liczyć na dużo większe stopy zwrotu.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl